قلعه‌نویی: نکونام چرا راجع به پنالتی آقایی صحبت نکرد؟

قلعه‌نویی: نکونام چرا راجع به پنالتی آقایی صحبت نکرد؟

4798
11:45
29 مهر 1397
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: به دوستان توصیه می‌کنم دیگر دنبال حاشیه و عوام‌فریبی نباشند اگر ما از داوری ضربه خوردیم سعی نکردیم جوسازی کنیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: به دوستان توصیه می‌کنم دیگر دنبال حاشیه و عوام‌فریبی نباشند اگر ما از داوری ضربه خوردیم سعی نکردیم جوسازی کنیم.

 

به گزارش وب سایت نود، امیر قلعه‌‌نویی در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص شرایط تیم سپاهان اظهار داشت: جا دارد ابتدا از مدیران باشگاه و کارخانه سپاهان تشکر کنم چرا که همه جوره ما را حمایت کردند. با توجه به جابه‌جایی که در مدیریت سپاهان شد از آقای سبحانی تشکر می‌کنم و از آقای عظیمیان بابت حمایت‌هایی که در این چند روزه انجام داده‌اند تشکر می‌کنم امیدوارم حمایت‌های مدیران سپاهان ادامه‌دار باشد.

او در ادامه گفت:‌ همانطور که می‌دانید تیمی که در سال گذشته رتبه چهاردهم را به دست آورده است از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی ندارد نیاز به زمان دارد تا شرایط خوبی را به دست بیاورد، ما با توجه به زمان کوتاهی که داشتیم نسبتاً‌ شرایط خوبی را به دست آوردیم و از آن سپاهانی که انتظار داریم فاصله داریم ولی مطمئناً هفته به هفته بهتر خواهد شد.

قلعه‌نویی در ادامه درباره اینکه سپاهان تیم هجومی است و آیا از مهاجم گلزن خود کی‌روش استنلی راضی هستید یا خیر، گفت: اگر شما آمار تیم‌های من را داشته باشید متوجه خواهید شد که امیر قلعه‌نوی هر جا که باشد فوتبال هجومی را به نمایش می‌گذارد. چه زمانی که قهرمان شدیم چه نشدیم همیشه سعی کردیم هجومی بازی کنیم تا هواداران از بازی لذت ببرند. زمانی که قهرمان شدیم توأم با آقای گلی بوده است. هیچ وقت در تیم‌هایی که حضور داشتیم مثل استقلال‌اهواز،‌مس کرمان، سپاهان، ذوب‌آهن، استقلال تهران و تراکتورسازی سعی نکردم دفاعی بازی کنم نگرش من و همکارانم این است که همیشه هجومی بازی کنیم. دوست ندارم با ساختار دفاعی و لایه‌های دفاعی در زمین به میدان بروم. مطمئناً‌ در ادامه بهتر از این خواهیم بود، هنوز در بحث دفاعی مشکل داریم که باید برطرف شود در هر بازی یک گل خوردیم که این آمار خوبی نیست. حتی اگر من در یک بازی 6 گل هم بخورم سعی می‌کنم هجومی بازی کنم و دوست ندارم با وقت تلف کردن و دفاعی بازی کردن، بازی دلچسبی را به نمایش نگذارم.

