مسعود شجاعی: با رویای بزرگی به جام ملت‌های آسیا آمده‌ایم/ دوست نداریم زود به خانه‌مان برگردیم

مسعود شجاعی: با رویای بزرگی به جام ملت‌های آسیا آمده‌ایم/ دوست نداریم زود به خانه‌مان برگردیم

3272
17:32
03 بهمن 1397
کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ما، بازیکنان تیم ملی به هم قول داده‌ایم و با رویای بزرگی به جام ملت‌های آسیا آمدیم و دوست داریم که همه کشور و مردم با ما همراه شوند.

به گزارش وبسایت نود، مسعود شجاعی در نشست خبری پیش از دیدار برابر چین با دفاع از عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: ابتدا در مورد این موضوع باید بگویم که ما در بازی‌های گذشته حداقل پنج شش موقعیت صددرصد گلزنی داشتیم و استفاده نکردیم و تیمی که دفاعی بازی می‌کند نمی‌تواند این همه موقعیت گل داشته باشد. من فکر می‌کنم بهتر است، بگوییم که خوب حمله می‌کنیم و به خاطر همین گل نمی‌خوریم.

وی در پاسخ به این پرسش که «تیم ملی فوتبال چین نسبت به 10 سال گذشته چه تفاوتی کرده است؟»، گفت: سرمایه‌گذاری که چینی‌ها کرده‌اند چیزی فراتر از استاندارد جهانی در فوتبال بوده است و این نشان می‌دهد که چقدر علاقه‌مند هستند فوتبال‌شان پیشرفت کند. چینی‌ها دنبال این هستند که به سطح عالی فوتبال برسند و تلاش زیادی کردند با قرارداد بستن با مربیان و بازیکنان طراز اول بتوانند لیگ‌شان را قوی کنند تا یک تیم ملی قوی داشته باشند. مطمئناً آنها پیشرفت داشته‌اند و نکته‌ای که باید بگویم این است که از بازی آخری که با تیم چین در مقدماتی جام جهانی داشتیم، تیم خیلی بهتری شدند و خیلی یکدست هستند. مطمئناً فردا بازی سختی خواهیم داشت.

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «تیم ملی 43 سال است قهرمان جام ملت‌های آسیا نشده، قهرمانی آسیا چه مقدار می‌تواند در بین بازیکنان ایجاد انگیزه کند؟»، گفت: امیدوارم که این اتفاق بیفتد و هرچند که خیلی سخت است و راه زیادی داریم. مطمئناً چیزی که من می‌بینم و در مقایسه با تیم‌های گذشته باید بگویم، ما همیشه به جزئیات باختیم و نتیجه نگرفتیم و از جام‌های قبلی خارج شدیم. ما به همین خاطر نتوانستیم به موفقیت برسیم. چه بسا که به همین اندازه این دوره تیم خوبی داشته باشیم.

شجاعی یادآور شد: در دوره‌های قبل هم تیم‌های خوبی داشتیم، ولی این بار به عنوان کاپیتان تیم، باید بگویم که یک «تیم» هستیم و خیلی تیم خوبی هم هستیم. این نکته خوبی است و بازیکنان همه فروتن و بی‌ادعا هستند. این نکته مهمی است که از روز اول به ما خیلی انگیزه داده است. ما به هم قول داده‌ایم و با رؤیای بزرگی به جام ملت‌های آسیا آمدیم و دوست داریم که همه کشور و مردم با ما همراه شوند و ما هم با تمام وجودمان سخت تلاش کنیم که این راه باقیمانده را طی کنیم و به رؤیا‌ی‌مان برسیم. دوست هم نداریم زود به خانه‌مان برگردیم و امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

