قلعه‌نویی: رفتاری که با کی روش به هنگام ترک ایران شد در شخصیت ما ایرانی‌ها نبود

قلعه‌نویی: رفتاری که با کی روش به هنگام ترک ایران شد در شخصیت ما ایرانی‌ها نبود

9980
14:40
12 بهمن 1397
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند جزو 10، 20 تیم اول دنیا باشد اگر بسترش فراهم باشد.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم در خصوص صحبت هایی که پیرامون رفتن کارلوس کی‌روش از ایران انجام داد و اینکه این صحبت ها حواشی به وجود آورد گفت: صحبت‌های من بیشتر در مورد زمان رفتن کی‌روش از ایران است. در شخصیت ما ایرانی ها نبود که با این مربی اینطور برخورد شود.

وی افزود: همه می‌دانند که من از منتقدان کی روش بودم ولی این خوب نیست که موقع رفتن  وی فقط 2-3 نفر در فرودگاه حاضر باشند. ما می‌توانستیم همان تابلو فرشی را که زحمت کشیده و تهیه کردند شب قبل از سفر کی روش  در یک مراسم خوب به او می‌دادیم و مسئولان فدراسیون هم باید در آن مراسم حضور پیدا می‌کردند.به هر حال این مربی 8سال سرمربی  تیم ملی ما بوده و نباید وقت رفتنش با او اینگونه برخورد می‌شد.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه چند روز پیش از کلمه خیانت در یکی از مصاحبه های خود استفاده کرده بود گفت: من از همینجا این کلمه را اصلاح می‌کنم. آن روز باید به جای کلمه خیانت از کلمه «ضعف» استفاده می‌کردم. البته برای گفتن این کلمه هم عذرخواهی می‌کنم اما معتقدم هر شخصی برای خدمت آمده است باید از او به خوبی تقدیر کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما کی روش را به ایران آوردیم چون یک رزومه قوی داشت. سالها با شخصی مثل فرگوسن کرا کرد و در رئال حضور داشت اما همه ایرادها به مسائل مدیریتی برمی گردد. ما باید از کی روش به اندازه 80 سال استفاده می کردیم اما خیلی وقت ها کی روش به مسائلی ورود کرد که در حیطه اختیاراتش نبود. او در مورد وزیر ورزش، برانکو، لیگ و همه چیز فوتبال ما حرف می زد. چرا؟ چون چارچوب برایش مشخص نشده بود. حتی اگر آقایان کفاشیان و تاج در هر زمانی برای وی چارچوب مشخص می کردند این تنش ها به وجود نمی آمد. او مدت ها برای یک زمین چمن درگیری داشت و شاید اگر همه این چارچوب ها برای او مشخص می شد او از نظر فنی لطمه نمی خورد. 

وی تصریح کرد:ما تیم های زیادی را داشتیم که الان نیستند، مثلا راه‌آهن، بانک ملی، استقلال اهواز، برق شیراز، این تیم ها به خاطر مدیریت ها نابود شدند، البته مدیر آن باشگاه ها هم مقصر نیست چون دغدغه زیادی دارد. ما باید ۲ هزار برنامه بیاوریم و امثال چراغپور را دعوت کنیم و از او نظر بگیریم. مثلا باید ببینیم ترکیه در فوتبال چه کار کرد؟

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تاکید کرد: سه، چهار سال پیش نفت تهران از قدرت‌های فوتبال بود و همین مرتضی پورعلی‌گنجی در آنجا بازی می‌کرد اما الان نفت تهران کجاست؟ چند سال است می‌خواهیم استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنیم، ما تا فوتبالمان برنامه نداشته باشد، تا برای فوتبال پایه برنامه نداشته باشیم، تا اتاق فکر نگذاریم همین اتفاقات می‌افتد. در وهله اول باید باشگاه‌ها را قانونمند کنیم، باشگاه‌ها نباید قائم به شخص باشند، مثل تیم نفت که هر مشکلی پیش می‌آمد باید با وزیر نفت مطرح می‌شد. تا ساختار فوتبال را مشخص نکنیم این مشکل را داریم.

قلعه‌نویی که در اواسط برنامه ورزش و مردم روی خط آمده بود تاکید کرد: همان‌طور که آقای چراغپور گفت، این همه هزینه را برای کی‌روش کردیم اگر من بودم می‌گفتم او بماند. باید هر مربی را که می‌آوریم چارچوب او را مشخص کنیم. کی‌روش از نظر رفتاری خوب نبود ولی از نظر فنی 2 تیم آماده برای ما ساخت، در ساختار دفاعی خوب بودیم اما مردم ما دوست دارند گل های بیشتری ببینند. فوتبالیست‌های ما ذاتاً تکنیکی هستند و باید آنها را در قالب تاکتیک بیاوریم. ایران می‌تواند جزو 10، 20 تیم اول دنیا باشد اگر بسترش فراهم باشد. من از آنهایی که به فرودگاه رفتند مانند جواد نکونام و مارکار آقاجانیان تشکر می‌کنم. این رفتن و آمدن‌ها به نفع فوتبال است، باید ایران و فوتبال ایران را در نظر بگیریم، بیایید دعا کنیم همه ایرانی‌ها در هر جای دنیا زندگی‌شان سبز باشد. آنقدر برکت بیاید که همیشه زاینده‌رود و کارون و ... آباد باشند.

