قلعه‌نویی: از بازی پرسپولیس تا حالا 8 امتیاز از ما گرفتند/ تا زنده ام از 4 داور نمیگذرم!

قلعه‌نویی: از بازی پرسپولیس تا حالا 8 امتیاز از ما گرفتند/ تا زنده ام از 4 داور نمیگذرم!

13692
17:59
24 اسفند 1397
امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان با وجود توقف تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت: هر چقدر تبریک بگویم کم است، چه برای فضای فوتبال و چه مسائل فنی.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک - یک تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: خیلی خوشحالم در اهواز هستم. برخی دوستان را می‌بینم یاد سال 81 می‌افتم. اینکه من به کنفرانس خبری آمدم و سکوتم را شکستم، چند دلیل داشت. دلیل اولش این بود که به خاطر تبریک‌های است که می‌خواهم به مردم خوزستان و فوتبال و فضای خوب بگویم که متأسفانه خیلی جاها نیست. هر چقدر تبریک بگویم کم است، چه برای فضای فوتبال و چه مسائل فنی.

 

امروز فوتبال ما را تنبیه کرد!

وی افزود: واقعاً من خودم وقتی بازی تمام شد فکر کردم 30 دقیقه گذشته است! به جز سه چهار دقیقه آخر که فولاد روی درواز ما فشار آورد، در سایر دقایق واقعاً آنقدر فوتبال زیبایی بود، لذت بردیم. به قطبی هم تبریک می‌گویم که تیم خوبی درست کرده است. یقیناً با وجود قطبی و این امکانات در سال‌های نه چندان دور فولاد قدرتمندی خواهید دید. بازی خیلی خوبی بود و هم تیم فولاد و هم ما می‌توانستیم برنده باشیم. به نوعی امروز فوتبال ما را تنبیه کرد. جلوی تیم فولاد و در این فضا وقتی این همه فرصت را تبدیل به گل نکنی،‌ حقت است که ببازی!

 

از بازی مقابل پرسپولیس تا به امروز 8 امتیاز از ما گرفته‌اند!

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان خاطر نشان کرد: البته تیم فولاد هم می‌توانست برنده باشد. فوتبال امروز ما را تنبیه کرد. درست است یک امتیاز گرفتیم، اما خوشحالم فولاد با این شرایط وقتی جلوی ما مساوی می‌کند هوادارانش خوشحال هستند. این قدرت سپاهان را نشان می‌دهد که متأسفانه از بازی برابر پرسپولیس تا به امروز هشت امتیاز از ما گرفته‌اند و من از چهار داور را تا زنده‌ام نمی‌گذرم، ممبینی، ترکی،‌ فغانی و اشکان خورشیدی. این‌ها خاطرات بد زندگی من هستند و یک روز با فیلم و مدارک اینها را می‌خواهم بگویم.

 

باید حداقل 50 استادیوم مانند فولاد آرنا داشته باشیم

قلعه‌نویی در ادامه تصریح کرد: شرایط ما می‌توانست الان خیلی بهتر باشد، اما یکسری مسائل نه دست من قلعه‌نویی است و نه دست افراد دیگر. شما نگاه کنید از بعد از بازی برابر پرسپولیس،‌ مقابل استقلال خوزستان و دیگر تیم‌ها چه شده است. تازه اینها کارشناسی‌هایی است که روی من زاویه دارند و چیزهایی دیگر را ننوشته‌اند! اینکه من امروز آمده‌ام فقط به خاطر این بود که می‌خواستم به مردم خوزستان و آن عزیزانی که این استادیوم را درست کردند، تبریک بگویم. دست تک تک آنها را می‌بوسم. ان‌‌شاءالله باقیات الصالحات باشد. هر چند در کشور ثروتمندی مثل ایران باید خیلی شرایط اقتصادی و ورزشی بهتر باشد. ما باید حداقل 50 استادیوم این شکلی داشته باشیم.

