لیکنز: تراکتورسازی لایق پیروزی بود/ بازیکنانم امروز خیلی خوب بازی کردند

لیکنز: تراکتورسازی لایق پیروزی بود/ بازیکنانم امروز خیلی خوب بازی کردند

1674
19:42
10 اسفند 1397
سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: خوشحالم که یک پیروزی بزرگ به دست آوردیم و این برد را حق تراکتورسازی می دانم.

به گزارش وبسایت نود، جرج لیکنز در نشست خبری پس از دیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که امروز یک پیروزی بزرگ کسب کردیم. این پیروزی را لایق تراکتورسازی می‌دانم. همانطور که دیروز گفتم می‌خواستیم مقابل سپاهان بازی انجام دهیم که لیاقت تراکتورسازی است. خوشحالم که یک پیروزی بزرگ به دست آوردیم و این برد را حق تراکتورسازی می دانم. سعی کردیم چیزی که از ما انتظار می‌رود را به نمایش بگذاریم و خوشحالم کارهایی که از بازیکنان خواستم را به نمایش بگذارند.خوشحالم که بازیکنان درک کردند و پیروزی شیرینی به دست آوردیم و گلی هم دریافت نکردیم. 

وی در ادامه افزود: یک بازی خیلی خوب بود، اما برخی جزئیات می‌توانست علیه ما باشد. ما بازی را کنترل کردیم تا به پیروزی برسیم. تیم سپاهان همان‌طور که دیدید، شانسی در این بازی نداشت. آنها تیمی قدرتمند و فیزیکی هستند که روی هوا نیز قدرت دارند و در نیمه اول یک موقعیت داشتند که اگر آن را تبدیل به گل می‌کردند و با مساوی به رختکن می‌رفتیم، کار برای ما در نیمه دوم سخت‌تر می‌شد. بازیکنانم امروز خیلی خوب بازی کردند و سطح آنها بالا بود. از ساسان انصاری هم بابت سطح بالای بازی‌اش تشکر می‌کنم. البته باید از همه بازیکنان تراکتورسازی بابت عملکردی که داشتند، تشکر کنم. شاگردانم در نبردهای یک مقابل یک نمایش خوبی داشتند و فقط سپاهانی روی هوا کمی به ما فشار آوردند که آن را کنترل کردیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی خاطرنشان کرد: باید از هواداران هم تشکر کنم که در این شرایط سخت به ورزشگاه آمدند و از ما حمایت کردند که دست‌شان درد نکند. ما به روحیه تیمی و با هم بودن بیش از هر چیزی نیاز داشتیم. وظیفه من این بود که فشار را از روی تیمم بردارم. همه می‌گفتند که تراکتور باید قهرمان شود و من فشار را از روی بازیکنان برداشتم تا عملکرد واقعی خود را نشان دهند.امروز هم بازیکنان ما تمام توان‌شان را نشان دادند و همه آنهایی که در زمین بودند یا روی نیمکت حضور داشتند، همه کنار هم یک تیم بودیم. بعد از بازی با استقلال و پیروزی خوبی که کسب کردیم، یک مقدار فشار روی تیم زیاد شد و توقعات برای نتیجه گرفتن افزایش یافت که بازی قبلی را مساوی کردیم. تلاش ما این است که روز به روز بهتر شویم. قطعاً چیزی در کوتاه مدت به دست نمی‌آید. ما باید قدم به قدم پیش برویم و پیشرفت کنیم که برای این کار نیاز به زمان است.

