لئو به لوا رسید؛ در انتظار آقای گلی ششم؟

لئو به لوا رسید؛ در انتظار آقای گلی ششم؟

4681
16:06
23 اسفند 1397
لیونل مسی با دبل برابر لیون در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان 8 گله شد.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از مسابقات دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان شب گذشته بارسلونا در نیوکمپ میزبان لیون بود و در نهایت حریف فرانسوی را با نتیجه 5-1 شکست داد تا به عنوان تنها نماینده باقی مانده اسپانیا به یک چهارم نهایی برسد.

لیونل مسی در این مسابقه هم مطابق معمول ستاره اول تیمش بود. او گل های اول و سوم بارسا را به ثمر رساند و گل های چهارم و پنجم تیمش را به ترتیب برای جرارد پیکه و عثمان دمبله ساخت تا به تنهایی بر روی 4 گل تیمش تاثیر مستقیم گذاشته باشد. این دو گل همچنین مسی را در جدول گلزنان به رابرت لواندوفسکی رساند. 

لوا که 180 دقیقه بازی برابر لیورپول را بدون زدن گل به پایان رساند، با همان 8 گل زده با مسابقات وداع کرد تا دیگر هیچ شانسی برای غلبه بر مسی نداشته باشد. لیونل مسی با دبل شب گذشته خود را 8 گله کرد و حتی در همین مقطع از مسابقات هم با تعداد گل برابر وضعیت بهتری نسبت به لوا دارد؛ چرا که هم در دقایق کمتری به میدان رفته (477 دقیقه در مقابل 714 دقیقه) و هم پنالتی های کمتری را گل کرده است. (یک در برابر دو)

مسی پیش از این در فصل های 09-2008 تا 12-2011 در 4 فصل متوالی آقای گل مسابقات شده و در فصل 15-2014 مشترکا در کنار نیمار و کریس رونالدو برترین گلزن مسابقات لقب گرفته است. حضور بارسا در مراحل بعدی مسی را جدی ترین گزینه آقای گلی فصل 19-2018 جلوه می‌دهد.

نزدیک ترین تعقیب کنندگان این دو بازیکن 8 گله، دوشان تادیچ (آژاکس) و موسی مارگا (پورتو) هستند که هر دو در مرحله یک چهارم نیز حضور خواهند داشت و شانس افزودن بر تعداد گل های خود را دارند.

در ادامه نگاهی به گلزنان برتر فصل 19-2018 تا پایان مرحله یک هشتم نهایی خواهیم داشت:

8 گله ها:

لیونل مسی (بارسلونا): 477 دقیقه 

رابرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ): 714 دقیقه

6 گله ها:

موسی مارگا (پورتو): 660 دقیقه

دوشان تادیچ (آژاکس): 720 دقیقه

5 گله ها: 

سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی): 349 دقیقه

پائولو دیبالا (یوونتوس): 458 دقیقه

آندری کراماریچ (هوفنهایم): 481 دقیقه

نیمار (پاریسن‌ژرمن): 532 دقیقه

ادین ژکو (رم): 570 دقیقه

هری کین (تاتنهام): 630 دقیقه

در بین 4 گله های رقابت ها نیز می‌توان به کریس رونالدو (یوونتوس) و لروی سانه و گابریل ژسوس (منچسترسیتی) اشاره کرد که هنوز در مسابقات حضور دارند و می‌توانند بر تعداد گل هایشان بیفزایند.

7712

نظرات کاربران
امیر تراختورچی از رومانی
راستی پنالدو کوووو؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳:۳۷
پاسخ
7
7
حیدر
دوستان اون دو تا همدیگرو بعنوان ستاره های فوتبال قبول دارن من خودم طرفدار مسی هستم ولی رونالدو هم یک تک ستاره مثل مسی است
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۶:۳۸
پاسخ
0
17
ببرهای آبی
سلطان فقط مسی و دیگر هیچ خدای فوتبال
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹:۴۹
پاسخ
15
26
محمود
تعداد دقایق بازی پنالدو رو هم کاش میدید که طرفداراش به اون یک بازی که محروم بود نگن کمتر بازی کرده فقط یک ۹۰دقیقه نبوده و از زمان اخراجش جلو والنسیا که دقیق نمیدونم دقیقه چند بود ولی مطمئنم تعداد دقایق بازیش از مسی بیشتر بوده
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶:۰۵
پاسخ
7
24
مهران
رونالدو میرسه به یاد بیارید هتریک های پیاپی مراحل حذفی سالهای گذشته رو امسالم ک استارتشو زد
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۱۲
پاسخ
27
8
بارسلونا❤
ایشاالله آقای گلی این فصل قسمت مسی به همراه قهرمانی بارسلونا رونالدو فکر کنم ۷ یا ۸ مرتبه آقای گل شده ... به احتمال زیاد لئو رکوردهای رونالدو رو در سی‌ال خواهد شکست با توجه به دوسال‌ونیم جوونتر بودنش
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۶:۵۷
پاسخ
6
29
Cr7
پنالسی مگه جلو تیمایی مث لیون ب امار گلزنیش اضاف کنه شانسلونا دوربعد به پورتو یا آژاکس بخوره پنالسی آقایی گل میشه ولی هنو جا داری ب کریس،برسی مگه با محرومیت فیفا جلوی رونالدو رو بگیرن ک میخان بازم محرومش کن بی مورد مث بازی والنسیا
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰:۴۴
پاسخ
25
8
حامد مسی عشق آرژانتین
به امید قهرمانی و آقای گلی مسی. دیگه چی بهتر از این؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳:۴۷
پاسخ
5
23