قلعه‌نویی: برانکو مربی خوبی است اما نمی خواستند او را خوب نشان دهند

قلعه‌نویی: برانکو مربی خوبی است اما نمی خواستند او را خوب نشان دهند

18258
12:06
13 تیر 1397
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:در مورد عملکرد تیم ملی من و امثال من نباید صحبت کنیم بلکه فقط باید عادل فردوسی‌پور در این زمینه صحبت کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:در مورد عملکرد تیم ملی من و امثال من نباید صحبت کنیم بلکه فقط باید عادل فردوسی‌پور در این زمینه صحبت کند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، امیر قلعه نویی پرافتخارترین سرمربی لیگ فوتبال ایران بار دیگر به سپاهان اصفهان برگشت تا بتواند این تیم را که سال گذشته نتایج ضعیفی کسب کرده بود نجات دهد. قلعه‌نویی به عنوان مردی که معمولا از کی روش انتقاد می کند در این مصاحبه از عادل فردوسی پور هم مجددا انتقاد کرد و مدعی شد که کارشناسان نباید در مورد تیم ملی نظر بدهند بلکه عادل فردوسی پور باید در مورد تیم ملی و کی روش صحبت کند.

* سپاهان را در لیگ امسال چطور می‌بینید و آیا می‌توانید نتایج خوبی کسب کنید؟

سال سختی پیش‌رو داریم، این تیم احتیاج به تغییراتی زیادی دارد و مهم‌تر از آن سعی کردیم تغییر نگرشی داشته باشیم که با کمک خدا این اتفاق افتاد. از مدیران باشگاه تشکر می‌کنم چرا که بازیکنان خوبی جذب کرده‌اند و نفرات با تمام توان‌شان تمرین می‌کنند ولی هنوز از آن چیزی که انتظارم دارم فاصله داریم. باید یک هافبک بازیساز خوب جذب کنیم. تیم خوبی جمع کردیم، در تمام پست‌ها دو بازیکن داریم ولی در بعضی از پست‌ها کمبودهایی احساس می‌شود که باید برطرف کنیم. احساس می‌کنم با آمدن یک هافبک بازیساز خوب این مشکل برطرف شود.

*‌با آغاز فعالیت نقل و انتقالات حرف و حدیث های زیادی در مورد خریدهای سپاهان مطرح و عنوان شد سپاهان قراردادهای میلیاردی بسته است. نظر شما در این باره چیست؟

این افراد با امیرقلعه‌نویی مشکل دارند و به دنبال این هستند تا حواشی درست کنند از سازمان لیگ خواهش می‌کنم تا تمام قراردادهایی که بین بازیکنان و باشگاه‌ها منعقد شده است را منتشر کند. خواهش می‌کنم اول قرارداد من را منتشر کنند و بعد از آن بازیکنان سپاهان و همه تیم‌هایی که در لیگ حضور دارند را انتشار دهند. آن زمان مردم واقعیت‌ها را می‌بینند. همان افراد قرارداد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیونی امضا می‌کنند و جالب است که ۸۰۰ میلیون همان اول دریافت می‌کنند. ان‌شاءالله سازمان لیگ دست به کار شود و تمام قراردادها را منتشر کند تا مردم متوجه شوند.

*‌ از خریدهایی که انجام داده‌اید راضی هستید؟

بله، خدا را شکر از خریدهایی که انجام دادیم راضی هستیم. نقاط ضعف زیادی در سال گذشته سپاهان داشت که سعی کردیم برطرف کنیم ولی باز به یک هافبک‌ بازیساز نیاز داریم.

* شما به بازیکنانی که شاید در گذشته عملکرد خوبی داشتند ولی در بعضی مواقع افت شدیدی داشتند اعتماد داشتید و سعی کردید به آنها فرصتی دوباره بدهید. برای مثال سجاد شهباززاده...

سجاد شهباززاده بازیکن با کیفیتی است. مطمئنم که امسال می‌تواند خودش را نشان دهد. در بازی دوستانه مقابل فولاد هم یک گل به ثمر رساند و کار خود را با گل در سپاهان آغاز کرد. ان‌شاءالله او برگردد به همان شهباز‌زاده‌ای که در گذشته بود و می‌شناختیم.

