ماجرای پروپئیچ چه بود و چرا استقلال محکوم شد؟

ماجرای پروپئیچ چه بود و چرا استقلال محکوم شد؟

24077
09:49
29 فروردین 1397
مهاجم سابق استقلال درحالی موفق شد تا این باشگاه را محکوم کند که مدیران استقلال قبلا در اظهارات مختلف با اطمینان از پیروزی خود خبر می دادند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مهاجم سابق استقلال درحالی موفق شد تا این باشگاه را محکوم کند که مدیران استقلال قبلا در اظهارات مختلف با اطمینان از پیروزی خود خبر می دادند.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، باشگاه استقلال روز سه شنبه با نامه ای روبه رو شد که در آن این باشگاه به پرداخت 360 هزار دلار به پروپئیچ مهاجم سابق این تیم محکوم شده بود. این اتفاق درحالی رخ داد که مدیران استقلال بارها و بارها در رسانه های مختلف گفته بودند امکان ندارد در این پرونده محکوم شوند چون حق با استقلال است ولی این اتفاق رخ نداد و بر اساس اطلاعات دریافتی، حتی باشگاه استقلال حق اعتراض به این حکم را هم ندارد و اصطلاحا حکم صادر شده قطعی است. حتی اگر شانس اعتراضی هم باشد، بسیار بعید است که استقلالی‌ها در آن بتوانند حکم را تغییر دهند.

ظاهرا در پشت این ماجرا یکی از دلالان مشهور قرار دارد. فردی که در یک سال گذشته با مدیران باشگاه استقلال درگیر بوده و باعث شده تا یکی از بازیکنان موفق فصل گذشته استقلال در این تیم نماند. این دلال مشهور اولین کسی بود که پرونده مطالبات بازیکنان استقلال را به کنفدراسیون آسیا ارسال کرد و مسئله‌ای در حد یک بحران ملی را ایجاد کرد و حالا موفق شده تا مدیران استقلال که از آوردن نام او امتناع می‌کنند را در پرونده پروپئیچ هم محکوم کند.

خبرنگار ایسنا بارها تلاش کرد تا با مدیران استقلال در رابطه با محکومیت‌شان در پرونده پروپئیچ گفت وگو کند ولی آنها ترجیح دادند در این رابطه صحبتی نکنند. شاید این مدیران فکرش را نمی کردند که اینگونه در پرونده ساده پروپئیچ شکست بخورند. پرونده‌ای که متعلق به دوره مدیریتی افشارزاده است و کار از همان جا خراب شده بود.

ماجرای پروپئیچ از آنجایی شروع شد که بعد از رفتن مظلومی، علیرضا منصوریان چند بازیکن این تیم را در لیست مازاد گذاشت و پروپئیچ یکی از این بازیکنان بود و او بر اساس همین اشتباه استقلالی ها در آن زمان به فیفا شکایت کرد و خواهان دریافت مطالباتش به همراه جریمه برای استقلال شد. استقلالی ها خیلی سریع در آن زمان متوجه اشتباه‌شان شدند و اعلام کردند به پروپئیچ نیاز دارند ولی این بازیکن موفق شد تا استقلال را در فیفا محکوم کند.

زمان می گذرد و مدیران فوتبالی ایران هنوز در حال آزمون و تجربه هستند. برای اثبات این صحبت تنها کافی است نگاهی به سابقه تیم های ایرانی در فیفا بیاندازید و ببینید از این دست اشتباهات چقدر زیاد هستند و عجیب تر اینکه هیچ‌گاه مدیرانی که در این اشتباهات و ضررها نقش داشته‌اند، نقش خود را قبول نمی‌کنند و حاضر به پذیرش مسوولیت اشتباه خود و جبران هم نیستند.