1004

نظرات کاربران
2332
با اون شاهکاری که تو جام ملتها کرد همون سه نفرم نباید بدرقه میرفتن
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸:۲۸
پاسخ
117
61
ساسان
بله رفتارمون خیلی زشت بود اشتباه بچه گانه بازیکنان در بازی ژاپن به ناعادلانه کی‌روش تمام شد
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۲۷
پاسخ
37
113
جف شیش
همین که تخم مرغی نشد بره خدا رو شکر کنه
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۳۷
پاسخ
89
60
علی
بله رفتارشما که هرکسی میخوره زمین حمله میکنی وفقط خودت خوبی وبقیه میخوان بزننت زمین خوب بود ؟؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸:۴۷
پاسخ
20
70
sina
اخه ترسیدن اگه برن،بعدجنابعالی بگی اجنبی پرستی کردن،،گویا،یادتون رفته امیرخان به یه بنده خدائی انگ اجنبی پرستی زده بودین
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹:۴۳
پاسخ
18
67
دبل.۶::::::۶+۶
ول کنید این استقبال و بدرقه و از این حرفها را ....چیزی که هست ..بهترین سالی که میتونستیم خیلی راحت قهرمان بشیم ...به راحتی سنگینترین شکست را هم خوردیم ...حذف شدیم .....
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵:۴۵
پاسخ
31
56
هوادارسرخ
وقت حرف میزنه توخودت چکارکردی چراشب قبل ازرفتن نرفتی دیدنش بیرون گودنشسته وحرفهای شیرین میزنه
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۶:۴۱
پاسخ
6
64
مهدی
قلعه نوعی از نظر فنی در سطح مایلی کهنه از نظر اخلاق کمی بالاتر
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴:۰۱
پاسخ
21
44
علیرضا
سلام . جناب آقای قلعه نویی کاش خود شما برای خداحافظی با آقای کیروش به فرودگاه میرفتید تا این تناقض واضح در سخنان شما نمایان نباشد . ضمناً آقای کیروش به بخشی از ملت ایران خارج از حیطه وظایفشان توهین نمودند که توقع مراسم برای خداحافظی از ایشان توهینی دوباره به آن دسته از مردم بود .
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵:۳۹
پاسخ
25
47
حمید
کیروش رفت تموم شد دیگه صحبت در مورد وقت تلف کردنه
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۵۰
پاسخ
13
34
پرسپولیسی
خوب کیروش هم به سلامتی رفت بزار ببینم بعد کیروش چیکار میکنین هر چند از الان میشه حدس زد مگه قبل کیروش تیم ملی مون چیکار کرد
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۲۶
پاسخ
15
36
نادر
نمیخواد الان از کیروش حمایت کنید که اگر تیم ایران به سراشیبی افتاد بگید من گفته بودم.شما ها بودید که سم تفرقه را به تیم ملی پاشیدید .حالا وقت ماهی گرفتن شما نیست.وقتی ما میگیم مرده پرستیم بیخود نگفته شده شما هم یکی از انها
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸:۲۰
پاسخ
5
42
محمدعلی
این تیم به کیروش وابسته بود وباید میموندش الان گواردیولا هم بیاد دیگه فایده نداره
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱:۲۶
پاسخ
206
145
سرخ
آقای قلعه نویی رفتاری که با کیروش تو این 8 سال شد چی؟ اینهمه انتقادی که خود شما تو کنفراسای لیگ داشتی چی؟ اینا در شخصیت ما بود؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷:۰۹
3
45
رضاSh
یعنی چی وابسته بود؟پس هیچ تیمی نباید تغیر مربی بده؟کمی فکر بعد حرف
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲:۰۴
3
34
نادر۲۰۰۰۰
این ماییم که از رفتن کیروش ضرر میکنیم
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰:۱۷
پاسخ
230
186
امین خان کلهر
بله شما صنف اتوبوس فروش ها
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵:۳۷
6
40
رضاSh
چرا ما باید ضرر کنیم؟کیروشی که به خاطر پاداش برد بازی دوستانه با سیرالئون و...برگزار کرد و تیم رو توی رنکینگ برد بالا و شماها رو گول داد که تیم قوی داریم ضرر کرده.تعجب میکنم هنوز کسایی موافق تمدید قرارداد هستن.آخه با چه استدلالی؟میشه بگید 8سال چی به فوتبال ما داد که حالا به بعد بده؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶:۱۰
11
43
سینا
درودبرکیروش کبیر
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹:۴۰
پاسخ
214
178
توهم بی عدالتی
کبیر بودنش این بود که تیمش فقط تیمهای درجه سه آسیا مثل یمن و ویتنام و عمان رو برد.
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۰۷
6
51