مربیان آلمانی، ناکامان دربی؛ شفر اولین مربی پیروز شهرآورد خواهد بود؟

مربیان آلمانی، ناکامان دربی؛ شفر اولین مربی پیروز شهرآورد خواهد بود؟

3685
09:21
03 آبان 1396
در تاریخ دربی مربیان خارجی متعددی بر روی نیمکت یکی از دو تیم یا هر دو تیم حضور داشته اند که در این میان سهم پرسپولیس در این سالها بیشتر از رقیب دیرینه اش بوده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - در تاریخ دربی مربیان خارجی متعددی بر روی نیمکت یکی از دو تیم یا هر دو تیم حضور داشته اند که در این میان سهم پرسپولیس در این سالها بیشتر از رقیب دیرینه اش بوده است.

به گزارش وب سایت نود، پس از 41 سال دو مربی خارجی بر روی نیمکت هر دو تیم حضور داشته و سکان هدایت سرخابی را بر عهده خواهند داشت. آخرین بازی که دو تیم از مربیان خارجی استفاده کردند، مربوط به 41 سال پیش بود که کونوف هدایت سرخپوشان را بر عهده داشت و رایکوف روی نیمکت استقلال نشسته بود. با وجودی که پرسپولیس آخرین برد خود در دربی را با برانکو به دست آورده، اما آخرین برد استقلال در دربی به 40 سال پیش برمی گردد که استقلال در دربی بیستم با هدایت جگیچ موفق شد با سه گل پرسپولیس را شکست دهد.

وینفرد شفر با حضور در دربی 85 مسن ترین مربی تاریخ دربی خواهد شد. پیش از او، راینر سوبل و مصطفی دنیزلی پیرترین مربیان حاضر در دربی بودند. دربی 85 پنجمین بازی خواهد بود که یک مربی آلمانی هدایت یکی از دو تیم را بر عهده خواهد داشت. پیش از راینر سوبل (2 بازی)، یورگن گده و رولند کخ مربیان آلمانی بودند که سابقه حضور در این دیدار حساس را داشتند که هیچ کدام موفق به کسب پیروزی در این بازی نشدند. دو تساوی (کخ و سوبل) و دو شکست (سوبل و گده) حاصل کار مربیان آلمانی در دربی تهران بود. وینفرد شفر در صورت پیروزی می تواند نام خود را به عنوان اولین مربی آلمانی پیروز در تاریخ دربی ثبت کند.

 

 

 

 

2081

 

نظرات کاربران
اوسانی
شفر زمستان تهران رو نمیبینه
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲:۰۵
پاسخ
3
6
بهاررر...
این آقا اولین شوفر آلمانی شهرآورد خواهد بود!!
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶:۱۸
پاسخ
11
15
شانسپولیس
شاگرد شوفرم برانکو خخخخخخ
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴:۱۹
6
2
mehrab
مطمئنن شفر اولین مربی آلمانی پیروز در تاریخ دربی خواهد بود ..
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴:۲۳
پاسخ
19
17
Abedi
شفر خیلی باهوشه مطمئنا خدای نکرده این بازی نبریم هم بازی برگشت حتما میبریم بزرگ بودن مربی از وقت کمی که تیمو به نظم میرسونه معلوم میشه
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰:۲۶
پاسخ
14
14
10-10-3
اره خب کسی که تلاششو بکنه ینی برندست- حالا رونتیجه حساب نکنه به نفعشه- ازماگفتن
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹:۱۹
پاسخ
9
14
لقمان
استقلال میبازه چون شفر بلد نیست ضدفوتبال بازی بکنه.استقلال بسته بازی نخواهد کرد درنتیجه میانه میدانو از دست میده
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴:۳۸
پاسخ
12
25