قلعه‌نویی: برانکو یک مسلمان واقعی است!

قلعه‌نویی: برانکو یک مسلمان واقعی است!

15207
11:39
20 اسفند 1394
امیر قلعه‌نویی پرتاب نارنجک در ورزشگاه آزادی را برنامه‌ریزی شده دانست و گفت: در روزی که هر دو تیم فوتبال قشنگی را به نمایش گذاشتند، کسی که این کار را کرد ایرانی نبود و نباید پرتاب نارنجک دستی سمت نیمکت ما را به حساب طرفداران پرسپولیس گذاشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - امیر قلعه‌نویی پرتاب نارنجک در ورزشگاه آزادی را برنامه‌ریزی شده دانست و گفت: در روزی که هر دو تیم فوتبال قشنگی را به نمایش گذاشتند، کسی که این کار را کرد ایرانی نبود و نباید پرتاب نارنجک دستی سمت نیمکت ما را به حساب طرفداران پرسپولیس گذاشت. 

به گزارش وب سایت نود، روزنامه قانون نوشت: «تراکتورسازی در دیدار مقابل پرسپولیس نشان داد این تنها پرسپولیس نیست که در لیگ می‌تواند جذاب بازی کند. شاگردان قلعه‌نویی همان‌طور که قبلا هم برانکو به آنها لقب تیم‌ ملی کوچک را داده بود، توانستند در سطح ملی بازی کنند. تراکتورسازی در روزی که پرسپولیس حمایت چند ده هزار نفری هوادارانش را داشت، این تیم را به شدت آزار داد. امیر قلعه‌نویی در این مدت کوتاه توانسته از تراکتور یک مدعی بسازد و شاید اگر از ابتدای فصل در تراکتور حضور داشت، الان تبریزی‌ها برای قهرمانی سر و دست می‌شکستند. در کنار بازی زیبای پرسپولیس و تراکتورسازی اتفاقات بدی هم رخ داد که قلعه‌نویی درباره همه این مسائل صحبت کرد.

عملکرد تراکتورسازی را جدا از آمار و ارقامی که نشان می‌دهد 52 درصد امتیازات ممکن را در لیگ، در قیاس با 46 درصد امتیازات تراکتور در نیم‌ فصل اول به دست آوردید، چطور می‌بینید؟

قبل از هر چیز باید بابت بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به فوتبال ایران تبریک بگویم. یک بازی فوق‌العاده زیبا انجام شد و کسانی که فوتبال را دوست دارند، از دیدن این بازی لذت بردند. اعتقاد من این است که برگزاری چنین بازی‌هایی با این کیفیت به فوتبال ملی هم کمک می‌کند. هر چند که دو، سه صحنه تاسف‌بار هم به وجود آمد.

اتفاقا سر یکی از همین صحنه‌ها محسن بنگر گفته که از قلعه‌نویی بعید است که چنین شاگردانی تربیت کرده باشد!

من بنگر را دوست دارم و دو سال خوب را با هم داشتیم. محسن از بچه‌های معرفتی فوتبال ایران است. شاید خودش دوست نداشته باشد بگوید اما یادم نمی‌رود که در اکثر مراسم خیریه‌ای که در سپاهان داشتیم، بیشتر از همه پول می‌داد و خدایی ناکرده اگر بی‌احترامی به او شده، ما را ببخشد. من به خود سینا عشوری هم گفتم که بنگر بزرگ فوتبال است و باید به او احترام می‌گذاشتی. محسن هم می‌داند که چقدر او را دوست دارم.

متوجه درگیری این دو بازیکن با هم شدید که بر سر چه بود؟

من بعد بازی از سینا پرسیدم و او گفت تنها همدیگر را هل دادیم و هیچ توهینی به محسن نکرده است. بعد بازی، حتی آن صحنه را دیدم خیلی ترسیدم و خدا را شکر که ایرانپوریان روی تکل بنگر مصدوم نشد. این را گفتم تا خدایی ناکرده کسی به محسن بنگر بی‌احترامی نکند.

بدتر از درگیری این دو بازیکن، انداختن نارنجک دست‌ساز به سمت نیمکت شما بود...

این‌گونه رفتارها به حیثیت و هویت ملی ما ضربه می‌زند. من حرکت آن تماشاگرنما را محکوم می‌کنم. نباید با چنین اتفاقاتی شأن فوتبال‌مان را پایین بیاوریم؛ آن هم در شرایط حساس منطقه‌ای. به نظر من اتفاقات روز یکشنبه برنامه‌ریزی شده بود و از طرفداران فوتبال ما بعید بود که چنین کاری بکنند. به قول آقای برانکو که من هم تاییدش می‌کنم، آخرین بار در دیدار مقابل کره‌شمالی بود که چنین اتفاقی افتاد.

