مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال: آدیداس با چاپ طرح یوز مخالفت کرد، فیفا طراحی لوگوی یوز را نپذیرفت

مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال: آدیداس با چاپ طرح یوز مخالفت کرد، فیفا طراحی لوگوی یوز را نپذیرفت

3780
12:06
28 فروردین 1397
مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال در خصوص پیراهن تیم ملی کشورمان در جام جهانی و طرح روی آن توضیحاتی ارائه کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال در خصوص پیراهن تیم ملی کشورمان در جام جهانی و طرح روی آن توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش وب سایت نود، هدایت ممبینی دوشنبه شب مهمان تلفنی برنامه نود بود و در خصوص پیراهن تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی صحبت کرد. در ادامه صحبت های ممبینی را می خوانید.

رونمایی از پیراهن تیم ملی در اولین بازی دوستانه

در خصوص طرح هایی که برخی از هموطنان ما در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و از آنها به عنوان طرح پیراهن تیم ملی در جام جهانی یاد کردند، باید بگویم که هیچ یک از آنها طرح پیراهن تیم ملی کشورمان در جام جهانی نیست. انشالله در اولین بازی دوستانه تیم ملی که احتمالاً با ازبکستان خواهد بود، از پیراهن تیم ملی رونمایی می شود. طبق قوانین آدیداس از پیراهن های تیم ملی در بازی های دوستانه رونمایی می شود که در آن روز پیراهن اصلی تیم ملی را خواهیم دید. سلایق افراد مختلف است و ما 80 میلیون جمعیت داریم که همه مردم خوش سلیقه و خوش ذوق هستند، اما از دید من پیراهن تیم ملی زیبا و شکیل است. کادر فنی تیم ملی هم این پیراهن را پسندیدند و امیدوارم که مردم هم آن را بپسندند. البته چون سلایق مختلف است، شاید برخی افراد آن را بپسندند و برخی هم خیر. امیدوارم که پیراهن تیم ملی ایران یکی از پیراهن های خوب جام جهانی باشد.

تلاش های فدراسیون و محدودیت های موجود

شاید 10 سال پیش کمتر کسی به پیراهن تیم ملی اهمیت می داد و مربی تیم ملی این مسئله مطرح نمی کرد که چون لباس تیم ملی خوب نبوده، تیم هم نتوانست بازی خوبی ارائه کند. کادر فنی پس از داستان جیووا از فدراسیون فوتبال درخواست کرد تا لباس های تیم ملی با تکنولوژی روز دنیا تهیه شود که فدراسیون و هیأت رئیسه هم این امر را تقبل کرد؛ هرچند که به خاطر محدودیت هایی که در کشور ما وجود دارد، کار بسیار سختی بود. با توجه به تحریم ها و محدودیت هایی که به لحاظ اقتصادی وجود دارد برای شرکت های بزرگ و مطرح نوعی ریسک به حساب می آید که برای عقد قرارداد اقدام کنند، اما فدراسیون فوتبال با تلاش و پیگیری های خود این کار را انجام داد. در تهیه پیراهن فقط به طرح و شکل آن توجه نشده بلکه به کیفیت، تکنولوژی و وزن لباس مورد توجه قرار گرفته است.

مخالفت آدیداس و فیفا با طرح و لوگوی یوز روی پیراهن تیم ملی

از بین طرح های مختلفی که وجود داشت، این طرح برای پیراهن تیم ملی انتخاب شد. در مورد بحث یوز باید تأکید کنم که خود من از طرفداران طرح یوز بودم و ما تأییدیه لازم برای طرح یوز روی پیراهن تیم ملی را گرفتیم اما به دلیل اینکه این طرح باید روی پیراهن چاپ می شد، آدیداس این مسئله را نپذیرفت. بعد از آن، طراحی دیگری انجام دادیم و آن را به صورت لوگو طراحی کردیم تا پشت پیراهن بازیکنان باشد اما این بار فیفا با این مسئله مخالفت کرد. فدراسیون تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داد اما موافقت نشد و از دست ما خارج بود. بدون اینکه قصد جانبداری داشته باشم، و با تأکید بر اینکه هر فدراسیونی نقاط ضعف و قوت خود را دارد، اما این فدراسیون تلاش های زیادی را انجام داده و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. امیدوارم مثل اتوبوس اختصاصی تیم ملی، طرح یوز روی هواپیمای تیم ملی طراحی شود. در مورد یوز هم صادقانه تأکید می کنم که فقط بحث مخالفت آدیداس مطرح بود نه مسئله دیگری. انشالله بعد از یک سالی که با آدیداس قرارداد داریم، طرح یوز دوباره روی پیراهن تیم ملی نقش برگردد. با توجه به اینکه در سال حمایت از تولید داخلی هستیم، امیدوارم بتوانیم در آینده از تولیدات داخلی خودمان استفاده کنیم.