*به تیم ملی برسیم، ارزیابی شما از عملکرد تیم ملی در جام جهانی چه بود؟

در خصوص عملکرد تیم ملی باید از آقای عادل فردوسی‌پور بپرسید و هر کس هم راجع به تیم ملی صحبت کند به چشم نمی‌آید!فردوسی‌پور هر وقت دلش بخواهد یک خطی را دنبال می‌کند و موضوع را به آن سمت می‌کشاند و هر کاری که دلش می‌خواهد در فوتبال انجام می‌دهد. متأسفانه کسی نیست بخواهد جلوی او را بگیرد. متأسفانه یک گروهی وجود دارند و هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند. فقط من برای برانکو متأسفم زمانی که مربی تیم ملی بود عادل فردوسی‌پور را نداشت.

*‌ چطور؟

هر کسی که عادل‌ فردوسی‌پور را داشته باشد می‌تواند موفق شود. متأسفانه این بدبختی فوتبال ایران است که یک آدم می‌تواند هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد. متأسفانه برانکو از نظر من بدشانسی آورد که چنین آدمی را زمان خودش نداشت. راجع‌ به عملکرد تیم ملی فوتبال من و امثال من نباید صحبت کنیم، باید امثال عادل فردوسی‌پور و تیمش صحبت کنند. امثال ما حق صحبت کردن نداریم و فقط امثال عادل فردوسی‌پور راجع‌به فوتبال می‌توانند صحبت کنند.

* خیلی از کارشناسان مدعی هستند عملکرد بازیکنان داخلی با توجه به انتقاداتی که قبل از جام جهانی می‌شد خوب بود. نظر شما چیست؟

تیم ملی در کل عملکرد خوبی داشت، خوب دویدند، زحمت کشیدند و نتیجه گرفتند. ولی در برنامه‌های دیگر باید کادر فنی صحبت کند. ولی در کل عملکرد بازیکنان داخلی و خارجی در تیم ملی راضی‌کننده بود ولی چون بازیکنان داخلی را تحقیر کرده بودند به نظرم این بازیکنان نشان دادند کیفیت بالایی دارند.

* در شرایط فعلی که اختلافاتی بین کی روش و برانکو وجود دارد به کدامیک باید حق داد؟

بهترین دوران فوتبال ایران همین زمان است که تیم ملی در جام جهانی روسیه حضور داشت. از همه نظر شرایط برای تیم ملی مهیا بود فقط بازی‌های دوستانه به علت مسائل سیاسی برای تیم ملی کم بود و متأسفانه نتوانستند بازی‌های تدارکاتی خوبی را انجام دهند. این موضوع نه تقصیر مربیان داخلی است و نه سازمان لیگ. این اتفاق به فدراسیون فوتبال و مسئولینی که فوتبال ایران را اداره می‌کنند مربوط می‌شود. ولی همه این موضوعات و بحث‌هایی که می‌شود به نظرم من بیهوده است. شما باید به صحبت‌های عادل فردوسی‌پور گوش دهید تا ببینید چه چیزی می‌گوید تا همه دنبال صحبت‌های این آدم بروند! متأسفانه وزیر ورزش، رئیس فدراسیون و کارشناسان فوتبال صحبت‌های تأثیرگذاری نمی‌توانند انجام دهند.

* کی‌روش بعد از جام جهانی از برانکو و حتی شما انتقاد کرد که باشگاه سپاهان واکنش نشان داد. از این صحبت‌ها ناراحت نشدید؟

من جواب آقای کی‌روش را قبلاً داده‌ام حتی در مصاحبه رادیویی. برای تیم ملی با توجه به اینکه جام ملت‌‌های آسیا نزدیک است آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم.

