قلعه‌نویی: کار کی‌روش و استعفای او درست نیست

قلعه‌نویی: کار کی‌روش و استعفای او درست نیست

28968
20:59
18 دی 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی می‌گوید زمانی که هدایت تیم ملی را به عهده داشت یک هفته هم لیگ را تعطیل نکرد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی می‌گوید زمانی که هدایت تیم ملی را به عهده داشت یک هفته هم لیگ را تعطیل نکرد.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی در ارتباط با حاشیه‌های اخیر فوتبال ایران و مشکلی که بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ به وجود آمده است به برنامه‌ریزی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: من سال 07-2006 که در تیم ملی مسئولیت داشتم، در اجلاسی در هلسینکی شرکت کردیم که در آنجا برنامه دو سال آینده منطقه اسکاندیناوی را دیدم. همان موقع من به فدراسیون فوتبال گفتم باید روزهای فیفا را ببینم و تا دو سال آینده برنامه‌های تیم ملی را بچینیم و با تیم‌های اول تا بیستم رنکینگ فیفا بازی دوستانه بگذاریم. خواسته بودم چه باشیم یا نباشیم، این کار انجام شود.

وی در خصوص اتفاقات اخیر و اینکه بین باشگاه‌ها و تیم ملی چه کسی را مقصر بروز حاشیه‌ها می‌داند، اظهار داشت: همه ما هم مقصریم و هم حق داریم و دلیل آن هم بدون برنامه بودن ماست. به طور مثال اکنون اگر بخواهید با باشگاه‌های برزیل بازی کنید، آنها می‌گویند برنامه‌شان تا چهار سال آینده پُر است. در منطقه و قاره خودمان هم ببینید که کشورهای ترکیه، کره‌جنوبی، ژاپن و... چگونه برای فوتبال‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند و با همین نظم پیش می‌روند. باید این نظم در فوتبال ما هم به وجود بیاید.

سرمربی تیم تراکتورسازی افزود: ما در اسفندماه لیگ قهرمانان آسیا را داریم و حفظ سهمیه برای ما اهمیت دارد. خودتان می‌بینید که کشورهای حوزه خلیج فارس نگاه دوستانه‌ای به ما ندارند. آنها در AFC کرسی دارند، قدرت‌شان بالاست و دنبال بهانه هستند که سهمیه ایران را بگیرند و ما نباید اجازه این کار را بدهیم. به هر حال باشگاه‌ها هم مهم هستند و خودتان اخیراً دیدید که پرسپولیس در آسیا در ورزشگاه آزادی بازی داشت و 100 هزار هوادار به ورزشگاه آمده بود که این نشان می‌دهد این تیم چقدر مهم است. از سوی دیگر تیم ملی هم بازی دارد و تیم ملی هم مهم است.

قلعه‌نویی که با رادیو ایران گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به زمان حضورش در استقلال و تداخل برنامه‌های باشگاه‌ها و تیم ملی، یادآور شد: دو سه سال پیش هم من از این اتفاقات خیلی اذیت شدم، در حالی که می‌شد با تعامل و نشست این اختلافات را حل کرد. همیشه تداخل برنامه‌های لیگ و تیم ملی بین مربیان تنش ایجاد کرده و می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قبول دارد عدم برنامه‌ریزی حلقه مفقوده فوتبال ایران است، اظهار داشت: بله، حتی این موضوع حلقه مفقوده مملکت ماست. چند سال پیش طرح جامعه ورزش را نوشتند و 400 میلیون تومان هم برای آن طرح پول دادند، اما به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟ من از سلطانی‌فر بارها خواستم و بازهم می‌خواهم که ورزش را حتی اگر شده یک روزه، قانونمند کند. شما نگاه کنید که اکنون باشگاه‌هایی چون بانک ملی، شاهین، هما، بانک تجارت و... کجا هستند؟ از بین رفتن این تیم‌ها به دلیل سوء مدیریت است. به طور مثال مدیری آمده و به ورزش علاقه داشته که به فعالیتش در ورزش ادامه داده و مدیری آمده ورزش را دوست نداشته، همه چیز را جمع کرده است. امیدوارم آقای سلطانی‌فر تا روزی که هست قانون و چشم‌انداز درستی را در ورزش مشخص کند و قانون هم قائم به شخص نباشد. به طور مثال در راهنمایی رانندگی یک روز سردار مومنی حضور دارد و روزی سردار مهری است، اما قانون چراغ سبز و قرمز که با تغییر آنها تغییر نمی‌کند.