 

قطبی می‌تواند فولاد خوزستان را به جایگاه قبلی‌اش برساند

وی ادامه داد: با این وجود بازهم تشکر می‌کنم. سال نو را هم تبریک می‌گویم. تیم ما زحمت زیادی کشید، ولی مزد زحمات‌مان را بعضی دوستان خراب کردند که آن هم دست من قلعه‌نویی نیست. اینکه چه فضایی است هم نمی‌دانم. به افشین قطبی هم تبریک می‌گویم. من مطمئنم آمدن قطبی و رفتاری که او دارد، می‌تواند فولاد خوزستان را به جایگاهی مانند سال‌های قبل که وقتی تیم ملی تشکیل می‌شد از 11 بازیکن،‌ هفت بازیکن آن خوزستانی بودند، برساند. قطعاً با علمی که قطبی دارد این کار انجام خواهد شد.

 

برخی می‌توانند با 5 سوت معمولی پدر یک تیم را در بیاورند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص تیم داوری گفت: واقعاً باید به آنها تبریک گفت. اینها داورانی بودند که فضای مسموم دیگر داوران را ندارند. یک مسئله را باید به شما بگویم. برخی داوران قدیمی هستند که می‌توانند با پنج سوت معمولی پدر یک تیم را در بیاورند. ان‌شاءالله این داوران جدید این مسائل را یاد نگیرند. ما در بازی با تراکتورسازی روی هوا پریده‌ایم و حالا منجر به گل شده یا نشده، اما داور همان‌جا خطا گرفته است. ما در حال گل زدن بوده‌ایم، اما داور اَلکی سوت زده است. شما خودتان ببینید در فضای ورزشگاهی با 70 هزار تماشاگر چقدر زمان می‌برد شما دوباره به حالت عادی خود برگردید؛ حداقل پنج دقیقه. پنج سوت این مدلی بزنند، می‌توانند سر یک تیم را ببرند. داورانی که این‌گونه هستند، خودشان می‌دانند. ان‌شاءالله این داوران جوان به سمت خوبی بروند. از آقای زاهدی‌فرد و تیم داوری‌شان تشکر می‌کنم که واقعاً داوران خوبی هستند. امیدوارم این مسائل را یاد نگیرند و آن داوران قدیمی هم زودتر بازنشسته بشوند تا این فضای مسموم را به داوران جوان تزریق نکنند.

 

داوران 2 جام را از من گرفتند

قلعه‌نویی در واکنش به این مسئله که گویا منظور او داورانی چون محسن ترکی، هدایت ممبینی، علیرضا فغانی و این افراد هستند که برخی از آنها از داوری بازنشسته شده‌اند، گفت: باشد، من افراد قبل را می‌گویم. می‌دانم چه می‌گویم، چون آنها دو جام را از من گرفتند.

 

آن زمان که سپاهان در 4 جبهه می‌جنگید و محرومش کرده بود کسی از عدالت حرفی نمی‌زد؟!

وی در خصوص اینکه آیا از برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای مسابقات لیگ راضی هستند یا نه، خاطرنشان کرد: یک سال سپاهان در چهار جبهه و در چهار جام می‌جنگید. ضمن اینکه محرومش کرده بودند و در شهرستان‌ها بازی می‌کرد و در خانه خودش هم نبود. نمی‌دانم چرا آن موقع کسی دم از عدالت نمی‌زد؟! سپاهان در جام باشگاه‌های جهان، جام حذفی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود. برنامه آن زمان هست. سپاهان هر سه روز یک بار بازی می‌کرد. ضمن اینکه به خاطر آن سرباز در خانه هم نبودند و فکر می‌کنم سپاهان به شهرهای اطراف مانند کاشان می‌رفت. آن زمان ظلم نبود، اما اکنون ظلم است. یک پنالتی که نمی‌گیرند، یک اوت که نمی‌گیرند، ظلم می‌شود. واقعاً ما در مورد برنامه‌ریزی به آقای فتاحی هم گفتیم که طوری برنامه‌ریزی کنند تا عدالت صورت بگیرد. ما پیش از این می‌توانستیم با ذوب‌آهن بازی کنیم، اما بازی ما را گرفتند و به تیم دیگری دادند، اما بازهم تشکر می‌کنم.

