ایران 2 - صربستان 3 / یک امتیاز برای ایران در شبی که خبری از غول کشی نبود

ایران 2 - صربستان 3 / یک امتیاز برای ایران در شبی که خبری از غول کشی نبود

10628
02:00
27 خرداد 1397
تیم ملی ایران در دومین مسابقه خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال برابر صربستان قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی ایران در دومین مسابقه خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال برابر صربستان قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 23:30 (شنبه) در شیکاگو برابر صربستان قرار گرفت و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب حریف خود شد.

در این مسابقه ایگور کولاکوویچ برای شروع مسابقه از سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، پوریا یلی، علی شفیعی، سامان فائزی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. در سوی دیگر میدان نیکولا گربیچ هم یوویچ، لوبوریچ، پودراشچانین، لیسیناک، کواچویچ، ایوویچ را وارد میدان کرد.

ست نخست؛ 25 بر 21 به سود ایران

شروع مسابقه با برتری ایران بود و تیم‌ها با نتیجه 8 بر 3 به سود شاگردان کولاکوویچ راهی وقت استراحت فنی اول شدند. ایران در ادامه مسابقه هم توانست برتری خود را به حریف تحمیل کند تا تیم‌ها در امتیاز 16 بر 11 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. صرب‌ها اختلاف را بسیار کم کردند و به یک امتیازی ایران هم رسیدند، اما در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 22 به سود صربستان

بازی در ست دوم کمی متفاوت شد و تیم‌ها در امتیاز 8 بر 6 به سود صربستان به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 13 بازی با سرویس مرتضی شریفی به تساوی کشیده شد. عملکرد صرب‌ها در این ست بسیار عجیب بود؛ توپ‌گیری و دریافت آنها بسیار بد شد و کاملاً ناهماهنگ ظاهر شدند. در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در اواخر ست دوم مجتبی میرزاجانپور جایگزین پوریا یلی در پست پشت خط زن شد؛ این در حالی است که پست تخصصی میرزاجانپور دریافت کننده است. سرویس‌های بی‌نقص آتاناسوویچ در اواخر ست دوم کار را برای ایران سخت کرد و این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود صربستان تمام شد.

ست سوم؛ 27 بر 25 به سود صربستان

بازی در ست سوم سر و شکل جدی‌تری به خود گرفت. زمان وقت استراحت فنی زمانی فرا رسید که نتیجه بازی 8 بر 6 به سود ایران بود. در امتیازات ابتدایی این ست شریفی مصدوم شد و میرزاجانپور جایگزین وی شد. هر دو تیم نبرد نزدیکی با هم داشتند تا اینکه در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست سوم با نتیجه 27 بر 25 به سود صربستان تمام شد.

ست چهارم؛ 25 بر 20 به سود ایران

تیم ایران در ست چهارم شروع بهتری نسبت به حریف خود داشت. در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. صرب‌ها در امتیاز 10 بازی را به تساوی کشیدند، اما شاگردان کولاکوویچ بلافاصله نتیجه بازی را 13 بر 10 به سود خود کردند. در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران بازهم تیم‌ها به وقت استراحت فنی رفتند. ست چهارم با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ 15 بر 11 به سود صربستان

صرب‌ها شروع پرقدرتی در ست پنجم داشتند و 3 بر صفر از ایران پیش افتادند. در امتیاز 8 بر 4 به سود صربستان که عصبانیت شدید سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران را هم به همراه داشت تیم‌ها جای خود را در زمین مسابقه با هم عوض کردند. ست پنجم با نتیجه 15 بر 11 به سود صربستان تمام شد تا شاگردان گربیچ در نهایت برنده این مسابقه باشند.

پیش از این تیم ملی والیبال ایران در طول تاریخ 9 بار به مصاف صربستان رفته که سهم صرب‌ها 5 و ایران 4 برد بود. آخرین رویارویی دو تیم هم در لیگ جهانی 2017 برگزار شد و ایران در ورزشگاه آزادی با سرمربیگری کولاکوویچ با نتیجه 3 بر یک بازی را به شاگردان نیکولا گربیچ باخت.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته چهارم توانست 3 بر صفر لهستان را شکست دهد و صربستان هم با همین نتیجه مغلوب آمریکا شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ در سومین مسابقه خود در هفته چهارم باید از ساعت 3 بامداد روز دوشنبه برابر آمریکای میزبان قرار بگیرند.