نظرات کاربران
داود
شما بعد از بازی با ژاپن برگرد چون دیگه آخرش همنجاست
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱:۳۵
پاسخ
82
5
Reza
انقد ژاپن ژاپن نکن باو..ژاپن تا اینجا هم باشانس اومده و گرنه هیچ نشانی از اون ژاپن مقتدر نداشته و ضعیف ظاهر شدن
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳:۳۳
5
36
ایرانی
یکی از باشخصیت ترین فوتبالیست ها که می شناسم همین اقا مسعود هست . به امید موفقیتش و موفقیت تیم ملی
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸:۴۲
پاسخ
7
72
ایرانی
مسعود باید جام را خودت بگیری دستت بیاری
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷:۰۳
پاسخ
6
61
علی
کی روش عادتشه که فوتبالیستای سرشناس رو سرکوب کنه بعد بزاره کنار . اسیاب به نوبت
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۱:۰۹
پاسخ
53
12
LOGAN
شجاعی بازیکن خوب و باخلاقیه(در حال حاضرکمک مربی خخخ) و واقعا امسال یک تیم یکدست داریم همه تقریبا خوبیم به امید پیروزی
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱:۴۸
پاسخ
6
31
ناجی
شما بدون جام جایی برنمیگردید مستر شجاعی :/
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳:۵۲
پاسخ
2
90
رضا
کی‌روش اینو برده با خودش فقط برای مصاحبه...
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷:۲۸
پاسخ
96
17
ققنوس سرخ
یعنی کیروش فقط شجاعی رو واسه ی مصاحبه کردن برده؟؟1
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳:۴۳
پاسخ
84
12
Wien
اگه کی روش فقط یک چیز مفید بما یاد داده باشد،آن اینستکه برای بازیکن ایرانی این نکته را جا بیندازد که "تیم" و اهداف تیم از هر چیزی بالاتر است،ما در گذشته شاهد،بازیکن سالاری،حاشیه،باندبازی،رفیق بازی،بی نظمی و......بودیم که تک تک این مسائل به "تیم" ضربه میزد،ولی الان بازیکنان فهمیده اند،تیم از تمام این مسائل مهمتره.
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰:۲۳
پاسخ
4
87
علی بارساا
بجز طرفداران یه تیم خاص همه دوست دارن تیم ملی قهرمان بشه . فقط به طرفدارای اون تیم خاص یادآوری میکنیم که شمایی که از بردن یکی دوتا پرچم ژاپن اونم تو بازی باشگاهی آشفته بودین حالا چی شده که آرزوی باخت و حذف تیم ملی را دارین ؟؟ مگه کیروش حرف اشتباهی زد که گفت تمام تلاش فدراسیون فقط و فقط حمایت از یک تیم خاصه ؟ چطور برا بازی یه تیم باشگاهی ( که شاید فقط برا بیست درصد جمعیت کشور مهمه ) حتی حاضر شدن مدارس را تعطیل کنن ولی برا بدرقه تیم ملی حتی حاضر نشدن یکیشون به فرودگاه بره انگار نه انگار که تیم ملی بود و میخواست به جام ملت های آسیا بره ...الان به عینه بر همگان معلوم شد که وطن فروشان واقعی کیا هستن ... درود بر کیروش بزرگ که همیشه حقایق میگه . هیچ وقت از یادمان نخواهد رفت که بخاطر فشار ای مرد کمپ تیم ملی درست شد . عکس العمل این مرد بخاطر تحریم کمپانی نایک بر علیه تیم ملی و دفاع جانانه از حق تیم ملی ایران و مردم ایران هیچ وقت از یاد ما نخواهد رفت هر چند که به ضرر خودش بود . کمک های این مرد بزرگ به موسسات خیریه که در خفا انجام داده و در بوق و کرنا نکرده گوشه کوچکی از خدمات این مرد بزرگ به ایران و ایرانی هاست بماند که تیم ملی را ساخته که کشورهای آسیای دوست دارن فقط یه بار بتونن دروازشو باز کنن.... آدمین لطفا بچاپ
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۴۸
پاسخ
31
83
Hissein
دوست عزیز بجای خالی کردن عقده هات در مورد پرسپولیس ب تیم خودت برس فراموشتم نشه باشگاهی که بیشترین تاثیر رو رو موفقیت تیم ملی داشته پرسپولیس بوده با بازیکنانی که از ۴سال پیش به تیم ملی داده پس الکی تعصب بیجا از کی‌روش نشون نده ..مربیه بزرگیه همه قبول داریم ولی پرسپولیسم بزرگه و هیچکس حق اهانت نداره
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۵۱
61
23
عشقممم نیمار
با کیروش جون .. هر رویایی ..دست یافتنیه ..:-) چون ب قول مورینیو ..سرمربی شیلی..عاقای لیپی..مربی معروف عمان..و‌حتی رسانه های عربستان .. کیروش جوون ..اینقد مربی بزرگی ک راحت میشه باش موفق شد :-)
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۱۰
پاسخ
23
49
داود
شما شیشتقلایها انقدر مربی خوب ندیدید که وسعت کیروش براتون مثال زدنیه ... ادمین جان لطفا..... ممنون
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۳:۳۳
33
8
مسعود گراوند عاشق تیم ملی و پرسپولیس
به امید پیروزی تیم ملی ایران در این بازی و قهرمانی ایران عزیز در جام ملتهای آسیا
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱:۱۳
پاسخ
2
55
معمار
به امید قهرمانی و بالا برئن جام با دستای شما کاپیتان
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۶:۳۷
پاسخ
2
53
Amir persp0lisi
حالا حالاها امارات میمونیم تا آخره مسابقات با جام برمیگردیم ❤❤❤❤❤❤
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۳۲
پاسخ
2
63
اکبر مولایی-پرسپولیس
زود کجا بود انشالله باجام برمیگردید ...فقط کیروش رو بعد قهرمانی نیاریدش ایران خخ
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴:۰۷
پاسخ
52
22