ماجدی:  2ماه طول می‌کشد جپاروف با شرایط ایران آشنا شود

ماجدی: 2ماه طول می‌کشد جپاروف با شرایط ایران آشنا شود

3093
13:41
29 دی 1395
پیشکسوت باشگاه استقلال تهران از حرکت بختیار رحمانی که وقتی دید نمی‌تواند به استقلال کمک کند از تیم جدا شد، تقدیر کرد و گفت: برخی بازیکنان فقط برای اینکه در تیم باشند، باقی مانده‌اند و عملکردی هم ندارند.

وبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت باشگاه استقلال تهران از حرکت بختیار رحمانی که وقتی دید نمی‌تواند به استقلال کمک کند از تیم جدا شد، تقدیر کرد و گفت: برخی بازیکنان فقط برای اینکه در تیم باشند، باقی مانده‌اند و عملکردی هم ندارند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، میرشاد ماجدی درباره عملکرد استقلال در بازی دیشب مقابل استقلال خوزستان، اظهار کرد: تیم استقلال در نگاه اول امتیاز قابل قبولی را کسب نکرده است. دوم اینکه به نظر می‌رسید بازیکنان تاب و توان و حوصله بازی کردن نداشتند و جوانی بیش از حد دلیل دیگری بود که مانع نتیجه گیری استقلال شد. باشگاه استقلال باشگاه بزرگی است. درست است که باید از جوانان استفاده کند و من هم با آن موافقم ولی از یکی یا دو جوان تا آبدیده شوند، نه اینکه مرکز خط میانی‌مان را در اختیار دو بازیکن جوان مثل نورافکن و وریا غفوری قرار دهیم که در پست غیر تخصصی‌شان بازی می‌کردند. خب معلوم است که در تیم بزرگی مثل استقلال وقتی در دو، سه پست بازیکن غیر تخصصی استفاده شود، با مشکل روبرو می‌شود.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه باید برای انجام هر کاری به موازات فلسفه فوتبال کشور پیش رفت، ‌گفت: درحال حاضر فلسفه فوتبال ما نتیجه‌گرایی است اما جوان گرایی به صورتی که هفت، هشت بازیکن جوان بخواهند کنار هم بازی کنند جایگاهی ندارد چون اگر نتیجه نگیرد باید سرمربی مسئولیت نتیجه نگرفتن را در نظر بگیریم.

او با تاکید بر اینکه بازی در تیم بزرگی مانند استقلال خیلی سخت است، درباره جدایی بختیار رحمانی از این تیم بیان کرد: من تشکر می‌کنم از بختیار رحمانی که انقدر شجاعت داشت که وقتی دید نمی‌تواند به تیم کمک کند از تیم جدا شد. این واقعا شایسته تقدیر است. خیلی از بازیکنان هستند که فقط بخاطر اینکه در تیمی مثل استقلال حضور داشته باشند مانده‌اند، ‌ در صورتی که عملکردی ندارند.

ماجدی در ادامه در پاسخ به این سوال که خرید بازیکنان باتجربه‌ای مانند آندرانیک تیموریان و سرور جپارف به تیم کمک می‌کند یا نه، گفت: یکی از اشتباهات فوتبال و مدیریت ما این است که زیاد با اسم‌ها بازی می‌کنیم. اگر بازیکنانی که آمده‌اند در سطح ایده‌ال‌شان باشند می‌توانند به استقلال کمک کنند ولی درباره جباروف این موضوع وجود دارد که بهترین بازیکن آسیا بوده و از آن زمان ۶ سال می‌گذرد. او ۶ سال پیش بازیکن خوبی بوده و الان هم کاپیتان ازبکستان است، ولی با توجه به تجربه‌ای که در امر باشگاهداری دارم می‌گویم حداقل دو ماه زمان می‌برد تا او با شرایط فوتبال ایران وفق پیدا کند. تا آن زمان استقلال بازی‌های مهمی پیش‌رو دارد که مهترین آن بازی با السد در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا است.

او ادامه داد: بازیکن‌گیری بسیار خوب است. اسم و تجربه‌ای که به تیم می‌آید تاثیر مثبتی دارد ولی بحث وفق پیدا کردن با شرایط تیم همه زمانبر است. من امیدوارم آندو تیموریان که خیلی هم دوستش دارم در شرایط آرمانی باشد. اگر آندو در شرایط آرمانی باشد قطعا می‌تواند به تیم کمک کند.

این پیشکسوت باشگاه استقلال درباره اظهار نظر خرمگاه پس از شکست به استقلال خوزستان که عنوان کرده بود هنوز هم به قهرمانی در لیگ برتر امیدوارند، عنوان کرد: به هر حال همه انسانها با امید زندگی می‌کنند. ما هم به عنوان یک استقلالی و فردی که سالها با استقلال زندگی کرده‌ایم، امیدواریم که این اتفاق بیفتد ولی نباید تخیلی به فوتبال حرفه‌ای نگاه کرد. ما باید آن چیزی که می‌کاریم، درو کنیم. من چیزی از فوتبال دیروز استقلال ندیدم و تنها بازی که از آن لذت بردم و اگر شکست هم می‌خورد به آن نمره قبولی می‌دادم، بازی با سپاهان در اصفهان بود. به جز آن بازی دیگر فوتبالی از استقلال ندیدیم که بخواهیم به قهرمانی فکر کنیم.