لیکنز با اشاره به نتایجی که تیمش در داخل خانه گرفته است، گفت:  خانه امتیازهای خوبی گرفته‌ایم و باید همیشه به پیروزی برسیم. برخی مواقع مانند هفته گذشته نمی‌توانیم تمام امتیازها را بگیریم، اما خوشحالم که امروز توانستیم در تبریز به پیروزی برسیم. من به عملکرد تیمم در بازی مقابل سپاهان افتخار می‌کنم و بازیکنانم در این بازی من را ناامید نکردند. با توجه به کیفیت خوب زمین هم توانستیم کارهایی که در تمرین کار کرده بودیم را به خوبی اجرا کنیم، اما هفته گذشته کیفیت زمین این اجازه را به ما نداده بود. فکر می‌کنم پیروزی 2 بر صفر هم حق ما بود.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری که معقتد بود امروز خط حمله تیمش چندان زهردار نبود، تصریح کرد: اول باید بگویم که باید انتقادپذیر باشم. داور می‌توانست زودتر برای ما پنالتی بگیرد، اما شاید در آینده صحبت کنم که مسی و رونالدو به تیم ما بیایند تا شما از عملکرد خط حمله راضی باشید! سپاهان یک تیم قدرتمند است و ما هم تغییر خاصی در سیستم‌مان ایجاد نکرده بودیم و راهی را ادامه دادیم که به نظرمان درست بود تا بتوانیم به نتیجه برسیم. من هیچ وقت قولی نمی‌دهم و تنها قولی که می‌دهم، داشتن بهترین عملکردمان است. این برد را هم تقدیم هواداران‌مان می‌کنیم، اما انتظاری که دارم این است که شما این اعتمادبه‌نفس را به بازیکنان ما بدهید که آنها بهترین عملکردشان را داشته باشند و مهمترین مسئله در شرایط فعلی، همین است.

خبرنگاری سؤالی مبنی بر اینکه تکسیرا از عملکرد داوری انتقاد کرده و به تراکتورسازی تهمت زده است که گویا منظور او این بوده که اشکان خورشیدی داور اختصاصی تیم سرخپوش تبریز است را از لیکنز پرسید که مدیر رسانه‌ای تراکتورسازان پاسخ داد این موضوع بررسی خواهد شد.

او در پاسخ به اظهارات تکسیرا درباره داوری گفت: ما هم می‌توانستیم بگوییم که روی سوگیتا و اسماعیلی‌فر پنالتی انجام شد اما دوست دارم درباره مسائل فنی صحبت کنم تا داوری.

خبرنگار دیگری درباره دربی تبریز از سرمربی تراکتورسازان سؤال پرسید که این بارهم مدیر رسانه‌ای این تیم پاسخ داد و به خبرنگاران گفت: اجازه بدهید در بازی بعدی درباره دربی صحبت کنیم.

سرمربی تراکتورسازی درباره تعویض‌هایش و اینکه چرا دیرهنگام تعویض کرد، اظهار داشت: من به بازیکنانم اعتقاد دارم و می‌خواهم یک تیم بسازم. وقتی مشکلی وجود ندارد، چرا باید تعویض کنم؟ ممکن بود در میانه میدان تعویضی انجام دهیم و بازی از دست برود. به نظرم این بازی هم به نوعی دربی بود، چون برخی بازیکنان سابق تراکتورسازی در تیم مقابل بازی می‌کردند.

لیکنز درباره أریافت کارت زرد های پی در پی بازیکنانش، گفت: یک کارتی که گرفتیم روی وقت تلف کردن بود. با این حال ما داریم روی این مسئله کار می‌کنیم که چنین کارت‌هایی تکرار نشود. در بازی با سایپا هم من عصبی بودم که کارت بی‌مورد گرفته بودیم، اما علیه داوری صحبت نکردم. در بازی امروز هم فروزان قصد داشت بازی را بلند آغاز کند که داور فکر کرد قصد وقت تلف کردن دارد و به او کارت داد. فکر می‌کنم این کارت فقط به خاطر جو ورزشگاه و شرایط بازی بود، وگرنه اتفاقی که رخ داد، طبیعی است.

