مروری بر لیست پرسپولیس و استقلال برای فصل آینده؛ در دست تعمیر

مروری بر لیست پرسپولیس و استقلال برای فصل آینده؛ در دست تعمیر

32341
19:31
24 تیر 1398
پرسپولیسی‌ها برای انجام تغییرات لازم در تیم به خاطر پر بودن لیست دست و پایشان بسته است و استقلالی ها، به خاطر پرشدن سهمیه انتقال لیگ برتری‌شان.

به گزارش وب‌سایت نود، با وجود این که زمان شروع لیگ نوزدهم همچنان مشخص نشده و تیم‌ها در وضعیت نامشخصی به سر می‌برند اما اکثر تیم‌ها شکل و شمایلشان تقریبا مشخص شده و بازیکنان اصلی خود را برای فصل آینده شناخته‌اند. پرسپولیس در این فصل هم مانند فصول گذشته سیاست ثابت را در پیش گرفته است و تغییرات چندانی نداشته. برخلاف استقلال که آنها هم طبق عادت سال‌های گذشته حسابی تیمشان را زیر و رو کرده‌اند. هر دو تیم همچنان کمبودهایی را احساس می‌کنند اما پرسپولیسی‌ها برای این تغییرات به خاطر پر بودن لیست دست و پایشان بسته است و استقلالی ها به خاطر پرشدن سهمیه انتقال لیگ برتری‌شان. نگاهی به لیست دو تیم نشان می‌دهد که آنها تا زمان شروع مجدد لیگ باز هم باید تغییراتی را در لیست خود ایجاد کنند.
لیست پرسپولیس 
بزرگسال:
1- علیرضا بیرانوند
2- امید عالیشاه
3- شجاع خلیل‌زاده
4- جلال حسینی
5- سروش رفیعی
6- احمد نوراللهی
7- مهدی ترابی
8- مهدی شریفی
9- کمال کامیابی‌نیا
10- حسین ماهینی
11- محمد انصاری
12- مهدی شیری
13- محسن ربیع‌خواه
14- بوژیدار رادوشوویچ
15- شایان مصلح
16- علی علیپور
17- سیامک نعمتی
18- فرشاد احمدزاده
19- محمدحسین کنعانی‌زادگان
20- وحید امیری

زیر 25 سال:
1- آدام همتی
2- محمد نادری
3- بشار رسن

زیر 23 سال:
1- ابوالفضل درویش‌وند
2- محمد امین اسدی
3- سعید حسین‌پور
4- محمداحسان حسینی
5- امیر روستایی
6- مهدی عبدی

زیر  21 سال:
1- حمیدرضا طاهرخانی
2- سعید کریمی
3- محمد حسینی
4- احمدرضا احمدوند

لیست بزرگسال پرسپولیس دو نفر مازاد بر تعداد قانونی دارد. هر تیم می‌تواند 18 بازیکن بزرگسال داشته باشد و پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به این تعداد باید روی نام دو بازیکن خود خط قرمز بکشند. اتفاقی که بعد از پایان اردوی ترکیه و نظر نهایی کالدرون موکول شده است.  لیست زیر 25 سال پرسپولیس هم تکمیل است مگر این که بشاررسن به توافق نرسد و جدا شود. در این صورت باشگاه می‌تواند یکی از بازیکنان مورد نیازش را از بازیکنان زیر 25 سال جذب کند تا مشکل ترافیک در لیست بزرگسالانش کمی کمتر شود.
لیست زیر 23 و 21 پرسپولیس هنوز به حد نصاب عدد 9 نرسیده و آنها فعلا می‌توانند در این رده سنی بازیکن جذب کنند. لیستی که البته در چند سال اخیر خیلی به کار این تیم نیامده و کمترین استفاده را از آن داشته‌اند.