ممبینی در ادامه در خصوص اینکه چگونه ممکن است تیم ملی یک سال پیش با پیراهن آدیداس و طرح یوز در بازی با ازبکستان به میدان رفت اما اکنون آدیداس مخالفت می کند و امکان چاپ طرح یوز روی پیراهن تیم ملی نیست، اینگونه توضیح داد:

بهرحال این دوره آدیداس پافشاری و مخالفت کرد اما این مسئله به صورت کتبی به ما ابلاغ نشد و در مذاکرات به صورت شفاهی به ما گفتند. بنده اطلاع دقیقی ندارم اما شاید پیراهن یک سال پیش با تکنولوژی فعلی نبوده و این طرح روی آن چاپ شده است. البته این چاپ روی پیراهن در داخل ایران انجام می شد نه خارج از ایران. ضمن اینکه آن زمان آدیداس قراردادی با ما نداشت و خیلی روی این مسئله پافشاری نمی کرد. لباس تیم ملی در دیدار با ازبکستان در انتخابی جام جهانی هم از شرکت آدیداس تهیه شده اما آن زمان به دلیل اینکه قراردادی بین ما و این شرکت وجود نداشت، طرفین هیچ تعهدی نسبت به یکدیگر نداشتند، اما حالا که قراردادی فی مابین منعقد شده، تعهداتی هم بین طرفین وجود دارد.

شرایط درآمدزایی فدراسیون فوتبال از فروش پیراهن تیم ملی

با توجه به بخشنامه وزارت صنعت و معدن، آدیداس امکان عرضه و فروش پیراهن تیم ملی را در داخل ایران ندارد، اما همزمان با رونمایی از پیراهن تیم ملی، شرکت آدیداس اقدام به فروش این پیراهن در فروشگاههای خود در خارج از کشور کرده و با توجه به میزان فروش پیراهن، درصدی از آن به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می شود. رقم دقیقی را نمی توان برای مبلغ پرداختی به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد اما طبق برآوردی که شرکت آدیداس انجام داد، اعلام کردند که می توانند در آمریکا و اروپا و سایر کشورهایی که ایرانیان در آنجا حضور دارند، فروش خوبی برای پیراهن تیم ملی داشته باشند.

پیش بینی در خصوص میزان فروش پیراهن تیم ملی تا پایان جام جهانی

با توجه به شور و اشتیاقی که از مردم دیده می شود، احساس می کنم مردم در روزهای حساس جام جهانی به خاطر حمایت از فرزندان خودشان و فوتبال کشورشان، استقبال خوبی از این پیراهن صورت گرفته و آن را خریداری کنند که انشالله باعث سربلندی کشورمان بشود.

اگر پیراهن تیم ملی بدون طرح خواهد بود، به چه دلیل رونمایی از آن در اواخر اردبیهشت انجام می شود و این کار زودتر صورت نمی گیرد؛ مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال در این خصوص توضیح داد:

اولاً آدیداس باید این پیراهن را تولید کند و به این صورت نیست که پیراهن را آماده داشته باشند. ضمن اینکه طبق قرارداد منعقد شده، همزمان با رونمایی از پیراهن تیم ملی، این شرکت باید در تمام فروشگاه های خود در سراسر دنیا این پیراهن را برای فروش عرضه کند. البته باید به این نکته اشاره کنم که برخی از کشورها قراردادهای بلند مدتی با آدیداس دارند اما فدراسیون فوتبال ایران چهار، پنج ماه است که با این شرکت قرارداد دارد. 