سرمربی تراکتورسازی در خصوص اینکه به نظر او بهتر است در ادامه و حتی سال‌های آینده برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی تعطیلی لیگ و برگزاری اردوی تیم ملی باشد یا اردوها در زمان مشخص شده شکل بگیرد، گفت: ببینید، فیفا نشسته و با کلی کارشناس برنامه‌ای را مشخص و تاریخ‌های مناسب را استخراج کرده است. بعضی وقت‌ها بین فیفادی‌ها یک هفته فاصله است که فرصت خوبی برای برگزاری اردو خواهد بود. دوره قبلی که تیم ملی در بازی با کره‌جنوبی به جام جهانی رفت، استقلال شرایط خوبی داشت و با ورود فرزاد حاتمی به زمین هفت استقلالی در زمین بودند.

قلعه‌نویی در واکنش به این مسئله که در آن زمان خودش سرمربی استقلال بود، تأکید کرد: بحث من این موضوع نیست،‌ بلکه می‌خواهم نتیجه اعتماد به لیگ را بگویم. بهتر است ما با استفاده از فیفادی‌ها، مسابقات لیگ را هم به صورت منظم برگزار کنیم. 15 سال است می‌گویم که ما زمین مسابقه نداریم و هیچکس گوش نمی‌کند. نمی‌گویم سلطانی‌فر در مدت کوتاه می‌تواند 40 ورزشگاه بسازد، اما می‌تواند 40 زمین مسابقه درست کند تا به درد این فوتبال رسیدگی شود. ما اکنون به دلیل سرمای هوا و سفتی زمین، انگار که تمرینات و بازی‌های‌مان را در زمین آسفالت انجام می‌دهیم. برای یک بازی با تیم‌های خوزستانی باید سه چهار پرواز انجام بدهیم و اگر بتوانیم این مسائل را حل کنیم، کیفیت بازی‌های لیگ هم بالا می‌رود. همیشه بهترین بازی‌ها از دل برنامه خوب لیگ بیرون می‌آید.

وی به موضوع لژیونر شدن بازیکنان فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: شما نگاه کنید در همین چند سال سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، علی کریمی، میلاد محمدی و حتی قبل‌تر علی دایی از دل لیگ ایران بیرون آمدند و لژیونر شدند، نه از تیم ملی! به نظرم لیگ منظم باید به جای خودش باشد و فیفادی هم در جای خود قرار بگیرد. این خنده‌دار است که سازمان لیگ می‌گوید ما برنامه را داده‌ایم تا باشگاه‌ها نظر بدهند، باشگاه‌ها چه نظری بدهند؟ شما ترکیه و قطر را نگاه کنید که برنامه لیگ‌شان را به صورت منظم می‌دهند و برنامه‌های تیم ملی‌شان هم باید در زمان مقرر اجرا شود.

سرمربی تراکتورسازی در خصوص اینکه گفته بود کی‌روش و برانکو را به شام دعوت می‌کند تا مشکل آنها حل شود و آیا موفق به تماس با سرمربی تیم ملی شده است یا نه، گفت: من با آرین قاسمی، مترجم کی‌روش یک بار تماس گرفتم که تلفن او خاموش بود. خواستم تلفنی در این خصوص با کی‌روش صحبت کنم و گویا او همراه تیم ملی هم به ایران نیامده است. بالاخره ابتدا باید از این طریق با او صحبت کنم و بعد کار صورت بگیرد. آقایان مهاجرانی، پروین، دایی و امثال این افراد بزرگان فوتبال ما هستند و اگر خواستند من کوچک هم به جلسه می‌روم، برانکو هم بیاید تا این مسئله حل و فصل شود. اکنون نگاه‌ها باید برای همه ملی باشد. من خودم هم این دوران (سرمربیگری تیم ملی) را گذراندم، اما یک هفته لیگ را تعطیل نکردم.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه فدراسیون فوتبال مقابل استعفای کی‌روش چه راهکاری باید در پیش بگیرد، گفت: اگر استعفا درست باشد، به نظرم این کار از طرف کی‌روش درست نبود. به هر حال تیم ملی به کی‌روش نیاز دارد و بعد از چهار پنج سال افکار او در تیم ملی نهادینه شده است و بازیکنان با افکار او و او با افکار بازیکنان آشنا شده‌اند. حیف است این سه چهار ماه پایانی برای حضور در جام جهانی را خراب کنیم و ما می‌توانیم با قدرت به جام جهانی صعود کنیم. من همیشه گفته‌ام که ما باید بین 20 تیم برتر دنیا قرار بگیریم و نباید سقف آرزوی‌مان صعود به جام جهانی باشیم. ما ایرانی هستیم، نژادی کهن داریم، در هوش، ذکاوت، استعداد، چهره و همه چیز بهترین‌ها را داریم و باید از این استعدادها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: به نظرم بهتر است کی‌روش به کارش ادامه بدهد و آقایان باید به این مسئله ورود کنند، اما معتقدم نباید کار به اینجا می‌کشید. اگر ما رئیس فدراسیونی مانند دادکان یا صفایی‌فراهانی و حتی مصطفوی داشتیم کار به اینجا نمی‌کشید. البته می‌دانم تاج هم زحمت می‌کشد.

