مرور سنگین ترین شکست های تاریخ فوتبال ایران/ استقلال تنها تیم بزرگسالی که در یک بازی 6 گل خورد!

مرور سنگین ترین شکست های تاریخ فوتبال ایران/ استقلال تنها تیم بزرگسالی که در یک بازی 6 گل خورد!

132381
14:41
09 خرداد 1396
به بهانه شکست استقلال سنگین ترین شکست تیمهای ایرانی در طول تاریخ را مرور کردیم. شکستهایی که تیم های ایرانی با 5 گل اختلاف باخته اند. این گزارش جالب را بخوانید:

وبسایت رسمی برنامه نود - گل دقایق پایانی کاوه رضایی هر چند از اندوه استقلالیها کم نکرد ولی حداقل این فایده را برای این تیم داشت که این شکست به تنهایی سنگین ترین باخت تیمهای ایرانی در بازیهای بین المللی رسمی (نه دوستانه) نباشد. بدترین باختهای تیمهای ایرانی شکست با اختلاف 5 گل است که شکست استقلال برابر العین  به همراه 5 بازی دیگر این عنوان را به خود اختصاص داده اند.با این تفاوت که استقلال تنها تیم بزرگسال ایرانی است که در یک بازی رسمی بین المللی 6 گل خورده است. به این بهانه سنگین ترین باختهای تیمهای ایرانی به ترتیب زمانی در رده های مختلف بررسی شده است.

کره جنوبی5-ایران0 (بازیهای آسیایی 1958):

ایران در بازیهای آسیایی 1958 ضعیفترین عملکردش را در یک تورنمنت آسیایی در طول تاریخ به نمایش گذاشت.تیم ملی ایران در این بازیها که در ژاپن برگزار می شد با 2 شکست پر گل به کار خود خاتمه داد که یکی از این شکستها باخت 5 بر صفر مقابل کره جنوبی بود که بدترین شکست تاریخ تیم ملی بزرگسالان در یک بازی رسمی برابر تیمهای آسیایی است.

مجارستان5-ایران0 (المپیک 1972)

تیم ملی ایران در اولین تجربه جهانی خود موفق به حضور در المپیک 1972 شد و در همان نخستین بازی با 5 گل از مجارستان شکست خورد. ایران در برابر مجارستان که در آن دوره تیم به نسبت قدرتمندی بود توانست تنها 30 دقیقه مقاومت کند و پس از آن تن به یک شکست سنگین داد البته این باخت پایان کار تیم ملی در آن دوره نبود و ایران در بازی آخر با غلبه بر برزیل تاریخ ساز شد.

الرشید عراق5-شاهین اهواز0 (جام باشگاههای آسیا 1989-90):

تیم شاهین اهواز در سال 1368 به عنوان نماینده ایران در جام باشگاههای آسیا شرکت کرد و پس از صعود از مرحله اول در دور بعدی با تیمهای لیائونینگ چین،الرشید عراق و پلیتاجایا اندونزی هم گروه شد. بازی شاهین از اهواز جنگ زده با الرشید عراق اولین تقابل باشگاههای ایرانی و عراقی بعد از جنگ تحمیلی بود که با پیروزی 5 بر صفر نماینده عراق و نهایتا حذف شاهین اهواز همراه شد.

فرانسه 5-ایران0 (جام جهانی جوانان 2001)

تیم ملی جوانان در آن سال برای اولین بار پس از انقلاب موفق به صعود به جام جهانی جوانان شد و با تیمهای فرانسه ، غنا و پاراگوئه در یک گروه قرار گرفت و در همان بازی نخست با 5 گل از فرانسه شکست خورد. جبریل سیسه با هت تریک در آن دیدار خود را به فوتبال دنیا معرفی کرد. تیم ملی با 3 شکست به کار خود در آن مسابقات پایان بخشید.

