مرفاوی: نکونام هنوز فکر می‌کند بازیکن است

مرفاوی: نکونام هنوز فکر می‌کند بازیکن است

3716
13:15
14 شهریور 1395
سرمربی تیم فوتبال صبای قم گفت: جواد نکونام هنوز فکر می‌کند بازیکن است، در صورتی که بازیگری با مربیگری تفاوت دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی صبای قم گفت: جواد نکونام هنوز فکر می‌کند بازیکن است، در صورتی که بازیگری با مربیگری تفاوت دارد. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، صمد مرفاوی درباره شکست دو بر صفر تیمش مقابل استقلال در دیدار تدارکاتی گفت: می‌توانستیم در این مقطع بازی سبک‌تری برگزار کنیم، اما دوست داشتیم محک جدی بخوریم. به همین دلیل استقلال را انتخاب کرده و از دو هفته پیش هماهنگی‌‌های لازم را انجام دادیم. این بازی هم برای صبا و هم استقلال بازی خوبی بود. به لحاظ فنی خیلی چیزها بدست آوردیم و امیدوارم در دیدار هفته پنجم مقابل ذوب‌آهن از این تجربه استفاده کنیم.

وی در مورد استقلال عنوان کرد: با توجه به اینکه سرمربی تیم دیگری هستم، نمی‌توانم در رابطه با استقلال صحبت کنم. به این معنا نیست که استقلال را ندیده باشم، اما بیشتر به فکر تیم خودم بودم. همانطور که ما نکات خوبی از این بازی گرفتیم، استقلالی‌ها هم چنین شرایطی داشتند.

سرمربی صبا در خصوص اینکه انتقادات زیادی از استقلال و عملکرد بازیکنان جدید این تیم می‌شود، گفت: همانطور که گفتم حرفه‌ای نیست که درباره تیم دیگری نظر بدهم. استقلال تیم پرطرفدار و ریشه‌داری است و شرایطش بهتر خواهد شد. روز گذشته با دوستان قدیمی دیداری تازه و از خاطرات گذشته صحبت کردیم. امیدوارم شرایط استقلال در ادامه لیگ بهتر شود.

مرفاوی با انتقاد از داور این دیدار عنوان کرد: داور بازی فرزند جواد قراب پیشکسوت استقلال بود که خانوادگی از قدیم استقلالی بودند و هستند. بنابراین گرایش داور به سمت استقلال بود و کمی ما را اذیت کرد. نمی‌خواهم شکست را گردن داور بیندازم، اما از تصمیمات او عصبی و ناراحت شدم. وقتی قرار است دو تیم لیگ برتری بازی کنند، نباید از داوری استفاده می‌شد که به یک تیم گرایش داشته باشد.

وی در ادامه گفت‌وگو با تسنیم در خصوص برتری دو بر صفر تیم ملی ایران مقابل قطر در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه گفت: خدا را شکر می‌کنم که سه امتیاز بازی نخست را گرفتیم. خدا به دل هوادارانی نگاه کرد که به ورزشگاه آمده و تیم ملی را تشویق کردند. قطری‌ها تا دقیقه 93، فوتبال منظم و منطقی را به نمایش گذاشتند. طبیعی بود که همه دوست داشتیم ایران ببرد و خدا را شکر این اتفاق افتاد، اما نمی‌توان به راحتی از قطر گذشت که به لحاظ فنی منطقی‌تر از ایران بازی کرد.

سرمربی صبای قم خاطرنشان کرد: اگر اشتباه دروازه‌بان نبود، قطر یک امتیاز از ایران گرفته بود. امیدوارم تیم ملی در دیدارهای آینده نیز امتیازهای لازم را بگیرد و به جام جهانی صعود کند. درست است که امروز وقت انتقاد کردن نیست، اما بعضی از حرف‌ها را می‌شنویم که عجیب است. می‌گویند قطری‌ها روی اعصاب ما بوده و وقت‌کَُشی می‌کردند، در صورتی که قطر به لحاظ فنی وقت بازی را گرفت نه اینکه وقت را تلف کنند. آنها با پاس‌هایی که می‌دادند، زمین بازی را از ایران گرفتند و اجازه کار تاکتیکی را ندادند. همین مسئله باعث شده بود که اعصاب بازیکنان ایران بهم بریزد.