سرمربی تراکتورسازی در پایان در خصوص شکست 3 بر صفر امروز تیمش مقابل پارس جنوبی جم در یک بازی دوستانه، گفت: ما امروز به قدرت تاکتیکی تیم مهدی تارتار باختیم. درست است بچه‌های ما خسته بودند، اما آنها خیلی خوب بودند. ما سه گل خوردیم و چند گل هم نخوردیم. متأسفانه بازیکن ایرانی فرهنگ حرفه‌ای ندارد و وقتی دو روز تمرین را تعطیل می‌کنیم، انگار 20 روز تمرین نکرده است.

 

2020

نظرات کاربران
pooya
کیروش کیروش کیروش واقعا از این کیروش چیدیدن اخه بجز بازیکنان جوان خوب که اونم لیگمون پرورش داده یا اروپا تو این 5سال نتونسته کاری کنه تو جام جهانی همه می گفتن از مرحله صعود می کنیم از 4تیم4شدیم فقط و فقط کلیزمن مربی سابق امریکا گزینه خوب مربی گری تیم ملیه
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳:۵۸
پاسخ
1
1
ایرانی
اقای قلعه نویی آدم و یاد دو چیز میندازه نبوغ تعویض دروازه بان تو پنالتی ها و ظلمی که به اقای حجازی کردن
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۵:۰۲
پاسخ
1
5
برهان
کارلوس کی روش عزیز من به شخصه بابت تمام تلاشت در این سالها و احساس خوبی که در این سالها به مردم ایران دادین ازت ممنونم . امیدوارم که لااقل تا جام جهانی در ایران و تیم ملی بمانی مرسی
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۲:۱۷
پاسخ
5
11
گل ابریشم
کار استقلالی ها به جایی رسیده که از باخت سرورشون در بازیهای تدارکاتی هم می ریزن تو خیابون!
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۷:۵۸
پاسخ
7
6
امیر لطفی
کی روش مربی خوبیه اما خیلی زود رنجه و ما نباید بهانه بهش بدیم اونم تو این زمان که تیم ملی بازی های مهمی داره ... یکم غرور زیادی گرفته کی روش رو که ما بزرگش کردیم . فقط تیم ملی مهمه و بس...
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۲:۲۴
پاسخ
5
5
طرفدار فوتبال
اقای کیروش مظلوم نمایی وفریبکاری دیگه بسه با این رفتارها وادبیات واقعا به شعور مردم توهین میکنید شما ازصداقت ومحبت ما مردم دارید سواستفاده میکنید اینجا رنگ اهمیت نداره ما طرفدار وعاشق کشور و تیم ملی هستیم کیروش از طرفدارها استفاده ابزاری میکنه در این مورد غیر از بازی با سوریه کاملا حق با اقای برانکو هست البته مقصر اصلی فدراسیونه که اختیارش کامل دست کیروشه اگر بار اول که به ایرانیها توهین کرد باهاش برخورد شده بود حالا اینطور نمیشد به امید موفقیت تیم ملی وباشگاههای اسیایی
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۳:۲۲
پاسخ
8
7
mohamad
باید بگم که الان چند ساله فوتبال ایران زیاد دستخوش تغییر و تحول نبوده و یک روند صعودی اما با یک شیب ملایم داشته.این روند خیلی بهتر از اینکه عده ای تنوع طلب بخوان به علل واهی کاری کنن که شیرازه تیم ملی از هم بپاشه.خوب باشه.اقای کیروش هم بره.چی میشه.ی مربی دیگه با برنامه خودش که تا بخواد توی تیم ملی جابیفته هم چند سالی طول میکشه و هم اینکه از کجا معلوم بیشتر از کیروش پول نگیره.به نظر من کیروش باید بمونه تا زحمتهایی که این چند سال کشیده شده از بین نره.مربیهای باشگاهی هم باید یاد بگیرن در جهت تیم ملی و سیاستهای فدراسیون قدم بردارن و هر از چند گاهی چوب لای چرخ تیم ملی نکنن.مگه اینکه از این کار بهره ای ببرن.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۹:۰۱
پاسخ
5
8
Mohammad
