مرور ده چهره ویژه لیگ هجدهم/ بخش سوم- جام جلال‌نما

مرور ده چهره ویژه لیگ هجدهم/ بخش سوم- جام جلال‌نما

16774
18:17
23 خرداد 1398
چهره‌های لیگ برتر در فصلی که گذشت چه کسانی بودند؟ هر روز داستان یکی از آنها را مرور می‌کنیم.

به گزارش وب‌سایت نود، فوتبال اگرچه بی‌رحم است اما خوش‌حساب است. او مزد آنهایی که برایش از جان مایه می‌گذارند را می‌دهد. شاید دیر، شاید با تاخیر اما بالاخره روزهای باشکوه را به اسطوره‌هایش هدیه می‌دهد. با چهار قهرمانی پی در پی در لیگ برتر و جام‌حذفی، در روزهایی که برای بسیاری از بازیکنان در این سن و سال زمان گوشه‌نشینی‌شان است.

سیدجلال برای بهترین بودن نه تکل‌های آنچنانی می‌زد نه بخیه‌های آنچنانی می‌خورد و نه با داد و فریاد بر سر داور و بازیکن حریف حضورش و تعصبش را به رخ کسی می‌کشید، او در 90 دقیقه حضور در زمین هیچ کار عجیب و غریبی نمی‌کرد. ساده بازی می‌کرد و محکم. کاپیتان مستحکم همیشگی و یکی از فاکتورهای لازم برای قهرمانی. قهرمان شدن با او آسانترین کار است. این را کارنامه او به خوبی می‌گوید. او برای تیمش یک سوپرمن برای مربی‌اش یک مدافع مطمئن و برای همبازیانش یک کاپیتان قابل اتکاست. جلال حسینی از آخرین بازمانده‌های نسل بازیکنانی است که فوتبال را بازی نمی‌کنند، می‌جنگند. او نه تنها خودش بهترین بازی را می‌کرد بلکه تمام تلاشش را در طول بازی انجام می‌داد تا به بازیکنان کناری‌اش بگوید چطور بهتر بازی کنند و از آنها مدافعان بهتری بسازد. 

شماره 4 پرسپولیس در تمام بازی‌ها تلاش می‌کند تا به عنوان یک مدافع دقیق‌ترین و بهترین پاس‌ها را بدهد. به همین دلیل است که بر اساس آمار متریکا با میانگین 88% پاس صحیح در هر بازی بهترین بازیکن تیمش است. یک آمار جالب دیگر از او تعداد خطاهایش است. 0.5 خطا در هر بازی و چهاردهمین بازیکن تیم از نظر ارتکاب به خطا. این همان آماری است که او را برای هر تیمی حتی در این سن و سال تبدیل به یک آرزو می‌کند.

تد ریچاردز در «فوتبال و فلسفه» نوشته: «کلیسا امروز جای خود را به ورزشگاه داده است. جوامع از راه ورزش است که داستان‌های مشترک می‌سازند و در زمین بازی است که قهرمانان معاصر به وجود می‌آیند و پرستش می‌شوند.» این نوشته تد ریچاردز شاید کاملا درست نباشد اما خوش به حال این نسل که معاصر با یکی از قهرمانانش زندگی کرده و معجزه‌اش، اقتدار و غرور برای طرفداران هر تیمی بود که پیراهن آن را برتن می‌کرد. جلال حسینی از آن بازیکنانی نیست که فوتبال را زیبا می‌کند، اما از آن بازیکنانی است که برد را توی مشت‌تان جا می‌دهد. همینقدر آسان، همینقدر دست‌یافتنی. 