یعنی می‌خواهید بگویید به عمد مقابل نماینده امنیتی AFC این کار را انجام دادند؟

می‌خواهم بگویم آقای تاج خدمات زیادی را برای فوتبال ما انجام داده است اما اگر این مسئله را پیگیری نکند، عملکردش زیر سوال می‌رود. چرا واقعا باید چنین اتفاقی در حضور نماینده امنیتی AFC رخ دهد؟ به نظر من این اتفاق برنامه‌ریزی شده بود و با این کار خواستند به حیثیت ملی ما ضربه بزنند و تاج نباید از این مسئله به راحتی بگذرد.

با این اتفاق احتمال محرومیت برای تماشاگران پرسپولیس وجود دارد.

در روزی که هر دو تیم فوتبال قشنگی را به نمایش گذاشتند، کسی که این کار را کرد ایرانی نبود و نباید پرتاب نارنجک دستی به سمت نیمکت ما را به حساب طرفداران پرسپولیس گذاشت. اگر فحاشی می‌کردند، باز می‌شد به شکلی آن را نادیده گرفت اما این حرکت مقابل نماینده امنیتی AFC قطعا یک کار برنامه‌ریزی شده بود و ربطی به طرفداران پرسپولیس نداشت. در این چند سال چنین اتفاقی در فوتبال ما نیفتاده بود و این مسئله، مسئله‌ای‌ کوچک نیست که به راحتی از آن بگذرند.

با اتفاقاتی که در حضور نماینده امنیتی AFC رخ داد، به نظر می‌رسد بازتاب آن برای تراکتورسازی هم دردسرساز شود؟

صددرصد همین‌طور است. پرتاب آن نارنجک دستی به ضرر ما هم می‌شود.

جدا از حواشی به لحاظ فنی بازی را چطور دیدید؟

بازی، بازی خوبی بود اما حیف که پرت امتیازی داشت. ما طبق برنامه عمل کردیم و پرسپولیس به جز یک گلی که زد کار دیگری نکرد اما حرف من با آقای اصفهانیان و عنایت است که هر هفته ما به‌ خاطر داوری نامه می‌زنیم اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. بازی با پدیده پنالتی ما را نمی‌گیرند و به داور آن بازی جایزه قضاوت در دیدار پخش زنده می‌دهند. به نظر می‌رسد اعتراض‌ها و نامه‌نگاری‌های ما جواب نمی‌دهد و باید یک مسیر دیگری را برای احقاق حق‌مان در پیش بگیریم. از آقای عنایت و اصفهانیان می‌خواهم تا این چند هفته را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند تراکتور چقدر از بابت داوری ضربه خورده است. پارسال آن مسائل به وجود آمد و حالا هم از داوری ضربه می‌خوریم. آقایان فراموش نکنند که تراکتور یک تیم ریشه‌دار است و نباید این‌ گونه علیه تراکتور کار کنند. شما نگاه کنید دیدار مقابل پدیده، استقلال صنعتی و سپاهان و حتی همین دیدار مقابل پرسپولیس چقدر از داوری ضربه خوردیم. در بازی‌های آخر فصل باید داوران به خوبی توجیه شده باشند تا حق تیمی خورده نشود.

فکر می‌کنید به عمد علیه تراکتور سوت زده می‌شود؟

من همیشه گفته‌ام که داوران ما پاک هستند و عمدی در کارشان نیست اما با شناختی که از عنایت و اصفهانیان دارم، نباید به خاطر اشتباهات داوری ما لطمه بخوریم؛ هر چند که در این چند هفته که من به تبریز آمده‌ام، از داوری‌ها لطمه خورده‌ایم.

هفته آینده هم با فولاد خوزستان دیدار دارید و مقابل دیگر دوست کروات‌تان اسکوچیچ قرار می‌گیرید.

من و اسکوچیچ چند باری با هم غذا خورده‌ایم و شناخت خوبی از روحیات یکدیگر داریم. فولاد باشگاه بزرگی است؛ یک باشگاه ریشه‌دار و مردمی و قطعا بازی سختی مقابل آنها خواهیم داشت؛ به خصوص اینکه چند بازیکن‌مان هم نیستند.