مرفاوی در واکنش به رفتارهای جواد نکونام در این دیدار گفت: نکونام فوتبالیست بزرگ و کاپیتان تیم ملی بوده و پرافتخار. باید به او حق بدهیم که نشستن روی نیمکت تیم ملی آن هم برای نخستین بار سخت بوده و ممکن است احساسات بر منطق غلبه کند. نکونام هنوز خودش را به عنوان فوتبالیست می‌بیند و عادت به مربیگری ندارد. در صورتی که دوران مربیگری با بازیگری فرق دارد. فیزیک نکونام مانند یک فوتبالیست است نه مربی بنابراین حرف او را قبول می‌کنم که نتوانسته خودش را روی نیمکت کنترل کند.

 

2051

نظرات کاربران
ایدا سادات16
جا داره یه تشکر صميمانه هم از استقلالیایی بكنيم که اومدن ورزشگاه و تیم ملی پرسپولیسو تشویق کردن
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۸:۱۶
پاسخ
7
10
Mary Kazemi
خخخخخخخخخخخخخخخ داور بازی پسر یکی از پیشکسوتاشون بوده....خخخخخخخ
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۷:۰۸
پاسخ
8
12
سینا پرسپولیس باشعور قهرمان قاسم
.... ... نمیفهمه دیگه داداش گلم بایدبفهمه که اولا"مربی شده وثانیا"مربی تیم ملی شده به امید اون روز
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۱:۴۴
پاسخ
8
13
Amir Zand
ای بابا بسه دیگه این بیچاره رو کیسه بوکس کردید حالا یه اشتباهی از سر بی تجربگی کرده ولش کنید دیگه
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳:۵۴
پاسخ
13
14
فولادین
والا اینطور که اون برخورد کرد احتمالا بیش از اینها فکر کرده بود....یکی خواهشا جلوشو بگیره ...یعنی اینه نمایندهیک کشور هستن...اگه همین کشورهای دور و بر مون از این کارا می کردن چقدر ما شاکی، می شدیم...؟؟؟؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱:۳۵
پاسخ
9
11
شادمهر
هم تو بازی باراه آهن هم صبا که دوستانه بودن داور به نفع استقلال گرفته تا حداقل بازی دوستانه رو ببره!!!
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸:۵۶
پاسخ
11
16
قرمز رنگ خون
بیا داور هم که اشنا از اب دراومد بی دلیل نیست که بازی رو میبرن پشت درای بسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸:۲۵
پاسخ
9
18
سسسسسسسسسسسس
بنده خدا اقای نکونام یه اشتباه کرد هم قطری ها فوق الهاده بهره برداری کردند هم داخلی ها
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷:۲۴
پاسخ
15
17
زانیار
اقای مرفاوی خوب جلو 6تقلال باختی!!!!!! منصوریان میره با تیمی بازی میکنه که مربیش 6تقلالیه. جالبه تو اون بازی رحمتی گل نخورده :)
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳:۵۸
پاسخ
10
19
معین z
از قدیم گفتن حرفه ای باشو پادشاهی کن....اماتور باشو هر چه خواهی کن
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲:۴۹
پاسخ
8
15
اقلیت آبی
دم صمد گرم! رفقای منصوریان دارن از بحران نجاتش میدن ‏:) دیروز خیلی در حق ششتقلال لطف کردی :)
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶:۴۳
پاسخ
16
25
9*4 پولیسی نگران
ما 9*4 پولیسیا حسودیم
۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۹:۴۴
0
4