لیکنز: طرفدارانی همانند تراکتوری‌ها ندیده‌ام/ می‌خواهم اینجا یک بلژیک دیگر بسازم

لیکنز: طرفدارانی همانند تراکتوری‌ها ندیده‌ام/ می‌خواهم اینجا یک بلژیک دیگر بسازم

5627
17:56
29 بهمن 1397
سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز پس از برد شیرین مقابل استقلال در خصوص مسائل مختلف تیمش و اهدافش توضیح داد.

به گزارش وبسایت نود، جرج لیکنز در گفتگوی مفصلی با  شبکه استانی سهند درباره مسائل این روزهای تراکتورسازی توضیح داد. او درباره دلیل انتخاب تراکتورسازی توضیح داد: چند ماه گذشته تماسی از سوی مالک باشگاه تراکتورسازی داشتم که در مورد مذاکره وارد عمل شویم ولی به دلیل ازدواج دخترم، زمان کافی نداشتم که به همین دلیل مذاکره در کشور ترکیه و به دو ماه آینده موکول کردیم. 

جادوگر نیستم ولی از تمام تجربه ام استفاده می کنم 

او در خصوص ایده‌های خود به منظور قهرمانی تیم تراکتورسازی تبریز، گفت: اول از همه می خواهم بگویم که من جادوگر نیستم ولی تنها قولی که می توانم بدهم این است که از تمام تجربه خودم برای موفقیت تراکتورسازی استفاده کنم. می‌دانم تمام هواداران عاشق این تیم اند و با این تیم غذا می خورند، می خوابند، بلند می شوند، کار می کنند و تمام عشق شان این تیم است. 

از همه پنج بازیکن جدید جذب شده راضی هستم 

سرمربی تیم تراکتورسازی در خصوص علمکرد این باشگاه در نقل و انتقالات، گفت: اول از همه با وینسنت کمپانی و ادین هازارد برای حضور در تراکتورسازی صحبت کردم که این تصمیم برای آنها سخت بود ولی من این را به عنوان جوک می گویم ( با خنده). پنج بازیکن جدید از خط دروازه تا خط حمله جذب شده اند که از همه آنها راضی هستم و خیلی خوشحال هستم که در این مدت زمان کم توانستند خودشان را با تیم وقف داده و با دیگر بازیکنان به هماهنگی برسند. خیلی دوست دارم که همانند دیگر تیم هایی که لیگ برتر ایران حضور دارند در مجموع25 بازیکن در تیم باشد که در هر پست حداقل 2 بازیکن در اختیار داشته باشم تا رقابت ایجاد شود. دوست دارم تا بازیکنان یاد بگیرد تا برای حضور در تیم با یکدیگر رقابت ایجاد کنند. 

سیستم در کل بازی شناور است و دوست داریم گل های بیشتری به ثمر برسانیم

لیکنز در خصوص خواسته هواداران به منظور ساختار هجومی و تاکتیک این مربی، اظهار داشت: همانطور که می دانید در تیم ما یا کل فوتبال فقط بازیکن مهاجم نیست که گل می زند بلکه بازیکنان دیگری نیز هستند که از جناح راست، چپ و حتی خط هافبک اضافه می شوند و گل می زنند. این سیستم زیاد معیار نیست که بگویم که ما 1-3-2-4 بازی می کنیم.  سیستم در کل زمان بازی شناور است و البته دوست داریم گل های بیشتری را به ثمر برسانیم. ما همچنین سعی داریم که خط دفاعی را به شکلی تمرین بدهیم که دروازه بر روی همه تیم ها بسته باشد و هیچ گلی دریافت نکنیم. در مورد بازی تاتنهام و دورتموند می خواستم بگویم که تیم تاتنهام با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید که همه دیدند چه سیستم عجیبی را بازی می کند. سیستمی که همه فکر می کردند 1-6-3 باشد. هری کین در این بازی حضور نداشت ولی همه چیز به مهاجم هدف خاتمه پیدا نمی کرد و دیدید آنها توانست 3 گل به ثمر برسانند. 

