قلعه‌نویی: رفتارهایی که با زرینچه شد خوب نبود/سیستم استراماچونی را 10 سال پیش اجرا کردم

قلعه‌نویی: رفتارهایی که با زرینچه شد خوب نبود/سیستم استراماچونی را 10 سال پیش اجرا کردم

15509
14:09
20 آذر 1398
سرمربی سپاهان گفت: می‌گویند سیستم استراماچونی مدرن است، اگر مدرن است ما 10 سال جلوتر آن را اجرا می کردیم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس،  امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با رادیو جوان ضمن اشاره به اینکه درد و دل‌هایی دارد، اظهار داشت: حرف‌هایی است که اگر نزنم در دلم می‌ماند. اول باید یک دلجویی از جواد زرینچه داشته باشم، رفتارهایی که با او شده رفتارهای خوبی نبوده. وقتی صحنه بغض کردن او را دیدم ناراحت شدم.  البته در 10 سال گذشته با من هم این رفتارها شده اما طاقت آوردم. در دلم و خلوت خودم با خدای خودم بغض کردم. چه در عرصه ملی و چه باشگاهی این رفتارها خوب نبود.

*آقای گل‌محمدی ما کاپشن به زمین نزدیم

قلعه‌نویی ادامه داد: یک گله‌ هم باید از یحیی گل‌محمدی داشته باشم. من توقع نداشتم، او که بچه محل و هم دوست خوبم  است آن حرکات را انجام بدهد و کارهایی کند که بعدا خودش شرمنده شود. خدمت او که مربی جوان‌تر از من است و البته کار بلدی‌اش خیلی بیشتر از من است باید عرض کنم؛ آقای گل‌محمدی سال گذشته دو جام را با اشتباهات داوری و حکم‌های ناعادلانه که علیه من و تیمم اعلام شد از دست دادم. تنها باری که فغانی به اشتباهش اعتراف کرد پنالتی بود که در دقیقه 3 در بدترین شرایط علیه ما اعلام شد. شاید اگر آن بازی را می‌باختیم الان در بازی‌های آسیایی نبودیم. در همان بازی مقابل شهرخودرو در دقیقه 17 پنالتی روی کی‌روش را برای ما نگرفتند اما ما کاپشن را به زمین نزدیم.

*یحیی مثل من آدم بدی نیست

سرمربی سپاهان تصریح کرد: از یحیی توقع ندارم، آقای گل‌محمدی شما که می‌گویید سپاهان هیچ حرفی نداشت تا قبل از اخراج محبی مالکیت 50، 50 بود و تعداد موقعیت‌ها سه بر یک به نفع ما بود، کارشناسان هم گفتند. به  آقای حیدری باید لوح بدهند. به قول آقای سلیمانی حرکتی که حیدری زد می‌تواند یک کلاس آموزشی برای داوران باشد. ما هم از داوری خیلی لطمه خوردیم. در بازی با پارس جنوبی رکورد دروازه‌بانمان شکست، در بازی با سایپا پنالتی ما را نگرفتند، در بازی با نساجی عباس‌زاده یک متر و نیم در آفساید بود. یک هند دیاباته را نگرفتند. ببینید چه بلایی دارند بر سرمان می‌آورند. به یحیی توصیه می‌کنم شمایی که خوش‌اخلاق و معروف هستید و مثل من آدم بدی نیستید کمی سعه‌صدر داشته باشید و فیلم را ببینید.

* برخی 5 سال است از فوتبال رتفه اند اما از فوتبالی ها بیشتر در صحنه هستند

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد بازیکنان ناکارآمد خارجی در فوتبال ما زیاد شده است، اظهار داشت: همه این‌ها به نوع مدیریت و سیستم و برنامه‌ریزی که جایی باید باشد و جایی نباید باشد، برمی‌گردد. شما می‌توانید از مدیر برنامه، هم بازیکن خوبی بگیرید و هم می‌توانید بازیکن بدی بگیرید اما  آدم‌های اهل فن سر کار نیستند و این مسئله مربوط به الان نیست و مربوط به 10، 20 سال گذشته است. فوتبال تریبون بوده و آقایان خواسته‌اند از آن استفاده کنند. الان بعضی‌ها 5 سال است از فوتبال رفته‌اند اما از فوتبالی‌ها بیشتر در صحنه هستند. متأسف هستم که چرا رسانه ملی این فضا و این تریبون را به این آقایان می‌دهد که صحبت کنند. بروند در مورد رشته‌های خودشان صحبت کنند.