 

 

2081

نظرات کاربران
مهدی
تاج و مسئولان فدراسیون می‌گویند استفاده از طرح یوز روی لباس تیم ملی سیستم کولینگ (خنک کننده) را مختل می‌کند اما نمی‌داند که آدیداس از برچسب برای این قبیل طرح‌ها استفاده نمی‌کند و با الیاف رنگی طرح‌های متفاوت را به وجود می‌آورد. البته باید این موضوع را متذکر شد که تیم ملی در دور مقدماتی جام جهانی با استفاده از برچسب، طرح یوز را روی لباس تیم ملی به وجود آورد!
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۶:۴۲
پاسخ
0
5
mrm
مشکلی مدیریت در فوتبال داریم
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸:۰۶
پاسخ
0
11
سیامک
دروغ...دروغ...دروغ ما صرفا یه خریدار لباس عمده از آدیداس هستیم ک لباس سفید ساده سفارش دادیم و مخالفتی از سوی فیفا یا آدیداس نشده
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱:۲۱
پاسخ
1
9
ابراهیم
یعنی ادیداس باید بگه ما چه طرحی بزنیم چه طرحی نزنیم ؟! این دیگه چه جور قراردادیه شما بستین ؟
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۰۶
پاسخ
2
26
sadegh
خدایی اگه حرف هایی که دیشب زده شد یک بیگانه بشنوه شاخ در میاره . طرف میگه لباس ها رو آدیداس تولید کرده پلنگش ما انداختیم بالاش !!! مگه داریم مگی میشه ؟؟؟
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۲۹
پاسخ
1
23
mohsen19x
تا دیروز مشکل کمبود وقت داشتید ..امروز فیفا موافقت نکرد ..مشکلی پیش اومده ؟؟؟
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶:۰۱
پاسخ
1
23
سرباز ساسانی
همش الکیه فقط بهانه میارن تا بلخره یکیشو مردم قبول کنن مثلا. خستمون کردید مدیران پنج ستاره ای
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۰:۱۷
1
7
sadegh
چرا از یه متخصص در زمینه بازاریابی و مدیریت استفاده نمی کنند. من در شرکتی کار میکردم که بعد از آوردن یه مدیر بازاریابی فروش شرکت 37 درصد افزایش پیدا کرد و .... . باید قبول کنن که هر سمتی متخصص و اهل فن خودش رو میخواد. امثال عابدینی و ایشون چه مزیتی دد بازاریابی بین المللی دارند؟ اصلا اصول مذاکره رو بلد هستند ؟
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷:۴۳
پاسخ
1
29
farid
شرکت شما یک اصول و قانونی داره که از متخصص استفاده میکنه. شما اگر دیدی یک آدم فوتبالی (حالا متخصص بودنش پیشکش!) تو فدراسیون فوتباله باید تعجب کنی!
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۸:۰۱
1
5
بهروز
اینا رفتن یک لوگوی یوز طراحی کردن گذاشتن پشت پیراهن به جای اینکه یوز رو ببرن توی لوگوی فدراسیون.
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳:۱۸
پاسخ
1
33
محمد فولادشهر
یه لباس تیم ملی و نمیتونید کاراشو درست انجام بدید اقایونه فدراسیونی .... بعد انتظار صعود به مرحله بعدی جام جهانیو داریم ... خنده داره ......
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰:۰۷
پاسخ
3
23
علیرضا
پیرهن همه تیمها مخصوص همون کشور طراحی شده به جز ما. اینم که اصرار داریم روی طرح یوز به نظرم مسخره است کدوم تیمو دیدید که یک طرح رو برای چهار سال روی پیرهنش داشته باشه و عوض نکنه. اونم چه طرحی. ساده ترین و خشک ترین طراحی ممکن از یوز
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷:۵۵
پاسخ
15
19
شيراز
تا شما مديران پنج ستاره اي داريم همين كه ميزارن تو جام جهاني حضور داشته باشيم خودش خيل شانس اورده ايم خداييش كدوم كاراتون رو برنامه و استاندارد!!! فقط عشق مصاحبه رسانه اي هستيد با پز مديريتي
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴:۰۴
پاسخ
5
79
امیر زند
یکم با انصاف باشیم مدیرانمون ضعف دارن ولی الان تو این مساله تقصیر اونا نبوده
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴:۲۱
47
7