مروری بر دوران ورزشی مجید غلام‌نژاد/ قهرمانی با سایپا و تیم ملی، حضور کوتاه مدت در استقلال

مروری بر دوران ورزشی مجید غلام‌نژاد/ قهرمانی با سایپا و تیم ملی، حضور کوتاه مدت در استقلال

30398
12:55
24 شهریور 1397
مجید غلام نژاد، بازیکن سابق تیم ملی و استقلال درگذشت به همین مناسبت سابقه ورزشی این بازیکن مرور شده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مجید غلام نژاد، بازیکن سابق تیم ملی و استقلال درگذشت به همین مناسبت سابقه ورزشی این بازیکن مرور شده است.

به گزارش وب سایت نود، این بازیکن متولد سال ۱۳۶۲ بود و فوتبالش را از تیمهای پایه سایپا آغاز کرد .غلام نژاد از لیگ پنجم توانست جای ثابتی در ترکیب بزرگسالان سایپا به دست بیاورد. او عضو بهترین تیم سایپای تاریخ لیگ برتر بود. تیمی که با هدایت علی دایی تنها قهرمانی لیگ برتر نارنجی‌پوشان را به ارمغان آورد. این جام مهمترین افتخار باشگاهی غلام‌نژاد نیز محسوب می‌شود.

دفاع راست سابق تیم ملی، تا پایان لیگ هفتم به همراه دایی در سایپا حضور داشت و با جدایی دایی از سایپا این بازیکن نیز به پاس همدان رفت ولی همکاری با اسطوره فوتبال ایران، زمینه دعوت این بازیکن از سوی علی دایی به تیم ملی را فراهم کرد.

حضور یک ساله در تیم ملی

در یکم فروردین ماه سال ۱۳۸۷ در دیدار دوستانه با بحرین، علی دایی برای اولین بار هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و مجید غلام نژاد نیز نخستین دیدار ملی خود را انجام داد. او ۱۷ بازی ملی انجام داد ولی در حدود یک سالی که در تیم ملی حضور داشت مهره غیرقابل اغماض تیم بود و از اولین تا آخرین دیدار ملی (۲۲ اسفند ۱۳۸۷برابر کنیا) از ۲۳ بازی برگزار شده در ۱۷ مسابقه حاضر بود. او این آمار را در شرایطی خلق کرد که خسرو حیدری که غلام‌نژاد جانشین او در پاس همدان شده بود بهترین روزهای دوران بازیگری خود را در استقلال سپری می‌کرد.

یک گل ملی نیز به نام غلام‌نژاد ثبت شده است. این بازیکن در دیدار با سنگاپور در شرایطی که بازی تا دقیقه ۴۳ گلی نداشت گل اول بازی را به ثمر رساند تا مقدمه‌ای بر پیروزی پر گل ۶ بر صفر ایران باشد.

قهرمانی در رقابتهای غرب آسیا در سال ۲۰۰۸ مهمترین افتخار ملی مجید غلام‌نژاد است. این آخرین جام بین المللی است که تیم ملی موفق به فتح آن شده است.

عضویت در استقلال

هر چند غلام‌نژاد جایگاه ویژه‌ای در پاس داشت و یکی از پنالتی‌زنان این تیم محسوب می‌شد ولی پس از یک فصل بازی به صورت قرضی به سایپا بازگشت و تا پایان نیم فصل اول لیگ سیزدهم در این تیم بازی کرد تا در این مقطع با پیشنهاد استقلال مواجه شد. این پیشنهاد فرصت مناسبی برای بازگشت به سطح اول این بازیکن به سطح اول فوتبال ایران بود.

غلام‌نژاد ۸ بازی برای استقلال انجام داد که یکی از این بازی‌ها در دربی بود. او در دیداری که ساموئل فقید نیز در ترکیب استقلال حاضر بود در دقیقه ۵۸ جایگزین مرحوم اولادی شد.