او در ادامه تأکید کرد: من همیشه قبل از آغاز تمرین با بازیکنان صحبت می‌کنم و دو مطلب را همیشه گوشزد می‌کنم. یکی اینکه اگر با مربی یا هر فردی مشکل دارید همین لحظه باید برطرف شود و به فکر بازی کردن باشید شما می‌توانید از بازیکنان من در ذوب‌آهن و حتی سپاهان سوال بپرسید. هیچ وقت سعی نکردم به بازیکنان بگویم وقت تلف کنید. من این سبک را دوست ندارم چرا که مردم فوتبال هجومی از دوست دارند و من سعی می‌کنم کاری کنم تا مردم شاد شوند این بحث‌ها را می‌توانید از بازیکنانی مثل پیام نیازمند یا رشید مظاهری سوال کنید تا متوجه شوید که آیا این صحبت‌های من درست است یا خیر.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در ادامه درباره اینکه جایگاه سپاهان در ادامه فصل کجا خواهد بود با توجه به اینکه ابتدای فصل بعضی از مسئولین قول قهرمانی دادند گفت: از ابتدا زمانی که به سپاهان آمدیم سعی کردیم هدف‌گذاری داشته باشیم، مربی که هدف نداشته باشد موفق نخواهد شد. برای مثال رئال مادرید و منچستر یونایتد تیم‌هایی هستند که از لحاظ امکانات و شرایط اقتصادی باشگاه‌های خوب جهان هستند هیچ دغدغه‌ای ندارند اما نتایج خوبی را به دست نیاوردند. رئال مادرید از سرمربی خوب اسپانیایی استفاده می‌کند اما این حال و روز را دارد. به نظر من مربی که قول قهرمانی می‌دهد،‌مربی نیست. باید در فوتبال هدف‌گذاری داشته باشیم ممکن است در ادامه به اهدافمان نرسیم اما تلاش‌مان را می‌کنیم. تفاوت ما با تیم‌هایی مثل رئال مادرید و منچستر در بخش مسائل اقتصادی است دغدغه‌هایی که ما داریم تیم‌های بزرگ جهان ندارند. اگر ما می‌خواهیم برای یک بازی به شهرستان جم، اهواز یا هر شهرستان دیگری سفر کنیم مشکلات خاص خودمان را داریم. از همان ابتدا گفتیم برای سپاهان هدف داریم و چشم‌انداز خوبی داریم تا به شرایط ایده‌ال برسیم الان هم نه قول می‌دهم و نه قول خواهم داد. باید برای اینکه جزء تیم‌های بالانشین جدول باشیم باید سه یا چهار بازیکن جذب کنیم تا در کورس قهرمانی باشیم. الان هم از فرصت استفاده می‌کنم و باز هم تأکید می‌کنم تیم سپاهان از لحاظ هزینه کردن جزء تیم‌های پنجم جدول است. از مسئولین و آقایان خواهش می‌کنم تمام اسناد لازم را منتشر کنند هیچ اسمی هم از تیم‌ها به زبان نمی‌آوریم تا مشخص شود چه تیمی هزینه کرده است. به نظر من این شیطنت‌ها دیگر در فوتبال تأثیری ندارد. یک مثال همیشه از گذشته به زبان می‌آوردم که قطاری که در حال حرکت است همیشه از سوی اطرافیان سنگ زده می‌شود. پس از بازی با نساجی این سنگ‌ها به سمت سپاهان زده شد و سعی کردند حواشی را ایجاد کنند متأسفانه ما از لحاظ داوری در این چند بازی ضرر کردیم.

قلعه‌نویی در ادامه درباره اینکه حتی نکونام هم معتقد بود که در بازی با سپاهان حق نساجی باخت نبود و داوری به ضرر نساجی سوت زد، گفت: آقای نکونام حافظه خوبی دارد چرا هفته قبل راجع به داوری صحبت نکرد زمانی که پنالتی صددرصدی روی بازیکن ما صورت گرفت اما داور اعلام کرد در همین بازی هم داور می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد اما این کار را انجام نداد این بحث‌ها به نظر من نخ‌نما شده است. با توجه به صحبت‌های کارشناسان آمار نشان می‌دهد بیشترین ضرر را تیم سپاهان از سوی داور دیده است. اما ما محترمانه نامه نوشتیم و اعتراض خود را برای کمیته داوران ارسال کردیم. آقای نکونام چرا راجع به پنالتی که روی سعید آقایی شده است صحبتی نکرد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص بازی هفته آینده در مقابل استقلال تهران نیز گفت:‌ ما در هر بازی هدف داریم و برای ما هر بازی در لیگ برتر حکم فینال را دارد این بازی حساسیت‌های خاص خودش را دارد علاوه بر سه امتیاز سپاهان و استقلال دو قطب بزرگ فوتبال ایران هستند که همیشه بازی‌های زیبایی را از این دو تیم شاهد بودیم. بازیکنان من به دنبال ارائه یک بازی خوب هستند با توجه به اینکه کیفیت زمین آزادی مطلوب است مطمئنا تیم من بازی خوبی را به نمایش خواهد گذاشت استقلال هم روند خوبی را پیدا کرده است و امیدوارم یک بازی زیبا و جذابی را به نمایش بگذاریم.باید به سپاهان احترام بگذاریم چرا که تیمی که دقیقه 90 گل می‌خورد و دقیقه 94 پنالتی می‌گیرد و بازی را می‌برد قابل احترام است.

