قلعه‌نویی: از تساوی با ما خوشحالی می‌کنند/ گفته بودم آن اتفاق برای خطیبی رخ می‌دهد

قلعه‌نویی: از تساوی با ما خوشحالی می‌کنند/ گفته بودم آن اتفاق برای خطیبی رخ می‌دهد

14829
17:59
13 آبان 1398
سرمربی تیم فوتبال سپاهان از ملاقات دوباره با سرمربی تراکتور ابراز خرسندی کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور اظهار کرد: این بازی‌ها سخت است. تیم‌های تراکتور و سپاهان در این چند وقت بازی‌های حساس و جذابی داشتند. خوشحالم یک بار دیگر می‌توانم آقای دنیزلی را ببینم. او از مربیان بزرگ دنیا و ترکیه است. قبلا هم در ایران مربی‌گری کرده و تیمش هم بسیار خوب است. طبیعتا ما بازی بسیار سختی داریم ولی چون در زمین خودمان به میدان می‌رویم، می‌خواهیم سه امتیاز بازی را بگیریم. در دو بازی گذشته نتوانستیم به چیزی که لیاقتش را داشتیم برسیم. فوتبال خیلی خوبی بازی کردیم و حیف شد که چهار امتیاز از دست ما پرید. تیم ما فوتبال خوب و رو به جلویی بازی می‌کند. آمار را هم که می‌بینیم لذت می‌بریم ولی آمار با نتیجه فرق دارد. علاوه بر اینکه خوب بازی می‌کنیم باید آن چیزی که حق‌مان است را هم بگیریم. سپاهان در یک سال و چند ماه گذشته روند رو به جلویی داشته است.

او ادامه داد: از این بابت خوشحال هستیم که توانستیم تیمی درست کنیم که برخی تیم‌ها با تساوی گرفتن از ما، خوشحالی می‌کنند. این نشان می‌دهد که آرام آرام سپاهان به دوران طلایی‌اش برمی‌گردد. هر چند که خیلی فاصله دارد ولی این تیم می‌تواند خاطرات آن سپاهان گذشته را زنده کند.

قلعه‌نویی اضافه کرد: تیمی که افت می‌کند با تیمی که پیروز نمی‌شود خیلی فرق دارد. چون شما مربی نیستید شاید این تشخیص را ندهید. ما بر اساس فیلمی که دیدیم و همچنین آماری که داریم حتی از بازی‌هایی هم که بردیم بهتر بودیم. آمار ما برابر پارس جنوبی را ببینید. اشتباهات داور را هم کنار بگذارید. اینکه تیم خوب بازی کند و نتیجه نگیرد افت نیست. حالا شاید یک روز هم تیم افت کند ولی در دو بازی گذشته افت نکردیم. ما و تراکتور تیم‌های خوبی هستیم. ما کاری به ستاره‌ها نداریم و تیم خوبی هستیم. این را در بازی‌ها نشان دادیم. روند ما رو به جلو است. امیدوارم زمین بازی اجازه دهد یک بازی خوب برگزار شود.

او درباره برنامه باشگاه سپاهان برای تقدیر از احسان حاج صفی، کاپیتان سابق این تیم هم توضیح داد: وظیفه همه است که برای هر کسی که در فوتبال زحمت کشیده، مراسم تقدیر برگزاری کنند. من خودم زمانی که جای دیگر بودم بهترین خداحافظی‌ها را برای بازیکنانم از جمله محمود فکری، علیرضا منصوریان و افراد دیگر گذاشتم. الان هم اعتقاد دارم احسان حاج صفی برای فوتبال مملکت و باشگاه سپاهان زحمات زیادی کشیده است. وقتی بازوبند تیم ملی را می‌بندد می‌گویند از باشگاه سپاهان آمده است. بارها و بارها گزارشگر بازی ایران به این نکته اشاره کرده است. گویا بعضی از تماشاگران از این برنامه تقدیر خوش‌شان نیامده است. در آلمان که مهد فوتبال است یک بازیکن از دورتموند به بایرن مونیخ می‌رود. فینال جام جهانی هم گل می‌زند و باعث قهرمانی آلمان می‌شود در بایرن موفق نمی‌شود و دوباره به دورتمند برمی‌گردد. یا دفاع وسط دورتمند به بایرن می‌رود و موفق نمی‌شود و باز به دورتمند برمی‌گردد. ما باید به این سمت برویم. اگر بخواهیم دنبال دیگر مسائل باشیم همین جوی ایجاد می‌شود که الان در ورزشگاه‌ها وجود دارد. خدا را شکر که ما اولتیماتوم هم دادیم. پنج روز قبل از اینکه آن اتفاق برای مادر خدابیامرز آقای خطیبی بیفتد ما گفته بودیم که این اتفاقات رخ می‌دهد. من از آقای تاج و مسئولان قضایی فدراسیون تعجب می‌کنم که در این یک سال‌ و نیم گذشته واکنشی نشان نداده‌اند.

