مرگ صدها کارگر در جریان ساخت‌وسازها برای جام جهانی قطر

مرگ صدها کارگر در جریان ساخت‌وسازها برای جام جهانی قطر

1967
15:25
09 خرداد 1394
سازمان عفو بین‌الملل از مرگ صدها کارگر در حین آماده‌سازی قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خبر داد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  سازمان عفو بین‌الملل از مرگ صدها کارگر در حین آماده‌سازی قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به مرگ صدها کارگر در حین آماده‌سازی قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 بار دیگر از عمل نکردن این کشور به وعده‌هایی که در مورد بهبود شرایط کارگردان داده بود، انتقاد کرد.

قطر به منظور آماده‌سازی امکانات مورد نیاز برای میزبانی جام جهانی 2022،‌ بیش از یک و نیم میلیون کارگر را به کار گرفته است. این تعداد بیش از سه برابر کارگرانی است که روسیه برای آماده شدن به منظور میزبانی جام جهانی 2018 استخدام کرده است.

فیفا در سال 2010 در شرایطی به میزبانی قطر رای داد که آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم برای میزبانی جام‌جهانی فوتبال اعلام آمادگی کرده بودند. جدی‌ترین رقیب قطر برای میزبانی مسابقات استرالیا بود و همگان تا دقایق آخر باتوجه به وسعت کم قطر و شرایط نامطلوب آب و هوایی شانس استرالیا برای میزبانی را بیشتر می‌دانستند اما قطر با توجه به لابی‌های احتمالی خود، ثروت عظیم گازی و رسانه‌هایش میزبانی این مسابقات را از استرالیا ربود. نمایندگان فیفا پس از این انتخاب به دریافت رشوه‌های کلان از سوی امیر قطر متهم شدند. این اولین باری خواهد بود که کشوری عربی از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده خواهد داشت.

1140

نظرات کاربران
فتح الله
کجاست این حقوق بشر تا به وضعیت غیر انسانی این کارگرها یا بهتر بگوییم برده های شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس رسیدگی کنند؟؟؟؟؟؟؟
۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۹:۴۹
پاسخ
0
4