مرور بهترین بازیکنان ایران در جام‌جهانی؛ در انتظار ستاره پنجم

مرور بهترین بازیکنان ایران در جام‌جهانی؛ در انتظار ستاره پنجم

9232
16:50
22 خرداد 1397
یک بار گل مهدوی‌کیا، یک بار تکل‌های آندو، یک‌پا دوپای مهرداد پولادی و گل دانایی‌فرد. این بار ستاره تیم ملی چه تصویری خلق می‌کند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - یک بار گل مهدوی‌کیا، یک بار تکل‌های آندو، یک‌پا دوپای مهرداد پولادی و گل دانایی‌فرد. این بار ستاره تیم ملی چه تصویری خلق می‌کند؟

به گزارش وبسایت نود، معمولا جام‌های جهانی بی‌سورپرایز تمام نمی‌شود. چند سورپرایز در طول جام نظرها را به خود جلب می‌کند و در هر تیم و هر کشور هم چند اتفاق دور از انتظار رخ می‌دهد. به عنوان نمونه کدام ایرانی در جام جهانیِ قبلی انتظار آن نمایش را از مهرداد پولادی داشت؟ یا گلِ مهدوی‌کیا به آمریکا و ترانسفر هافبک دفاعی ابومسلم به بولتون انگلیس. حالا در فاصله 48 ساعت مانده به شروع جام 2018، بازار پیش‌بینی‌ها برای انتخاب بهترین بازیکن تیم ملی در این تورنمنت هم حسابی داغ شده است. از سردار آزمون و علیرضا جهانبخش تا طارمی و حتی بازیکنان جوان‌تر هم در لیست‌ها بالا و پایین می‌شوند. به همین بهانه نگاهی داریم به ستاره‌های ایرانی دوره‌های قبلی جام‌جهانی:

ایرج دانایی‌فرد، 1978: اولین گلزن تیم ملی در جام‌جهانی، ستاره آن تیم هم بود. ایرج دانایی‌فرد بعد از نیمکت‌نشینی در بازی نخست تیم ملی، در رقابت با اسکاتلند در ترکیب فیکس قرار گرفت. با توجه به حضور آرچی جمیل ستاره اسکاتلند در آن بازی، دانایی‌فرد به بازی رفت تا جلوی پیشروی این بازیکن را بگیرد. ایرج دانایی‌فرد علاوه بر مهار کامل ستاره حریف، یک گل هم زد. عملکرد این بازیکن به قدری برجسته بود که دانایی‌فرد به همراه اسکندریان پس از آن مسابقات، برای بازی در تیم منتخب جهان دعوت شدند. بعد از آن هم ایرج دانایی‌فرد لژیونر شد.

مهدی مهدوی‌کیا، 1998: «...فرار مهدوی‌کیا و گل». زننده یکی از تاریخی‌ترین گل‌های تیم ملی که هنوز هم جایی در بین تیزرهای ورزشی دارد به نام دفاع راست 21 ساله تیم جلال طالبی ثبت شده است. مهدی در آن تورنمنت ستاره ایران بود و حسابی گل کاشت. سه بازی فراتر از حد انتظار که پیشنهاد بوخوم آلمان را به همراه آورد. نمایش دلپذیر مهدوی کیا جام‌جهانی 1998 بود که راه آلمان را برای مهدوی‌کیا هموار کرد.

آندرانیک تیموریان، 2006: جام‌جهانی بود که بلیت مشهد به بولتون را برای آندو صادر کرد. هافبک دفاعی 23 ساله تیم برانکو به قدری در سه بازی توپ‌های جلوی مدافعان تیم ملی را جارو کرد که بولتون انگلیس خواهان جذب این بازیکن ابومسلم شد. تیموریان هم راه پیشرفت را در پیش گرفت و به عنوان ستاره ایران در جام‌جهانی وارد لیگ جزیره شد.

مهرداد پولادی، 2014: مهرداد سال منتهی به جام‌جهانی قبل شرایطی مشابه دژآگهِ الآن داشت. پولادی مصدوم بود و برای پرسپولیس بازی نکرد. ولی کی‌روش به او و توانایی‌های خودش باور داشت و این بازیکن را جزو لیست نهایی 23 نفره قرار داد و مهرداد را با خود به برزیل برد. پولادی هم جواب اعتماد کی‌روش را با بیمه کردن سمت چپ دفاعی داد. مهرداد پولادی از نظر آماری بهترین بازیکن تیم ملی لقب گرفت و در تیم منتخب هفته اول جام‌جهانی هم نام او می‌درخشید. در نهایت هم با دریبل کردن مسی، تصویر ماندگارش به عنوان ستاره ایران در جام‌جهانی را ثبت کرد.