 

1004

نظرات کاربران
عباس
ماشالا الان دیگه هیشکی نمیگه سرمربی کولاکوویچ باید عوض بشه انگار تازه متوجه شدن سرمربی خوبیه....خب ی سرمربی که بیاد نیاز به زمان بیشتری داره تا بازیکنارو خوب بشناسه نه اینکه سریع همش عوض کنیم اگه این سرمربی هم میرفت ی سرمربی دیگه می اوردیم الان ایران رتبه اخر یا پونزدهم میشد...الان خوشبختانه ایران.داره پیشرفت میکنه با ابن جووناش که استعداد خوبی دارن آینده دار هستن درسته با همین جوونا مقابل برزیل و صربستان باختیم ولی آینده رو بردیم خیلی عالی بودن امیدوارم هفته پنجم که ایران میزبانه همه به ورزشگاه آزادی بیان که از تیم ایران حمایت کنن و روحیه، انگیزه بدن تا 9 امتیاز بگیریم که رتبه بهتری قرار بگیریم...به امید موفقیت بازیهای بعدی
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲:۳۲
پاسخ
0
2
CR 6+4 FCP
بهترین بازیکن زمین عبادی پور بود سپس شریفی بعدش هم یلی.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۵۳
پاسخ
7
7
سجاد
اگه آتاناسوویچ رو نداشتن میخواستن چکار کنن؟!
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳:۲۳
پاسخ
0
15
رسول
همینکه به جوونها داره میدون میده و خوبم بازی میکنن امیدوارکنندست دوست عزیزی که انتقاد میکنی تجربه و سابقه بازیکن رو هم ببین این رو هم ببین که همین جوونها برابر برزیل سه دو باختن ولی حقشون باخت نبود برابر لهستان صدرنشین لیگ جهانی سه هیچ برنده شدن و برابر صربستان باید سه یک میبردن ست دوم اصلا حق لهستان نبود ببره و شانسی بردن همینکه این جوونها در ابتدای کارشون دارن اینجوری مقابل غولهای والیبال جهان خودی نشون میدن امیدوارکنندست و نشون میده نسل طلایی والیبال ایران ادامه داره کاری که سه چهار سال پیش باید انجام میدادن
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸:۱۵
پاسخ
0
9
شریفی
یکی باید سعید معروف بگیره که بهش بگه که پاسوری نه مهاجم امتیازات زیادی رو به خاطر جوگیری معروف از دست دادیم‌.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲:۳۴
پاسخ
5
23
بهمن
مشکل این تیم اینه که بعضی از بازیکنها از مربی بزرگترند واختیار و قدرت و بیشتری دارند ... همه فهمیدن معروف باید تعویض میشد بجز مربی
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۲:۳۶
پاسخ
13
12
عباس
بازی خوبی بود بسیار دیدنی و جذاب بود اما ست پنجم بخاطر سعید معروف و عبادیپور باختیم البته سعید معروف تا ست چهارم عالی بود ولی ست پنجم همش خراب کرد واقعا حیف شد عبادیپور که اصلا روحیه نداره که به کل تیم تزریق میشه یلی هم اصلا در حد تیم ملی نیست واقعا خوب نمیتونه آبشار بزنه با اون قد بلندش ی دفاع هم نمیتونه بکنه کاشکی صابر کاظمی بجای یلی میومد که متاسفانه به دلیل نداشتن ویزا غایب بود...حیف که باختیم میتونستیم پیروز بشیم نشد نشد ولی خیلی بهتر از سه هفته قبلی خوب بازی کردن ایشالا مقابل امریکا هم بهتر بازی میکنن و پیروز میشیم.باتشکر
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۵:۰۶
پاسخ
4
13
vm
معروف یک تنه ست آخرو خراب کرد پیرمرد ول کن دیگه
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۳:۲۱
پاسخ
17
11
صادق
خسته نباشید میگم به بچه ها خیلی خوب بازی کردن مخصوصا عبادی پور تو ست چهارم و پنجم که روز خوبی داشت یه انتقاد داشتم به کاپیتان معروف که گاهی اوقات جاخالی های بدی رو روانه زمین تیم حریف می‌کنه به نظرم به بچه ها پاس بده بهتره و خراب شدن توپ با این شکل خیلی واسه ما دردناکه.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۰:۵۵
پاسخ
1
26
امیر
عبادی پور انگار غم همه دنیا تو صورتشه
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۸:۵۷
پاسخ
5
25
هادی
یلی اصلا در حد تیم ملی نیس..خیلی ابتدایی کار میکنه..ابتدایی ابشار میزنع کم جون ابشار میزنه دفاع نمیتونه بکنه..خلاصه خیلی ناتوان
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰:۴۶
پاسخ
52
23
یوپ هاینکس
اینا جوون هستن و نیاز به تجربه دارن
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵:۰۸
2
24
RAMIN
توی فوتبال یکی باید مسعود را بگیره و توی والیبال میلاد عبادی پور !! .... این دوتا رو بگیریم همرو میبریم :))
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۸:۲۳
پاسخ
51
41
محسن ۴٢٢
اون استاداسدی بود که باید میگرفتیمش!!!مسعود و میلاد خیلی خوب بودند
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۰۸
9
9
....
عبادی پور الان یکی از بهترین های جهانه ، والیبال نمیدونی چیه
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۶:۳۸
10
18
امید
فک کنم جوابتو گرفته باشی.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۳:۳۵
8
15
سینا۹۸
میلاد با اختلاف بهترین بازیکن ایران بود‌.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۳:۱۰
12
18
استقلال سلحشور
ایران هروقت با پیروزی کارشو شروع کرده اخرش به مشکل میخوره
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۷:۴۶
پاسخ
32
15
علی
درود بر یوز های بلند قد و آسمان خراشان
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶:۴۱
پاسخ
5
55