 لیست استقلال
بزرگسال:

1- فرشید اسماعیلی
2- مرتضی تبریزی
3- فرشید باقری (مصدوم)
4- وریا غفوری
5- حسین حسینی
6- داریوش شجاعیان
7- محمد دانشگر
8- سیاوش یزدانی
9- علی دشتی
10- میلاد باقری
11- مسعود ریگی
12- آرش رضاوند
13- شیخ دیاباته
14- علی کریمی (تمدید نکرده)
15- مرتضی آقاخان (خارج از لیست)
16- روح‌الله باقری (مازاد)
17- محسن کریمی (مازاد)

زیر 25 سال:
1- میلاد زکی‌پور
2- آرمین سهرابیان (مازاد)
3- محمدجواد محمدی (وضعیت نامشخص)

زیر 23 سال:
1- محمد بلبلی
2- شاهین طاهرخانی
3- مهدی نوراللهی
4- مهدی قائدی
5- امیرحسین کارگر
6- سینا خادم‌پور
7- رضا آذری
8- زکریا مرادی
9- رضا کریمی (مازاد)
10- حیدرعلی احمدزاده (وضعیت نامشخص)
11- فردین نجفی (وضعیت نامشخص)
12- امیرحسین پورمحمد (وضعیت نامشخص)
13- محمدسالار هراتی (وضعیت نامشخص)


زیر 21 سال:
1- سجاد آقایی
2- عرفان خلیلی (تستی/تیم امید)
3- فراز لفظی (تیم امید)
4- محمدرضا داوری (تیم امید)
5- معراج پور تقی (وضعیت نامشخص)

برخلاف پرسپولیسی‌ها، آبی‌ها در تمام بخش‌های لیست‌شان جا برای جذب بازیکن دارند. اگرچه آنها خریدهای زیادی داشتند اما لیست خروجی‌هایشان به قدری پروپیمان بوده که با خریدهای جدید هم لیست آنها تکمیل نشده است. در لیست بزرگسالان حتی اگر علی کریمی تمدید کند و فرشید باقری هم بماند آنها سه بازیکن از حد نصاب کمتر دارند.

لیست زیر 25 سال با جدایی سهرابیان یک جای خالی دارد. محمد جواد محمدی هم گزینه‌ای است که در صورت پیدا شدن بازیکن مناسب، از لیست خارج خواهد شد و فعلا قراردادی امضا نکرده است. 

استقلالی‌ها برخلاف همتای سرخشان با لیست زیر 23 سال خود کار زیاد دارند و بسیاری از بازیکنان این تیم برای حضور در ترکیب اصلی کاندید هستند. در حال حاضر 4 بازیکن مازاد در لیست زیر 23 سال آبی‌ها وجود دارد که البته با مشخص شدن تکلیف بازیکنانی که وضعیت قراردادشان مشخص نیست احتمالا به تعداد مجاز خواهند رسید.

بازیکنانی که مقابل نام آنها وضعیت نامشخص نوشته شده بازیکنانی هستند که سال گذشته به صورت قرضی راهی تیم‌های دیگری شده‌اند و با استقلال قرارداد دارند. اما این بازیکنان برای این فصل نه اجازه حضور در تمرینات را دارند و نه رضایت‌نامه‌ای برای جدایی‌شان صادر شده است. بازیکنان زیر 21 سال هم قراردادشان با تیم امید استقلال ثبت شده و از میان آن‌ها عرفان خلیلی همراه تیم در ترکیه حضور دارد.

