مرور ده چهره ویژه لیگ هجدهم/ بخش پنجم- یکی به جای همه

مرور ده چهره ویژه لیگ هجدهم/ بخش پنجم- یکی به جای همه

8442
10:16
27 خرداد 1398
چهره‌های لیگ برتر در فصلی که گذشت چه کسانی بودند؟ هر روز داستان یکی از آنها را مرور می‌کنیم.

به گزارش وب سایت نود، بازیکن خریدن شفر هم مثل تمام کارهایش در استقلال بود. زمانی با خریدن تیام همه را آنچنان غافلگیر می‌کرد که تا مدت‌ها بعد از رفتن او نامش بر سر زبان هواداران استقلال قرار داشت. خرید بعدی‌اش اما الحاجی گرو بود که دیدنش این سوال را که در ذهن به وجود می‌آورد که او فوتبالیست بوده یا نه؟

تنها خرید متعادل شفر در استقلال پاتوسی بود. بازیکنی که نه به اندازه تیام شگفت زده می‌کرد و سابقه یوونتوسی داشت و نه مثل گرو بود. او یک بازیکن خوب بود که برای استقلال عالی کار کرد و اگرچه جای خالی تیام را پر نکرد اما جای خودش را در تیم پیدا کرد. گران شدن دلار مشکلات زیادی را برای ما بوجود آورد اما  در فوتبال یک حسن داشت. این که به مربیان و مدیرانمان یاد داد که از دلارهایشان استفاده بهینه‌تری داشته باشند. ریخت و پاش‌های الکی و بریز و بپاش‌های بی‌دلیل برچیده شد و خارجی‌های کمتر و باکیفیت‌تری به لیگ برتر آمدند. 

پاتوسی یکی از ارزانترین بازیکنان خارجی بود که به لیگ برتر آمد. بازیکنی که با احتساب رقم دلاری او از بعضی از بازیکنان ریالی استقلال هم دریافتی کمتری داشت. با این حال او قرار بود با پولی کمتر از پول یک بازیکن، به جای چند بازیکن ایفای نقش کند. پاتوسی قرار بود جای خالی تیام را پر کند. به همین دلیل به عنوان یک هافبک از خیلی از مهاجمان بیشتر گل زد. قرار بود نقشی که سال‌ها خسرو حیدری و وریا ایفا کرده و حالا جای خالی‌شان حسابی استقلال را فلج کرده بود را هم ایفا کند. به همین دلیل سانترها و کرنرهایش شد استارت بسیاری از گل‌های استقلال. همچنین باید به جای جپاروف و اسماعیلی پاسور هم پاس بدهد و داد. او پولی کمتر از یک بازیکن گرفت و به جای چند بازیکن برای استقلال بازی کرد. استقلالی که فصل چندان خوبی را پشت سر نگذاشت بسیاری از فریم‌های به یادماندنی‌اش را مدیون این بازیکن خارجی است. مثلا فریم بالا انداختن شفر در اصفهان که سروصدای زیادی به پا کرد و نشان از سرخوشی و غرور استقلالی‌ها داشت با گل پاتوسی به دست آمد.

او در حالی به ایران آمد و منجی آبی‌ها بود که به دلیل قانون تعداد بازی‌های باشگاهی و ملی بازیکنان خارجی که به ایران می‌آیند نزدیک بود که حضورش منتفی شود. درخشش استنلی کی‌روش و پاتوسی دو بازیکنی که با دردسرهای زیاد بخاطر قانون وضع شده به ایران آمدند نشان می‌دهد که شاید مشکل، از همین قانون عجیب باشد. پاتوسی به دلیل این که فقط یک نیم‌فصل برای استقلال بازی کرد وارد جدول نمرات سایت نود نشد. با توجه به این که نمرات سایت نود شامل بازیکنانی می‌شود که بیش از نیمی از بازی‌های فصل در زمین حضور داشته باشند، پاتوسی نتوانست در این رده‌بندی حضور پیدا کند. اما اگر پاتوسی با همین 13 بازی می‌توانست در جدول نمرات بازیکنان قرار بگیرد با 2.54 امتیاز بهترین بازیکن لیگ می‌شد. با حذف پاتوسی نورالهی با اختلاف نسبتا زیاد و با 2.71 بهترین بازیکن لیگ شده است. بنابراین می‌توان گفت که پاتوسی بهترین بازیکن بالقوه لیگ بوده است. ارزان، بی حاشیه و پربازده. 

