مانع بزرگ پرسپولیس برای بازگشت به صدر؛ شلیک چشم بسته در آزادی

مانع بزرگ پرسپولیس برای بازگشت به صدر؛ شلیک چشم بسته در آزادی

18061
19:05
17 آذر 1398
پرسپولیس برای نزدیک‌تر شدن به صدرجدول تا نیم فصل، باید دوباره اقتدار خانگی را بدست آورد.

به گزارش وبسایت نود، بازی‌های خوب خارج از خانه و نتایج ضعیف خانگی، از پرسپولیس امسال تیمی پرفراز و نشیب ساخته است. طرفداران این تیم، در بازی‌های بیرون خانه به تیم‌شان امیدوار می‌شوند و سپس، پرسپولیس در آزادی آن‌ها را ناامید می‌کند. تیم کالدرون، هر سه بازی آخر خارج از خانه مقابل شاهین بوشهر، فولاد و ذوب آهن را پیروز شده و در عوض، از 4 بازی آخر خانگی فقط یک برد دقایق آخری مقابل پیکان داشته است.

نکته ویژه، اینجاست که پرسپولیس در خانه هم زیاد حمله می‌کند و ضربات زیادی به سمت دروازه حریف می‌زند اما دقت پایین ضربات آن‌ها و فشار زیاد روی بازیکنان، باعث می‌شود به نتیجه نرسند. پرسپولیس در بازی با نفت مسجدسلیمان که شکست خورد، 19 شوت به سمت دروازه حریف زد که آمار قابل توجهی است. آن‌ها مقابل ماشین‌سازی هم عملکرد مشابهی ثبت کردند. حتی بازی با سپاهان که پرسپولیس اولین شکست خانگی را تجربه کرد، 9 شوت به تیم قلعه‌نویی زد و هیچکدام‌شان تبدیل به گل نشد.

پرسپولیس در بازی‌های خانگی، بیشتر شوت می‌زند و موقعیت‌هایش، کمتر به گل تبدیل می‌شوند. آن‌ها در 6 بازی خانگی این فصل، 83 شوت به سمت دروازه حریف داشتند و فقط، به 4 گل رسیدند. یعنی آن‌ها برای هر گل، باید 21 شوت بزنند! حتی اگر دربی تهران که به میزبانی استقلال برگزار شد را هم به این لیست اضافه کنیم، آمار آن‌ها تفاوت چندانی نمی‌کند و برای هر گل، به 19.5 شوت نیاز دارند. بر خلاف بازی‌های خارج از خانه، که پرسپولیس با 53 شوت 9 گل زده و دروازه حریف را، با کمتر از 6 شوت در هر مسابقه باز می‌کند.

با توجه به اینکه هر سه بازی باقی مانده نیم فصل پرسپولیس، در تهران و با تیم‌های نیمه پایین جدول است، موفقیت آن‌ها به حل مشکل‌شان در بازی‌های خانگی بستگی دارد. پرسپولیس از نساجی و گل‌گهر در ورزشگاه آزادی میزبانی می‌کند و بازی با سایپا هم، در تهران و به میزبانی نارنجی‌پوشان برگزار می‌شود. در صورتی که کالدرون بتواند اقتدار خانگی پرسپولیس را احیا کند، آن‌ها نیم فصل قطعا به جمع سه تیم بالای جدول برمی‌گردند. ضمن اینکه شانس بالایی دارند یا صدرنشین لیگ باشند، یا مثل فصل گذشته با امتیاز مشترک نسبت به صدرنشین نیمه اول فصل را به پایان برسانند. همه این‌ها، مشروط به حل مشکلی است که دقت شوت‌های پرسپولیس در ورزشگاه آزادی را، کمتر از یک سوم بازی‌های خارج از تهران می‌کند.