* عملکرد تیم‌های ایرانی سال گذشته در آسیا راضی‌کننده بود یا خیر؟

من برای استقلال و پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم. می‌دانم اگر شرایط مهیا بود ذوب‌آهن هم می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد. مشکل اصلی ما زیرساخت‌ها است در صورتی که می‌توانیم امسال در لیگ قهرمانان آسیا به فینال برسیم. خوشبختانه پتانسیل خوبی داریم. با توجه به این اتفاقات خوب این صحبت‌هایی که مطرح می‌شود درست نیست. آقای برانکو مربی با شخصیتی است، مربی تیم ملی بوده و عملکرد خوبی داشته و نشان داده که کیفیت بالایی دارد. در گذشته تیم ملی عملکرد خوبی داشت اما متأسفانه آقای فردوسی‌پور نمی‌خواست عملکرد خوب را نشان دهد! الان متأسفانه بعضی مسائل را جور دیگری به تصویر می‌کشد که همه مردم هم باور می‌کنند.

*‌ عملکرد تیم‌های آسیایی حاضر در جام جهانی مثل ژاپن و کره جنوبی در چه سطحی دیدید. خیلی ها معتقدند با عملکرد ژاپن و کره تیم ملی ما چندان هم خوب کار نکرد...

دیدید که ژاپن عملکرد خوبی مقابل بلژیک داشت و حتی مقابل این تیم شکست خورد اما کیفیت بالایی از خود به نمایش گذاشت، حتی بعد از باخت از مردم کشورشان عذرخواهی کردند. کره جنوبی قهرمان جام جهانی گذشته را شکست می‌دهد و از جام جهانی حذف می‌شود و از مردم عذرخواهی می‌کند.اینها مسائلی است که به هر حال باید در نظر گرفته شود.

* بگذریم، شما از استقلال طلب دارید اما شکایتی نکردید آیا طلب شما را پرداخت کردند یا خیر؟

در مورد استقلال نمی‌خواهم صحبت کنم. ما از باشگاه استقلال طلبی داریم که پرونده آن در کمیته تعیین وضعیت است ولی در کل برای باشگاه استقلال در مسابقات آسیایی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتوانند نتیجه خوبی کسب کنند.

*‌آیا از استقلال شکایت می‌کنید؟

می خندد(خدانگهدار)...

 