قلعه‌نویی اضافه کرد: ولی الان همه‌ به هم ریخته‌اند و بیانیه می‌دهند و واکنش دارند. این درست نیست. هر موقع در تشکیلات فدراسیون خلافی رخ داد آقای تاج باید رسیدگی می‌کرد. حالا چه شده است که از هفته قبل به این فکر افتاده برای من جای تعجب دارد. یک سری مسائل هم هست که به این بحث ربطی ندارد. باید به سمتی برویم که فضای ورزشگاه‌ها خوب باشد و برد و باخت‌ها همان‌جا تمام شود و به دنبال قشنگی‌های فوتبال باشیم. متاسفانه دو، سه سال است که اینگونه نیست. مردم هم می‌دانند مقصران رفتن فوتبال به این سمت چه کسانی هستند. حالا جایش اینجا نیست که حرف بزنم. خوشحالم تنها کسی هستم که با این مسائل مبارزه می‌کنم و هزینه‌اش را هم ۲ سال است که می‌دهم. همیشه جلوی ظلم ایستاده‌ام و همیشه هم رقیب بودم. برایم مهم نیست چگونه و با کجا هماهنگ کنند. مهم خدا، رفتار و عملکرد ماست.

سرمربی سپاهان اضافه کرد: ما دوست نداریم به کسی توهین شود. خیلی چیز بدی هم هست. من خودم به خطیبی زنگ زدم و از او دلجویی کردم. ولی اگر اتفاقاتی که یک سال پیش برای من افتاد برای کسی دیگری رخ می‌داد شاید مسئولان فدراسیون یک فکری می‌کردند. چون من بودم به خودشان زحمت ندادند فکر کنند. امیدواریم که با بیانیه‌هایی که دادند و یک سری داستان‌ها به وجود آمده ولی حداقل به خاطر مادر خطیبی که خدابیامرز به گردن همه ملت حق دارد یک فکر اساسی بکنند. هم کار فرهنگی باید شود و هم تنبیهات در نظر گرفته شود. ولی تنبیهات همیشه برای قلعه‌نویی و بازیکنان قلعه‌نویی با افراد دیگر فرق می‌کند.

او درباره مصدومان تیمش هم اظهار کرد: تا دلتان بخواهد مصدوم داریم. کومان، ایرانپوریان، مسلمان، نقی‌زاده و بحیرایی مصدوم هستند. بعد از این بازی همه آن‌ها برای بازی‌های بعدی آماده می‌شوند.

قلعه‌نویی در خصوص حضور هواداران سپاهان در ورزشگاه برای حمایت از این تیم هم گفت: تیم برای آن‌هاست و اگر دوست دارند به ورزشگاه بیایند. اگر تشخیص می‌دهند که در خانه بازی را ببینند حرف دیگری است. البته یک سری مشکلات هم وجود دارد. ما سوار اتوبوس می‌شویم و جلوی رختکن پیاده می‌شویم. شاید مشکلات هوادار را درک نکنیم. ولی باشگاه بزرگی مثل سپاهان که تنها باشگاه ایرانی است که در جام باشگاه‌های جهان بازی کرده است از نظر ساختاری و فرهنگی جز بهترین باشگاه‌های ایران است، حتما از نظر زیرساخت‌ها یک فکرهایی کرده است. گله هواداران از چه چیزی است را نمی‌دانم. ما باید مشکلات آن‌ها را تجربه کنیم. البته از نظر قیمت بلیت فکر نمی‌کنم هیچ جای ایران قیمت بلیت انقدر ارزان باشد. ان‌شاءالله که هفته به هفته به ورزشگاه بیایند چون تیم در نهایت برای آن‌هاست. می‌گویند هوادار یار دوازدهم است ولی من می‌گویم هوادار می‌تواند یار اصلی باشد چون تیم برای آن‌هاست. سپاهان طرفدارانی دارد که ۵۰ سال  دنبال این تیم هستند. در این ۵۰ سال چند سرمربی و مدیرعامل عوض شده است؟ ولی طرفدار همیشه بوده است پس تیم در نهایت برای آن‌هاست و در هر شرایط باید تیم را تنها نگذارند.

