محمودزاده: هنوز هیچ مدرک و مستنداتی از سوی هیچ باشگاهی به دست ما نرسیده است

محمودزاده: هنوز هیچ مدرک و مستنداتی از سوی هیچ باشگاهی به دست ما نرسیده است

2760
12:21
15 اردیبهشت 1397
مسئول برگزاری رقابت های لیگ دسته اول وضعیت نور ورزشگاه های نساجی و نفت مسجد سلیمان جهت میزبانی در بازی های لیگ برتر را نامناسب توصیف کرد و گفت نور مناسب از اولویت برگزاری مسابقات در لیگ برتر به شمار می رود.

وبسایت رسمی برنامه نود - مسئول برگزاری رقابت های لیگ دسته اول وضعیت نور ورزشگاه های نساجی و نفت مسجد سلیمان جهت میزبانی در بازی های لیگ برتر را نامناسب توصیف کرد و گفت نور مناسب از اولویت برگزاری مسابقات در لیگ برتر به شمار می رود.

به گزارش وب سایت نود، فریبرز محمودزاده در گفتگو با برنامه وقت اضافه رادیو ایران در خصوص مسائل مختلفی از جمله وضعیت ورزشگاه های قائمشهر و مسجد سلیمان جهت برگزاری بازی های لیگ برتر، مسئله شکایت و ارائه مستندات از سوی باشگاه خونه به خونه بابل و ... صحبت هایی را مطرح کرد که در ادامه می خوانید.

وضعیت ورزشگاه های نساجی مازندران و نفت مسجد سلیمان برای حضور در لیگ برتر

با توجه به اینکه هفته های ابتدایی لیگ برتر در فصل تابستان برگزار می شود و همچنین گرمای هوا در این فصل، لازم است که وضعیت نور در تمامی ورزشگاهها مطلوب باشد و این مسئله از اولویت های اصلی به شمار می رود که در این دو ورزشگاه شرایط مناسب نیست. اما با توجه به صحبت هایی که با مسئولان این دو استان صورت گرفته، آنها قول مساعد دادند که تا شروع مسابقات لیگ برتر مشکل نور این دو ورزشگاه را حل کنند.

عدم امکان میزبانی از استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه سیمرغ

در فاصله ده کیلومتری از قائمشهر ورزشگاه هفت هزار نفری سیمرغ وجود دارد که نور مطلوبی دارد و مجهز به صندلی برای تمامی تماشاگران است که در شرایط اضطرار و با رفع برخی نواقص می توان از این ورزشگاه برای برخی بازی های لیگ برتر استفاده کرد. البته این ورزشگاه برای بازی با تیم های استقلال و پرسپولیس اصلاً مناسب نیست. یکی از مسائل مهم در مورد این ورزشگاه راههای ارتباطی نامناسب برای تماشاگران و فوتبال دوستان است. البته دو راه ارتباطی به این ورزشگاه وجود دارد که یکی از این راهها بسیار بد است. در ساری هم ورزشگاه 15 هزار نفری شهدای ساری وجود دارد که وضعیت چمن آن چندان مناسب نیست. با توجه به صحبت هایی که با مسئولان مربوطه در قائمشهر و مدیران باشگاه نساجی صورت گرفته، آنها قول مساعد دادند که مشکل اسکوربورد و وضعیت نور ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر را برطرف خواهند کرد.

وضعیت ورزشگاه نفت مسجد سلیمان

در دوره قبلی که نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر حضور داشت، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط نور و رختکن این ورزشگاه را مورد تأیید قرار دادند. اما با توجه اینکه رسیدگی به این ورزشگاه در این چند سال به طور کامل صورت نگرفته، مسئولان سعی می کنند تا شروع مسابقات نواقص موجود را برطرف کنند. در هر صورت، بازی در لیگ برتر شرایط خاص خود را دارد و شرایط ورزشگاهها توسط کمیته صدور مجوز حرفه ای رصد می شود؛ هر ورزشگاهی که شرایط برگزاری بازی های لیگ برتر را نداشته باشد، بدون اغماض با آن برخورد شده و از برگزاری بازی در آن جلوگیری می شود.

داستان شکایت تیم خونه به خونه بابل

در چند هفته پایانی رقابت های دسته اول، با دستور آقایان تاج و بهاروند برای بررسی دقیق در بازی های حساس در لیگ برتر و لیگ دسته اول، حداقل هفته ای دو جلسه برای رصد کردن بازیها برگزار می کردیم؛ در این زمینه رسانه ها خیلی به ما کمک کردند و خیلی از بازی هایی که احتمال وجود فوتبال ناپاک در آنجا وجود داشت، اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع این اتفاقات انجام دادیم. البته برخی باشگاهها مثل ملوان انزلی و مس رفسنجان یا اکسین البرز بازی های جوانمردانه ای انجام دادند که این جای تقدیر دارد که آنها به نفع فوتبال بازی کردند نه برای خودشان.

