قلعه‌نویی:‌ هفته‌ای یکی دو بار با سروش رفیعی صحبت می‌کنم/ گلر خوب از پدر و مادر خوب بهتر است!

قلعه‌نویی:‌ هفته‌ای یکی دو بار با سروش رفیعی صحبت می‌کنم/ گلر خوب از پدر و مادر خوب بهتر است!

4862
20:11
26 خرداد 1397
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان اولویت تیمش را جذب دو بازیکن بازی‌ساز عنوان کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان اولویت تیمش را جذب دو بازیکن بازی‌ساز عنوان کرد.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید تیم فوتبال سپاهان اصفهان به همراه مسعود تابش مدیرعامل امروز (شنبه) در نشست خبری این باشگاه که در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد، شرکت کرد.

قلعه‌نویی در ابتدای این نشست برد تیم ملی ایران مقابل مراکش را تبریک گفت و درباره جذب بازیکن جدید بیان کرد: حداقل ۸۰ فیلم برای جذب بازیکن جدید می‌بینیم. وقتی کی‌روش استنلی به ایران آمد همه انتقاد کردند. معتقدم او امسال بهتر خواهد شد چون پارسال با روح و روانش بازی کردند و در ابتدای حضورش آرامش نداشت.

او افزود:‌ همیشه حقیقت را گفته‌ام و اصولم را رعایت می‌کنم. ما آمده‌ایم زندگی کنیم که قیمت بگیریم نه به هر قیمی زندگی کنیم. تا این لحظه که در خدمت سپاهان هستم تمام خواسته‌های ما بر اساس افکار تاکتیکی ما برآورده شده‌اند. پارسال به برخی خریدهای ما انتقاد کردند اما آخر فصل معذرت خواهی کردند. ما روی کمک اصولی شما حساب کردیم. آمده‌اند علیه ما تبلیغ کرده‌اند که رقم‌های آن‌چنانی به بازیکن جدید داده‌ایم. دو بازیکن دیگر باید جذب کنیم که اولویت ما هافبک بازی‌ساز است. نامه‌نگاری‌ها شده و تا قبل از اردوی ترکیه به ما اضافه خواهد شد. امسال را سال خوبی می‌بینم. چه بازیکنان قدیمی را نگه داریم چه نگه نداریم، سال خوبی خواهد بود.

سرمربی سپاهان همچنین درباره توقع بالای هواداران از او عنوان کرد: هرجا رفتم قول ندادم اما آینده سپاهان آینده درخشانی است. باید طوری جلو برویم که هم توقعات برآورده شود و هم به اهدافمان برسیم اما قولی نمی‌دهم. این سپاهان خیلی بهتر خواهد شد و با این مجموعه‌ای که دارد،‌ موفق خواهد بود. آقای تابش نعمتی برای این باشگاه است. هواداران خوبی هم داریم و خواهشم این است که صبوری کنند. آینده خوبی برای سپاهان می‌بینم اما فوتبال است و نمی‌توان پیش بینی کرد. با بازیکنانی که گرفته‌ایم و هوادارانی که داریم امیدوار شده‌ام. 

او همچنین درباره استفاده از بازیکنان جوان در تیمش گفت: تیم نباید با حضور بازیکنان جوان ضرر کند. ۱۴ بازیکن از تیم جوانان آمده اما رده تیم چهاردهم هستند. راهکارهایی دیگری هستند مثلا بازیکنی را شناسایی می‌کنیم و به تیم دیگری می‌فرستیم تا بازی کرده و آب‌دیده شود. شاید امسال بازیکنی باشد که زمان بازی به او نرسد.