22330

اختصاصی
نظرات کاربران
ساسان
مشکل تو شوتا نیست مشکل تو دروازه بان های حریفامون تو آزادیه که یه جوری بازی میکنن انگار آخرین بازی زندگیشون . اگه از پرسپولیس گل نخورن یه 50 سال به عمرشون اضافه میشه! اونجایی حرص آدم در میاد که میبینیم تیمی مثل استقلال حداقل تو 5 تا بازی از اشتباه مستقیم دروازه بان ها به گل اول و برتری رسیده و بازی رو برده! همین سوشا مکانی 5 سال پیش یک دهم این دروازه بانیش جلوش پرسپولیسو میکرد الان دنبال پنجمین قهرمانی متوالی بودیم نه چهارمیش!
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵:۴۴
پاسخ
6
82
سالار
باید تو بازیهای تهران اولا با یک هافبک دفاعی بازی کنه و ثانیا از بازیکنهایی که دقت بالاتری دارند استفاده کنه.مثلا از امید عالیشاه که دقت بالایی تو پاس گل داره تا مهدی عبدی که دقت بالایی تو ضربات آخر داره.میتونه زوج خط حمله رو یکبار هم که شده عبدی و علیپور بذاره که شک ندارم مشکل حل میشه.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۸:۲۱
پاسخ
7
77
امیر
تنها مانعش استرا بود که اونو فراری دادن
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲:۲۵
پاسخ
229
30
حرف حساب
استرا کیه باوا. پارسالم میگفتین شیر ژرمن چی شدید آخرش؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳:۴۴
10
99
فراست
استرا رو که با یه شوت بچه دبیرستانی که از مدرسه فرار کرده بود شکست دادیم
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹:۱۱
12
87
bh
اول فصل که برانکو رو فراری دادن استقلالیا به برانکو می گفتن پولکی . الان که مربی خودشون داره شو بازی میکنه بهش می گن فراری دادن. اینه منطق یک استقلالی ....
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹:۵۸
6
86
سرخ دل
در مصاف رو در رو که شکست خورد استرا. اینجا ایرانه و پر از این شلخته بازیها مگر پول برانکو را به موقع میدادن ؟؟ یا این همه شکایتی که بازیکنان خارجی از تیمهای ایرانی میکنن واسه چیه ؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۴:۳۰
7
62
محمد پرسپولیسی
اونو که چشم بسته شکست دادیم یادت رفته؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۳:۳۴
5
59
امیر۶
شیشتقلالو با استرا بردیم.هفته چهارم.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۳:۱۷
9
58
عشقممم نیمار
مانع بزرگ ؟!! :-P ب نظرم ک‌محترمه ..مانع بزرگ صدرنشینی جعلی جعل_پولیس ..فقط استراشاه بود ک فراریش دادن :-P
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲:۴۴
پاسخ
217
23
قرمزززززز
قبلش برانکو را فراری دادن تا شاید بعد از چند سال شما بتونید از تو غار بیاید بیرون ونفسی بکشید
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳:۴۴
6
64
نصیر
اگه اینطوره که شما هم برانکو رو فراری دادید تا برای چند روز هم که شده با یه بازی بیشتر دلتون رو به صدر جدول خوش کنید.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳:۱۹
5
53
حمید
خوشم میاد که همتون بی رقیب بودن پرسپولیس رو پذیرفتید! پرسپولیس سرور کل لیگ ایرانه.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲:۵۲
6
52
علیرضا اص
هیچی دیگه. شروع شد. تیام 2
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱:۵۹
5
38
علی مشهدی
نگران نباش بابا مسعود نمیذاره بره مثل قضیه پروپیچ حلش میکنه
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۱:۱۰
6
38
پرسپولیس ایران، نه استقلال تهران
پرسپولیس بازهم قهرمان میشه مهم نیست باقی چکار میکنن پرسپولیس باید فقط همون پرسپولیس همیشگی باشه یه تیم یک دست وهم دل البته هوادار باید سهم خودش رو ادا کنه وصندلیهای ورزشگاه رو پر کنه
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰:۲۳
پاسخ
14
130
پرسپولیس وزارت، نه استقلال ایران
البته بیشتر وزارت ورزش باید سهم خودش رو ادا کنه
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹:۲۲
32
8
عموسعید
نام بزرگ پرسپولیس... همواره لرزه بر اندام تیمهای ضعیف معلوم الحال که خودشون عددی نیستند و عشق پرچم ژاپن دارند می اندازه
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۱۳
پاسخ
12
136
ermiya-پرسپولیس
ایشالا که مثل سال های گذشته با اقتدار برگردی به صدر.... واقعیتش اینه تیم خوب بازی میکنه فقط یه مقدار تو گل زنی کم دقت هستند که میدونم خیلی بهتر شده.....اگه بشار ثابت بشه تو تیم خیلی عالی تر میشه به امید قهرمانی دوباره
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲:۵۲
پاسخ
9
85
کالدرون
این گزارش نشون میده کادرفنی تو نتایج اخیر خیلی مقصرنیست چون بی دقتی بازیکنا بخصوص علیپور تو چش میزنه پس ی عده نشن پرفسور هی بگن کالدرون بدردنمیخوره باید عوض شه امتیازو رتبمون خوبه با یبازی کمتر رفتن صدر بعداز چهارسال بزارین خوش باشن چندساعت ما چاره نداریم جز حمایت کالدرون.صبر صبر صبر تا حصول نتیجه و جام
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷:۲۵
پاسخ
7
93
کتاب خوب...
همون چند ساعت هم بدجوری سوزوندتون.....شما از رفتن استدا ماچونی بیشتر از جامهای اسنپیتون خوشحالین نه....
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۳:۳۹
34
7