2051

نظرات کاربران
rasoul
تیم ملی تو دوران برانکو تو مسابقات جام ملتها سوم شد، ببینیم کی روش که این قدر ازش تعریف میکنید چیکار میکنه.
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۸:۴۹
پاسخ
9
18
احمد والدراما
آقای قلعه نویی یه جوری قیافه حق به جانب می گیرید انگار شما مربی همبن تیم ملی نبودید. یا برانکو نبود. نتابج ضعیف ،تحقیر توسط تیمهای بزرگ، شکست از حریفای آسیایی که الان برای ما بردنشون کاری نداره. مربی بودن که فقط مربی گریه استقلال نیست که دوست عزیز. عملکرد تیم ملی ازین بهتر. با این بضاعت حتما میخواستید بریم نیمه نهایی. جناب استاد بجای آدرس اشتباهی دادن و برنامه. و رسانه های منتقد رو مقصر دونستن بیاید از عملکرد خودتون بگین. تو لیگ قهرمانان آسیا چه کردید. جام‌جهانی پیشکش
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۲:۳۳
پاسخ
10
18
Majid
قلعه نوعی غیر مستقیم به کیروش حمله میکنه بیخیال بابا.. دست از حسادت بردارین
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۰۸
پاسخ
9
16
رحيم
اقاي قلعه نويي لطفاً دست از سياستهاي يك بام ودوهوا ي تان برداريد.. ما هوادارن بعد از آن رفتار تان در ليگ ومصاحبه هايي كه عليه استقلال انجام داديد هيچ وقت بعنوان پيشك سوت استقلال نخواهيد بود .. ديگر دوره يكي به مي بزن يكي به نعل تمام شده وحالا ميخواهي با اين مصاحبه ها جو قرمز رو هم بدست بياري .. ميدونيم كه شما متاسفانه به اين رفتارهايت ادامه خواهي داد...
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۴۲
پاسخ
5
16
Jn
من هم به عنوان یک طرفدار کی روش و کیروشی پور باید بگم آقای قلعه نویی شما این قدر مرد بودید که بعد از جام ملت ها آمدید 90 و با تمام انتقادها روبرو شدید اما جناب برانکو چی؟ اصلا تشریف نیاوردند ایران حالا شما طرف ایشون هستید!
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۵:۲۰
پاسخ
16
27
EK
متاسفانه حسادت آتش بدیه که اگه به جان آدم بیافته عقل و منطق و عدالت رو میسوزونه
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۳۷
پاسخ
14
32
آقایان مظلوم نمای تاریخ
واقعا نمیدونم اینا چطور خودشون با کیروش مقایسه میکنن آقایان شما هم تیم ملی دستتون بود دیدیم و قطعا دانش وشعور فوتبالی وحرفخه گری کیروش رو ندارید شما فقط سانتر بلدین یه دراز ک سر بزنه کل فلسفه شما اینه کی با جوونا نتیجه گرفتی کی تونستی بازیکن پرورش بدی کی با بازیکنان مهم اروپا کار کردی آخه چطور خودتون با کیروش ک بهترین جاها کار کرده مقایسه میکنید شما چطور حد خودتون نمی دونید ازوقتی کیروش اومده چوپ لای چرخش گذاشتید خیانت ب ایران بس نیست؟ چطور میتونید انقدر راحت دروغ بگید شما از فوتبال علی گفتن ونوچه استخدام کردن بلدین اک بخواهید ب ایران توهین کنید وبیش ازین خیانت کنید بامردم طرف هستید وکاری ازدست علیتون بر نمیاد.
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۴۲
پاسخ
34
49
amin
من نمیفهمم این دوستان خوابن یا خودشون رو به خواب زدند اقای قلعه نویی شما نتیجه گیریت جلوی تیم ها و مربی های خارجی چجوری بوده یادمون نرفته که 5 تا از تیم های عربی خوردی ما با کیروش تا حالا اینجوری زنگ تفریح نبودیم که هیچ تازه تا جایی که ما میدونیم 3 ساله تو آسیا شکست نخوردیم و کره ای ها و عرب ها ارزوشون شده ما رو ببرن شما و اقای برانکو و مربی های ایرانی قابل احترامین اما یادمون نرفته 6 تا العین 4 تا الهلال و 5 تا شما از تیم اماراتی خواهشا به کیروش احترام بزارید ما جلوی بزرگان جهان هم زنگ تفریح نیستیم با این تحریم ها و امکانات کم انتظار دارید کیروش 3 تا به اسپانیا و پرتغال بزنه التماس تفکر.. ادمین خواهش میکنم
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱:۳۲
پاسخ
20
50
Aryobarzan
گروه ایران اصلا گروه مرگ نبود پرتقال و اسپانیا در حد ژاپن و استرالیا بودن/کیروش به درد دستیاری تو تیم های پر مهره میخوره نه سرمرییگری