30388

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
یکی از جعل های استقلال پاتوسی بود
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵:۰۲
پاسخ
20
6
لیگ، حذفی و سوپرجام، هدیه وزیر به پیروزی
همین الان اگه بخرنش میتونن بیشتر از ۵۰۰ هزار دلار بفروشنش، ولی اینکه کی جایگزین پاتوسی بشه مهمه پس عاقلانه نیست از دست دادنش.
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲:۱۸
پاسخ
7
52
hamed ss
بعد چند تا مدیر که معلوم نیست چه فکری توی سرشونه میان میگن پاتوسی گرونه. ولی فکر نمیکنن که اگه مثل تیام بشه و بره و نتونن جایگزین خوبی براش پیدا کنن یعنی بجای ۵۰۰ هزار دلار زاید ۲ میلیون دلار هزینه کنن.
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۴۴
پاسخ
2
34
محمد
پاتوسی باید بمونه 550 هزار دلار چیزی نیست واسه باشسگاه همین پول پارسال خرج گرو کردن نموندن پاتوسی یعنی خیانت به هوادارا اللهیار فروختن پاتوسی نگه دارن چرا انقدر دست دست می کنند پس
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹:۳۹
پاسخ
3
40
عشقممم نیمار
امیدوارم مسئولین عشق_تقلال ..پاتوسی نگه‌دارن و اونم برا نگه داشتنش فقط ۳۰۰هزار دلار میخات ک‌فقط تا یک‌تیر باشگاه وقت داره ب کیپ تاون‌پرداخت کنه :-P برا برانکو‌ک‌هرچی پول خاست جور شد..حتی ۲۰٪ قرارداد فصل بعدش ..بعد برا پاتوسی الان نمیتونن مبلغو‌پرداخت کنن ..جای سوال داره :-P در ضمن ..حس شیشمم میگ ک ..شاید پاتوسی قربانی رفتنه برانکو‌شه و‌چون برانکو از شیش_پولیس رفته ..برای اروم‌کردن هوادارای شیش_پولیسی ..پاتوسی از عشق_تقلال فراری بدن ک این موضوع باعث اعتراض شدیده‌هوادارای عشق_تقلال خواهد شد :-P
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸:۳۲
پاسخ
31
44
العین 6تایی کجایی
پولش از مربیتون بگیرید گرانترین مربی تاریخ لیگ برتر جا سوال داره؟؟؟؟ ادمین میدونم چاپ نمی کنی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵:۴۵
33
8
استقلالی دوآتیشه
واقعاً بازیکن خوبیه تازه خیلی از پاس هاش رو مهاجمان با بی دقتی گل نکردند نمونش پاسی که ایسما روتو بازی برگشت الهلال تک به تک کرد و ایسما خرابش کرد. اسماعیلی ، پاتوسی، آقاخان، کریمی، باقری، وریا ،شجاعیان وآذری جوان چه هافبکهایی لطفاً با هرکدوم لازمه تمدید کنید 3 ساله
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳:۰۵
پاسخ
3
42
goler99
همین ک توپ بهش میرسید مشخص بود مثل تیام یه سر و گردن از فوتبال اسیا بالاتره... امیدوارم ک بمونه چون واقعا فوق العادس**
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰:۲۶
پاسخ
6
68
رضا فوتبالی
حیفه این بازیکنای خوب که میانو زودم میرن. البته همش ناشی از مدیریت نادرست هر دو تیم پرسپولیسو استقلاله. این از عرب که پرسپولیسو به این روز انداخت و اونم از افتخاریو فتحی که یکیشون از اون یکی بدتر عمل کردنو استقلالو به این روز انداختن.
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶:۰۸
پاسخ
2
56
پرسپولیسیم
یکی به جای همه، یکی مثل تیام. من واقعا متوجه نمیشم تو باشگاه استقلال چی میگذره که دو تا بازیکن خوبم میان، دلشون به موندن نیستو میخوان برن. با اینکه کاملا توجیه هستن که بخاطر حمایت های بی پایان یک مرجع مشخص، مشکل مالی وجود نداره، ولی چرا نمی موننو تیمای بی هوادار عمان و یمنو به استقلال ترجیح میدن. به نظرم استقلالیا باید الگوی کاری و اخلاقیشونو عوض کنن..... وزارتقلال....... متشکرم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳:۴۱
پاسخ
56
19
hamed ss
هوچیگری رو بذارید زمین اون مرجعی که حمایت میکنه پول برانکو رو سریع جور کرد بهتون داد (پیروزی ار اسپانسر مشترک هیچ طلبی نداشت) ولی استقلال هنوز ۱۴میلیارد طلب داره از اسپانسر مشترک.
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۲۶
8
32
Mehdi sh
هی دوسته عزیز حاضرم قسم بخورم اگه تیام و جباروف و پاتوسی یه فصل میومدن تو تیم شما حالا حالاها نگهشون میداشتین چون تمدید با بازیکن ها واسه شما مثل آب خوردنه همین بشار رو به هر طریقی خواستین نگه دارین ولی ما هر ساله واسه تمدید با بازیکن های کلیدی مشکل داریم چون یه سری ها خوش ندارن ببینن استقلال داره جون میگیره خودتونم میدونید تا مارو ضعیف نکنن شما به هیچ جا نمی رسید
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲:۳۹
6
28
Majid تاجی
شما برو با کمک دولت و وزارت جام مفت بگیر
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱:۰۵
11
47