1870

نظرات کاربران
محمد جواد
ژنرال از بزرگیته که اینقدر بدخواه و دشمن داری .
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۴۰
پاسخ
164
50
احمد
موج سوار حرفه ای امیر قلعه نوعی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۲۹
پاسخ
40
167
PRSPOOOOOOLIS
این آقا چند ساله هیچ افتخاری نتونسته کسب کنه با این حرفاش میخواد خودشو تیتر کنه تا شاید جبرانه بیسوادیش بشه
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶:۳۶
پاسخ
44
164
سرتون به کار خودتون باشه
چرا این افراد فکر میکنن با جبهه گرفتن علیه پرسپولیس میتونن بزرگ بشن .چون پرسپولیس خیلی بزرگه .کاش یه کم از سلطان علی پروین یاد میگرفتند
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴:۱۰
پاسخ
51
163
سردار آبی
من از مدیرعامل باشگاه استقلال میخوام که قلعه نویی رو به تیم استقلال برگردونه درسته که استرا چندتا بازی نتیجه گرفته اما در دراز مدت بدرد استقلال نمیخوره ژنرال برگرد به تیم خودت بی صبرانه منتظر اون روز هستم
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۵۴
پاسخ
92
40
پرسپولیس احتیاج به کسی نداره غیر خودش
من فکر میکردم با جوابی که افشین خان پیروانی به ایشون دادند دیگه ساکت میشن اما انگار کافی نبود افشین خان یه بار دیگه باید بیان رو خط .فقط موندم این اقا که میگه بقیه از تساوی با ما خوشحال میشن پس یعنی خودشونا بزرگ میبینن پس چرا داره یار کشی میکنه وا طرف خطیبی را میگیره اما حرکات تماشاچیان تبریز را نمیخواد ببینه
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵:۳۶
پاسخ
34
125
چابک
خوشبحالت خخخخخخ
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۸:۲۰
پاسخ
7
56
قهرمان ایران
مستر قلعه نویی میدونی چرا بعضی تیما با گرفتن مساوی هم از شما خوشحال میشن ؟ به همون دلیلی که همه تیما لیگمون اول دنبال نباختن بعد به دنبال مساوی گرفتن از استقلال پرسپولیسن و فقط با یه مساوی در پوست خودشون نمیگنجن خودمونیم دیگه باید قبول کرد پرسپولیس و استقلال تا چند "سال پیش" بودجه یکسالش خعلی بالا بود و به همین دلیلم مساوی گرفتن باقی تیما از ما حکم بردو واسشون داشت خب حالا باید دید چرا تیما از مساوی گرفتن با شما خوشحال میشن چون طبق فرمایشات شما بودجه شما که نصف نصف باقی تیماست خرج خاصی نمیکنید ، حتما پتانسیل شما حعلی بالاستتتتت نه ؟ البته شما عادت دارین تیمایی میبندین با کمترین هزینه و با بازیکنای بسیار مستعد و با استعداد به همین دلیلم تا نیومده از تیم گیلانی ای که انتخاب خودتون بود استعفا دادین (اسمشو یادم نیست یا ملوان انزلی بود یا تیم رشتی فقط یادمه تا اومد و بودجه و امکاناتوشو دید پشیمون شد فرداش اومد حرم اقا سید جلال و الدین اشرف و فرداییش پاشد رفت )
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹:۴۴
پاسخ
20
58
پرسپولیس ارسنال عشق
بالا بری پایین بری دیگه دوره ی و تاریخ مصرف شما گذشته اقای قلعه نویی و با میلیاردها تومن و بازیکن های دو سه متری هم نمیتونی اقا نمیتونی...
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸:۳۷
پاسخ
23
95
پرسپولیسی گرگان
باز داره در مورد پرسپولیس حرف میزنه خدایش نمیدونم چه بگم در مورد این مربی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷:۵۰
