قلعه شکست ناپذیر آنفیلد؛ "مانه" به 50 می‌رسد؟

قلعه شکست ناپذیر آنفیلد؛ "مانه" به 50 می‌رسد؟

2911
20:12
22 شهریور 1398
سادیو مانه در آستانه ثبت 50 بازی بدون شکست در ورزشگاه آنفیلد است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در اولین مسابقه از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس روز شنبه و از ساعت 16 (به وقت تهران) لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان نیوکاسل خواهد بود. 

نیوکاسل شروع دلچسبی در لیگ برتر نداشته و از 4 بازی نخست خود تنها 4 امتیاز دشت کرده است اما آن ها تنها برد خود در این فصل را در خانه تاتنهام و با نتیجه 1-0 ثبت کرده اند تا نشان دهند می‌توانند مهمانی خطرناک در خانه رقبای بزرگ باشند. 

اما لیورپول 12 امتیازی نیز به ادامه روند شکست ناپذیری خود در مقابل کلاغ ها امید دارد. به خصوص آن که در ترکیب قرمزها، سادیو مانه با رکورد عجیب و غریب خود به میدان خواهد رفت.

سادیو مانه تاکنون در 49 دیدار لیگ برتری برای لیورپول در آنفیلد به میدان رفته و در این مسابقات هرگز شکست نخورده است. مانه با این تعداد بازی، در بین بازیکنان لیگ برتری در این زمینه (بیشترین تعداد بازی خانگی بدون ثبت حتی یک شکست) رکورد دار است و می‌تواند این رکورد را در بازی روز شنبه به عدد 50 ارتقا دهد.

البته با کمی ارفاق، رکورد مانه را می‌توان هم اینک هم در عدد 50 دانست. مانه در دوران حضور خود در ساوتهمپتون یک بار به آنفیلد سفر کرده (اکتبر 2015) و در آن مسابقه، موفق به کسب تساوی 1-1 شده است. جالب آن که تک گل ساوتهمپتون در آن دیدار را خود مانه به ثمر رسانده بود. 

هم تیمی مانه، یعنی محمد صلاح نیز بعد از او در رده دوم این فهرست مشترکا در کنار آلکس (بازیکن سابق چلسی) ایستاده و یک بازی بدون شکست دیگر، صلاح را به تنهایی به رده دوم این فهرست رهنمون خواهد کرد. 

در ادامه نگاهی به موفق ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر از نظر بیشترین تعداد بازی بدون شکست خانگی خواهیم داشت:

1-سادیو مانه؛ آنفیلد: 50 بازی (40 برد، 10 تساوی)

2=محمد صلاح؛ آنفیلد: 41 بازی (32 برد، 9 تساوی)

2=آلکس؛ استمفوردبریج: 41 بازی (29 برد، 12 تساوی)

4-یاپ استام؛ اولدترافورد: 40 بازی (31 برد، 9 تساوی)

4-آرین روبن؛ استمفوردبریج: 35 بازی (32 برد، 3 تساوی)

اما در بین رکوردهای فعلی (بازیکنانی که هم اینک در حال ارتقای تعداد بازی های بدون شکست خود هستند) بعد از مانه و صلاح هم نام دو بازیکن دیگر لیورپول به چشم می‌خورد؛ آلیسون بکر و فابینیو بازیکنان برزیلی لیورپول به ترتیب با انجام 20 و 16 بازی بدون شکست در آنفیلد در رده های سوم و چهارم حضور دارند.

اگر لیورپول در روز شنبه در آنفیلد مغلوب نیوکاسل یونایتد شود، آن گاه رکورد تمامی این 4 بازیکن متوقف شده و آلکساندر زینچنکو، مدافع اوکراینی منچسترسیتی صاحب طولانی ترین رکورد شکست ناپذیری در یک استادیوم خواهد بود. این بازیکن تاکنون 15 بازی در ورزشگاه اتحاد انجام داده و در این مسابقات به 14 برد و یک تساوی رسیده است. با توجه به آن که سیتی در این هفته مهمان نوریچ خواهد بود، رکورد زینچنکو فعلا در معرض خطر نیست.

7712

نظرات کاربران
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
لیورپول تو هیچ منطقه ای از زمین مشکل نداره. دو سال پیش تو خط دفاع و دروازه مشکل داشت که کلوپ و باشگاه خیلی خوب از پس این مشکل بر اومدن. فردا نیوکاسل قربانی بعدی لیورپول خواهد بود.
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰:۵۱
پاسخ
5
33