لیست کامل 500 میلیارد تومان بدهی هدایتی + سند

لیست کامل 500 میلیارد تومان بدهی هدایتی + سند

53527
19:11
15 اردیبهشت 1394
مسئولان شرکت استیل آذین ادعا کرده بودند هیچکدام از سهامداران‌شان بدهی بانکی ندارند. ادعایی که با توجه به انتقال سهام شرکت چند روز قبل از مزایده به فرزندان حسین هدایتی حقیقت داشت اما سازمان خصوصی‌سازی هدایتی را به عنوان مالک اصلی شرکت می‌شناخت.

وب سایت رسمی برنامه نود- سایت آی اسپورت امروز اسنادی از حسن هدایتی را منتشر کرد که نشان می دهد که وی حدود یک سال پیش فقط به یکی از بانک های کشور 500 میلیارد تومان بدهکار بوده است.

به گزارش وب سایت برنامه نود؛ اسنادی که یک سال قبل از حسین هدایتی در سایت انتخاب منتشر شد، نشان می‌دهد مالک فعلی استیل آذین فقط به یکی از بانک‌های کشور 500 میلیارد تومان بدهکار است و البته سایت انتخاب این اسناد را روی سایتش گذاشته است.

رد صلاحیت شرکت استیل آذین ایرانیان برای خرید باشگاه پرسپولیس، باعث شد دوباره پرونده بدهی‌های بانکی حسین هدایتی در رسانه‌ها مطرح شود.

مسئولان شرکت استیل آذین ادعا کرده بودند هیچکدام از سهامداران‌شان بدهی بانکی ندارند. ادعایی که با توجه به انتقال سهام شرکت چند روز قبل از مزایده به فرزندان حسین هدایتی حقیقت داشت اما سازمان خصوصی‌سازی هدایتی را به عنوان مالک اصلی شرکت می‌شناخت.

 بررسی اسنادی که یک سال قبل سایت «انتخاب» منتشر کرده نشان می‌دهد خریدار فعلی سرخپوشان، فقط 500 میلیارد تومان به بانک پارسیان بدهکار است:

بدهی وی طبق اعلام این سایت به فقط بانک پارسیان، 500 میلیارد تومان (5 هزار میلیارد ریال) است.

این سایت عملکرد هدایتی را تحلیل کرده که نظر و تحلیل سایت برنامه نود نیست. در تحلیل بخشی از فعالیت های هدایتی می نویسد:                             

حسین هدایتی دولابی تا سال 1386 اقدام به خرید ملک از افراد مختلف با شیوه ای خاص می کرد. وی با پرداخت حداکثر 25 درصد از ارزش ملک اقدام به نوشتن مبایعه نامه می کرد و بقیه ارزش ملک را به صورت قسطی و در قالب چک های بلند مدت پرداخت می کرد. وی با نفوذی که در سیستم بانکی داشت پس از عقد مبایعه نامه بلافاصله آن ملک را در رهن بانک قرار می داد و بر اساس آن وام های ملانی دریافت می کرد.

در واقع هدایتی با جعل عنوان تولید و با ترهین املاکی که هنوز پول آنها را کامل پرداخت نکرده است وام هایی را با بهره های کم دریافت می کرد. از دیگر اقدامات جالب توجه هدایتی فروش مجدد املاک در رهن بانک به افراد غیر می باشد. وی با استفاده از برخی اقدامات، اقدام به فروش این املاک به افراد دیگر می کند و بدون باز پرداخت اقساط، وام های دریافتی را صرف خرید املاک جدید با همین روش و فعالیت های تجاری می کند.

هدایتی با پرداخت نکردن اقساط بانک و پس از سررسید وام با اعمال نفوذ و سایر روش های خود اقدام به عقب انداختن اقدام قانونی بانک ها می کند و از فعالیت بانک در جهت مصادره اموال قبلی خود جلوگیری می کند.

عمده بدهی های بانکی هدایتی مربوط به بانک پارسیان، اقتصاد نوین و ملی است که بر طبق اسناد تنها بخشی از بدهی وی به بانک پارسیان بیش از 500 میلیارد تومان( تا تاریخ 31/3/92) می باشد.

در حال حاضر ادارات حقوقی بانک های طلبکار از هدایتی و بعضی از افرادی که با هدایتی معامله کرده اند از وی شکایت کرده اند.

هدایتی بواسطه این شکایت ها چند بار هم بازداشت شده است که هر بار از زندان آزاد شود.

در یکی از این پرونده ها، هدایتی اقدام به خرید پنت هاوس و یک واحد در برج دیپلمات در فرمانیه، دیباجی شمالی خیابان سنبل می کند و بلافاصله آنرا در رهن بانک قرار می دهد و پس از مدتی که از موعد چک های وی می گذرد و با فشار طلبکاران 2 واحد مسکونی را در نیاوران خیابان بوکان به عنوان بدهی خود به مالک تحویل می دهد. اما هر باز از سند زدن این آپارتمان ها طفره می رود و بدین ترتیب مالک جدید و قدیم و مستاجران را وارد یک چرخه فرسایشی و زیان ده می کند. جالب تر اینکه مالک جدید قبل از اینکه ملک خود را به طور کامل دریافت کند در تاریخ 24/03/91 با اخطاریه هایی از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر بدهی ملک و قیمتگذاری برای مصادره آن روبرو می شود. (اسناد فروش، تعویض و ترهین این املاک موجود است)