کنستانت در حال حاضر آمادگی حضور در زمین را ندارد

سرمربی بلژیکی در خصوص عدم حضور کوین کنستانت در ترکیب تراکتورسازی، بیان کرد: در حال حاضر این بازیکن آمادگی حضور در ترکیب را ندارد. کنستانت از روزی که به تبریز آمده است، سخت تمرین و کار می کند تا خود را به گروه تیم برساند که ما برنامه های تخصصی از جمله برنامه پزشکی برای وی در نظر گرفته ایم، تست های مختلفی انجام داده ایم ولی در حال حاضر به سطحی نرسیده است که به تیم برسد. سعی می کنیم قدم و قدم جلو برویم و دوست نداریم ریسک کنیم. 

بازیکنانان ملیپوش  با انگیزه زیادی به تیم اضافه شدند

سرمربی تیم تراکتورسازی درباره پست تخصصی دانیال اسماعیلی‌فر و استفاده از او در پست غیر تخصصی  گفت: اول از همه می خواهم در مورد موسوی بگویم که من واقعا از این بازیکن راضی هستم و عملکرد خیلی خوبی در تمرینات دارد. دانیال اسماعیلی فر بازی های خوبی انجام داده است که شاید در گذشته در این پست مقداری خارج از حیطه خود عمل می کرد ولی در حال حاضر شرح وظیفه خود را به درستی انجام می دهد. اشکان دژاگه نیز در پست هافبک راست بازی می کند که ما در خطر جلو بازیکنان زیادی داریم تا از بین آنها انتخاب کنیم. بازیکنان ملی‌پوش ما پس از پایان جام ملت های آسیا 2019 با انگیزه بالایی به تیم اضافه شده و کمک های زیادی داشته‌اند. من حامی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا 2019 بودم. می خواهم از آقای کارلوس کی‌روش بابت عملکرد عالی در دوران حضور 8 ساله در تیم ملی  تشکر کنم. 

سوگیتا علمکرد صعودی دارد

جرج لیکنز در خصوص عدم استفاده از احسان پهلوان در ترکیب تیم تراکتورسازی، توضیح داد: در بازی اول تراکتورسازی در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر مقابل تیم نفت مسجد سلیمان، احسان پهلوان به دلیل مشکلی که برای فرزندش رخ داده بود، شب قبل از روز بازی اردوی تیم را ترک کرد که نتوانستیم از این بازیکن استفاده کنیم. این بازیکن روز بعد از بازی به جمع تیم اضافه شد که باید بدانیم در این پست بازیکنی همانند سوگیتا داریم که عملکرد صعودی داشته است و واقعا از عملکرد این بازیکن راضی هستیم. من خیلی دوست دارم که در پست های مختلف رقابت وجود داشته باشد. 

در ورزشگاههای بزرگی بودم ولی واقعا طرفدارانی همانند تراکتوریها ندیدهام

لیکنز درباره عدم علاقه‌اش برای تعویضهای بیشتر در جریان بازی گفت: اول از همه می خواهم برنده باشم. باید در مورد بازی با استقلال بگویم که همانطور که دیدید ما در ضربات مستقیم عملکرد مثبتی داشتیم و زمانی که تیم من خوب بازی می کند، نیازی به تغییر نمی بینم. استقلال تیم بزرگی است که ما در بازی بزرگی به برتری رسیدیم. دوست دارم بازیکنان در داخل زمین مسابقه بازی هوشمندانهای را ارایه بدهند. خیلی خوشحال هستم که بازیکنانم در مقابل حمایت پرشور هواداران کنترل و تمرکز داشته باشند و بتوانند عملکردشان را به بهترین شکل ممکن انجام بدهند. من پیش از حضور در تراکتورسازی، سابقه حضور در تیمهای مختلفی دارم زیرا 40 سال در فوتبال هستم که میتوانم به حضور در ورزشگاههای بزرگی همانند ورزشگاه استاد دو فرانس در فرانسه و ومبلی اشاره کنم ولی واقعا طرفدارانی مانند اینجا ندیده بودم. در پایان بازی مقابل استقلال علی عبداللهزاده را به داخل زمین مسابقه فرستادیم که شاید ضربهای نزد و توپ را لمس نکرد ولی ما توانستیم با 3 مدافع بازی کرده و به برتری برسیم. ساسان انصاری و علیرضا نقی زاده هر لحظه آماده بودند تا وارد زمین شوند تا برای این پیروزی به تیم کمک کنند. 