حضور در استقلال، پایانی بود بر ۹ فصل بازی غلام‌نژاد در سطح اول فوتبال ایران. او در این مدت ۷ گل به ثمر رساند که مهمترین آن گل سوم سایپا در جریان پیروزی ۴ بر ۲ مقابل پرسپولیس بود.

بازی در دسته‌های پایین‌تر

بر خلاف انتظار حضور در استقلال نه تنها باعث بازگشت غلام نژاد به روزهای اوج نشد بلکه باعث دوری او از میادین به مدت یک فصل و نیم در ۳۱ سالگی شد تا اینکه بالاخره به پاس همدان که دیگر در لیگ برتر حضور نداشت، بازگشت. پس از پاس، شاهین بوشهر و شهرداری بندرعباس تیم‌های بعدی غلام‌نژاد بودند. او در فصل جاری تیمی نداشت و در شرایطی که گفته می‌شود احمد جمشیدیان سرمربی پاس همدان قصد مذاکره با وی جهت حضور در این تیم به عنوان مربی یا بازیکن را داشت، دار فانی را وداع گفت.

 

۶۰۶۱۰

نظرات کاربران
زاید
روحش شاد!
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۲:۰۴
پاسخ
2
15
پرسپولیس قهرمان
روحش شاد
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶:۱۶
پاسخ
33
63
سنندجی
خدا رحمتش کند .
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۱۳
پاسخ
33
85
حمیدرضا تا آخرین نفس عاشق پرسپولیس
خدا رحمتش کنه چقدر بده ک جوونای ورزشکارمون انقدر زود بخاطر سکته قلبی از دنیا میرن ۱۷بازی ملی تعداد کمی نیست و باید بیشتر از اینا ازش یاد میشد و مثل روال گذشته،روند مرده پرستی رو ادامه میدیم
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸:۱۱
پاسخ
36
91
pesare.taji.0513
روحت شاد پسر تاجی
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۹:۵۵
پاسخ
35
89
مجتبی
عجب دنیای بیخودیه.فقط اونجاش که گفت تو بازی که ساموئل فقید حضور داشت مرحوم غلام نژاد با مرحوم اولادی تعویض شد.
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶:۰۹
پاسخ
31
110
بردیا
اقا مجتبی مگه چی گفته که دارید دیسلایک میزنید براون بیست و هفت نفر متاسفم
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۷:۴۲
3
22
آرش
روحش شاد
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰:۲۰
پاسخ
34
114
حسین
اینایی که دیسلایک میدن فازشون چیه واقعا تاسف...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۵:۲۷
5
51
علی اکبر
مرگ واقعیتی انکار ناپذیر هست... انشاالله خداوند از همه ما راضی باشه .... روحش شاد
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹:۲۵
پاسخ
34
130
saeed69kish
واقعا اونجاش كه نوشت ساموئل فقيد و مرحوم اولادي تنمو لرزوند با اينكه براي ما بازيكن انچنان خوبي نبود اما ادم دلش واقعا ميسوزه كه تو اين سن يه جوون أسير حادثه طبيعت ميشه و غرق ميشه يا ساموئل عزيز كه فجيعانه تصادف كردو يا أولادي كه ميگن سكته كرد همه اينا يجور عزيز بودن از ماچادو گرفته كه تو هواپيما سقوط كرد تا هادي نوروزي وغيره
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۲۴
پاسخ
31
163
آسمان گفت آبیم ..عشق میورزم که استقلالیم**
روحش شادویادش گرامی.. انشأالله جاش بهشت درکناردیگراسطوره های فقید فوتبالمون ومولامون حسین علیه السلام باشه که ایام سوگواریش هم هست...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۶:۳۲
پاسخ
81
200
ehsan
ممکنه اشتباهی دستشون خورده باشه دیس لایک شده . خوده من همین اتفاق افتاد برام
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۴:۴۳
4
9
ARYOBARZAN
واقعا نمیفهم چرا بعضی ها دیس لایک میدن غلامنژاد آدم خوبی بود این درستش نیست مگه استقلالی ها برای هادی نوروزی کم گذاشتن؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۷:۲۰
6
76