مرور آماری عملکرد گریزمن در اتلتیکومادرید؛ در مسیر نزول؟

مرور آماری عملکرد گریزمن در اتلتیکومادرید؛ در مسیر نزول؟

1896
18:20
25 اردیبهشت 1398
آمار اوپتا نشان می‌دهد که آخرین فصل حضور گریزمن در اتلتی، بدترین آن ها بوده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یاهو، علیرغم امضای قراردادی 5 ساله در ژوئن گذشته، آنتون گریزمن اعلام کرده که در تابستان بعد از 5 سال، اتلتیکومادرید را ترک خواهد کرد. از بارسلونا به عنوان جدی ترین مشتری او یاد می‌شود. 

ستاره ملی پوش فرانسوی و 28 ساله که در جولای 2014 با انتقالی 30 میلیون یورویی از رئال سوسیه‌داد به اتلتیکومادرید پیوست، در تک تک فصل های حضور در مادرید بهترین گلزن تیمش در تمامی رقابت ها بوده است. 133 گل او در تنها 5 فصل، گریزمن را به پنجمین گلزن برتر تاریخ روخی بلانکوس تبدیل کرده اما همگان می‌دانند که گریزمن، چیزی بیشتر از یک ماشین گلزنی برای تیمش بوده است.

مروری آماری بر تک تک فصل های حضور او در اتلتیکو، اهمیت او را برای مردان دیگو سیمئونه نشان می‌دهد اما شاید این آمار حاوی نکته ای دلهره آور برای تیم بعدی او نیز باشد. آیا گریزمن بهترین دوران فوتبال خود را پشت سر گذاشته است؟ اوپتا به سوال ما جواب خواهد داد.

2014-15: جا پای دیگو کاستا

گریزمن در نخستین فصل حضور در اتلتیکو باید جای خالی مهاجمی چون دیگو کاستا را پر می‌کرد؛ مهاجمی که فصل قبل 36 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رسانده بود و ستاره اصلی تیم در مسیر قهرمانی در لالیگا محسوب می‌شد. اما گریزمن به خوبی از عهده این مسئولیت برآمد.

او در 53 مسابقه 111 شوت زد و 25 شوت را به گل تبدیل کرد تا نرخ تبدیل شوت به گل او، عدد مناسب 22.52 درصد باشد. او که در این فصل توسط ماریو مانژوکیچ (20 گل) و فرناندو تورس (6 گل) هم پشتیبانی می‌شد، به تیمش در مسیر کسب سوپرجام اسپانیا و کسب عنوان سومی در لالیگا کمک کرد. 

2015-16: بهترین فصل گریزمن

با انگیزه گرفتن از عملکرد مناسب در نخستین فصل، گریزمن یک گام فراتر گذاشت و در 54 بازی در تمامی رقابت ها 32 گل به ثمر رساند. او از ستاره های اتلتی در مسیر رسیدن این تیم به دومین فینال لیگ قهرمانان در 3 فصل قبل بود. روخی بلانکوس در ضربات پنالتی مغلوب رئال مادرید شد و گریزمن نیز در وقت های قانونی مسابقه، یک موقعیت طلایی را از فاصله 12 یاردی از دست داد. در مجموع او در این فصل 71 شوت در چهارچوب زد که بهتر از آمار 47 شوت او در فصل گذشته بود و نرخ تبدیل شوت به گل او نیز به 24.24 درصد افزایش یافت.

2016-17: میوه دادن زوج سازی با گامیرو

اتلتیکومادرید در ابتدای این فصل با انتقالی 32 میلیون یورویی کوین گامیرو را از سویا جذب کرد و زوج فرانسوی خط حمله اتلتی در همه رقابت ها 42 بار موفق به گلزنی شد. (گریزمن 26 و گامیرو 16 گل به ثمر رساندند) او در این فصل در امر گل‌سازی نیز بسیار موفق ظاهر شد و آمار پاس گل های خود را در مقایسه با فصل قبل دو برابر کرد. گریزمن در این فصل 12 پاس گل داد که 8 تای آن ها در لالیگا بود. 

2017-18: و بالاخره جام!

سوپرجام اسپانیای 2014، اولین و آخرین جامی بود که گریزمن در دوران حضور در اتلتی آن را کسب کرده بود. تا این که او بالاخره به اتلتیکو در قهرمانی لیگ اروپای فصل 18-2017 و کسب مقام دومی لالیگا کمک کرد. با 29 گل در تمامی رقابت ها (شامل 19 گل در لالیگا و 8 گل در اروپا) گریزمن دومین فصل برتر خود در مادرید را پشت سر گذاشت و با 13 پاس گل، بهترین آمار خود را در این زمینه ثبت کرد. همه چیز مهیای یک حضور درخشان در جام جهانی 2018 روسیه بود...

2018-19: آغاز نزول؟

گریزمن در ابتدای فصل 19-2018 فرصت جدایی از اتلتیکومادرید را رد کرد و در ادامه، یکی از بدترین فصول خود در مادرید را سپری کرد. مردان سیمئونه در ابتدای فصل سوپرجام اروپا را از آن خود کردند اما در ادامه در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مقابل یوونتوس شکست خوردند و رقابت قهرمانی را خیلی زود به بارسلونا واگذار کردند.

در زمینه شخصی، گریزمن 15 گل در لالیگا و 21 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رساند که هر دو، بدترین آمار او در طول این 5 فصل محسوب می‌شوند. نرخ تبدیل شوت به گل او نیز به 13.64 درصد در لالیگا و 15.44 درصد در همه رقابت ها افت کرده که بدترین آمار از زمان حضور در سوسیه‌داد به شمار می‌روند. 

تنها زمان به ما ثابت خواهد کرد که افت گریزمن، صرفا به دلیل عدم تمرکز او بوده یا گریزمن واقعا در یک سیر نزولی قرار گرفته است.

7712

نظرات کاربران
Wien
بعد از ج.ج و قهرمانی در آن،کمی انگیزه اش کم شد،مخصوصا اینکه در لالیگا خیلی زود بارسا با بقیه تیمها فاصله انداخت و کل فصل را در لالیگا عالی کار کرد و همین انگیزه رقابت کردن سایر تیمها و بازیکنان را کم کرد،مطمئنا اگه رقابت نزدیک و میلیمتری بود،گریزمن هم بیشتر گل میزد.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۳۵
پاسخ
3
13
عشقممم نیمار
سبک بازی گریزمان ب رئال یا پاریسن ژرمن میخوره و‌ن ب تیکی تاکای بارسلونا :-P پ بهتره گریزمان هودشه نسوزونه و ب باشگاهی غیر از بارسا بره :-P سرنوشت کوتینیورو ببین‌ و درس بگیر :-P
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷:۰۴
پاسخ
22
5