قلعه‌نویی در ادامه درباره بازی حساس پرسپولیس مقابل السد گفت: با توجه به اینکه من در السد بازی کردم تنها ایرانی بودم که توانستم دوگانه را با السد بگیرم، من حتی قبل از بازی با السد در بازی رفت به دوستان گفتم پرسپولیس می‌تواند این بازی را ببرد.همیشه بازیکنان ایرانی در آسیا با انگیزه بازی می‌کنند، اما به برانکو می‌گویم که باید بازی قبل را فراموش کنند چرا که السد تیمی است که اگر به آن زمان بدهیم می‌تواند خطرناک باشد. حضور جمعیت هم شاید یک ربع تأثیرگذار باشد اما با توجه به اینکه السد تجربه بازی در آزادی را دارند می‌تواند با این جو کنار بیاید و بازی هجومی را به نمایش بگذارد.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه از سوی AFC بازیکنانی مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و ناصر حجازی به عنوان بهترین بازیکنان ایرانی شناخته شدند نظر شما چیست گفت: همیشه گفته‌ام باید ایران و ایرانی را باور کنید خدا را شکر با انتخاب این بازیکنان از سوی AFC حرف‌های ما مورد تأیید قرار گرفت و همه به حرف‌های ما رسیدند که باید ایران و ایرانی را باور کنیم چرا که مطمئن هستم از لحاظ نیروی انسانی ایرانی‌ها جزء بهترین‌های جهان هستند تبریک می‌گویم به هر 4 بازیکن و امیدوارم روح ناصر حجازی در آرامش باشد. خوشحالم که این انتخابات در زمانی اتفاق افتاد که مربیان ایرانی برای این بازیکنان زحمات زیادی را کشیدند.

او در پایان تأکید کرد: به دوستان توصیه می‌کنم دیگر دنبال حاشیه و عوام‌فریبی نباشند اگر ما از داوری ضربه خوردیم سعی نکردیم جوسازی کنیم و تقصیر را به گردن تیم دیگری بیندازیم با توجه به صحبت‌های کارشناسان داوری سپاهان باید 25 امتیاز می‌گرفت اما بیشترین ضرر را سپاهان دید اما سعی نکردیم جوسازی کنیم و شرایط را طور دیگری رقم بزنیم.

 