30388

نظرات کاربران
رائول
خروجی های پرسپولیس : حسین ماهینی، شایان مصلح، محسن ربیع خواه، حمیدرضا طاهرخانی، محمد حسینی، محمد امین اسدی، مهدی شریفی، آدام همتی.
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۸:۳۸
پاسخ
44
15
پسرک سرخ دل
بابا تورو خدا دست از این جمله های مسخره و کلیشه ای بردارین ،حمایت و وزیر و ... بازیکنای پرسپولیس نیاز به تمدید نداشتن چون قرار داد داشتن ، خداوکیلی قضاوت با خودتون اما وقتی امسال تیموری و منشا و سهرابیان و ایسما و چندتای دیگه مث اینا موندنی بودن و به کارتیمتون میومدن باز این حرفا رو میزدین?یکم منطقی باشین لطفا ، ادمین جدیدا نامهربون شدیا
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰:۵۵
پاسخ
19
64
مصطفی سعادت نیا
پرسپولیس فقط میتونه ۱.احمدزاده ،۲‌.مصلح ،۳شریفی و۴.ربیع خواه یا ۵.ماهینی و اززیر۲۵سال .۶.آدام همتی رو خارج کنه و بجز ۱.یک مهاجم نوک که ضروریه،باید حتما ۲.یک هافبک دفاعی ذخیره خوب یا۳. یک دفاع راست دخیره خوب هم بگیرن و به همراه ۴.یک هافبک طراح پاسور برای ذخیره بشاررسن که میشه با کمی گشتن دو بازیکن جوان قابل زیر۲۱ سال قابل و یک زیر ۲۵ سال پیداکرد تا در جنگ برای سه جام کم نیاریم و این چند یارگیری آخر سرنوشت تیم در فصل بعد را مشخص خواهد کرد با توجه به تجربه ی فصل قبل و کمبودبازیکن در آسیا وخصوصا فینال آسیا
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹:۰۸
پاسخ
17
19
عشقممم نیمار
خوب لیست شیش_پولیس و‌عشق_تقلاله ب دقت ببینید و‌ ببینید ک چ‌ بر سر عشق_تقلال اوردن و‌تبعیض اشکاره ببینید ک چقد ب شیش_پولیس رسیدن و عشق_تقلال ‌بهم زدن :-P اشتباه نکنید حامیای هردو تیم‌..وزارت ورزشه و‌ب همه چی پی ببرید ک‌ سوگولی چ‌ تیمیه :-P
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵:۰۷
پاسخ
94
18
SS گردان آبی
استقلال و نابود کردن،اسکلت بندی تیم کو،هیچکس نمونده،تا این بازیکنا بیان باهم جور بشن یک سال طول میکشه ،وقتی ام ک جفت جورشدن باز همه رو فراری میدن اقایون با این قراردادهای بچگانشون،داستان تکراری،وای ب روزی ک صبر هوادار تموم بشه
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۵۴
پاسخ
47
28
پرسپولیس یونایتد
مثل ما که ربیع خواه. ماهینی و مصلح. ادام همتی و شریفی رو برامون حفظ کردن برا اسدقلالم محسن کریمی جابرانصاری .منشا. ایسما.رحمتی و منتظری و سهرابیان رو نگه میداشتن... چرا بازیکنای ب درد نخور اونا از لیست کنار گذاشته میشه اما برا پرسپولیس بازیکن های درجه ۳ باید حفظ شن؟؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۸:۱۷
پاسخ
17
44
شیش تایی ها هفت ساله جام ندیدن!
جالبه! مثلث ژاپنی دارن میگن لیگ به خاطر آماده نبودن پرسپولیس داره دیر شروع میشه! در حالی که تیمایی مثل استقلال حتی تیمشون رو کامل نبستن! همین الان هم هیچکدوم از تیمای لیگ در حد پرسپولیس آماده بازی نیستن! برای کوچیک نشون دادن موفقیتهای پرسپولیس و توجیه ناکامی های خودشون هر روز یه داستان میسازن!
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۰:۵۵
پاسخ
15
64
اسطوره ی دوپینگی
شیشتقلالیا همیشه توهم توطئه دارن D: فک میکنن همیشه یکی اون پشت وایساده و داره باهاشون دشمنی میکنه P: من براتون پماد ضد سوزش تجویز میکنم امیدوارم اثر کنه =))
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹:۳۰
پاسخ
15
53
غریبه