 

از وقتی فتاحی آمده با وجود فشردگی‌ها برنامه‌ریزی خیلی بهتر شده است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان افزود: از وقتی آقای فتاحی آمده، بازهم با وجود فشردگی‌ها برنامه‌ریزی خیلی بهتر شده است. خودتان می‌دانید در آن دو ماهی که تیم ملی زمان را گرفت، به باشگاه‌ها فشار آمد. در گذشته که تیمی به لیگ قهرمانان آسیا می‌رفت، نه پولی بود و نه پرواز مستقیمی از شرق به غرب وجود داشت. ما (استقلال) با بوریرام تایلند بازی داشتیم و همان زمان به آقای تاج گفتیم که بازی ذوب‌آهن ما را تعویق بیندازید، چون ما باید شرق آسیا برویم. ما در اصفهان با ذوب‌آهن بازی کردیم، به تهران برگشتیم و پنج روز بعد در تایلند با بوریرام بازی داشتیم، نه 10 روز بعد. الان متأسفانه این مسائل باب شده و تیم‌های شهرستانی انگار زحمت بی‌خودی می‌کشند و در حق‌شان اجحاف می‌شود. ما هر چیزی که عدالت درون آن باشد، تمکین می‌کنیم. امیدوارم فوتبال ما به سمتی برود که قشنگ باشد، مانند نگاه آقای قطبی و برخی مربیان به فوتبال، اما زحمت برخی از ما بی‌خودی است.