قلعه‌نویی در بخش دیگری از نشست خبری در مورد این که آیا تمام بازیکنان در اولویت او جذب شده‌اند یا نه اظهار کرد: تا این لحظه تمامی بازیکنان دارای اولویت من جذب شده‌اند اما واقعیت قضیه این است که بازیکنان با ۱۰-۲۰ درصد کمتر به سپاهان آمده‌اند چون باشگاه بزرگی است. تمام اسم‌ها می‌آیند و می‌روند و تنها نام سپاهان می‌ماند. بازیکن باید با قلبش باید بیاید بازی کند نه اینکه ناز کند. چندین باری که نویدکیا مصدوم شد، قراردادش را کم کرد. بازیکنی که می‌آید باید افتخار کند. ما باید نماد سازی کنیم. محرم نماد این باشگاه است. رجب‌زاده و حدادی‌فر هم نماد ذوب‌آهن بودند. باید بازیکنان را طوری تربیت کنیم که رفتار محرم‌گانه داشته باشند. باید افتخار کنند که پیراهن باشگاه به این بزرگی را در تن خواهند کرد.

قلعه‌نویی افزود: اعتقاد دارم باید در فصل نقل و انتقالات باید ۱۲ امتیاز بگیریم. یعنی یارهای خوبی بگیریم تا شروع خوبی داشته باشیم. با علی کریمی وقتی قرارداد بستم ۱۰-۱۵ دقیقه با او صحبت کردم. او شرایط را قبول کرد اما مسائلی را در صحبت با تابش مطرح کرده است که درون خانوادگی است و نباید عنوان کنم. ما باید منافع باشگاه و بازیکنان را در نظر بگیریم. نام سپاهان برای ما مهم است. هر کسی در این چارچوب باشد مخلصش هستیم. علی کریمی با آقای تابش به توافق نرسیده است. اگر او اینجا بود،‌ بود و اگر نبود برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. او شاگرد خودم بوده و دوستش دارم. با مهدی شریفی هم صحبت کردم. او بازیکن خودم است اما نیاز دارد که شرایط جدیدی را تجربه کند.

او در مورد لیست مازاد گفت: ما لیست مازاد نداریم. بازیکن نیاز دارد که تیمش را عوض کند. شریفی بازیکن بزرگی است اما نیاز دارد که تجربه جدیدی داشته باشد. کی‌روش استنلی امشب می‌رسد و بقیه بازیکنان در تمرین امروز حضور دارند. شما اگر به تمرین امروز بیاید متوجه قهرست ما خواهید شد.

سرمربی سپاهان در مورد جدایی‌اش از ذوب‌آهن تصریح کرد: باید از این باشگاه تشکر کنم. مربی‌ای که تیم چهاردهم را دوم تحویل دهد به دلیل مسائل مالی جدا نمی‌شود. هواداران از من خواستند به سپاهان بیایم و من احساس دین کردم. امسال باید یکسری مسائل را لحاظ می‌کردیم و من به خاطر احساس دین به این تیم آمدم. ما مشکلات اقتصادی داریم و جوانان الآن تنها دلخوشی سپاهان است. آنها دوست دارند بازی خوبی از تیمشان ببینند. وقتی به ورزشگاه می‌آیند و نتیجه خوبی نمی‌گیرند، فشار زیادی را متحمل می‌شوند. وقتی از سپاهان جدا شدم هواداران همیشه به من محبت داشتند و این‌ها در ذهن آدم می‌ماند. رقم قرارداد من هم در سازمان لیگ قرار خواهد گرفت.

قلعه‌نویی در مورد حضور نویدکیا در سپاهان بیان کرد: محرم گفت زانویش خراب است و نمی‌تواند تمرین کند. در دو سالی که در سپاهان بود بسیار خوب بود. امسال هم استقبال کردیم که به تیم بیاید. درهای سپاهان همیشه به روی امثال او و پاپی باز است. باید صحبت کنیم تا یکسری مسائل حل شود.

او در مورد دروازه‌بان سپاهان در فصل جدید هم اظهار کرد: دروازه‌بان‌هایی که جذب کردیم تجربه لیگ برتری دارند. گلر خوب از پدر و مادر خوب بهتر است! چهار گلر داریم که کادرفنی خوبی به جز قلعه‌نویی دارند که روی دروازه‌بان‌ها کار می‌کنند. دروازه‌بان‌هایی که جذب کرده‌ایم سپاهان را بیمه خواهند کرد.

