مرور مهم‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ لیگ برتر/ قسمت دوم: بمباران اصفهان و بازگشت جادوگر

مرور مهم‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ لیگ برتر/ قسمت دوم: بمباران اصفهان و بازگشت جادوگر

29215
19:23
08 مرداد 1398
اصفهان در لیگ دهم بمباران شد. دومین سال حضور قلعه‌نویی در سپاهان با کوچ دسته‌جمعی ستاره‌های استقلال به اصفهان همراه بود.

به گزارش وب‌سایت نود، بمب‌های نقل و انتقالاتی قدیم‌ها سروصدای بیشتری داشت. لژیونرهایی که به ایران برمی‌گشتند یا ستاره هایی که استقلال و پرسپولیس برایشان دست و پا می‌شکستند و پیروزی یکی از آنها شور و شعف را به هوادارانشان هدیه می‌داد. بین لیگ‌های هفتم تا دوازدهم، بازار شلوغ‌تر از همیشه بود. یک سال سپاهان، ستاره‌ها را دست جمعی به اصفهان می‌برد و یک سال فتح الله‌زاده، جمع‌شان را در استقلال جمع می‌کرد.

لیگ دوازدهم

جواد نکونام زمانی که در اسپانیا بود بارها در مصاحبه‌هایش گفته بود روزی به ایران برمی‌گردد تا با تیم محبوبش خداحافظی کند. او نامی از این تیم محبوب نبرده بود و همه به دنبال این بودند تا بدانند منظور او استقلال است یا پرسپولیس. البته اطرافیان نکونام و کسانی که با او آشنا بودند جواب این سوال را می‌دانستند که استقلال مقصد نکونام خواهد بود. زمانی که نکونام قرار بود به ایران برگردد با توجه به مبلغ بالای رضایت‌نامه او این که این انتقال انجام شود کمی عجیب به نظر می‌رسید اما در نهایت استقلال متمول آن روزها از پس این کار هم برآمد. حضور شماره 6 بمب نقل و انتقالاتی لیگ دوازدهم بود و در پایان سال جام قهرمانی را هم بالای سر برد تا یک بمب شیرین برای هواداران آبی باشد.

لیگ یازدهم

تیم کهکشانی استقلال در لیگ یازدهم آنقدر ستاره داشت که شاید جذب یک ستاره خیلی هم به چشم نیاید. اما وقتی آن ستاره آندرانیک تیموریان باشد اوضاع فرق می‌کند. بازیکنی که حضور او می‌تواند معادله قهرمانی را تغییر دهد. به همین دلیل شاه‌ماهی لیگ یازدهم را در میان تمام بازیکنانی که جابجا شدند و تمام ستاره‌هایی که استقلال داشت، آندو دانست. او که بعد از بازگشت از انگلیس راهی تراکتورسازی شده و ماه‌های خوبی را در این تیم پشت سرگذاشته بود به جمع آبی‌ها پیوست. استقلال با حضور او و دیگر ستاره‌هایش شروع خوبی داشت. داستان شیرین استقلال اما بعد از جدایی مجیدی و مصدومیت تیموریان و جباری پایان خوشی پیدا نکرد و بمب آبی‌ها نتوانست به جام منتهی شود. 

لیگ دهم

اصفهان در لیگ دهم بمباران شد. دومین سال حضور قلعه‌نویی در سپاهان با کوچ دسته‌جمعی ستاره‌های استقلال به اصفهان همراه بود. بازیکنان استقلال در کمال ناباوری رفتن را به ماندن ترجیح می‌دادند و با رفتنشان یکی پس از دیگری بمب‌های نقل وانتقالاتی را می‌ترکاندند. در این میان شاید خسرو حیدری را بتوان شاه‌ماهی نقل و انتقالات دانست. بازیکنی که آنقدر در جناح راست استقلال جا افتاده بود که گویا از روز اول باشگاه حضور داشته و قرار است تا روز ازل هم باشد. خسرو حیدری اما همراه قلعه‌نویی به اصفهان رفت تا بمبی منفجر شود که صدایش از اصفهان تا تهران بیاید.

لیگ نهم

رحمتی اولین بمب قلعه‌نویی در سپاهان بود که البته از استقلال نیامد. رحمتی دو فصل بسیار خوب را در مس کرمان گذراند و به شماره یک تیم ملی رسید. لیگ نهم به سپاهان پیوست و این انتقال با موفقیت‌های بیشتری برای دوطرف همراه بود. او فصلی درخشان را در اصفهان گذراند و با دو جام با سر و صدایی بیشتر از قبل و با عنوان بهترین گلر ایران به استقلال برگشت. 

لیگ هشتم

درخشش توره در خط حمله پیکان او را هدف سرخابی‌ها در فصل نقل و انتقالات قرار داد. این جنگ را اما پرسپولیسی‌ها برنده شدند تا بمب لیگ هشتم متعلق به قرمزها باشد. توره در پرسپولیس چندان موفق نبود اما با گل‌هایی که بعدا به ثمررساند نشان داد سروصداهایی که پیرامون جذبش اتفاق افتاده بود بیهوده نبوده است. پرسپولیسی‌ها در آن فصل یک بمب دیگر هم ترکاندند که بعد از پایان فصل نقل و انتقالات بود. در لیگ هشتم، در هفته هشتم، شماره هشت جادویی قرمزها به خانه‌اش برگشت و آرزوی هواداران جادوگر برآورده شد.