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹:۴۸
پاسخ
49
39
شهرضا
این حرکات برانکو چیه: 1-برانکو همه ستاره ها پرسپولیس و فراری داده 2-دالیچ و می خواد سرمربی تیم ملی ایران بکنه 3-محرمی و تو این شرایط بد پرسپولیس می فرسته دینامو زاگرب 4-پرسپولیس و می بره تو کشور خودش اردو اگه کی روش این کارا رو می کرد خود شما آقای قلعه نویی نمی گفتی بهش دلالی کرده؟ امیدوارم انصاف به خرج بدید آدمین جان اگه بی طرفی بچاپ
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵:۰۱
پاسخ
36
54
حسام
اقای فروسی پور هم مثل هر انسان دیگری هم جنبه مثبت داره هم ضعفها و اشتباهاتی دارد کما اینکه همه انسانها این چنین هستند.ولی در کل عملکرد خوب و مثبتی دارند.گزارشگر خوب.تهیه کننده خوب و حتی مفسر خوبی هستند.کار ژورنالیستی و گزارشگری و تفسیر فوتبال همین است و بعنوان مجری سر فصل هایی را فهرست وار لیست می کند و با بحث و تبادل نظر با کارشناسان مختلف اون هم از چند نوع دیدگاه - در هر موردی حد اقل دو دیدگاه متفاوت را در بحث حاضر می کنند و با عدالت به همه افرادی که نامی از انها برده میشود زمان برای حرف زدن و پاسخگویی می دهد-طبیعی ست جاهایی که به نفع من استقلالی نیست من ناراحت می شم.یک جاهایی هم طرفداران محترم پرسپولیسی و بعضا جایی تراکتوریهای پرشور و ...طرفداران سایر تیمها..اصفهانی ها خوزستانی ها شمالی ها...که این هم یک واکنش طبیعی ست .این وسط اقای فردوسی پور در برابر این واکنشها عمدتا منطقی برخورد می کنند اما طرفین دیگر بعضا احساساتی!به هر حال جو ورزش و اون هم فوتبال که سراسر شور و هیجان است این مسایل را هم در پی داره.مثل برخوردهای درون زمین خارج از زمین هم وجود داره.همونطور که درون زمین باید یه حد و حدودی را رعایت کرد خارج از زمین هم اینچنین است.خود شما امیر خان بارها ازتون نظر خواسته شده و باید هم اظهار نظر کنید ولی این دلیل نمیشه که اقای فردوسی پور اظهار نظری نکنند یا برنامه های رسانه ای فوتبالی را مدیریت نکنند کما اینکه من و مای هوادار هم اظهار نظر می کنیم ولو غیر کارشناسی گاهی هم احساسی و حتی بدور از منطق چون فلسفه ورزش برای خالی کردن احساسات و هیجان و ...است.در مورد اقای برانکو هم ایشون همراه اقای بلارویچ اومدن کار کردند خوب هم کار کردن گرچه نتیجه مورد نظر حاصل نشد.بعد مستقل امدند با تیم امید قهرمان شدند در اسیا و بعد از مدت کوتاهی با تیم بزرگسالان سوم اسیا و راهی جام جهانی شدند.سقف توانایی هاشون در تیم ملی همانجا بود.پس تا سقف تواناییهاشون ایشون پیش رفتند و خودشون هم دیگه ادامه ندادند.ببینید بکن بایر اومد المان 86 مکزیک دوم شد.یورو88 المان نیمه نهایی حذف شد-اونا رده بندی ندارند-نهایت 90ایتالیا قهرمان شدند.بعد بکن بایر گفت این سقف عملکرد من است و الان باید برم.چیزی که تو فوتبال ما غریب است و طرف تازه می گه الان باید برای همیشه بمونم.این نگرش و ما باید اصلاح کنیم.بکن بایر رفت برتی فوگتس اومد.92خوب کار کرد ولی قهرمان نشد 94 نتیجه نگرفت یورو 96 قهرمان شد ولی 98 باز هم نتیجه نگرفت و اونجا هم فوگتس گفت این نهایت کار من است الان وقت رفتن است.دیگه نمیان بگن فوگتس باید چهار سال یا هشت سال دیگه باقی می موند.برانکو هم حد فاصل 2001تا2006امد و زحمت کشید.نتایجی هم گرفت.نهایت هم در جام جهانی 2006 با توجه به شرایط بازیکنان اون زمان انتظار به جایی بود که بهتر از این نتیجه بگیره. در کل بد هم نبود.حتی خوب هم بود.با توجه به تیم امید و جام ملتهای 2004 و صعود مستقیم به جام جهانی 2006 موضوعی که هست اینه که برانکو اون زمان تا نهایت و سقف پیشرفتی که می تونست حاصل کنه پیش رفت و نتایجی هم گرفت.اشتباه اونجا بود که از مربی خارجی در اون سطح اومدیم به داخلی بعد جوونای بی تجربه که تیم ملی براشون زود بود و...همون موقع باید یه مربی سطح بالای خارجی جایگزین می کردیم.اشتباه فقط اینجا بود.از برانکو هم بابت زحماتش همون زمان متشکریم.ولی کار هر مربی جایی نقطه پایان داره که متاسفانه شما امیر خان قلعه نویی عزیز با این نقطه پایان همیشه و همه جا مشکل داری.خوبه یه نگاهی به امثال بکن بایر و فوگتس و ...بیندازید.