همچنین لیست بعضی از املاک در رهن بانک وی در ادامه آمده است:

حال به جز سئوالات مختلفی که از مسئولین این بانک ها می توان داشت، باید پرسید که چگونه هدایتی که در حا حاضر ادعای خرید باشگاه های خارجی و تزریق پول به باشگاه پرسپولیس را دارد، ادعا می کند که پولی برای پرداخت بدهی خود به سیستم بانکی و سایر افراد ندارد؟

 

اسناد را در ادامه می بینید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
افشین
مقصرمامردمیم که هیچ وقت ازخودمون نمیپرسیم کی چجوری پولدارشده وچراماهرچی میدوییم به جایی نمیرسیم!اینجورمواقعم به خاطررنگ ابی وقرمز بیخودوبیجهت فقط برای اقایون دست میزنیم وهورامیکشیم.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۸:۳۸
پاسخ
0
14
hasan kh
Ok
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳:۵۸
پاسخ
0
6
حمید
از همون اول هم دوست نداشتم هدایتی مالک پرسپولیس بشه. هدایتی مساوی با حاشیه و بی نظمی و رفیق بازی
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰:۴۲
پاسخ
2
13
هوادار سرخ
آقایان استقلالی و پرسپولیسی همتون سرکارید اصلاً قرار نیست این دو باشگاه فروش بره این کارا همش فیلم آخرش میگن کسی صلاحیت خرید نداره آخه کسی که با زحمتش پول در آورده باشه مگه مخش عیب داره بیاد پرسپولیس و استقلالو بخره کسایی میان جلو که پول مفت گیر آوردن
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸:۰۹
پاسخ
1
15
sina
ظاهرا خریداران دیگر نیز مثل هدایتی پولدار شده اند ؟!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳:۳۴
پاسخ
1
11
پارسا
ای خدااااااااااااااااااااا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۱:۰۰
پاسخ
0
7
hadi
من نظراتو میخوندم میدیدیم استقلالیا نظر دادن برین یه فکری کنین به حال خودتون خریدار ندارین ما که هدایتی نشد بهنام پیشرو اونم نشد معظمی نیا شماها دلتون به حال خودتون بسوزه خریدار ندارین خخخخخخخخ پرسپولیسیای عزیز بیاین پول بزاریم رو هم استقلالو بخریم خخخخخخخ
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۷:۲۸
پاسخ
85
6
REZA
یک مقروض چند میلیاردی نظام بانکی تیم رو بخره... یعنی با اخذ وام بانکی پیش قسط و قسط ها رو بده ... مسخره بازی به این میگن
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۳:۵۵
پاسخ
2
27
محمد
هیچ آدم عاقلی پولی که به زحمت به دست آورده رو این جور بدون هیچ اطمینانی به باد نمیده.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۵۵:۰۰
پاسخ
3
42
Danial
در عجبم چرا میزان بدهی این آدم یه چیز محرمانه تلقی‌ می‌شه و از رسانه‌ عمومی‌ اعلام نمیشه. مگه چه چیزی پشت این بدهی هست که مردم نباید بدونن؟ از اون طرف یه سری طرفدار‌های احساساتی‌ پرسپولیس در کمال ناامیدی فقط دلشون می‌خواد هدایتی تیم رو تو دستش بگیر بلکه از این وضعیت افتضاح نجات پیدا کنه غافل از اینکه هدایتی‌ با استیل آذین چه کرد که حالا بخواد با پرسپولیس بکنه. هدایتی‌ در طول تمام این سالها ثابت کرده که استاد دبه دراوردن هست و اتفاقا بر خلاف اون چیزی که همه فکر می‌کنن خیلی‌ خیر هست اگه منافعش تأمین نشه یه ریال هم هزینه نمیکنه و وسط کار دست همه رو می‌گذاره تو پوست گردو. حداقل تا الان ۱۰ بار این کارو کرده. ایها الناس مگه ماجرای خلعتبری و بدهی به عجمان یادتون رفت که همین هدایتی‌ وسط کار دبه کرد و آخرش پرسپولیس مجبور شد خلعت رو بفروشه؟ . چقدر ساده هستند اونایی که فکر می‌کنن هدایتی‌ همین‌جوری ۵۰ میلیارد به پرسپولیس کمک کرده بدونه هیچ نیّت خاصی‌.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۶:۲۴
پاسخ
6
54
ناشناس
بعد من دو میلیون هشتصد وام ازدواج گرفتم از بانک دو تا قسطش عقب افتاده 3 ملیون بار زنگ زدنو اخطار فرستادن برام
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۵:۱۸
پاسخ
2
115
میکاییل
اقای هدایتی دوست داشتنی با پول خود مردم واسشون قاقا لیلی میخره بلیط مجانی میده ! مردم هم ممنون هستند ! و به همین خوبی و خوشی که ازشون بابت ارایه خدمات با پول خودمون متشکریم!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۵:۰۱
پاسخ
2
36
حمزه
اگر دیدید کاخی مجلل در شهری بنا شده بدانید حق مظلوم و فقیری خورده شده..علی (ع)
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۵۷:۲۴
پاسخ
10
49
Mamad
ماشاءالله
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۹:۱۸
پاسخ
1
21
علی 20321
طرفدارای پرسپولیس در مقابل سند های موجود چی دارند بگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟44444444444444
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۳:۵۰
پاسخ
21
58