وی در مورد اینکه بازیکنان تراکتورسازی از جمله مسعود شجاعی توپ را بیش از حد نگه می‌داشت که باعث لو رفتن توپ می‌شد، گفت: ما روی اشتباهات‌مان کار کرده‌ایم تا کمتر توپ را از دست بدهیم. نمی‌دانم چرا همه فقط روی یک بازیکن تمرکز کرده‌اند. سوگیتا هم امروز روز خوبی داشت، اما گاهی توپ را از دست داد و اگر هم توپی را از دست داده، طبیعی است. ما امروز دو گل زدیم که گل اول‌مان یک گل بسیار زیبا بود. بازی به گونه‌ای بود که دو تیم پرس می‌کردند و این مسئله سختی است که 90 دقیقه بازی با همان کیفیت باشد و ادامه پیدا کند و به همین دلیل کیفیت بازی کمی اُفت داشت.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در واکنش به این سؤال که «شما اکنون جزو تیم‌های بالای جدول هستید و با شرایط جدول می‌توان این‌گونه پیش‌بینی کرد که سرنوشت قهرمانی در این فصل تغییر کند و برنامه شما برای هفته‌های آتی چیست؟»، گفت: من هیچ زمان نمی‌خواهم به عنوان یک مربی روی تیمم فشار بیاورم. 34 سال است که در این شغل هستم. همان‌طور که شما باید کار خودتان را درست انجام دهید، من هم باید همین کار را کنم. باید حداکثر استفاده را از بازیکنانم ببرم. ما هیچ آنالیز اختصاصی برای بازیکنان‌مان انجام ندادیم. بعد از برد خوب مقابل استقلال همه به تیم ما فشار آوردند. من تجربه‌ای در ترابزون اسپور داشتم که آنها هیچ وقت قهرمان نشده بودند، اما فشار زیادی روی این تیم برای قهرمانی بود. ما می‌توانیم همه بازی‌ها را ببریم، اما برخی اتفاقات ممکن است رخ بدهد که این اتفاق رخ ندهد.

این مربی باتجربه یادآور شد: ما اشکان دژاگه را در این بازی نداشتیم، اما در نشست خبری دیروز و در بازی امروز برای غیبت او گریه نکردیم. ساسان انصاری جایگزین او شد که عملکرد خوبی داشت و بعد از خسته شدنش هم تعویض شد. شاید اگر مصدومیتی برای بازیکنان ما وجود بیاید، ما مجبور باشیم در بازی‌مان تغییر ایجاد کنیم. ما یک تعویض را برای مصدومیت احتمالی بازیکن‌مان نگه داشتیم. نمی‌توانم ریسک کنم و سه تعویض هم‌زمان داشته باشم، چون امکان دارد که بازیکنی مصدوم شود و تعویض نداشته باشیم. من از شما سؤال می‌پرسم، شما سال قبل قهرمان شدید؟ ما برای موفقیت تیم تلاش می‌کنیم و برای رسیدن به موفقیت برنامه‌ریزی داریم و قدم به قدم پیش می‌رویم.

لیکنز با اشاره به تغییر مالکیت باشگاه تراکتورسازی در ابتدای فصل، گفت: مالک این باشگاه شش هفت ماه است که باشگاه را خریده و همه چیز در این باشگاه جدید شده است. شاید در آینده من نباشم، اما برای کسب موفقیت باید آرام آرام پیش برویم. باید این تلاش را داشته باشیم تا باهم کار را پیش ببریم و برای هدفی که داریم، کار کنیم. همان‌طور که پاتوسی در بلژیک بازیکن من بود، او اکنون در استقلال است و عملکرد فعلی‌اش بهتر از عملکردی بود که در بلژیک زیر نظر من داشت. ما نباید نگاه‌مان به آخر مسابقات باشد، باید هفته به هفته پیش برویم که بازی بعدی‌مان با ماشین‌سازی است، بعد از آن تعطیلات نوروز را در پیش داریم. باید نگاه‌مان هفته به هفته باشد. اگر بخواهیم به آینده دور نگاه کنیم، زمین می‌خوریم. دوست دارم چیزی که در پیش‌رو است را ببینیم. با این روش نمی‌توان قهرمان شد و باید نگرش خود را تغییر دهیم. حالا باید از برد خود لذت ببریم و غذای خوب بخوریم.