30388

نظرات کاربران
علیزاده
خدای مهربانم! حافظ و نگهدار جلال فوتبال ما باش.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴:۵۰
پاسخ
7
194
زانیار
بقیه تیم ها حسرت همچین بازیکنی رو میخورن و جایش در تیم ملی خالیست . افتخاراتش هم از بعضی تیم ها بیشتره :)
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸:۱۴
پاسخ
13
166
علی
هر تیمی یک فرد مدیری تو زمین مثل سید جلال نیاز داره ممنون از اینکه هستی
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵:۴۹
پاسخ
6
151
هادی
حسودا در چه حالین
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴:۲۰
پاسخ
15
296
سعید حبشی نژاد
تا صخره است قهرمان میشیم چون راحت ترین کار قهرمان شدن با صخره است
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۴۲
پاسخ
15
343
یک قدم جلو
یه صخره در کل جهان بود به نام مارسل دسایی.مدافع مطمءن فرانسه، مخصوصا در جام جهانی 98
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱:۳۱
125
11
یاشار
ایا این بازیکن با داور و بازیکن حریف درگیر نشد؟ اواسط فصل نمی گفت همه با ما دشمنی دارن و نمی زارن قهرمان بشیم. ادمین نود اگه باانصافی چاپ کن.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۲۲
پاسخ
384
22
صدیق قاسمی
خدایا بابت هدیه گرانبهایی بنام سدجلال ممنون
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷:۳۷
پاسخ
10
330
nima.irani
زیبا بود، آفرین به این قلم♥♥♥♥♥♥
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۴۲
پاسخ
5
296
مجید
سیدجلال واقعایک دفاع خوش فکرومستحکمی هستش ودراین سن وسال ازیک جوان بیست دوسه ساله بیشترتلاش میکنه ودوندگی بیشتری داره وثابت کردکه سن فقط یک عدداست واگرحرفه ایی زندگی ورفتارکنی براحتی میتونی تاچهل سالگی دراوج باشی مثل رجب زاده ویکی دونفردیگه.زنده وسالم وبرقارباشی سیدصخره
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶:۵۰
پاسخ
4
288
طرفدار
حیف شدکه این مدافع خوشفکر وتواناازجام جهانی توسط مربی لجوج"کیروش"خط خوردهم اووهم وریاغفوری خط خورده های لجاجت مربی بودند
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵:۰۸
4
245
AliA3
بدون شک سید صخره یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایرانه رکورد دار قهرمانی لیگم ک هست واقعا حقشه مرد سال فوتبالمون بشه هرچند چند بار این بختو ازش گرفتن.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۳۷
پاسخ
8
232
هوادار
سالاری سوپرمن ارتش سرخ زنده باد سیدجلال پاینده پرسپولیس قهرمان
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۴۸
پاسخ
4
204
عشقممم نیمار
جلال حسینی کسی ک بیشتر مواقع در طول فصل .. با هوچیگری و‌مظلوم‌نمایی..ذهن هارو‌ نسبت ب شیش_پولیس منحرف میکرد و‌کاری میکرد ک شیش_پولیس رو برای همه مظلوم‌ جلوه بده ک با همین شیوه ..تونستن جام لیگ‌و‌ حذفی بگیرن :-P فرمول قشنگیه ... مظلوم‌نمایی الکی کن ..جام‌ببر:-) من نمیدونم شیش_پولیسی ک حسینی میگفت میخان بهش ضربه بزنن ..چرا قهرمان حذفی و‌لیگ شد ؟؟ :-)
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۳:۱۲
پاسخ
357
8
چابک
مگه شما بعد بازیا تو میکسزون ورزشگاه ها مظلوم نمایی نمیکردین؟ بعد هر بازی ناله و قهر! جام به مظلوم نمیدن جامو مال کسیه که حقشه!
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶:۱۷
6
101
سید محمود
چون ما قدریم
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶:۵۴
6
79
حمید
میدونستی سید جلال اگه یه جام قهرمانی دیگه بالای سر ببره اندازه تیمتون جام برده خخخ
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲:۳۷
6
236
Amin
ممنون بابت متن زیبا وغرورآفرینتون
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰:۱۶
پاسخ
8
198
محمدرضاپرسپولیسی نژاد
همینقدر آسان، همینقدر دست‌یافتنی....بمونی برامون کاپیتان.چشم تک تک حسودات کور
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۹:۳۵
پاسخ
6
203
arefa_79
دفاع فوق العادیه تو هر تیمی هم بوده عالی بازی کرده فقط میشه گفت حیف الان دیگه تو تیم ما نیست
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۱۸
پاسخ
3
148