1004

نظرات کاربران
جووونم کیروش
یه جاهایی هم به نفع شما بوده
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۵:۱۸
پاسخ
14
121
هوادار واقعی
شما دیگه به چی اعتراض داری ؟؟؟ چرا سالهای قبل که 3 امتیاز 3 امتیاز میبردی میگفتی داوران شریف الان از 4 تا داور نمیگذری ؟؟؟ اگر شما اینا بگی برانکو چی باید بگه که 9 امتیاز تا حالا از اشتباهات داوران از دست داده ؟؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱:۰۱
پاسخ
48
186
mehdi manouchehri
چند بار نام پرسپولیس رو در این مصاحبه وسط کشید؟ سه تا بازی پشت سر هم پرسپولیس از داوری ضربه خورده حالا این آقا پا شده اومده مصاحبه کنه تا بتونه جو رو بر علیه پرسپولیس مسموم کنه تا که منفعتی که از داوری میبره رو زیر فرش پنهان کنه.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴:۱۲
پاسخ
70
170
فراست
الان امروز پنالتی برات گرفتن چرا حرفی نزدی آقای قلعه نویی ؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۹:۴۱
پاسخ
27
147
محسن
دقیقا همون داورهایی که همیشه به ضرر استقلال سوت میزنند از جمله ممبینی و خورشیدی
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۳۹
پاسخ
91
46
پدیده مشهد
یک تیم اگه خودش خوب بازی کنه هیچ داوری نمیتونه روی بازیش تاثیر بذاره وقتی برای سپاهان توی همین بازی داور بنفع شما سوت زد خوب بود حالا دو تا اشتباه هم شده باشه توی آسیا هم اشتباهات هم به ضرر نمایندگان ایران بوده هم بنفعشان
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶:۳۵
پاسخ
19
90
زانیار
کسی میدونه بازی عقب افتاده سپاهان کی برگزار میشه ؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۲۲
پاسخ
10
72
نجیب خان
کاش امثال شما تو این فوتبال نبودن و روح فوتبال زنده میموند
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۹:۱۶
پاسخ
29
126
جعفر فرخ پور کرد کلهر
من موندم تو بازی امروز که آقای مهدی کیانی دقیقه 44 کارت زرد میگیره و دوباره دقیقه 87 کارت زرد میگیره چرا نباید اخراج بشه نکنه قانون در مورد تیم سپاهان فرق میکنه یا چرا تا این لحظه هیچ رسانه یا حتی باشگاه فولاد اعتراضی نکرده حتی تو گزارش بازی هم کارتهای زرد دو تیم ثبت شده خجالت داره که بازیکن باید اخراج بشه ولی تا آخر بازی تو زمین هست اینها مشکل فوتبال جناب قلعه نویی که میگی بعد از بازی پرسپولیس هست امتیاز از تیمت گرفته شده چه ربطی به پرسپولیس بعد نگاه کن چقدر پرسپولیس این وسط متضرر شده؟؟؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵:۰۳
پاسخ
26
109
naser
شما مشغول جمع کردن مدارکت باش بقیه دنبال بازیشون خجسته دل زمینو زمان ایراد بگیر
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵:۴۵
پاسخ
25
269
مسلم
نظرات قلعه نوعی و نظرات عشقم نیمار رکوردارن دیسلایک تاریخ بشیرت هستند ...
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۲:۱۵
27
121
مصطفی
توی یه ورزشگاه شیک با یک جو خوب و زمین خوب اقای قلعه نوعی تیم شما چه فوتبالی بازی کرد!؟ بازی رو کامل دیدم اگر محمدی با خلاقیت خود چند موقعیت نمیساخت شما امروز اصلا فوتبال بازی نکردید یه دقایق بازی فکر کنم حدود 3 یا چهار دقیقه شد فولاد پاس کاری منظمی کردند ، من پرسپولیسی هستم اما این چه وضعی هست مربیای ما یاد گرفتن به مسائل حاشیه ای بپردازند چرا خبرنگاران ما سوالات فنی نمیپرسند !!؟ الان پرسپولیس و استقلال و سپاهان و تراکتور و پدیده و فولاد زمین خوب دارند الان باید دعوا سر این باشه کی فوتبال زیباتری بازی میکنه کی بیشترین تاکتیک در زمین داره نه کی بیشتر ضرر دیده از داوری کی سود ! توی آسیا هم دیدیم اشتباهات داوری رو اما نظر شخصیه من اینه که هیچ وقت داوران نمی تونند باعث بشوند یک تیم عالی و درجه یک با برنامه ریزی صحیح به موفقیت نرسه ، در کل امیدوارم بیشتر به خود فوتبال پرداخته بشه تا حواشی بخدا دیدن یک فوتبال زیبا در یک ورزشگاه خوب میتونه استرس ها یک جوان رو در یک روز کم کنه حتی اگه تیمش بازنده باشه ، مخلصیم ادمین
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۶:۱۸
پاسخ
16
292
قرمز بی افتخار
دقیقأ تو ایران هیچ کس نمیخواد قدمی برایه فوتبال بهتر برداره همه منتظرن یکی دیگه شروع کنه.والا به خدا فوتبال زیبا هیچ ربطی به نا داوری و دست پشت پرده نداره.تو زمین باید تاکتیک ببینیم اما تو لیگ ما انگار نمیخواد چیزی شروع بشه.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۴:۳۲
45
21
علی ن
زمین کج بود داور خوب نبود و... بیخیال اقای قلعه نویی با بکش زیرش که نمیشه فوتبال بازی کرد. مطمنم طرفداران اندک سپاهانم این موضوع رو درک کردن که تیمت فوتبال بازی نمیکنه .با این وضع تلاش کنید برا سهمیه
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲:۱۵
پاسخ
33
310
ناشناس
طرفداران اندک سپاهان!!!! شما انگار کارشناس همه چیز هستی. غرور سم مهلکیه
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳:۰۸
75
23
پرسپولیسی
امروز که دیواری بسودشون بود بازم شاکیه ..کلا شگرد قلعه نویی همینه
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۳۳
پاسخ
30
264
پرسپولیس ام تا ابد
دست پیش روگرفته که پس نیوفته.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۲:۱۴
12
80
مصطفی
داور که امروز پنالتی الکی به نفعت گرفت چرا دیگه ناله میکنی؟ یه امتیاز مفت داور بهت هدیه داد
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۲۶
پاسخ
22
261
آرش
آره پنالتی که گرفتن برات که پنالتی نبود . حق فولاد هم برد بود شانس آوردی یک امتیاز گرفتی . باخت مقابل تراکتور جلوی 50 هزار تماشاگر البته برات هنوز هضمش سخته!! یک شوت تو چارچوب هم تو اون بازی نداشتی اعتراضت به داوری بی مورده !
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰:۴۷
پاسخ
26
235