20441

نظرات کاربران
مهدی تی تی از تهران
یک بازی دژاگه را جای شجاعی بذار ببین چه بازی میکنن.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸:۰۸
پاسخ
5
29
عشقم تراختور
شاید بازی های اخیر تراختور آنچنان که انتظار داریم زیبا نیست ولی یک دو تا نکته خوب داره اول اینکه تیم گل نمیخوره دوم اینکه موقعیت تیم حریف صفره
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۸:۳۹
پاسخ
5
36
عشقم تراختور
به امید تداوم موفقیت تیم محبوبم. مربی خوبیه زمان میبره افکارش رو در تیم پیاده کنه
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۴:۱۲
پاسخ
5
35
arash_trt
در کل شناخت خوبی از فوتبال اسیا و ایران نداری متاسفانه
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴:۲۱
پاسخ
29
8
آرش
دل چهل میلیون هوادار رو خوش کردید خیلی ممنون
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶:۴۹
پاسخ
12
40
تراکتور
به عنوان یه تراکتوری عرض میکنم که مربی خوبی نیستی و بردهاتم شانسی و با حمایت هواداران انجام میشه تو اگه مربی خوبی بودی شجاعی رو ۲۰ دقیقه بازی می‌دادی نه ۹۰ دقیقه که فقط کارش توپ لو دادن و خراب کردن اعصاب هواداران .با این روند نمی‌تونیم خارج از خونه نتیجه بگیریم تو یادگار امام بدون مربی هم هر تیمی با حمایت طرفدارا نتیجه میگیره.
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵:۳۹
پاسخ
32
17
hadi
تراکتورهمیشه شایسته پیروزیه چون تماشگرای داره که تودنیاتکن ولی توبه دردتراکتورنمیخوری اینم تیم بایددست یه مربی اهل سبک مثل ساغلام دنیزلی ویامربیای بزرگ دیگه باشه داری سبک بازی تیمم خراب میکنی بازیکنی که توزمین ۵بازیه راه میره تعویض نمیکنی همش توپ لومیده وتوان دوندگی نداره دراین که مسعودبازیکن خوش اخلاق وخوبی بودشکی نیس ولی الان بازی نمیکنه اعصاب هواداروخردنکن خواهشن بخدامربی نباشه بهترازاین بازی میکنن مادوگلم روصربات ایسگاهی زدیم ازموقعی که امدی تیم گل زدن بلدنیس
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳:۴۶
پاسخ
24
8
hadi
به عنوان یه تراختوری اصلا مربیگری تورومن قبول ندارم تیم اصلا بلدنیس موقعیت ایجادکنه ازبازیهای خوب نیم فصلم فاصله گرفته مسعودشجاعی سرپانمیتونه وایسه کارش لودادن توپه تعویض نمیکنه
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲:۰۸
پاسخ
60
34
Ttخاص
اتفاقا شما تراکتوری نیستی وگرنه ایشون بهترین مربی ماه میشه این هفته نود رو ببین
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳:۰۹
11
30
فرشاد
سرمربی خیلی خوبیه
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱:۰۶
پاسخ
18
53
محمد
بهتر از تیم شما تیم داوری بود که خطاهای نشده را گرفت تا گل بزنید واخراج ساسان انصاری را نگرفت
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۶:۰۰
پاسخ
88
9
mehdi sh
یه نفر بشینه بازی تراکتور با استقلال و سپاهان رو دوباره ببینه اصلا موقعیت آنچنانی نداشت به خدا......جلوی تیم ما که اصلا نباید میبردن و فقط بدشانسی باعث باخت ما شد ولی همه بدونن داورها تو تبریز تحت تاثیر هواداریه تراکتور قرار میگیرن و همین باعث میشه تمام ۵۰ ۵۰ هارو به نفع میزبان بزنه.....
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰:۰۵
پاسخ
96
11
عشقممم نیمار
تمام صحنه های ۵۰-۵۰ داور بسوده تراکتور سوت میزد و‌ داور ..ببشتر حملات سپاهان با سوت های بی مورد ..خنثی میکرد :-P انگار هرکی تو‌تبریز با ترکتور بازی داره ..باید داورهم‌شکست بده :-P حالا ببینم‌ وقتی تراکتور با شیش_پولیس بازی داره..باز داوری بسوده تراکتوره؟؟..چون شیش_پولیس ..در بیشتر بازیا .داور بنفعش بوده ..خیلی کنجکاوم ک‌داور در بازی تراکتور شیش_پولیس ..ب سود چ‌تیمی سوت میزنه :-P
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷:۳۳
پاسخ
93
12
اردبیل آذربایجان
مرد بزرگ خسته نباشید به همه بازیکنان و کادر فنی و تماشاگران عزیز و دوست داشتنی امروز واقعا خیلی خوشحال شدم
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۹:۵۱
پاسخ
9
71