کار راحت تری با داشتن چند بازیکن هم پست دارم 

سرمربی تیم تراکتورسازی در خصوص ترافیک در خط هافبک، گفت: این اتفاق خوبی بوده و برای من کار را راحت تر می کند. اینکه من در یک پست چند بازیکن دارم که کیفیت بالایی دارند و در تمرینات با یکدیگر رقابت ایجاد کنند. همانطور که می دانید بازی مقابل نفت مسجد سلیمان برای ما سختی زیادی نداشت و بازی به بازی سخت شد تا به دیدار مقابل استقلال رسیدیم. در ادامه شاید بازیکنی دچار مصدومیت شود و یا محروم شود که در این صورت خیالم برای بازیکن جایگزین راحت می شود. دو هافبک وسط تیم در بازی اول نیم فصل دوم لیگ برتر به عقب زمین مسابقه رفتند که این موضوع کار را برای بازیسازی را برای ما سخت کرد که در ادامه من از آنها خواستم تا به جلو بروند. بیشتر دوست دارم تا هافبک های تیم رو به جلو بازی کنند. در دیدار مقابل نساجی پس از به ثمر رساندن گل، تمرکز لازم را از دست دادیم و بیشتر به سمت نمایش رفتیم تا اینکه در اثر اشتباه گلی دریافت کردیم که بازی با تساوی به پایان رسید. البته کاری ندارم که داور صحنه ای را در دیدار مقابل نساجی مازندران پنالتی اعلام نکرد. عملکرد داور در دیدار مقابل استقلال عالی بود. 

می خواهیم روز به روز بهتر شویم 

لیکنز در خصوص هواداران تیم تراکتورسازی، اظهار داشت: من در باشگاه ها و تیم های ملی زیادی کار کرده ام. همچنین در تیم ترابزون اسپور ترکیه سابقه مربیگری دارم که در زمان حضورم در این تیم چالشی بین این تیم و تیم های دیگری در استانبول بود. چیزی که در اینجا با تیم های سایر شهر ها داریم. این ها زیبایی فوتبال هستند و چیزهایی که در تبریز می بینیم فوق العاده است. می دانم هواداران فوق العادهای داریم که این حساس خوبی برای من است. این هواداران کنار تیم هستند، می خوابند، بیدار می شوند و رویای بزرگی دارند که یکی از آنها قهرمانی است که متاسفانه تا  به حال کسب نشده است. کاری که در حال حاضر انجام می دهیم این است که روز به روز بهتر شویم و رویای هواداران را محقق کنیم. هدف مالک باشگاه نیز همین است تا راه را ادامه بدهد. 

غذاهای شهر تبریز فوق العاده است

او درباره حضور در بازار تبریز و غذاهای این شهر، گفت: غذاهای این شهر فوق العاده است. روز شنبه به بازار تبریز رفتم که میدانم بزرگترین بازار سرپوشیده جهان است. واقعا فوقالعاده بود و زمانی که در بازار بودم شاید بیشتر از 600 عکس با من گرفته شد. خوشحالی که در چهره مردم می بینم، خستگی از یادم می روم. زمانی که به خانه رسیدم شاید خسته بودم ولی انرژی مثبتی که با مردم می گرفتم واقعا برای من عالی بود. 