 

2051

نظرات کاربران
KoOshA
۳۶۰هزار دلار... با این پول چندتا خانواده میتونن زندگیشون از این رو به اون رو کنن و ی کسب و کاری برای خودشون راه بندازن تا از شرایط فلاکت بار خلاص بشن با این پول چندتا زندگی مشترک که بخاطر بی پولی شکل نمیگیره و جوونایی که بخاطر بی پولی نمیتونن دست زنشون بگیرن ببرن زیر ی سقف به سرانجام میرسه با این پول...... ولی افسوس
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۱۰
پاسخ
1
12
حسین
واقعا فقظ میشه تاسف خورد همین وبس. کاش یه مرجعی بود و مجبورشون میکرد جواب بدن به مردم اونم درست حسابی نه با حمله کردن و داد زدن مثل اقای طاهری که هیچکس نفهمیدن چی شد.
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۰:۳۶
1
4
jr
تقصیر منصوریان بود
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸:۲۷
پاسخ
2
11
Hossein
خدا نگذره از این مدیران نا لایق
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲:۱۱
پاسخ
0
12
محمد
چرا باید این مدیران نالایق درس عبرت بگیرند ؟ تا وقتی که پولی رو که دارند به خاطر بی لیاقتیشون و سو مدیریتیشون ، حیف و میل می کنند، از جیب این ملت بدبخت پرداخت میشه، داستان همین آش و همین کاسه هست ! و دردناکتر از اون اینه که هیچ کدوم از این آقایون تا الان محاکمه نشده اند !
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۶:۲۱
پاسخ
1
31
سیانور
این دلال که قصد بردن نورافکن رو هم داره میخواد به استقلال ضربه بزنه،باید یه وکیل طراز اول گرفت و پوزه شو به خاک مالید
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴:۲۵
پاسخ
13
37
M
همه این بدبختی ها از جایی شروع شد که تو جلسه برای تمدید قرارداد کاوه اول فصل جناب پندار توفیقی لکنت زبان مدیر برنامه های کاوه رو مسخره میکنه نتیجه ش چی شد؟ کاوه نموند تیموریان به ای اف سی شکایت کرد شایان مصلح بازیکن پایه های استقلال که داشت میومد استقلال سر از پرسپولیس در آورد و اینم جدید ترین موردش که پرونده به این سادگی رو باخت باشگاه نتیجه یه شوخی زشت ببینید چه بلایی سر باشگاه آورد
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰:۱۱
پاسخ
8
47
arian90
خجالتم خوب چیزیه .. یکم انسانیتم خوب چیزیه ... همیشه مظلومیم ..
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳:۳۴
پاسخ
1
39
تاجی 44444
این پولا برا ما عددی نیست سریع میدیم بهش با پندار هماهنگ میکنیم یه 40 هزار تا هم بذاره روش بهش بده تا با دلش خوش بره
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶:۴۱
پاسخ
47
22
محمد
هرجا سخن از خرابکاری در استقلال هست ، نام منصوریان میدرخشد
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴:۲۶
پاسخ
19
53
قلب ابی.
خداازتون نگذره ک دارین تیماروبابی دانشی وبرای سودبردن خودتون ب بادمیدید.
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳:۱۲
پاسخ
0
61
Abedi
مدیران ما عالی هستن فرقی هم نداره پرسپولیس باشه یا استقلال بابا خصوصی کنید بره پی کارش چیه این مسخره بازیا
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱:۲۲
پاسخ
8
74
محمد
اینا بلد نیستن چجوری قرار داد امضا کنن.خصوصی بشه میشه مثل نفت و ... مثل باشگاه های اروپایی نیس که طرف هم خودش سود میکنه هم باشگاه
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶:۳۰
4
23
فامیل دور
یععتو مملکت ما هیچ مرجعیهبرای رسیدگی ب این مدیران فوتبالی وجود نداره! تا کی پول بیت المال حیف و میله ضعف اشخاص بشه و هیچ مشکلی هم براشون پیش نیاد. مگه میشه مگه داریم.
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹:۱۳
پاسخ
0
76
پیمان
واقعا چرا این مدیرهای باشگاه های ایرانی یک معاون حقوقی درست و حسابی ندارن؟ چرا اینقدر خودشونو عالم دهر می دونن؟
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴:۲۹
پاسخ
0
100
جنوبی
چون اونموقع همچی شفافه و امکان زیزآبی رفتن محیا نیست
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸:۰۰
0
17