پاسخ
19
86
جنگ نیست فوتباله
اولا خوبه نگفتی هواداران پرسپولیس از تمجید از حاج صفی ناراضی اند ثانیا برایم سواله که چرا اسمی از مادر بیرانوند و شجاع خلیل زاده که ۱۰۰دقیقه مورد فحاشی قرارگرفتند نمیاری؟؟واقعا چرا؟چون به نفعت نیست بله اقای خطیبی بعد از پنالتی که حتی یک نفر از کارشناسان ایران هم اونو رد نکرده به شکل تمسخر امیز وبی دلیل اقدام به تحریک تماشاگران پرسپولیس در بدترین دقایق بازی کردن اونا هم اشتباه کردن به مدت ۲دقیقه فحاشی کردن که اگه هر تیم دیگه ای تو ایران هم بود با شرایطی که متاسفانه سالهاست در ورزشگاهای ما بوجود امده این کار رو میکردن ولی دیگه خودتم میدونی که واقعا هیچکس نمیدونست والده محترم ایشون مادر ۲شهید بوده خودتم میدونی که نمیدونستند و الان اکثرا دارن از این مسئله مقدس به زشت ترین وجه ممکن سواستفاده میکنند و موج سواری میکنند علیه پرسپولیس من ندیدم زمانیکه به مادر عالیشاه که او هم خواهر شهید بود ۳۰دقیقه فحاشی شدجنابعالی مصاحبه کرده باشی !پس خواهشا مسائل رو با هم قاطی نکن همه دیگه شما رو خوب میشناسند نیازی به توضیحات بیشتر نیست
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۳۴
پاسخ
19
94
ژاپنی ها فریاد نمی زنند
من تصور میکردم ژاپن فقط به تکنولوژی و مهندسی در جهان شهره است . جدیدا دریافته ام که پیوندهای خانوادگی و بخصوص کاکاشی بودن ( بخوانید داداشی ، برادر ) هم بسیار در این سرزمین جدی گرفته میشه و مثل کوه پشت هم هستن . در ضمن آقایی که اون اوایل لیگ یه سری قهرمانی باد آورده و آماتور گونه بدست آوری و الان سال هاست که در بی افتخار بودن روی موزامبیکی رو سفید کردی و حتی یه جام حلبی دشت نکردی ، باید عرض کنم خدمتتون که از قدیم گفتن احترام هرکسی دست خودشه... یعنی نمیشه توهین کنی، اتهام تبانی و مهندسی و اینا بزنی و تعصبات 40 میلیون آدم رو قلقلک بدی و بعد اونا بهت بگن " امیر مچکریم " !!!
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵:۲۸
پاسخ
19
91
شهروزمسافرقشلاق
واقعا دمت گرم کاملا باحرفهای شما موافقم اگه تیمی غیراز پرسپولیس به کسی توهین می کرد الان فدراسیون وکمیته ی انضباتی ( پرسپولیس) بیچارش کرده بود.. پارسال بدترین فوشهارا درورزشگاه آزادی به شما دادن چکار کردن....
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۵۲
پاسخ
86
22
فرهاد
قصه گفتنت خیلی خوبه ولی اگه موقع بازی ، کنار زمین تمرکز داورها رو بهم نزنی ، شلوغ نکنی ، تماشاگران را تحریک نکنی ، ناظر بازی و داوری رو در طول بازی به اینطرف و اونطرف نکشونی و بالاخره با تمسخر تصمیمات داور هواداران تیم را وادار به فحاشی به اونها نکنی ، منم قول میدم هوادار سپاهان باشم .
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۲۰
پاسخ
12
69
بینام
مربی که تو هر تیمی بوده فقط یه تاکتیک قدیمی داشته اون هم سانتر از کنار و استفاده از یه مهاجم قد بلنده چه میدونه تاکتیک چیه هر تیمی هم که جلوشون رو میبنده کلا تعطیل میشن تازه دم از اخلاق گرایی میزنه اونوقت با بدترین نحو ممکن حرف میزنه تو استادیوم تماساجی رو تحریک میکنه به داوری مثل فغانی تو هین میکنه و ...
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۵:۵۵
پاسخ
12
58