دیدار مقابل سایپا اهمیت زیادی برای ما دارد

سرمربی تراکتورسازی درباره دیدار پیش روی این تیم مقابل سایپا گفت: بازی مقابل سایپا همانند سه دیدار گذشته اهمیت زیادی دارد و ما همان تلاش و آنالیزی که برای این دیدار ها داشتیم، مقابل سایپا نیز خواهیم داشت. من دیدار سایپا در مرحله پلیاف لیگ قهرمانان آسیا را دیدم که عملکرد عالی داشته و توانستند با چهار گل به برتری برسند. بابت این پیروزی تبریک می گویم و امیدوارم به مرحله بعدی صعود کنند. آرزو دارم در همه بازیها به جز دیدار مقابل تراکتورسازی موفق باشند. 

ورزشگاه 100 هزار نفری

جرج لیکنز در خصوص نیاز تراکتورسازی به ساخت ورزشگاه بزرگتر، اظهار داشت: من اینجا هستم تا تیم بزرگی را بسازم و وظیفه دیگران است تا ورزشگاه بزرگی بسازند. همانگونه که می دانید رئیس باشگاه آینده نگر هستند و شنیده ام که می خواهند در آینده ورزشگاه خیلی بزرگی بسازند. به نظر من با ساخت ورزشگاه 100 هزار نفری با این حمایت هواداران، ظرفیت تکمیل می شود. ما همچنین برنامه هفتگی، ماهانه و تا پایان فصل داریم  که البته برنامه دورنما برای فصل آینده وجود دارد. می خواهیم روز به روز عملکرد تیم بهتر شود. آقای زنوزی در اردیبهشت ماه این باشگاه را خریداری کرده اند و همه چیز جدید است که ما سعی می کنیم بهترین باشیم. امکانات سخت افزاری تهیه می کنیم. همه کادر اجرایی و فنی به غیر از آقای پاتریک، ایرانی هستند که از آن ها تلاش می کنم. برای موفقیت تیم، تلاش همه نیاز است. 

لیکنز در پایان، عنوان کرد: من خیلی خوشحال هستم که در این باشگاه هستم و همچنین از اعتماد مالک و هواداران این خوشحالی را دارم. امیدوارم کاری که با تیم ملی بلژیک کردم و به بهترین تیم دنیا تبدیل شد را در اینجا انجام بدهم. یاشاسین تراکتور.