اما با توجه به مسائل هفته پایانی بازی های لیگ دسته اول، آقای بهاروند دستور اکید دادند که هرگونه اطلاعات، مدارک و مستنداتی که از سوی هر باشگاه، افراد حقیقی یا حقوقی ارسال شود، به دبیرکل فدراسیون فوتبال و همچنین ارگانها و نهادهای ذیربط فرستاده در فرصت مناسب و منطقی مورد پیگیری قرار گیرند. تا این لحظه که هیچ مستنداتی به دست ما نرسیده اما با توجه به صحبت هایی که صورت گرفته، اوایل هفته جاری به محض دریافت مدارک و مستندات و شواهد باشگاه خونه به خونه یا هر باشگاه دیگری، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

اعمال نظارت های دقیق و جدی تر در لیگ دسته اول از ابتدای مسابقات

همانطور که می دانید مدیران سازمان لیگ همیشه مسابقات را سفت و محکم می گرفتند و نظارت دقیقی بر آن داشته اند اما مسئله اصلی، مسائل اقتصادی باشگاه هاست. در برخی موارد حتی تصمیم به اخراج برخی باشگاهها هم گرفتیم اما شاید تبعات بدتری در انتظار آن بود. وقتی باشگاه متعلق به یک استان است و مردم منطقه دلخوش تیم خود هستند، این وجه معنوی مسئله است. گاهی اوقات به راحتی نمی شود فضای ایجاد شده را تغییر داد، البته نباید اجازه ایجاد این فضا داده شود اما وقتی چنین فضایی ایجاد شد، شاید تغییر آن خیلی دشوار و سخت باشد. اما مطمئن باشید به کمک شما رسانه ها و انتقادهای بجا و سازنده ای که انجام می دهید، سعی خواهیم کرد در فصل آینده فعالیت های بهتری در راستای فوتبال پاک را انجام دهیم. در این فصل شاهد بودیم که برای اولین بار در فوتبال ایران پنج تیم شانس صعود به لیگ برتر را داشتند و نفت مسجد سلیمان که تا دو هفته به آخر، شش امتیاز بیشتر داشت، در هفته پایانی رقابتها احتمال حذف این تیم وجود داشت. بنابراین، در چنین شرایطی که چندین تیم شانس صعود دارند، منتج به بروز این مسائل شد.

 

 

2081

نظرات کاربران
Milad.Mousavi.MIS.NAFT MIS.SS**
نفت و نساجی حقشون لیگ برتر بود. ام آی اس پرچم بالا
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۳۲
پاسخ
3
16
Reza
یعنی اگر کسی پیگیری نکنه و مدرک به شما نده هیچ کاری نمی کنید؟ اگر قرار باشه مدرک رو همه خودشون بدست بیاورند دیگه به شما چه نیازی هست؟
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۲۶
پاسخ
11
7
بهرام
مالک خونه به خونه دیگ پول نداره میخواد تیمش منحل کنه دنبال بهونه میگرده تا الآنم فقط از روی کری با نساجی تیمش رو منحل نکرده تو همه رشته ها میخواد یه سرک بکشه فصل پیش می‌گفت از فصل آینده فوتبال منحل میکنم نبریم والیبال ولی بازم موند تو فوتبال ولی به زودی می‌ره شاید یه رشته ی ورزشی دیگ شاید کلا از ورزش امیدوارم تو ورزش نباشه چون جز صدمه زدن و حاشیه چیز دیگ نداره
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵:۱۴
پاسخ
1
26
پرسپولیسی
اگه مدارک مستند هم باشه ماست مالی میکنید تا بی لیاقتی خودتون تو چشم نیاد
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۴۱
پاسخ
15
12
jd.dri
مدارک مورد ادعای آقای حسن زاده فقط برای روحیه دادن به بازیکناشون قبل از فینال جام حذفی بود که اتفاقآ موثر هم بود و خونه به خونه علیرغم نداشتن مهره های کلیدی مقاومت خوبی کرد ... وگرنه چه مدرکی بالاتر از این : که در جریان بازی نساجی با راه آهن هیچ صحنه مشکوکی که نشان دهنده کم کاری بازیکنان و دروازه بان راه آهن باشه ، مشاهده نشده ...
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳:۲۸
پاسخ
1
24