*این مدیر اگر خوب بود در جای خودش کار می‌کرد

وی ادامه داد: من می‌گویم یک مدیر صنعتی یک مدیر نظامی یا یک مدیر سیاسی به نیت خدمت آمده و در این شکی نداریم اما اگر این مدیر کارش را بلد بود که حتماً‌ بلد بوده، در همان  جای خودش کار می‌کرد. بالاخره فوتبال تریبون بوده همه چیز داشته است.انتقادی که در شورای شهر کردم این بود که چرا به دست ورزشی‌ها بود البته آنها هم برای خدمت رفتند اما باید دست اهل فن آن قرار می‌گرفت. 

*کادرفنی باید بر اساس افکار تاکتیکی خودش بازیکن بگیرد

قلعه‌نویی تاکید کرد: وقتی یک مدیر اهل فن نباشد و انتخاباتی باشد که مدیران بخواهند از آن شانه خالی کنند، این مساله به پایین‌تر که کادر فنی باشد، می‌رسد. کادر فنی هم باید وقت بگذارد و بر اساس افکار تاکتیکی خودش نه بر اساس یکسری ارتباطات بازیکن بگیرد.خدا را شکر در این چند ساله هر بازیکنی آوردم چه خارجی و چه داخلی و چه جوان ایرانی از سردار آزمون که البته ماحصل تلاش مربیان داخلی ما مانند اکبر محمدی و ... بوده است، خوب بوده‌اند.  مثلاً امید ابراهیمی را قاسم سیانکی به من معرفی کرد یا محمد کریمی را محمد ربیعی به من معرفی کرد. آنها در سطوح پایین‌تر زحمت می‌کشند و به ما معرفی می‌کنند. ولی در مورد بازیکن و حتی مربی خارجی باید خیلی با مطالعه کار انجام بدهیم.

*نگذاشتند کی روش 6 هفته بازی کند

وی در پاسخ به این سوال که شما چه فرآیندی را طی می‌کنید که بازیکنی مانند کی‌روش استنلی بیاید در سپاهان بازی کند، تصریح کرد: اگر یادتان باشد کی‌روش استنلی را عادل فردوسی‌پور 6 هفته نگذاشت بازی کند و این برمی‌گردد به یک قانون غلطی که در سازمان لیگ است و اگر از آنها که این قانون را اجرا می‌کنند سوال کنید می‌بینید که خودشان فوتبال را به نحو احسن نمی‌دانند.

سرمربی سپاهان خاطر نشان کرد: وقتی ما یک بازیکن که می‌خواهیم بگیریم در وهله اول با مدیر برنامه‌هایی که افکار تاکتیکی ما را می‌داند و می‌داند چه بازیکنی می‌خواهیم، کار می‌کنیم. بعد اگر مثلا یک بازیکن به نام کی‌روش استنلی به ما معرفی کردند 5 سال گذشته او را بررسی می‌کنیم و این کار بر عهده سعید الهویی است. همه چیز او را و اینکه کجا زندگی کرده و کجا بازی کرده، چرا بازی نکرده و حتی مصدومیت‌هایش را پیدا می‌کنیم. بعد به او می‌گوییم 5 فیلم 90 دقیقه‌ای از او هم پیدا کند. به دنبال هایلایت بازی‌های او هم نیستیم چون بر اساس این هایلایت‌ها هر بازیکنی بهترین بازیکن می‌شود. وقتی شما 90 دقیقه او را ببینید و بر اساس افکار تاکتیکی یک رزومه کامل در بیاورید می‌توانید ببینید که به افکار تاکتیکی شما می‌خورد و از او استفاده کنید.

وی اضافه کرد: کی‌روش استنلی را فردوسی‌پور به خاطر یک قانون غلط اجازه نداد بازی کند اما اکنون یکی از بهترین بازیکنان ما است. ما قرارداد او را با 100 هزار دلار بستیم اما در خود ایران به او 850 هزار دلار می‌دهند. این فیلترها و این رفتارها و افکار تاکتیکی خیلی مهم است.

