مالک باشگاه آرمان کویر یزد: اجازه ندادم فوتبال از 100 بچه بیگناه گرفته شود؛ آیا این کار جرم است؟

مالک باشگاه آرمان کویر یزد: اجازه ندادم فوتبال از 100 بچه بیگناه گرفته شود؛ آیا این کار جرم است؟

2292
05:22
15 آبان 1397
مالک باشگاه آرمان کویر یزد در گفتگوی تلفنی با برنامه نود، با تأکید بر اینکه این آکادمی در دو سال گذشته هیچ گونه سودآوری برایش نداشته است، اظهار داشت برای جلوگیری از بلاتکلیفی فوتبال 100 نفر نوجوان، آنها را به باشگاه توان واگذار کرده و به عنوان اسپانسر در

وبسایت رسمی برنامه نود - مالک باشگاه آرمان کویر یزد در گفتگوی تلفنی با برنامه نود، با تأکید بر اینکه این آکادمی در دو سال گذشته هیچ گونه سودآوری برایش نداشته است، اظهار داشت برای جلوگیری از بلاتکلیفی فوتبال 100 نفر نوجوان، آنها را به باشگاه توان واگذار کرده و به عنوان اسپانسر در کنار این باشگاه فعالیت می کند.

به گزارش وب سایت نود، در برنامه نود شب گذشته محمدی مالک باشگاه آرمان کویر یزد مهمان تلفنی برنامه بود و در خصوص صحبت های مطرح شده از سوی خانواده یکی از نوجوان قربانی شده حرف زد و در ادامه با تأکید بر قانونی بودن تمام فعالیت های باشگاهش، اظهار داشت هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است. مالک باشگاه آرمان کویر یزد در خصوص اتفاق تلخی که در اردوی گرجستان رخ داد، و علت ادامه فعالیت فوتبالی اش در یک باشگاه دیگر به نام توان، توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می خوانید.

نمی خواستم فوتبال از صد بچه بیگناه گزفته شود

در خصوص حرف هایی که خانواده ورمزیار زدند، هیچ صحبتی ندارم. باشگاه آرمان کویر یزد حدود دو سال است که با بهترین امکانات و کاملاً رایگان فعالیت می کند، بدون آنکه حتی یک ریال از خانواده ها پول بگیرد. تمام هزینه های این باشگاه را شخصاً پرداخت می کنم. اتفاق تلخی که رخ داد، حتماً مقصر یا مقصرانی دارد که هر دو طرف مستندات خود را ارائه کرده و ما کاملاً تابع قانون هستیم. اینکه به خاطر این واقعه تلخ فوتبال از 100 تا بچه بیگناه گرفته شود، جالب نیست. این بچه ها بدون تیم بودند، و ما کاملاً قانونی بچه ها را به باشگاه توان سپردیم و در آنجا کار می کنند. این باشگاه کاملاً قانونی است و از اداره تربیت بدنی مجوز دارد. بنده فقط اسپانسر تیم هستم و به لحاظ مالی از بچه ها حمایت می کنم و هیچ سمت دیگری ندارم. آقای سلطانپور به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شده و مشغول کار هستند. به نظرم حمایت مالی از بچه هایی که وضعیت مالی خوبی ندارند، کار بد و اشتباهی نیست اما باز هم اگر قانون تشخیص بدهد، این کار را هم انجام نخواهیم داد.

تهمت می زنید، اجازه صحبت کردن هم نمی دهید

من هرگز نگفته ام که این اتفاق ساده ای بوده و بسیار تلخ و دردناک بود و بنده هم از این قضیه خوشحال نیستم، یعنی هیچ کس خوشحال نیست. از زمانی که این اتفاق رخ داده، من حتی یک شب خواب راحت نداشته ام و این اتفاق کاملاً سهوی بوده است. این حادثه مسلماً مقصر یا مقصرانی داشته که هم بنده و هم خانواده ها تا اندازه ای تقصیر داشته ایم اما اینکه گفته می شود که بچه ها به اجبار و به زور به این اردو اعزام شده اند، کاملاً نادرست است. کار بنده کاملاً قانونی بوده و بچه ها را به یک تور دارای مجوز سپردیم. شما در ابتدای برنامه به مناسبت فرا رسیدن دهه آخر صفر از مردم ایران التماس دعا داشتید اما برنامه شما تهمت هایی به ما زدند و نگذاشتند از خودمان دفاع کنیم.