... و حالا 2018: پیش‌بینی ستاره تیم ملی در جام‌جهانی پیش‌رو کار ساده‌ای نیست. تیم جوان شده کی‌روش بازیکنان مستعد زیادی دارد که توانایی یدک‌ کشیدن این عنوان را دارا هستند. هر کدام از سه دروازه‌بان انتخاب شده می‌توانند بار تیم ملی را یک‌تنه به دوش بکشند و همه را سورپرایز کنند. مجید حسینی این توانایی را دارد که به منتقدان دعوت نشدن سیدجلال نشان دهد که ریسک کی‌روش نتیجه داد. مهدی ترابی و سامان قدوس و کلی ستاره‌های دیگر هم آن لابه‌لا هستند. ولی احتمالا خود سی‌‌کیو هم بیشتر از همه به هوش و شم‌گلزنی علیرضا جهانبخش و سردار آزمون دل‌بسته است. دو ستاره‌ای که هر روز صحبت از پیشنهادات بزرگ اروپایی‌شان به گوش می‌رسد. مشروط بر اینکه جام‌جهانی خوبی را پشت سر بگذارند.

 

14001

نظرات کاربران
مجید فوتبالی
به نظرم عزت الهی بیشتر از همه بدرخشه و ستاره بشه ولی حیف که بازی اول نیست
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳:۲۷
پاسخ
12
10
mahdi
دوتا از استقلال (اندو و دانایی فرد) یکی پرسپولیس (کیا) پولادی هم که سابقه بازی تو هردوتا تیمو داره (زمان حجازی کریمی وقلعه نویی)
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶:۵۰
پاسخ
14
13
Fans Of TeamMelli
با شناختی که از کیروش داریم ستاره تیم ملی ایرانه نه بازیکن
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰:۵۲
پاسخ
6
40
سمــیعـی . بوشهـــر
بنظرم یک نفرم ازاستقلال داخل این لیست بود..؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷:۴۹
پاسخ
23
18
دبل.۶:::::۶+۶
تیموریان.۲۰۰۶ از مشهد رفت تیم ملی..سپس امد شیشتقلال.. پس جبارف مرد سال اسیا شده..از شیشتایی ها بوده... کمبود بد چیزی....
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱:۰۰
13
16
به امید موفقیت تیم ملی .
ایرج دانایی فر که همون نفر اول لیست هست و اسکندریان از بازیکنان باشگاه استقلال هستند و همچنین آندرانیک تیموریان ....باز هم بگم
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۱:۴۰
6
14
بهزاد 2018
وای خدای من فقط دو روز تا جام جهانی .... از همین الان من استرس گرفتــــــــــــــم
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۲۹
پاسخ
9
61
ستاره یعنی
رامین رضاییان
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۲۲
پاسخ
36
30
ایدا سادات 25بهمن 1380
طارمی خیلی بهتر از ازمونه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰:۱۳
پاسخ
45
72
2+4=6
یه صحنه آشنا... حالا طارمی تک به تک با دروازه بان... پاس میده یا هتریک میکنه...؟!!!!!! ...:)))
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۸:۵۵
25
51
قاسم
منظورت اینه که آزمون بدتر از طارمیه درسته
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲:۲۹
18
32
میلاد/استقلال
یه صحنه جالب... حالا طارمی تک به تک با دروازه بان........ دروازه بان رو هم جا میزاره........ و گگگگلللل نمیشه!!!چجوری این توپو گل نکرد طارمی (((:
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۱۷
40
55
علیرضا
شوت محکم از پشت محوطه و گلزنی از جهانبخش مقابل اسپانیا ببنید کی بهتون گفتم
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۲۰
پاسخ
9
85
سارینا
اینکه چه کسی ستاره میشه به نظرم مهم نیست؛به قول بزرگی که این تیم هستش که ستاره میسازه؛واگر ما واقعا توی جام جهانی یه تیم باشیم اون وقت در دل تیم ستاره ساخته میشه؛امیدوارم همه بازیکنا ستاره تیم ملی باشند و در آسمون جام جهانی بدرخشند؛با آرزوی موفقیت برای تیم ملی؛عزیزان خوش بین باشید؛ایرانی ها در شرایط سخت خارق العاده عمل می کنند
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۵۶
پاسخ
5
59
هادی
عزيزم همیشه ستاره ها هستن که در جام جهانی قهرمان میشن،،، مارادونا،، پله،،،گرت مولر،،،کلینزمن،،، بکن بایر،،، رونالدو بزرگ،،،زیدان،،،،،،، عزیزم اون باشگاهها هستن که ستاره میسازن و این ستاره ها ميان تو جام جهانی و قهرمان جهان میشن
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۱۶
39
10