برانکو قبل از بازی مقابل شما، به تراکتور لقب تیم‌ ملی کوچک داد و عنوان داشته که فکر نمی‌کرده این‌قدر زود تراکتور را بازسازی کنید.

جا دارد به خاطرات گذشته رجوع کنم و از آن سه روز خوبی که با برانکو و دکتر ساعدی‌فر در برلین داشتم، یادی کرده باشم. برانکو در آن سه روز تمام تجربیات چند ساله‌اش در تیم‌ ملی را در اختیار من گذاشت. به نظر من برانکو یک مسلمان واقعی است! ما دوستان خوبی با هم هستیم و باید بگویم برانکو جزو کسانی است که از نظر اخلاقی تاثیرات زیادی را روی فوتبال ما گذاشته و من دوستش دارم و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. خوشحالم به عنوان دو دوست، عصر یکشنبه باعث شدیم تا مردم از فوتبال لذت ببرند.

واقعا لقب تیم‌ ملی کوچک را در مورد تراکتور قبول دارید؟

تیم ما تقریبا همان نفراتی هستند که از ابتدای فصل بوده‌اند و خوب بازی می‌کنیم. زمانی که من آمدم، گفتند سربازها برای تراکتور بازی نمی‌کنند اما دیدید که چگونه با جان و دل برای تیم‌شان بازی می‌کنند. تیم ما آرامش گرفته و باید بگویم تونی هم برای تراکتور زحمت کشید اما همان نفراتی که پشت‌سرشان خیلی‌ها حرف می‌زدند، اکنون با تمام وجود برای تراکتور بازی می‌کنند.

فکر می‌کردید تراکتور ظرف دو ماه این‌گونه با طراوت بازی کند؟

من فکر می‌کردم اما آقایانی که نمی‌خواستند واقعیت‌ها را ببینند، شاید این‌ گونه فکر نمی‌کردند. من هر جا بودم، تیمم خوب بازی کرده. مگر یادتان رفته که با همین سپاهان چه رکوردهایی به جا گذاشتیم. متاسفانه برخی‌ها نمی‌خواهند واقعیت‌ها را ببینند.

راستی دادگان هم به استادیوم آمده بود. به نظر شما این نشان‌ دهنده حضور او در انتخابات است؟

من دکتر را ندیدم اما شنیدم که به ورزشگاه آمده است. خوشحال می‌شدم که نزد ایشان می‌رفتم و عرض ادب می‌کردم. من دادگان را دوست دارم چون برای فوتبال ایران زحمت کشیده است. شاید هم این بازی زیبا برای پاقدم او بوده (خنده).

 

