لیورپول 3-1 منچسترسیتی؛ لیورپولِ توقف‌ناپذیر و 8 امتیاز برتری در صدر

لیورپول 3-1 منچسترسیتی؛ لیورپولِ توقف‌ناپذیر و 8 امتیاز برتری در صدر

6170
21:51
19 آبان 1398
لیورپول جدال بزرگ هفته را برد تا اختلاف با منچسترسیتی به 9 امتیاز برسد.

به گزارش وبسایت نود، لیورپول یازدهمین برد فصل را هم بدست آورد تا منچسترسیتی با این شکست، راهی رتبه چهارم شود.

در حساسترین و آخرین بازی هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس، لیورپول در آنفیلد میزبان منچسترسیتی بود که در نهایت توانست با کسب برتری قاطع 3-1، یازدهمین برد فصل خود را کسب کند و همچنان مقتدرانه صدرنشین باشد. به این ترتیب لسترسیتی با 8 امتیاز اختلاف با لیورپول، در ردۀ دوم ایستاده است و منچسترسیتی اکنون چهارم است.

مسابقه از همان آغاز جذاب و پراتفاق شروع شد و ازقضا هم باز کمک داور ویدیویی نقشی تاثیرگذار داشت. در دقیقۀ 6 مسابقه برخورد توپ به دست آرنولد اعتراض بازیکنان سیتی را در پی داشت، آنها معتقد به خطای پنالتی بودند ولی داور ادامۀ بازی اعلام کرد، همان توپ در سمت مقابل بدل به یک ضدحمله شد و فابینیو با یک شوت دیدنی و مهارناپذیر توانست بازی را 1-0 کند.

هفت دقیقه بعد، لیورپول روحیه گرفته توانست به گل بعدی برسد. باز هم یک ضدحمله سریع و دیدنی، سانتر فوق العاده رابرتسون از جناح چپ با ضربۀ سر تمام کننده صلاح همراه شد و لیورپول پیش از دقیقه 15 به راحتی با دو گل از رقیب خود پیش افتاد. 

در ادامه نیمه، از فشار و انگیزه لیورپول برای حمله کاسته شد و سیتی سعی کرد بازی خود را به حریف دیکته کند. استرلینگ و آگوئرو صاحب بهترین فرصت های سیتی در نیمه نخست شدند که هر دو در زدن ضربات آخر دقت کافی و لازم را نداشتند تا دروازۀ رقیب را باز کنند هر چند که حضور آلیسون نیز مانع بزرگی بود.

با شروع نیمه دوم، باز این لیورپول بود که از فرصت های خود بهترین استفاده را برد و با زدن گل سوم، امیدهای سیتی را برای بازگشت به بازی کمتر کرد. یک سانتر دیگر از جناح راست این بار توسط هندرسون با حضور مؤثر مانه روی تیر دوم همراه شد و ضربۀ سر او راهی دروازه شد تا بازی در عین شگفتی 3-0 شود. این گل در دقیقه 51 به ثمر رسید.

بعد از این گل هر دو تیم تعویض کردند. میلنر برای لیورپول در دقیقه 61 وارد زمین شد و تیم میزبان در پی کنترل بازی رفت. در آن سمت هم دقیقه 71 آگوئرو بیرون رفت و ژسوس به زمین آمد. هفت دقیقه بعد از این تعویض سیتی به گل نخست خود رسید.

این بار هم تأثیر کمک داور ویدیویی مشهود بود. دی بروین درون محوطه با فابینیو برخورد داشت ولی داور خطایی اعلام نکرد تا توپ در نهایت روی تیر دوم به سیلوا برسد و ضربۀ بغل پای او به گوشه دروازه رفت تا اختلاف کمتر شود. سیتی در دقایق پایانی تلاش زیادی کرد تا به گل بعدی هم برسد ولی به توفیق نرسید. بهترین فرصت آنها نصیب واکر شد که ضربۀ سر او نیز راه به جایی نبرد.

به این ترتیب جدال بزرگ هفته و شاید نیم فصل نخست را لیورپول برد تا پپ گواردیولا حالا با تیم کلوپ 9 امتیاز اختلاف داشته باشد و به ردۀ چهارم سقوط کند.