استقلال بازیکن بزرگ و ب اصطلاح ستاره نداره و این فصل هم مثل این سه چهار ساله کارش سخته و شانسی برای قهرمانی نداره ا در اون سوی میدان تراکتور و پرسپولیس و سپاهان با بازیکنای اصلیشون تمدید کردن و نقاط ضعفشونو برطرف کردن فقط میتونم بگم عادت کردیم البته ی وقت فکر نکنینا دست هایی پشت پرده هست ک میخوان استقلال رو تضعیف کنن نه اینا خودجوش و حالت طبیعی هست
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰:۳۲
پاسخ
165
106
Abedi
پرسپولسیس بازیکن اضافه هم داره که باید بندازن بیرون در حالی که استقلال تو کل سنین نیاز به بازیکن داره تازه ترکیب هم بچینی تو دفاع راست و چپ و هافبک بازیساز و مهاجم و دروازبانی مشکل داره دفاع راست یکی میخواد که وریا نبود بتونه بازی کنه دفاع چپ یکی میخواییم دروازبان یکی میخواییم بازیساز دوتا باید جذب بشه یکی واسه ترکیب اصلی یکی واسه ذخیره که تو آسیا به مشکل نخوریم لیست استقلال خیلی کار داره ولی تبعیض ها اجازه نمیده هر کاری میکنن استقلال موفق نباشه مگه صاحبشون یه نفر نیست چرا باید خروجی یه تیم اینقدر باشه ولی همتای اونا پول تمدید داشته باشه و خروجی نداشته باشه ؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹:۵۲
پاسخ
95
119
Hossein
نمی دونم چرا بعضی از هوادارای پرسپولیس نمیخوان قبول کنن که تیمشون داره بیشتر حمایت میشه ثابت کردن این خیلی راحته تیم پرسپولیس تو بحران بود و با دستور وزارت یه مربی خارجی اومد اونم با قیمت هر فصل ۱ میلیون دلار و خرید کلی بازیکن تو اون فصل و حفظ بازیکنان برای چهار سال که هر سال با قهرمانی درخواست افزایش قرارداد دادن و مورد قبول قرار گرفت حتی با وجود پیشنهاد خارجی ، چند نفری هم که رفتن اکثرا بخاطر نخواستن مربی بود. ومحرومیت هم بخاطر جعل بازیکن بود و نه بدهی باشگاه حالا تیم تاج با اینکه وضع خوبی داشت هر سال ضعیفتر شد اونم با انتخاب مدیران نالایق و عدم حفظ ستاره ها این در حالی که استقلال به گفته خود اسپانسر طلب داره و پرسپولیس طلبی هم نداره اینم اضافه کنم استقلال درآمدزایی هم داشته و پرسپولیس نداشته یعنی استقلال باید راحتر‌ ستاره هاشو حفظ می کرد ولی . . .
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱:۵۹
پاسخ
184
132
مکتب فتولّافوتوشاپ
درهمون مقطعی ک میگی تو بحران بوده و سرمربیه وچه وچه وو...فصل قبلش نایب قهرمان لیگ شده بوددر حالی ک رقیب پرادعا چهارم شده بود ضمن اینکه دستمزد برانکو ازابتدا وبا دلارچهارتومنی حتی از بعضا مربیهای داخلی نظیر قلعه ودایی کمتر هم بود،یه سال قهرمانی رو باداوری ازش گرفتند اما شمارو چهارتابی کرد وبقیه سالها اقای فوتبال ایران واسیا بودیم،برغم همه ی افتخارات دستمزدش هرگز ب یه میلیون دلارنرسید اما شما ب شفر اخراجی 1/2میلیون دلار دادین وبا 1/6استراما بیش از مجموع کل دستمزد برانکو بیشتر هزینه کردین اما باز مجبورین پشت وزیرپرسپولیسی پنهان شین و بخودتون دروغ بگین بیش باد
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۸:۴۵
12
47
رامین
از کدوم درامدزایی حرف میزنی؟ اصلا در مورد تیم فوتبال استقلال صحبت میکنی؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۳۸
8
35
مهدی خرم
