مخالفت قاطعانه اتحادیه باشگاه های اروپا با افزایش تعداد تیم های جام جهانی

مخالفت قاطعانه اتحادیه باشگاه های اروپا با افزایش تعداد تیم های جام جهانی

1268
14:44
25 آذر 1395
اتحادیه باشگاه های اروپا با ایده افزایش تعداد تیم های جام جهانی مخالفت کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - اتحادیه باشگاه های اروپا با ایده افزایش تعداد تیم های جام جهانی مخالفت کرده است.

به گزارش وبسایت نود، اتحادیه باشگاه های اروپا پس از جلسه اخیر خود با انتشار بیانیه ای از رییس فیفا خواسته تعداد تیم های جام جهانی را افزایش ندهد. جیانی اینفانتینو پس از رسیدن به ریاست فیفا ایده افزایش تیم های حاضر در جام جهانی را مطرح کرد و در ماه اکتبر از طرح 48 تیمی شدن جام جهانی پرده برداشت.

در بیانیه اتحادیه باشگاه های اروپا که ریاست آن بر عهده کارل هاینتس رومنیگه است آمده:

اتحادیه باشگاه های اروپا با طرح افزایش تعداد تیم های جام جهانی مخالف است. رییس فیفا اخیرا چند طرح را برای افزایش تعداد تیم های جام جهانی مطرح کرده است. بنا بر طرح های پیشنهادی جیانی اینفانتینو، تعداد تیم های جام جهانی از سال 2026 افزایش پیدا خواهد کرد.

تعداد بازی های فوتبالی که در طی یک سال برگزار می شود در حال حاضر به خصوص برای بازیکنان ملی پوش به رقم غیر قابل قبولی رسیده است. هیئت اجرایی اتحادیه باشگاه های اروپا به این دلیل با افزایش تعداد تیم های جام جهانی مخالف است و با ارسال نامه ای به اینفانتینو از او خواسته با چنین تصمیمی مخالفت کند.

ما باید بار دیگر روی ورزش تمرکز کنیم. سیاست و تجارت نباید تنها اولویت ما باشد. ما به خاطر منفعت هواداران و بازیکنان از فیفا می خواهیم که تعداد تیم های جام جهانی را افزایش ندهد.

2031

نظرات کاربران