*با 2-5-3 انواع و اقسام قهرمانی‌ها را گرفتم

سرمربی سپاهان با اشاره به انتقاد مهدی تارتار از تاکتیک سپاهان عنوان کرد: خدا پدر او را بیامرزد. می‌گفت قلعه نویی یک آدم بلندزن را در تیمش گذاشته، اما آقای تارتار شما چرا این کار را می‌کنید؟ گل سه امتیازی شما را چه کسی دیروز زد؟ من می‌گویم مربیان باید به هم احترام بگذارند. من عنایتی را جلو می‌گذاشتم و همین سیستمی را که الان می‌گویند خیلی مدرن است و استراماچونی از آن استفاده می‌کند، ما 10 سال پیش بازی کردیم و انواع و اقسام قهرمانی‌ها را به دست آوردیم. شاید 100 مطلب هم علیه ما می‌نوشتند که این سیستم منسوخ شده و... آقایان و برداران من، شمایی که واقعا از فوتبال نمی‌دانید مانند همان آقایی که در کنفرانس از من سوال کرد، باید به این عزیزان بگویم سیستم فوتبال بازی نمی‌کند، نفر است که بازی می‌کند و افکار مربی است.

*10سال جلوتر مدرن بودم

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد از افراد مختلف دلش خیلی پر است اظهار داشت: نه، من حرف حق را می‌زنم. همین سیستم 2-5-3، هنوز رکورد قهرمانی ما را کسی نشکسته، دو عنوان آقای گلی پشت سر هم با بیشترین گل زده داشتیم. ببینید چقدر رسانه‌های مافیایی علیه ما مطلب می‌زدند برای اینکه می‌خواستند ما را از استقلال دور کنند  و البته موفق شدند. متأسفانه طرفداران استقلال هم در بازی آنها قرار گرفتند. حالا من کاری به این مسائل ندارم ولی همین سیستم را استراماچونی بازی می‌کند و همه می‌گویند سیستم مدرن است. اگر مدرن است ما ده سال جلوتر مدرن بودیم. 