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰:۲۵
پاسخ
23
22
رضا
آقای قلعه نویی تا چند وقت قبل دشمن مربی خارجی بود الان نمی دونمی چرا ویچی شده درود بر کی روش و کی روشی پور کی روشی پور بودن افتخاره برا هر کسی
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷:۳۳
پاسخ
34
50
Ali
آقای با شرافت چطوره از زمانی که از استقلال رفتی فقط داری از تیم رقیبش تعریف و تمجید میکنی؟ به پرسپولیس باختی تبریک میگی به استقلال میبازی زمین و زمان مقصر هستن؟ وقتی از چشم ما افتادی که امثال غلام نژاد و فوتبالیست های از رده خارج آوردی استقلال آخرش بدون اینکه سودی برا تیم داشته باشن شکایت کردن و پولهای هنگفت گرفتن
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵:۳۴
پاسخ
37
42
مهران(بجنورد)
آقای قلعه نویی حالا که متوجه شده اکثر هوادارا پشت برانکو هستن میخواد از آب گل آلود ماهی بگیره....اولا اینکه میگه گروه ما گروه مرگ نبود که این واقعا خنده داره ایشون سال 2007 در جام ملت های آسیا با تیم ملی در گروه ازبکستان مالزی و چین بود که میگفت این گروه مرگه!!!!خخخ..حرف ایشون یعنی اینکه ما هواداران گول عادل رو خوردیم..یعنی دومین برد تاریخ ایران در جام جهانی مقابل قهرمان آفریقا و مساوی گرفتن از قهرمان اروپا خیلی کار کوچیک و نتیجه فاجعه باری هستش ولی عادل میخواد اونو خوب نشون بده ...اما باخت سه بر یک به مکزیک و دو هیچ باختن به پرتغال و مساوی به زور گرفتن از آنگولا نتیجه بسیار عالی بوده که عادل خوب نشون نداده...روزنامه آس ..نشریه کیکر...اکثر سایت ها و روزنامه های بین المللی...پیترشمایکل .پاتریس اورا...آلن شیرر..روی کین..تمام خبرنگارهای خارجی همگی گول عادل رو خوردن که از تیم ملی ما تعریف و تمجید میکنن..یعنی تمام این اشخاص و سایت ها و روزنامه ها و کارشناسان معتبر بین المللی چیزی از فوتبال نمیفهمن و الکی تیم ملی مارو تمجید میکنن و بازی ها و نتایج تیم ملی رو عالی میدونن ..تنها افرادی که میگن تیم ملی خیلی بد بوده و عادل میخواد خوب نشون بده اینها هستن: قلعه نویی...برانکو...کریمی...افاضلی....این افراد از همه اینا بیشتر میفهمن..و ما مردم هم گول خوردیم ...جالبتر اینکه ایشون قبل بازی ایران و کره جنوبی در انتخابی جام جهانی کفته بود کره رو چندان قوی نمیبینم!!!خخخ خیلی خنده داره ولی الان برد کره رو که 11 نفری داشت دفاع میکرد داره پیش میکشه..داره مثال میزنه از ژاپن و کره و میگه باید از اینا بهتر باشیم اما فقط اینو واسه تیم ملی میگه!!! اصلا نمیگه که باشگاه های کره و ژاپن هرسال یه پای فینال هستن و با چه کیفییتی در لیگ قهرمانان آسیا بازی میکنن..اینکه میفرمایند باید از نظر فنی از ژاپن و کره بهتر باشیم فقط واسه تیم ملی میگه در مورد باشگاه ها اصلا اشاره ای نمیکنه...آقای قلعه نویی اول خودتون یه سال با تیم های باشگاهیتون مثل باشگاه های کره و ژاپن بازی کنید بعد واسه تیم ملی نسخه بپیچید
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵:۰۶
پاسخ
33
68
ثمين
مهران(بجنورد) فوق العاده نوشتی خدا به این قلم برکت بده چون همراه با انصاف نوشتی نه با تعصب و کینه دیگه جای هیچ بحثی نزاشتی
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۵۸
5
16
شهاب
عالی نوشتی... ممنون ممنون خیلی فنی و جامع بود
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۱۲
6
27
amin
اقا دمت گرم لذت بردم از نظرت
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۳۱
16
45
Hamed
واقعا دلیل اینکه اینقدر از برانکو تعریف میکنی رو نمیفهمم یا مثلا بعداز باخت به پرسپولیس میای بهشون تبریک میگی ولی از ما که میبازی میای هزارتا حاشیه درست میکنی مثلا میخوای چیو ثابت کنی...
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴:۰۶
پاسخ
46
57