اقا شما بگو ما با کی تمدید کردیم اینا رو همه قرارداد داشتن فقط یه نادری بود که اون قرضی بود و یکی هم مصلح تموم شد این بود تمدیدی های ما .خرید هامون که همه به دردنخور بودن همشون نه شرایط بدنی خوبی دارن نه هوادارا خیلی چشم دیدنشو دارن .خواستم بگه این اوج نامردی که به خاطر اینکه چند سال قهرمان نمیشید این همه فیلم بازی کنید . یه زمانی هم بود که استقلال قهرمان میشد و پرسپولیس هیچ .با این کارا خودتونو بی ارزش میکنی نه قهرمانی های پرسپولیس .
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶:۲۲
9
48
علی
خروجی سپاهان ۶ تا خروجی استقلال ۷ تا سپاهانو استقلال پول ندارن بازیکنا خودشونو حفظ کنن بعد پرسپولیس تمومه بازیکنا پارسالش حفظ شدن بازیکنم خوب زیاد خریدن برا قهرمانی ثبات لازمه
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲:۵۷
پاسخ
91
118
دریای سرخ
البته استقلال ۱۷ تا هست،درست بشمار هفده نه هفت
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱:۳۶
3
28
دوچرخه سواران
اینا همه از نشانه های تیم سوگلی هستش که هر تعداد بخوان، با حمایت وزیر، اخراج و هرچه بخوان با هر مبلغی رو میخرند .منشا .گونسالس، پاتوسی، طارق، پروهیچ نیومایر، گرو ، تیام ، دیباته،....
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۱۷
پاسخ
107
136
کوهمره.جروق
یه سوال شاهین طاهرخانی با حمیدرضا طاهرخانی نسبتی داره؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۳:۳۲
پاسخ
12
52
سلمان
بله پسر عمو هستن
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۸:۵۵
2
16
فرهاد
خروج بازیکنان استقلال ۱۷تا پرسپولیس ۱عدد بنجل
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۵:۵۵
پاسخ
107
156
عباس
مهسا خانوم آیا نوراللهی و علی پور و بیرانوند و انصاری هم قرارداد داشتند که موندگار شدند؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۳:۰۹
32
9
سرخ
پاتوسی مهره ارزشمند ی برای آبی ها بود و حیف شد که نتوانستند تمدید کنند ... پرسپولیسی ام ولی انصاف هم دارم
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۳۴
40
2
ابو عباس
همین بنجلا داغه 4سال صدرنشینی رو رودلتون گذاشتن
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱:۰۱
114
85
عمرعبدالرحمن
خطاب ب فرهادهمین بازیکنایی ک از ششتقلال رفتن تا دیروز واسه همشون حیاکن رها کن سرمیداون.چنان میگن ستاره هامون از دست دادیم انگار ده تا مسی و رونالدو داشتن!ب والله روزی ک میرفتن همین سایت میگفتن رفتنشون بهاترار بودنشون هست و بهترینا گرفتیم ولی پرسپولیس بازیکن بنجل تا اون‌روزم وزیر پرسپولیسی نبود ولی همین ک شفر پاتوسی رو قاپید وزیر دوباره شد پرسپولیسی...همین وریا و حسینی ک موند کم ناز کردن؟تازه شرط کردن عقاب بزرگه هم از تیم بره.ادمین چرانمیچاپی اخه
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰:۵۶
80
117
....
من می ترسم وسط فصل استقلال از لیگ انصراف بده و فتحی بعد دو ماه بگه: واسه هزینه هایی که نمی تونم بگم کل تیمو فروختیم!
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱:۳۲
32
98
Mahsa
خوبه ۹۰ درصد بازیکنانتون در لیست مازاد بودن باقری،رضا کریمی ،محسن کریمی ،سهرابیان ،منشا،ایسما،محمدی مهر،میثم تیموری ،حیدری و...رحمتی و چشمی هم که طرفدارانتون خودشون نمیخواستن بمونن ،ببخشید بازیکنان ما قراداد داشتن و برطبق قرارداد موندن!:))
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷:۲۲
52
121
اس اس
تیم سوگلی دیگه
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹:۳۶
104
56