1878

 

 

نظرات کاربران
مهدی داودزاده
لیورپول امسال تیم خیلی قویی هستش ولی فراموش نکنیم که بازی با لستر و همین من سیتی رو توی خونه برگزار کرده و بازی برگشت میتونه براش دردسر ایجاد بشه... همچنین فشردگی بازی ها و دردگیری توی لیگ قهرمانان هم میتونه بهشون ضربه بزنه... خدا رو چه دیدین شاید لستر یا چلسی قهرمان شدن..‌ توی جزیره هیچ چیز قابل پیش بینی نیست
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۲۰
پاسخ
33
14
ارتش جهانی پرسپولیس
عشق است لیورپول ایشالا قهرمانیشو ببینیم
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹:۱۰
پاسخ
15
41
ژنرال
فوتبال بازی زیبائیه ولی بخاطرشرطبندی های کلان.. داوری جهت برد وباخت تیمها رو عوض میکنه
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۶:۴۰
پاسخ
35
12
علی
مگه لیگ برتر VAR نداره؟ چرا پس اینجوری
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۰:۵۵
پاسخ
75
34
Milano
از وقتی ما یادمون میاد به امدادهای غیبی و اسطوره خوش شانسی معروف بود لیورپول... هرچقدر بی جامی و ناتوانی در لیگ برتر مثل لیز خوردن جرارد بازی چلسی و کامبک خوردن از کریستال پالاس بازی سه سه سال 2014، از اونور حالا چه عمدی یا چه سهوی توی اروپا جبران کرده از گل اشتباه و صعود به ناحق مقابل چلسی و خوش شانسی مقابل میلان سال 2005 تا پارسال پنالتی بیخود مقابل تاتنهام توی فینال... البته ظاهرا پارسال و امسال لیگ برتر هم مثل امشب خوب سود از داوری داشته... امیدوارم اشتباه عمدی نباشه و در آخر حق به حقدار برسه
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۴:۲۳
پاسخ
109
63
عشق تاتنهام
اینارو تو خواب دیدی
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۱۱
7
24
mrsh97
#پماد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶:۵۹
12
39
محمد جواد
اینهمه لیورپولی توی این سایت بی سابقه است . حتی فصل پیش هم نصف این طرفدار نداشت . دیگه کار از شانس گذشته فکر کنم عمدی توی کار باشه آخه مگه میشه وی ای آر باشه و اینقدر یک تیمی از داوری سود ببره . به هر حال مبارک لیورپولی ها
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۹:۴۲
پاسخ
83
45
پرسپولیس و رئال
به شخصه بازی لیورپول رو خیلی خوشم اومد. زمان حمله خیلی خوب باز میشدن، خیلی سریع پرسینگ سیتی رو با پاس های عرضی و طولی مستقیم میشکستن، توی دفاع بی نقص و آروم بودن، تو هر صحنه ای که توپ بود چند تا از لیورپول بودن جوری که فکر میکردم شاید لیورپول داره با ۱۲ یا ۱۳ بازیکن بازی میکنه. لیورپول شایسته برد بود. به شخصه سبک تیکی تاکا گواردیولا رو دوست دارم ولی به نظرم تو بازی های بزرگ به شرطی جواب میده که چند تا بازیکن بزرگ مثل مسی، ژاوی و اسنیستا داشته باشی که بتونهن نتیجه رو رقم بزنن ولی گواردیولا تو بایرن و سیتی چنین اسطوره هایی رو نداشته
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱:۵۲
پاسخ
13
50
محمود
مبارک طرفدارای لیورپول ولی ای کاش سیتی مدافعاش میبود تا پپ مجبور نشه از فرناندینیو بعنوان مدافع اخرش استفاده کنه
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۱:۰۳
پاسخ
3
62
TT فراتر از باشگاه ✔
بازی زیبایی بود خخخخخخ فقط اونایی که قبل بازی میگفتن پپ حال کلووووووپ و لیورووووو بگیر خخخخ کجایین؟ دقیقا کجایین ؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲:۳۲
پاسخ
41
87
یک قدم جلو
همینجام عزیزم. به وقتش خواهد گرفت
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۰:۴۸
66
32
Milano
بعد از پنالتی خنده دار فینال پارسال مقابل تاتنهام هنوز امداد های غیبی ادامه دارد! فعلا لذت ببرید از ابر و باد و مه و خورشید و فلک...
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۳۳
پاسخ
74
44
لیورپول = 0 لیگ برتر + 0 سه گانه
تبریک میگم به مجموعه داورپول نخستین لیگ برتر رو.. الهه شانس هم که مثل داوران دوستشون دارند.. داورپول با همین شیوه سانتر و ضد حمله و گلهای دقایق پایانی پیش بسوی اولین جام :)
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷:۲۶
پاسخ
80
43
توفیق
اتحادیه فوتبال انگلیس دیگه چرا مسابقه برگزار میکنه همون اول فصل میگفت امسال جام رو هر جور شده به لیورپول میدیم بیخودی زحمت نکشید مگه میشه دو تا توپ به این واضحی به دست دفاع خورد هیچی که هیچی وار ‌هم که اصلا معلوم نیست بلاخره چجوری استفاده میشه
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱:۳۲
پاسخ
62
39
برزیل
اینم از لیورپول مدعی
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲:۴۱
پاسخ
13
49
جازموریان
قطعا برا منی که با جرارد، میلان باروش و لوئیزگ گارسیا عاشقت شدم این بهترین تیمیه که ازت میبینم ،لیورپول
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰:۴۷
پاسخ
29
50
navidonline
و باز هم سندرم فصل سوم
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷:۰۳
پاسخ
8
31