2051

نظرات کاربران
محسن
زنده باد امیر خان قلعه نویی همیشه حرف حق میزنی
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴:۴۹
پاسخ
3
8
حامد
قلعه نوعی همیشه تیمهاش هجومی بازی میکنن..مگه اوایل مربی گری مربی مس کرمان استقلال اهواز نشد اونجا هم عالی کارکرد..ایا الان مورینیو گواردیولا میرن مربی لستر یا نیوکاسل بشن..مربی بزرگ مال تیم بزرگ..مسی رونالدو میرن لولنته یا جنوا بازی کنن
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵:۴۱
پاسخ
10
36
استقلال سلحشور
بغییراز این هفته که با اس اس بازی داری امیدوارم بعقیه بازیهاتونو ببرید
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰:۱۴
پاسخ
62
26
علی
آقای من سپاهان همیشه قهرمان بوده دو سال تو بحران بود زبون باز کردید
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰:۲۴
6
8
من
دقیقاً برعکس این هفته ببرن بعد برن جایگاه واقیشون در قعر جدول
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹:۲۱
32
22
امیر
تو اگه مربی هستی شهامت داشته باش مثل امثال نکونام تیم بی بضاعت بگیر
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲:۱۷
پاسخ
64
76
lvlilad
اين حرفت مثل اينه كه به مورينيو بگي اگر ميتونى برو مربيه مثلا برنلي شو!!!!!طرف از تيم كوچك شروع كرده اين همه قهرماني آورده تا شده به برند يه اعتبار حالا بره مربيه يه تيم كوچك بشه؟!!!تيم هاي كوچك مربي هاي تازه كار و كوچك ميخوان تيم خاي بزرگ هم امثال قلعه نويي و مورينيو!!!!(قياسشون كردم نيبت به مكانهايي كه هستن حالا يه عده نيان بگن قلعه نويي رو با مورينيو مقايسه كردي!!)
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۰۸
2
8
s
مردی به تیم بی بضاعت گرفتنه؟ برانکو با اون همه افتخار بره تیم بضاعت مثلا مرد میشه؟ قلعه نویی با اون همه افتاخار برع تیم بی بضاعت مرد میشه؟ اون همه تجربه و افتخار رو چی میگی؟ هیچکدوم از مربیا هم تو ایران از یه تیم رده بالا شروع نکردن منطقی باش پسر
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲:۳۴
2
8
aria
انصافا.... اصلا دنیا پر از مربیای ترسوئه... مثل گواردیولا، مثل زیدان، مثل کونته، مثل مورینیو.... مربی فقط مربی ساراگوسا!!! آخه نابغه!! اگه نکونام مربی بزرگی بود (که البته مطمئنم ایشالا یه روز میشه...) خب تیمای بزرگ میگرفتنش! همون قدر که کار کردن با بازیکنای کم نام و نشان و مدیر و هوادار کم توقع تر سخته، کار کردن برای قهرمانی با بازیکنای بزرگ و مدیر و هوادار متوقع قهرمانی هم سختیای خودش رو داره... سطح فکر و توقع فرق میکنه... الآن ما استقلال و تراکتور پرمهره داریم توی لیگ. حتی پرسپولیس با وجود محرومیت شما میبینی برای نیم فصل دوم ستاره های بزرگی مثل ترابی و سروش و اینها رو خریده... تیمهای خوبی بالا مثل پدیده و ذوب آهن و سایپا و پیکان هم همیشه یه نیم نگاهی به بالای جدول دارند و قطعا توی مسیر قهرمانی تأثیر زیادی میگذارند. اما تفاوت تیم قهرمان با بقیه اینه که فقط نباید از تیمای بزرگ با یه دفاع منسجم امتیاز بگیره بلکه باید قدرت حمله مداوم برای پیروزی بر همه تیمها رو داشته باشه...
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶:۵۱
2
6
سرخ
حرف شما درست حالا شاید تو ذوب آهن فصل پیش خیلی هم ریخت و پاش نبود ولی من میگم هر مربی ایرانی که ادعا داره تو آسیا خودش رو نشون بده! اگه راست میگن تو آسیا یه مقامی چیزی بیارن نه تو لیگ داخلی
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳:۱۴
26
25
مصطفی
سی ساله طرفدار استقلال همیشه قهرمانم و دوست دار تمامی آبی دلان. ولی قابل توجه بالایی: امیر قلعه نویی زمان مربی گری از تیم برق تهران و استقلال اهواز شروع کرد که به اینجا رسید.......
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱:۴۱
16
48
afrooz
گل گفتیییی
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹:۱۵
50
54
داوود
کل یوم حق با ایشونه
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸:۳۸
پاسخ
33
51
محسن
مگه دروغ میگه برو ببین چند تا پنالتی صدرصد را برا سپاهان نگرفتن
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳:۱۰
3
12