2051

نظرات کاربران
علیرضا
ایکاش مسئولین متوجه شیطنت های فتح الله زاده باشند. بدجوری داره لابی و تلاش میکنه بیاد استقلال . حتی به قیمت قربانی کردن پیش کسوت. این پست ها چی داره مگه ؟ دوست و دشمن رو از دم تیغ میگذرونن. والله بالله آشتیانی بیشتر بدرد مدیریت استقلال میخوره تا فتل
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۱۵
پاسخ
7
42
ایمان
چقد تو حرف میزنی ؟ پنجاه تا پنالتی به نفع تیمت هر سال داورا میگیرن . هوچی گری تا کی آخه ؟
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶:۲۹
پاسخ
29
32
ابی دلان
اقای قلعه نویی عزیز از اینکه شما برای استقلال خیلی زحمت کشیدید و جام اوردید شکی نیست ولی آیا تو این چندساله شده یک مربی به استقلال بیاید و شما از او ایراد نگیرید؟همیشه همه بد بودن و شما خوب بودید. و چرا هوادار استقلال باشما خوب نیست؟ دلیلش خوده شما بودید. چون هروقت که از استقلال میرفتید کل ستاره های تیم رو هم میبردید که تیم بدون شما نتیجه نگیره و شما همچنان پرافتخارترین مربی استقلال باشید. شما دلتان برای استقلال نمیسوزه بلکه برای خودتان میسوزه و موفقیت استقلال رو زمانی فقط میخواید که خودتان هم توی تیم باشید. ایناست که هوادار رو از شما دور کرده برادره من
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰:۱۴
پاسخ
25
28
فرهاد
سیستم بازی دفاع سه نفره سراسر از ضعف هست.وگرنه بهترین تیم های اروپایی از آن استفاده میکردند.حسین آقای فرکی خوب ضعف ایین سیستم رو فهمید که تو بازی چهار موقعیت تک به تک ایجاد کرد تیمش.به نظرم اگه مربیان لیگ به ضعف های این سیستم آگاه تر بودند میتونستند استقلال رو راحت ببرند.شما بازی پرسپولیس و ذوب رو ببینید متوجه میشوید که ضعف سیستم سه دفاعه چقدر مشهود هست.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷:۱۰
پاسخ
17
33
Forza juve مشهد
اقای قلعه نویی استاد بزرگ این 10.15 سالی که ما مربی گری شمارو دیدیم چیزی بغیر از اینکه 2 تا قدبلند بزاری جلو از هر جای زمین تومو بریزی تو محوطه از شما ندیدیم من خودم طرفدارم پدیده ام ولی خواهشا بازی تیم استراماچونی رو با تیم خودت مقایسه نکن اونا واقعا مدرن بازی میکنن نه سانتر و اوت دستی
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۲۷
پاسخ
14
32
کیوان
واقعا که جناب قلعه نوعی برای پرروگی تعریفی دوباره نوشت!!! الحق که یه دونه ای!!!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴:۲۴
پاسخ
23
21
فری
والا من پرسپولیسیم ولی حق میدم به قلعه نوعی
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۱:۵۸
پاسخ
23
24
علی
دقیقا امیر خان درست میگه یادمه تمام روز نامه ها انتقاد می کردن .
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹:۳۴
پاسخ
58
64
بهروز
قلعه نوعی خیلی باهوشه با جوی که تو ورزش ایران وهواداران ورسانه ها راه می اندازد کاملا بنفع خود در بازی به بازی استفاده می کند اگر سه بازی تیم سپاهان با ذوب آهن واسقلال وشهرخود رو را بررسی کنید متوجه خواهید شد که چقدر سپاهان در این سه بازی سود برده مخصوصا با ذوب ...همه اینها بر می گردد به با هوشی قلعه نوعی که قبل از هر بازی هجمه شدید علیه داورها به عناوین مختلف راه می اندازد که کاملا در بازیها روی عملکرد داورها تاثیر مستقیم داشته ...خواهش چاپ شود
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶:۲۸
پاسخ
36
99
ممد نبودی
قلعه نویی برای من یک ادم موفقه و هیچوقت بازی های زیبای استقلال در حضور ایشون رو فراموش نمیکنم. همیشه در تیمش از پلی میکرهایی که الان توی فوتبال ایران دیگه منقرض شدند استفاده میکرد و فوتبال زیبایی به نمایش میذاشت.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۵۲
پاسخ
80
57
همایون
چقدر دروغ و فرافکنی آقای قلعه نویی فقط یک نکته میتونه مشخص کنه ایشون چقدر دروغ گو اون هم بازی نیمه نهایی جام حذفی سال قبل که یک پنالتی مضحک واسه تیمت گرفتن اما بازیکنت توپ رو فرستاد به ماه همه کارشناس های داوری تلویزیون اون صحنه رو پنالتی ندونستن جناب ...
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۴۰
پاسخ
41
113
پویا
قلعه نوعی خیلی باهوش ه ، وابسته نیست ، به کسی هم باج نمیده، همینه که کل رسانه ها و مدیا بر علیه اش میزنن، جوجه رو آخر پاییز می شمارند، هر کسی از تیمش اخراج شده اومده سپاهان، با چهارتا بازیکن اخراجی تیمش صدره، این تیم و به مورینیو هم بدی ماکزیمم تا هفتم میاره بالا ، ولی قلعه یکه ، خودتون قضاوت کنین، شهباز زاده مصلح قربانی نورافکن مسلمان
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۳۲
پاسخ
108
60
دالوندی
احسنت دمت گرم امیرخان انشالله به خونه خودت استقلال برگردی
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰:۵۷
22
20
حمید
قلعه نویی هیچ وقت حرفش با عملش یکی نبوده نیست ساده نباش
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۳:۱۴
32
94
ح
تو عرضه داری همین الان هخون سسیستم پیاده کن تا با زور داوری تساوی نکنی خودت برو بازی با پدیده و استقلال بین چطوری دفاع میکردی
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱:۵۴
پاسخ
27
124
علیرضا م.
والا ما هم بازی رو دیدیم! استقلال که وقتی حمله کرد که عقب افتاد، وقتی هم جلو افتاد رفت توی محوطه خودش و گل رو هم خورد! شهرخودرو هم که اصلا بحثش جالبه، تا قبل از اخراج موقعیت های گل سپاهان ۲ برابر بوده! و مالکیت ۵۰-۵۰! تازه سپاهان جلو بوده! نکنه می‌خوای وقتی این تیما عقب می‌افتن هم توی محوطه خودشون باشن؟ منطقت رو قاب کن بزن بالای سرت بشه افتخارت!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۱۲
53
22
عشقممم نیمار
در ی جا از مصاحبه ژنرال ک خوندم ک‌در اینجا نیس..کلمه رانت و‌خوردن پول معلما میگ ک بعضی تیما با این پولا قهرمان شدن میگ :-P
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰:۰۴
پاسخ
84
51
ستارگان سرخ ایران
خخخخخخخخخخخخ خندیدیم
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷:۳۱
پاسخ
20
71