20441

نظرات کاربران
سید علی
جادوگر نیستم ولی از تمام تجربه ام استفاده می کنم! حالا صحبت های مربیان بزرگ را با بهترین مربی 2018 آسیا(البته از نظر خود برانکو!) مقایسه کنید!!
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵:۴۰
پاسخ
7
32
دست به دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد
مقابل سایپا ورزشگاه را پر خواهیم کرد به امید روزهای خوش برای تیم محبوبم
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳:۴۹
پاسخ
6
28
تیراختورچی
یاشا تیراختورررررررررر یاشا لیکنز
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶:۲۴
پاسخ
15
66
پرسپولیسی
بعد پرسپولیس، عاشق موفقیت تراکتورم.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۹:۰۹
9
26
علی
قدر حضور این جور مربیا که هم دانش دارن هم رفتارهای درست رو باید بدونیم هم ایشون هم شفر برانکو قطبی جنتلمنن و فنی . خدا کنه مثل کی روش عصبی و بدبین و مادی مربی به ایران نیاد
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۳:۱۸
پاسخ
21
45
R
ای جووونم خسته نباشی مرد !! یاشاسین لیکنز یاشاسین تراکتور
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷:۳۴
پاسخ
8
66
مدیوماه پرسپولیسی
کنستانت رو که پیشبینی ما درست از آب در اومد . این مربیتون هم مثل قبلیه رنگ آخر فصل رو نمی بینه . البته که شما اون وقت هم هنوز مدعی خیلی چیزایین
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰:۳۷
پاسخ
108
27
برانکو استاد هوچی گری
از بدی و کینه خسته نشدید؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵:۱۶
5
31
آرش
می دونم که نگران بازی برگشتی ... نگران نباش ما بی صبرانه منتظر تیمت توی تبریز هستیم ... با یا بی کنستانت !!!
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۹:۴۶
16
68
عشقممم نیمار
من واقعا چنین طرفدارانی ندیده بودم‌.. اخه هوادارای تراکتوری ..امتیاز ویژه دارن نسبت ب هوادارای دیگر تیما ..و اون اینه ک ..اگ رو تپه باشی .. افتخار بزرگی و‌از جام باشگاهیم ..با ارزش تره:-)
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۰:۴۵
پاسخ
124
22
و این است تراختور...
داداش تو کی چی کجایی؟!!!! اصلا من یه بار ندیدم نظر بدی چرت و پرت نگی!!! اصلا در مورد تیمه خودتم فقط از داور و حاشیه ش حرف میزنی درباره خوده تیم نظر نمیدی!!! نظر ندی نمیگن ...:)از ما گفتن.ارادتمند ادمین
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۸:۰۴
4
38
سهیلا تهرانی
موفق باشی مهندس
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹:۰۳
5
50
سهیلا تهرانی
دقت کردی همه پستهای ک راجب هر باشگاهی مینویسی دیسلایک میخوری
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۸:۱۹
4
68
تراکتور بی افتخار پر ادعا
دو روز دیگه توام اخراج میشه تراکتور هم میشه یکی مثل استیل آذین نگران نباش
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۰۹
پاسخ
109
21
نوری
من پرسپولیسیم ولی واقعا از اینکه یه مربی خوب و حرفه ای وارد لیگ ایران و تیم تراکتور شده واقعا خوشحالم. اولا اومدن مربی های سطح بالا باعث رشد کیفیت کل لیگ میشه دوما اینکه تراکتور تیم پرطرفداریه و حال خوب این تیم باعض میشه حال کلی از هموطن هامون خوب باشه. چی از این مهمتره تو این اوضاع؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷:۱۸
5
83
پمادسازی زنوزی
پماد ضد سوزش، تولید کارخانه پماد سازی زنوزی، 100% تاثیرگذار!!! کاربر عزیز بهتون توصیه می کنم!
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۳۸
8
59
میر
کافیه دو باخت بیاری هو میشی
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۱۳
پاسخ
84
22
طرفدار فولاد ارنا
موفق باشید
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۱۵
پاسخ
7
84
آراز
امیدوارم موفق باشی و کارتو خوب انجام بدی و بهترین روز هارو با این هواداران عاشق تجربه کنی. یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲:۳۰
پاسخ
23
165
اورمیا
جنتلمن واقعی من برنامه رو دیدم خیلی باشخصیت و بادانشه.خیلی هم خونگرم انشا الله قهرمانی رو جشن میگیریم اخر فصل
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۹:۰۴
پاسخ
22
155
عشقیم تیراختور
حالا جدای اینکه از نظر فنی عالیه فن و قدرت بیان خوبی داره به امید موفقیت تیم محبوبم ادمین بچاب...
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۴۸
پاسخ
15
150
اردبیل تراختورچی
دره گرگها میعادگاه عاشقان آذربایجان هست مجنون عاشق لیلی نمیشد اگه میدونست تراکتور هست
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۰۰
پاسخ
28
166
آرشان
خیلی مربی بادانش و جنتلمنی هست تحت هر شرایطی باید ازش حمایت بشه لیکنز مربی هست که میتونه کاری بکنه که تو لیگ ایران که هیچ حتی تو آسیا هم تراکتور آقایی بکنه یاشاسین تراکتور
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۰۲
پاسخ
20
148