کره شمالی5-ایران0 (جام ملتهای آسیا جوانان 2006)

تیم ملی جوانان ایران در جام ملتهای آسیای جوانان 2006 در هند با تیم ملی کره شمالی همگروه بود و ناباورانه با 5 گل از این تیم شکست خورد و موفق به صعود از مرحله گروهی نشد.کره شمالی هم در نهایت به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافت.

العین6-استقلال1 (لیگ قهرمانان آسیا 2017)

استقلال در شرایطی که در 3 تقابل قبلی خود برابر العین پیروز شده و گل نخورده بود با 6 گل مغلوب حریف اماراتی شد تا ضمن حذف از این مسابقات، تنها تیم بزرگسال ایرانی در طول تاریخ باشد که در یک بازی رسمی بین المللی از حریف 6 گل دریافت کرده است. این شکست سنگین ترین شکست تیمهای ایرانی در ادوار مختلف لیگ قهرمانان آسیا و بدترین باخت استقلال در 44 سال گذشته است.

 

60610

 

نظرات کاربران
سروش
شیر زنده و مردش شیره...درود بر استقلال
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۹:۴۷
پاسخ
19
3
یووه
امشب پرسپولیس انتقام استقلالو میگیره.نگران نباشید
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۸:۳۸
پاسخ
2
22
Alirezass
استقلال پرسپولیس اینقد هواداراش ب جون هم افتادن ک این نتیجشه پرسپولیسم امشب شانسی نداره خودشونم خوب میدونن
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۰:۵۷
پاسخ
14
2
Alirezass
من استقلالیم ولی مقصر خودمونیم اینقد ک همو میکوبیم شرایط و واسه تیمامون سخت میکنیم.تیمهای عربی از برد ایرانیا خشحال میشن ما از باخت پرسپولیس و استقلال.واقعا خیلی زشته تو اسیا
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۶:۳۵
پاسخ
8
8
3_4
5_1چی بود پس حتما سنگین نبود
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۶:۰۳
پاسخ
11
2
پرسپولیس قهرمانان
۶۶۶۶۶۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۵:۲۵
پاسخ
0
16
استقلال
الغرافه۵ - پرسپولیس۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۴:۰۹
پاسخ
19
2
رضا
واقعا بايد قبول كرد امثال منصوريان مربيان بين المللي نيستن مربي كه از بازي داخل خانه وتماشگر خودش نتونه استفاده كنه وقدرت بازي خواني نداشته باشه واقعا نبايد تيمي رو مثل استقلال هدايت كنه وباعث از بين بردن غرور ملي يك كشور بشه
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۳:۴۳
پاسخ
0
9
حامد پرسپولیسی
واقعا که... چه بگویم که گفتنش زبانم را میسوزاند و نگفتنش مغز استخوان... ولی دلم خنک شد..
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸:۰۰
پاسخ
1
13
Capitan
واقعا بدجوری آبروی فوتبال ایران رفت....نباید مسخره عربها میشدیم....ایشالا قهرمان ایران و تیم اول پایتخت جور هر دوتا تیمو میکشه
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹:۴۹
پاسخ
0
13
ممحمد
پس کی از فتح شش تا خورد ویدیو هاشم هست
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹:۲۴
پاسخ
16
1
A.A
بخدا بخدا بخدا منصوریان هیچی بلد نیست فقط و فقط بلده ژس دربیاره و دیگه هیچ خواهشا مربی خارجی خوب جذب کنید خواهشا
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹:۱۸
پاسخ
1
10
samir
پرسپولیس الغرافه هم بود ۵-۱ باخت
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴:۴۰
پاسخ
15
1
Mr.mohammad
مشکل این‌نیست که ما باختیم مشکل اینه یه عده عقده ای به جایی اماراتی ها خوشحالی میکنن.سنگ اونا رو به سینه میرنن حالا وقتی خودشون ببازن تو سوراخ موش قایم میشن و صداشون در نمیاد
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲:۳۷
پاسخ
16
1
امین
آبروی ایران رفت
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱:۲۷
پاسخ
0
17