2051

نظرات کاربران
66666666666
رحمتی بازیکن ملی نیست!!!!!!!!!!!!!!خودشم اینو میدونه..داره خودشو به در و دیوار میزنه حداقل افتخاری با اس اس کسب کمه....
۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۹:۵۲
پاسخ
3
5
علیرضا
دمت گرم امیر خان مصاحبه شما کجا مصاحبه فرزاد مجیدی کجا؟ اخه چرا طرفدارای پرسپولیس چنین کاری رو بکنند تا تیمشون لطمه بخوره یا ابرومون تو اسیا بره اقای قلعه نوعی خوب متوجه شده که کار دشمنان بوده.
۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۷:۴۶
پاسخ
4
8
وحيد 6 لول بند
با اينكه سر جمع بندي ازش خوشم نمياد ولي حرفي رو زد كه شايد خيلي ها دوست ندارن بهش فكر كنن. اونم اين واقعيته كه اين كار پرتاب نارنجك به سمت نيمكت تراكتور از قبل برنامه ريزي شده بوده. اين نارنجك ها تو دهه هاي قبل خيل بود ولي تو اين چند سال اخير خيلي كم شده بود . اينكه يهو تو اين بازي كه نماينده امنيت يوفا حضور داره و در شرايطي كه ما با اين عربها دست به يقه شديم و اونم نه 1-2تا بلكه 5-6تا تازه اونم نه به پيست دوميداني بلكه به نيمكت تيم ميهمان داستان رو خيلي مشكوك ميكنه.
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰:۲۷
پاسخ
0
10
ا.ا
بیشترین تغییر نیم فصل رو تراکتور داشت چطور میگید همان تیم اول فصل هست ... رفیعی و رحمانی دو نعمت اند که هر کدامشان یک وزنه بزرگ برای یک تیم هستند ....
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۷:۰۱
پاسخ
1
5
علی
اگه یه حرف حسابی زده باشه اونم این جمله اس
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۷:۲۴
پاسخ
4
23
رها۶۶۶۶
درود بر شما آقای قلعه نویی.به عنوان طرف اصلی اون اتفاق دارید منطقی صحبت می کنید.کاملا روشن بود که یه عمل برنامه ریزی شده بود حالا اینکه بعضیا فقط دنبال سوژه می گردن پرسپولیس را محکوم کنن نهایت بی انصافی.اگر قراره توبیخی هم بشه باید برای کار کرده باشه نه کار نکرده طرفداران پرسپولیس.
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰:۲۰
پاسخ
5
24
فاطیما
حالا هی بیا به بعضی دوستان اثبات کن آقا این کار طرفداران پرسپولیس نیست مگه به گوششون میره.بله بازی های قبلی هم شاید یکی زده میشد ولی زود جلوش گرفته میشد اما بازی با تراکتور چندتا پشت سرهم اونم به نیمکت تراکتور تازه جلوی نماینده ی AFC خیلی مشکوکه.واضح که برنامه ریزی شده بود.
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷:۵۲
پاسخ
2
24
حسن 666666
اگه به توبیخ باشه باید نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه توبیخ بشه چون اونا مسئول امنیت در ورزشگاه بودن و اونا کارشون رو درست انجام ندادن که طرف مورد نظر تونسته نارنجک دستی رو وارد ورزشگاه کنه
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۸:۱۴
1
4
مجید
ژنرال : " کسی که این کار را کرد ایرانی نبود و نباید پرتاب نارنجک دستی سمت نیمکت ما را به حساب طرفداران پرسپولیس گذاشت. " درود به شرفت من یک پرسپولیسی هستم اما وقتی حرف حق رو میشنوم به احترامش می ایستم
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵:۲۳
پاسخ
14
59
احمد عنانی
عشق است ژنرال بهترین مربی ایران
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳:۲۶
پاسخ
57
35
رئال
خارج از بحث کل کل استقلال و پرسپولیس ، خدایی من شک دارم این واقعا استقلالی باشه... بنظرم جبر زندگی استقلالیش کرده...
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۲:۲۲
پاسخ
20
68
پانته ا
شک نکن عزیزم ایشون شاهینیه الگوش هم علی پروینه و مخالف اسطوره های استقلاله و طرفداران استقلال رو هم اهل کوفه میدونه کل یوم هم عاشق این نوع مصاحبه کردن های اعتقادی و ریاکارانه هست، یکی مثل حجازی با پهلوان منشی محبوب پرسپولیسی ها شد یکی هم مثل این از اینجا رونده از اونجا مونده با چاپلوسی دل هوادار رقیب رو بدست میاره تا اندکی احترام بخره خخخخخخ
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰:۳۷
19
42
علی استقلالی
واااای واااااااااای مسلمون نیستی تو، برانکو تو بخدا مسلمون نیستی، برانکو به ولله تو مسلمون نیستی!
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹:۰۵
پاسخ
74
26
علیرضا
یاد کریم بخیر با اینکه پرسپولیسیم ولی لایک داشت
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۷:۲۹
2
49
...
مسلمون نیس ولی یک انسان واقعیه.
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸:۰۳
3
62
fatemeh 666666
واقعا آقای برانکو از خیلی از ایرانی ها هم ایرانی تره و هم مسلمان تر ... انقدر درک و فهمش بالاست که به دین اسلام و عقاید ما احترام می گذاره و اون هارو رعایت می کنه... عاشقتیم پروفسور دوست داشتنی و بی نظیر که همه تحسینت می کنن ❤
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵:۰۹
پاسخ
12
86
f.lampard
با این حرف ها فقط میخاد دل هوادارای تراکتور رو بدست بیاره...
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹:۰۰
پاسخ
43
30
شاهين
پرسپوليس زلزله
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۷:۱۴
پاسخ
25
58
redboy.karaj666666
من خودم ورزشگاه بودم خودمونم تعجب کردیم وقتی زدن یکی از لیدرای جایگاهی که بودیم یه فحش به یارو داد گفت این چه کاری بود اخه تعجب کردیم خدایی ...نمیگم نمیزنیم میزنیم ولی این یکی زد به نیمکت نامردی بود ... کری در حد خودش خوبه فوتبالی باشه دیگه میره سمت چیزای دیگه میشه بچه بازی ... لطفا تایید کنید ممنون میشم
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۴:۱۲
پاسخ
10
83