میرشاد ماجدی افزود: فکر می‌کنم اگر بخواهیم بحث قهرمانی را مطرح کنیم باید پله به پله عمل کنیم که پله اول هدفمند کردن تیم و به دست آوردن یازده نفر اصلی، حداقل در سه بازی است. ما هنوز نتوانستیم مشکل اول را رفع کنیم و اینکه حالا بخواهیم درباره قهرمانی صحبت کنیم کار درستی نیست. البته امیدواریم که این اتفاق بیفتد ولی هنوز زود است که بخواهیم راجع به قهرمانی و حتی قرار گرفتن جزو چهار تیم اول صحبت کنیم.

وی با اشاره به اظهار نظر مسئولان استقلال که از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرده‌اند، ‌گفت: یادمان نرود قبل اینکه بخواهیم راجع به قهرمانی در آسیا صحبت کنیم باید از خوان اول که گذشتن از پلی آف لیگ قهرمانان آسیاست عبور کنیم. این دیدگاه که از الان بخواهیم درباره قهرمانی استقلال صحبت کنیم یک دیدگاه غیر تجربی است و تجربه کم این افراد را نشان می‌دهد.

ماجدی در ادامه با بیان اینکه کادر فنی می‌تواند از نظرات کارشناسانی که درباره تیم اظهار نظر می‌کنند استفاده کند، گفت: ما اگر بخواهیم درباره فردی که مریض است صحبت کنیم به او پیشنهاد می‌دهیم که دکتر برود؛ دکتری که تشخیص درست دهد و سپس از دارو استفاده کند. ما درحال حاضر در نقش دکتر نیستیم. تنها در نقش یک آنالیزور هستیم که کادر فنی می‌تواند از صحبت‌های ما یک نوت برداری کند. به نظر من اصلا کادر فنی علاقه‌ای ندارد که از حرفهای ما استفاده کند. پس ما نمی‌توانیم پیشنهاد بدهیم و گره تیم باید به دست کادر فنی باز شود. فعلا که کادر فنی مشکل را در خط هافبک دیده و با خریدهایی که کرده می‌خواهد ابتدا مشکل گل خوردن استقلال را رفع کند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان بر لزوم حمایت از کادر فنی تاکید کرد و گفت: به هرحال خوب یا بد، ‌ درست یا غلط فعلا این کادر فنی کارش را می‌کند و هواداران استقلال باید از این کادر فنی حمایت کنند. فکر می‌کنم که نقطه سر به سر بازی پلی آف مقابل السد است. امیدوارم کادر فنی تا آن زمان به این نتیجه برسد که می‌تواند به استقلال کمک کند یا نه.

 

2051

نظرات کاربران
تقلول
خیلیهای دیگه هم میخوان برن داچعلی اجازه نمیده میگه نه پول بهتون میدم نه رضایتنامه چیکار کنن بدبختها؟!
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۳:۰۶
پاسخ
4
22
شاهین
با سپاهان ضربه بزرگی زد به استقلال یه توهم الکی درست کرد که همه چی درست شد در حالیکه تو هر لیگ حتی تیمهایی که سقوط میکنن چند تا بازی خوب دارن اون موقع بهترین فرصت تغییر بود الان دیگهدیره هر چهارروز بازیه
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴:۱۱
پاسخ
1
31
طوفان
خوبه این پرسپولیسا اوج گرفتن ،بیچاره ها تو چند سال اخیر روشون نمیشد بیان نظر بذارن ، الان نظراتشون رو فقط مینویسن . مثلا پست نوشته بازی سپاهان پدیده با یک دقیقه سکوت آغاز شد ، اینا میان زیرش مینویسن امسال ما قهرمانیم ادینیهو پرسپولیسیه ، فولادو اس خوزستان تیمه دوم پرسپولین ، پس قهرمانیاشون هم ماله پرسپولیسه. داداشا دیگه ندیده بازی چرا در میارید
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱:۵۲
پاسخ
38
12
magic
یه نگاه به نتایج دو تیم تو چهار پنج سال گذشته بکنی میفهمی که همش پرسپولیس بالاتر از استقلال بوده اونوقت کامنت میذاری بیچاره ها تو چند سال اخیر روشون نمیشد بیان کامنت بذارن ! اخه چقدر توهم بابا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۶:۰۲
0
3
رضا ش
خخخخخخخ پارسال ما بودیم که به خاطر قهرمانی اس خوزستان توی خیابان با ریتم علیمنصوری جشن گرفته بودیم
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲:۴۹
4
29
بهروز real
نتایج درخشان استقلال باعث شده گل باشی ترفیع بگیره واز مسعودگل باشی تبدیل بشه به امیرمسعودگل باشی!!!!
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸:۳۹
پاسخ
5
37
آبی
بااین سبک بازی که استقلال داره به هیچ جایی نمیرسه
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳:۱۷
پاسخ
3
37
رز سرخ
خخخ انسان به امید زنده است خخخ نابود کرد باشگاه ششتقلال رو
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸:۵۰
پاسخ
7
38