لیگ ملت های اروپا؛ برد کلیدی هلند مقابل فرانسه، سقوط آلمان قطعی شد

لیگ ملت های اروپا؛ برد کلیدی هلند مقابل فرانسه، سقوط آلمان قطعی شد

8244
01:10
26 آبان 1397
با پیروزی 2-0 هلند مقابل فرانسه، آلمان حذف شده بزرگ گروه اول لقب گرفت.

وبسایت رسمی برنامه نود - با پیروزی 2-0 هلند مقابل فرانسه، آلمان حذف شده بزرگ گروه اول لقب گرفت.

به گزارش وبسایت نود، در مهمترین دیدار جمعه شب از لیگ اروپا، هلند در خانه مقابل فرانسه به یک برد ارزشمند رسید تا 6 امتیازی شود و با این نتیجه، سقوط آلمان به دسته پایین تر قطعی شود، تعیین تیم صعودکننده به پلی آف نیز به بازی اخر کشیده شد.

جمعه شب نیز در چارچوب لیگ ملت های اروپا چند مسابقه برگزار شد. از سطح آ، از گروه اول، هلند در روتردام میزبان فرانسه بود. یاران کومان در این مسابقه با ارائه یک بازی هوشمندانه مقابل قهرمان جهان به برتری 2-0  رسیدند. هلندی ها در نیمه نخست 65 درصد مالکیت توپ داشتند و نسبت به میهمان برتری قاطعی از خود بروز دادند و به حق به برتری دست یافتند. تک گل این مسابقه در نیمه نخست در دقیقه 44 ثبت شد. ضربه بابل ابتدا توسط لوریس مهار شد ولی فاینالدوم در ادامه ضربه برگشتی را به گل بدل کرد. نیمه دوم نیز فرانسه تلاش زیادی برای جبران نتیجه کرد ولی هلند به خوبی از داشته هایش دفاع کرد. در نهایت نیز در دقیقه 96 بود که نارنجی ها صاحب ضربه پنالتی شدند و ممفیس دیپای گل دوم تیمش را به ثمر رساند و آن ها شکست بازی رفت را جبران کردند.

به این ترتیب در این گروه، فرانسه 4 بازی خود را انجام داد و با 7 امتیاز صدرنشین است. آلمان با یک امتیاز شانسی برای بقا و یا صعود ندارد و به دسته بی سقوط کرد. تعیین تیم صعودکننده نیز به بازی اخر این گروه میان هلند و آلمان موکول شد.

در سطح بی از گروه اول، اسلواکی در خانه خود مقابل اکراین به برتری قاطع 4-1 رسید. با این برد، تفاوتی در سرنوشت این گروه ایجاد نشد و اکراین تیم صعودکننده به رده بالاتر است. هرچند جنگ برای بقا میان چک و اسلواکی ادامه دارد.

از گروه چهارم همین سطح، دانمارک در کاردیف به برتری 2-1 مقابل ولز رسید. در این دیدار یورگنسن و بریثویت برای دانمارک گل زدند و بیل تک گل میزبان را زد. در این گروه تکلیف همه چیز در فاصله یک بازی به پایان مشخص شد. ولز با 6 امتیاز از 4 بازی، ماندنی است. دانمارک به رده بالاتر صعود کرد و ایرلند به دسته پایین تر رفت.

از سطح سی از گروه سوم، قبرس و بلغارستان 1-1 کردند. بازی نروژ و اسلوونی نیز با همین نتیجه پایان یافت. در این گروه رقابت بین نروژ و بلغارستان ده امتیازی ادامه دارد.

از سطح دی و از گروه چهارم، جبل الطارق در خانه 5-2 مقابل ارمنستان شکست خورد. بازی مقدونیه و لیختن اشتاین نیز با برتری 2-0 مقدونیه پایان یافت در این گروه مقدونیه با 12 و ارمنستان با 9 امتیاز اول و دوم هستند.

1878

نظرات کاربران
ققنوس سرخ
یواش یواش داره تیم ترسناکی میشه!
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶:۴۳
پاسخ
0
15
یک قدم جلو
وقتی تیم های بزرگ و نام آور با نتایج ضعیف نمیتونن از گروهاشون صعود کنن به مراحل بالاتر و نزول میکنن به رده های پایین تر، و تیم های متوسط این شانس دارن به مراحل بالاتر صعود کنن،از کیفیت و هیجان این بازی ها کاهسته میشه احتمال داره در بازی های بعدی شاهد بازیکنای مطرح در تیم هاشون نباشیم یک جورایی باب دل باشگاهاشون میشه
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸:۳۸
پاسخ
44
12
احمد
طبق نظر جناب عالی پس بهتره جام جهانی و جام ملتهای اروپا را با 20 تیم مطرح دنیا برگزار کرد و کلا بیخیال تیم های اسیایی و افریقایی شد!!!!! چون هیجانی در کار نیست!!!!
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲:۴۰
1
2
مرتضی
هلند تیم متوسط نیست هلند یکی از سبک های فوتبال دنیاست
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰:۱۱
1
32
اهواز سرخ
جونم لاله های نارنجی
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۶:۰۹
پاسخ
6
56
یونس****
واقعا بازی زیبایی بود,والبته آه اوزیل دامن آلمان پر مدعا و نژادپرست رو گرفت
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۷:۱۵
پاسخ
26
64
اف سی هالیوود
انگار آلمان چن ساله که خیلیا رو میسوزونه آخه اوزیل با یه قاتل عکس گرفته حالا بیان بگن دستت درد نکنه
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۹:۱۸
3
11
milad
مشکل آلمان برعکس تمام جنجال هایی که پشت سر اوزیل ایجاد کردن نه اوزیل بود و نه حتی خوده لوو!!! مشکل آلمان کیفیت بسیار پایینه بازیکنای جونیه که جایگزین بزرگای تیم ملی المان شدن!!! شما ببینین بجز تیمو ورنر بقیه بازیکنان جوان المان حتی بدرد بازیکن ذخیره هم نمیخورن!!!
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸:۳۷
3
8