لیگ هفتم

در لیگ هفتم این استقلال بود که برنده جنگ با رقیب سنتی‌اش شد و توانست گزینه مدنظر آنها را آبی‌پوش کند. آرش برهانی اگرچه به فتح‌الله زاده وعده داده بود که در صورت نرفتن به اروپا به استقلال بیاید اما دیداری هم با حبیب کاشانی داشت که نزدیک بود به پرسپولیسی‌ شدنش منجر شود، اما در نهایت روی قولش به فتح‌الله زاده ماند و به استقلال پیوست. برهانی با وجود گل‌های زیادی که برای استقلالی‌ها نزد، گل‌های زیادی هم برای این تیم به ثمر رساند و به یکی از بازیکنان 100 گله این تیم تبدیل شد و یکی از بهترین مهاجمان استقلال بود.  

30388

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
برانکو ثابت کرد که مربی و هوادار و ثبات مهمتر از بمب هست و با دستان بسته و بدون هیچ بمبی پرسپولیس قهرمان کرد
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰:۲۱
پاسخ
37
128
علی
ستاره ها تو هر تیمی تاثیر گزارن ولی اخیرا ثابت شده که تیم میتونه موفق باشه حتی تو جام جهانی همینطور بود . نمونه داخلی هم قلعه نویی که علاقه خاصی بداشتن چن ستاره تو تیماش داره ولی دیگه چندین ساله موفقیتی نداشته . الان نقش مربی بدنساز پزشک تیم و بعضا ستاره کارسازه
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۴:۳۸
پاسخ
6
87
عشقممم نیمار
در سال های قبل .. توجه کنید .. شیش_پولیس خیلی پرستاره کردن و سوگولی بودنشو‌ همیشه این باشگاه حفظ کرده ولی بدترین نتایج‌میگرفت ..حتی با بهترین مربیا مث ژپزه و‌دنیزلی ..ولی چرا الان نتیحه میگیره و‌ اونموقع نتیجه نمیگرفت ؟؟ چون ب روش غیر فوتبالی شیش_پولیس دارن قهرمان میکنن و‌ن فوتبالی :-P
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴:۵۵
پاسخ
204
48
محمد
بعید میدونم از فوتبال چیزی بلد باشی با این منطق و استدلال غیر فوتبالی و بچه گانه
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵:۵۱
21
94
ستارگان سرخ ایران
استقلال همیشه متمول بوده ربطی به لیگ دهم و یازدهم نداره مثلا یعنی بی پول بودن پارسال که 20تا بازیکن خریدن؟!!!
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲:۲۶
پاسخ
28
139
Farhad777
یادش‌بخیر واقا نکونام بمب هسته ای بود هیچکس باور نمی کرد نکونام بیاد استقلال دقیقا میشه با جهانبخش الا مقایسش کرد البته جواد رو اوج امد
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶:۰۱
پاسخ
132
60
ارتش سرخ آسیا
با این آماری که داده شده کاملا مشخص که کدوم تیم ..تیم وزارت ورزش. تمام بازیکنهای گرانقیمت این چندسال اخیر.استقلالیها گرفتن.
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴:۳۳
پاسخ
46
182
hamed ss
استقلال رفته پول داده و پول زیادی هم داده تا بازیکن رو گرفته ولی پیروزی شبانه و غیرقانونی رفته به اردوی تیم ملی با دوتا بازیکنی که با استقلال تموم کرده بودن قرارداد بسته سیدجلال حسینی و وحیدامیری که الان اسطوره تون هستن با استقلال تموم کرده بودن ولی با پول های بی‌حساب ح.ه که الان بدهکار بانکی هست اون‌ها رو گرفتین.
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳:۳۶
62
21
HEROBOY
اون سالهایی که استقلال بهترینا رو جمع میکرد وزیر طرفدارشون نبود عایا؟ اهان همه به ندای قلبشون گوش میکردن البته ندای فتح الله زاده و پولهایی که بیحساب خرج میکرد
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱:۲۷
پاسخ
26
168
Abedi
اون موقع وزیر کجا بود ؟؟؟ اون موقع ها استقلالی واقعی بود نه الان که با تبعیض میخوان شمارو قوی کنن تا به افتخارات تاج بزرگ برسید
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۷:۴۵
103
22
4 یا 6؟ مساله این است
و یکی از بزرگترین معماهای تاریخ، مبلغ قرارداد نکونام بوده که الانم بعد از ده سال قابل توجه است
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۱۲
پاسخ
9
181
نجیم رحمانی
روزی که کریمی برگشت پرسپولیس یادمه شب تا صبح إز خوشحالی نخوابیدم
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۳۵
پاسخ
9
161
صدیق قاسمی
داستان نکونام و فتح الله زاده واقعا دروغ بزرگ همه أین نقل و انتقالات بود
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳:۲۵
پاسخ
6
126