اگه کارلوس کیروش نبود هیچ وقت تیم ملی ایران خوب نمیشد هیچ وقت دجاگه و قوچانژاد به تیم ملی دعوت نمیشدن هیچ وقت تیم ایران یه تیم هماهنگ و خوب نبود... اگه کیفیت بازی ایران رو در زمان کیروش با زمان سرمربی های قبلی آنالیز کنید خیلی خوب میشه دید که این تیم ملی خیلی خوب شده. اینایی هم که به کیروش گیر میدن میخوان بیان جای کیروش تو تیم ملی بگیرن و هم صاحب این تیم آماده بشن.. فقط کیروش...همین
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۶:۱۱
پاسخ
9
10
shayan
سنگ کیروش رو به سینه زدن تا به کی؟؟ اونایی که مربیارو با پارامتر نتیجه گیری و جام میسنجن کجان؟اونایی که نگران حیف و میل بیت المالن کو؟اونایی ک فوتبال زیبا میخواستن کجا تشریف دارن؟منکر کارای خوب کیروش نیستیم اما نه به قیمت اینکه ایشون ارباب بشن و بقیه همه رعیت...آقای کیروش اگه گروهی الان حمایتت میکنن از خوبیت نیست بخاطر اینه که مخالف برانکون,اگه نمیخوای تو رویه ت تغییر بدی,خواهشا برو,برو شاید بعد تو خیلیا متوجه استعمارت شوند...!!!درضمن بار اولت نیس ک مث بچه ها ناز میکنی ک ببینی چقد دوست دارن!
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۸:۰۷
پاسخ
10
20
پویا
اگه کیروش بره تیم ملی نابود میشه،لطفا رو تعصب رنگ ها نظر ندین اقای کیروش تیم ملی از لحاظ دفاعی عالی کرد و تیم ما مدت هاست از اسیایی ها نباخته مطمعن باشید کیروش بره وضعیت تیم ملی دوباره خراب میشه
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۸:۱۷
پاسخ
16
16
هادی
کیروش اگه تو این چند سال نبود تیم ملی به گوام هم میباخت نه این که مستقیم تیم اول به جام جهانی صعود کنه و رکینک اول اسیا را هم داشته باشیم .
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۰:۱۳
پاسخ
22
15
ششتقلالیای حزب باد
لطفا شما از آب گل آلود ماهی نگیر شماها همون کیروش ستیزهای دو ماه پیش هستین
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۷:۳۰
11
23
پاراگ یا قشقایی؟مساله این است!!!
من اولش فکر میکردم پرسپولیس با پراگ جمهوری چک بازی کرده 3-1 باخته بعد فهمیدم نه اینم مثل قشقایی ایرانیه با حقیقتی یکساله خخخخخ هیچ ربطی هم نداشت.صرفا جهت سوزش
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۸:۵۹
پاسخ
29
16
الان فصل رویش گل ابریشم
سوزش!!!!! شما شیشتقلالیا که میگفتین بازیِ تدارکاتی مهم نیست کارشناسی نکنیم ُ از این حرفا.... طارمی یا نریمان جهان مسئله این است... این دفعه دیگه هتریک میکنه... گل ابریشم یا دانشجویان.... دسته سه ِ قدیم یا دسته دو جدید... ممساله این است... ببرید هفتمِ جدولید ببازید بازم هفتم جدولید.. مسئله این است... دیگه چی بگم داداشی بهترِ محکم بپیچی به چپ
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۴:۵۹
6
16
احمد
تمام اتفاقات مقصر فدراسیون که یه برنامه درست نداره و هروز یه برنامه میچینه این تیم خا هم پول ملیاردی میدن میخواهن نتیجه بگیرن .کمتر از ۵۰ روز دیگه باشگاه ها تو اسیا بازی داره خوب مگه این تیم ها تیم ملی نیستن چطور برا بازی راسوریه کشوری که لیگ نداره یک ماه تیم میره اردو ولی برای باشگاه های اسیا بازیکنان نباید کنار هم باشن
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۸:۵۶
پاسخ
2
18
شاهیت خداداد
کیروش بهر فوتبال ایران نابود میش
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۴:۱۴
پاسخ
17
12
برهان
بدون کی روش خواب جام جهانی را باید ببینیم
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۳:۵۳
پاسخ
24
16