قلعه‌نویی همچنین درباره ارتباط با هواداران گفت: مجلسی خوب است که یک‌دست نباشد. انتقاد لازم است و باید صحبت هواداران باید به گوش ما برسد. باید نشستی به صورت ماهیانه با هواداران داشته باشیم تا آن چیزی که فنی بوده و مربوط به من است، به گوشم برسد. معتقدم دو فکر بهتر از یک فکر است. اشکالی ندارد که به تمرین‌ها بیایید و صحبت‌ها را به گوشمان برسانید. ما یک خانواده‌ایم و نیتمان کمک به سپاهان است. ما تلاش می‌کنیم. بهتر است مسائل درون خانوادگی حل شود و با مدیریت به بیرون درز نکند. من معصوم نیستم و ۱۰۰۰ ایراد دارم. بازیکن هم ایراد دارد و یکسری تنش‌ها ایجاد می‌شود. بهتر است این تنش داخل خانواده حل شود و به همسایه منتقل نشود. همچنین استقبال می‌کنیم که با تمام خبرنگارها در ارتباط باشیم.

او در مورد شایعاتی که در مورد سپاهان در نقل و انتقالات وجود دارد، اذعام کرد: هر بازیکنی که بیاید و بعد از صحبت با آقای تابش عکس بگیرد یعنی بازیکن سپاهان است. در مورد سروش رفیعی هم باید بگویم هفته‌ای یکی دو بار با سروش صحبت می‌کنم و هر جا هست موفق باشد. در مورد جذب مهدی کیانی هم باید یکسری توضیحاتی بدهم اگر کیانی را از تراکتورسازی گرفتیم،‌ آن‌ها ۵۰ روز زمان دارند تا بازیکن جایگزین کنند اما تراکتورسازی زمانی که ما مطلع نبودیم سه بازیکن از ذوب‌آهن گرفت. رفتن سه بازیکن یعنی شکستن کمر تیم. بعد از جذب کیانی به او گفتم به تراکتورسازی برگردد اما مسائلی وجود داشت که می‌خواست از تراکتورسازی دور بماند. نمی‌دانم در جلسه او با تراکتور چه گذشت. او اگر به سپاهان هم نمی‌آمد به تیم دیگری می‌رفت. ما به احترام تراکتورسازی با کیانی یک ساله بستیم تا سال دیگر به تیمش برگردد. ما دینمان را به تیم تبریزی ادا کردیم. از گرفتن سه بازیکن از ذوب آهن ناراحت نیستیم اما روش گرفتنشان واقعا بد بود.

او در مورد عدم موفقیت در جذب مسلمان هم گفت:‌ بازیکنی که با تیم دیگر قرارداد بسته بهتر است درباره‌اش صحبت نکنیم. او بازیکن ذوب آهن است و اخلاقی نیست در موردش صحبت کنیم.

 

1004

 

نظرات کاربران
آرمان طلایی
به امید درخشش دوباره ی سپاهان
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۲:۵۹
پاسخ
6
24
علی
آقا خودت میگی بازیکن باید دلش با باشگاه باشه پس دیگه اینقد اصرار به جذب سروش برا چیه؟سروش که معلومه دلش با سپاهان نیست
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۷:۰۷
پاسخ
12
9
حمیدرضا
این آقا بالای 2 میلیارد قرارداد بسته که با افزونه هاش به حدودای 3 میلیارد هم میرسه، اونوقت دم از اصول اخلاقی و احساس دین و این چیزا میزنه !!!
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹:۵۲
پاسخ
15
15
ایمون زاید
یعنی چی؟ شما چرا ول کن سروش نیستین؟ کم بود این همه خرید؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۱:۲۳
پاسخ
41
22
مستاجر خدا
قید سروش و بزنید کمی معرفت هم خوب چیزیه به خدا
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۲۶
پاسخ
47
29
محمدرضا
هر کی رو دوست داشته باشه جذب میکنه
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۲:۴۹
6
28
محمدرضا
تو دیگه از معرفت حرف نزن
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۴:۳۷
8
33