اصلاً بحث ارز دولتی مطرح نبود

این گمانه زنی که به دلیل اختلاف قیمت ارز دولتی و آزاد، اقدام به اعزام بچه به اردوی گرجستان کردیم، کاملاً اشتباه و نادرست است. طبق اسناد موجود، دو سال تمام است که که حدود 400 میلیون تومان برای این آکادمی و فوتبال یزد خرج کرده ام. در برنامه نود نشان داده شد که مجموع کل ارزهایی که گرفته شد، به 60 میلیون تومان هم نمی رسد. اصلاً با عقل جور در نمی آید که به خاطر دریافت ارز دولتی تصمیم به برگزاری این اردو بگیریم. هرگز نگفتم که در صورت عدم دریافت ارز دولتی، اردو لغو خواهد شد. ما از ارز دولتی تنها برای کاهش هزینه هایمان استفاده کردیم.

اعضای آکادمی بهترین قاضی هستند

بهترین قاضی اعضای آکادمی ما هستند؛ 122 عضو در آکادمی داشتیم. چطور می شود که به جز دو نفر، همه 120 نفر از ما دفاع کردند؛ یعنی همه این 120 نفر ساده و .... هستند. بنده هرگز به هیچ خانواده و اعضای آکادمی نگفتم که خودم شخصاً همراه بچه ها به این سفر خواهم رفت. البته عنوان شده بود که مربیان آکادمی همراه بچه ها که در شش گروه به این اردو رفتند، اعزام خواهند شد. از آنجایی که بنده کارت پایان خدمت ندارم، مجوز باشگاه به نام آقای عباس قانع است که ایشان مؤسس، و بنده مدیر عامل و اسپانسر آن بودیم.

ادعاهای خانواده ورمزیار کذب محض است

صحبت هایی که آقای ورمزیار مطرح کردند، همه کذب محض است. ایشان مشهد بودند و دو روز زودتر از سفر برگشتند و با اصرار، نام فرزند خود را وارد لیست کردند. ما حتی قبول نمی کردیم اما به زور نام بچه شان را وارد لیست کردند و از ما خواستند تا نام یک نفر را خط بزنیم تا فرزندشان به اردو برود. حتی فایل صوتی ایشان را روی گوشی تلفن خود دارم.

آیا جرم کرده ام!؟

آقای فردوسی پور، بنده از برنامه میلیونی شما بسیار گله دارم. چرا در برنامه شما به دروغ گفته شد که سه نفر فوت شده اند. مسئله دیگر اینکه چرا به بازیکن آکادمی ما پیشنهاد حضور در تیم های استقلال و پرسپولیس داده شد تا علیه باشگاه من صحبت کند. و نکته دیگر اینکه، چرا مصاحبه با خانواده ای که فرزندشان از مرگ نجات پیدا کرد، و به دفاع از باشگاه ما صحبت هایی را مطرح کرده بودند، کلاً سانسور شده بود؟ بنده به صراحت اعلام می کنم که اگر در این دو سال، آکادمی و باشگاه حتی یک ریال سودآوری برای من داشته، حاضرم بدترین جملات و حرفها علیه من زده شود، و بدترین جرمها را برایم در نظر بگیرند. فقط یک سئوال دارم و می خواهم جواب آن را بدانم؛ آیا جلوگیری از بلاتکلیفی فوتبال 100 تا بچه جرم است یا نه؟

 

2081

 

نظرات کاربران