مسیر مستقیم یحیی برای قهرمانی؛ واگذاری تونل وحشت به رقیبان

مسیر مستقیم یحیی برای قهرمانی؛ واگذاری تونل وحشت به رقیبان

12849
18:12
09 اسفند 1398
پرسپولیس که با وجود از دست دادن بیشتر امتیازات تونل وحشت موفق شده بود قهرمانی نیم‌فصل را از آن خود کند، حالا با کارنامه جدیدش شرایط بسیار بهتری هم پیدا کرده است.

به گزارش وب‌سایت نود، برد پرسپولیس مقابل شهرخودرو و بعد از آن اعلام نتیجه بازی مقابل سپاهان و کسب 6 امتیاز در یک روز به معنای پایان تونل وحشت لیگ برای یحیی بود. تونلی که برای یحیی به وحشتناکی کالدرون نبود و او توانست به آسانی آن را به پایان برساند. پرسپولیس در نیم‌فصل اول در 5 بازی سخت خود 6 امتیاز اندوخت؛ بردن استقلال و صنعت نفت آبادان و باخت به تراکتور و سپاهان و شهر خودرو عملکرد کالدرون در این مقطع حساس بود. در دور برگشت اما قرمزهای پایتخت با امتیازگیری بیشتر از دو برابر شرایط بسیار خوبی در جدول پیدا کردند. یحیی فقط در دربی تهران 2 امتیاز از دست داد و بقیه بازی‌ها را با برد پشت سر گذاشت.

پرسپولیس که با وجود از دست دادن بیشتر امتیازات تونل وحشت موفق شده بود قهرمانی نیم‌فصل را از آن خود کند حالا با کارنامه جدیدش شرایط بسیار بهتری هم پیدا کرده است. یحیی در حالی دوئل قهرمانی با رقیبانش را ادامه خواهد داد که دو برگ برنده در دست دارد. برگ برنده اول او این است که در میان 7تیم بالای جدول فقط باید به دیدار نکونام و فولاد برود. تیمی که  اوج گرفته و حریف سرسختی محسوب می‌شود. به غیر از این تک بازی بقیه دیدارهای پرسپولیس با تیم‌های هشتم تا شانزدهم جدول است که روی کاغذ حریفان آسانی به شمار می‌روند. اگرچه حساس‌شدن رقابت در انتهای جدول و تلاش تیم‌ها برای بقا آنها را به حریفان خطرناکی تبدیل می‌کند و همچنین نتایج شگفت‌انگیز تیم‌هایی مانند گل‌گهر و شاهین آنها را به رقبایی سرسخت تبدیل خواهد کرد اما پرسپولیس نسبت به نیمه اول نیم‌فصل دوم بازی‌های آسانتری پیش رویش است.

برگ برنده دوم این است که همه تیم‌های مدعی برخلاف پرسپولیس در ادامه راه به تونل وحشت خواهند رسید. استقلال از دو هفته آینده باید به ترتیب با تراکتور، فولاد، صنعت نفت و با فاصله یک هفته هم با سپاهان و شهرخودرو دیدار کند. این مسیر شهرخودرو در 5 هفته پایانی است که احتمالا تغییرات زیادی در رتبه این تیم برای پایان لیگ خواهد داد. سپاهان هم از دو هفته دیگر ماراتن سختش را آغاز خواهد کرد. در هفته‌های باقی‌مانده مدعیان با قرار گرفتن مقابل هم امتیازات را تقسیم می‌کنند و این به نفع پرسپولیس خواهد بود که می‌تواند با خیالی تقریبا راحت به تماشای دوئل‌هایی بنشیند که نتایج آن می‌تواند او را به جام نزدیک و نزدیک‌تر کند. مهم‌ترین وظیفه یحیی در این هفته‌های باقی‌مانده این است که مثل کالدرون، از پایین جدولی‌ها به راحتی امتیاز بگیرد.

30388

نظرات کاربران
PRS
نباید تیمارو دسته کم گرفت ،اشتباه محضه
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱:۳۴
پاسخ
1
68
م.ح.س.ن
تجربیات نشون داده تو ایران هر جنس و کالایی متقاضی زیاد داشته باشه اون کالا گرون میشه یا کم یاب.این روزا پماد سوختگی علاوه بر اینکه گرون شده کم یاب هم شده‌.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴:۳۱
پاسخ
1
67
red boy
پرسپولیس نباید کاری به نتایج دیگر تیم ها داشته باشه فاصله بسیار خوبی با بقیه تیم ها داره و همه چی دست خودشه و فقط باید به بردن بقیه بازی ها فکر کنه
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹:۵۱
پاسخ
1
49
عشق قرمز
سکوت عجیبی در لیگه کسی صداش درنمیاد لابد اینم کار وزیره
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴:۱۳
پاسخ
0
56
پرسپولیسی متعصب
من نمیدونم پرسپولیس این همه عامل پرسپولیسی داشت بس نبود؟ وزیر پرسپولیسی، ای اف سی پرسپولیسی، فیفای پرسپولیسی، cas پرسپولیسی. حالا هم کرونای پرسپولیسی اضافه شده! بخاطرش بازی ها رو لو نمی کنن.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۱۰
پاسخ
0
50
تورکم ولی با افتخار پرسپولیسی
اگر به هر دلیلی مثلث جاپنی پماد لازم هستن به ما مربوط نیست. ما پرسپولیسیم!
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸:۰۰
پاسخ
0
46
keiiihan
پرسپولیس ایرانیم ؛حالا حالاها قهرمانیم مهندسی فقط مهندسی خدااااااااااااااا
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰:۵۴
پاسخ
1
39
zhandarm
اینه لیگه مهندسی شده :)))
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹:۴۶
پاسخ
38
0
پیمان
پرسپولیس داره مقل بایرن، یوونتوس و یا پی اس جی میشه که با هر سرمربی سالهاست که قهرمان لیگ خودشون هستند فقط با این تفاوت که اونا هر سال یک یا چند مدیرعامل عوض نمیکنند. دلیل اصلی مشترک همه تیمهای موفق اینه که اون حس و تفکر قهرمانی را به همراه بازیکنانشون خفظ میکنند و بعضا مهره هایی به تیم اضافه میکنند که بازیکن اون پست خودش بخواد جدا بشه یا نیاز به جوانگرایی باشه که پرسپولیس هم از وقتی شاکله اصلی تیمش نسبت به فصل قبل حفظ شد موفقیت هاش ادامه دار شد و زمانی بود که بازیکن بیست ویکی دو ساله مثل شیث و یا علیرضا حقیقی از بس همه تیم جدید بودند کاپیتان میشدند.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱:۵۰
پاسخ
0
33
رسول
جونم پرسپولیس
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۳:۲۹
پاسخ
0
33
حمید از مشهد
یه نکته میخوام بگم که خیلی مهمه در توهمات رقیبان که میگن لیگ مهندسی شده هست مثلا چرا پرسپولیس در آسیا بدنتیجه میگیره... همه ش برمیگرده به تمرکز و اعتماد به نفس یک تیم..مثلا درلیگ ازبس قهرمان شدیم دیگه بدون استرس و ترس وارد زمین میشیم ولی درآسیا چون در به دنبال قهرمانی اول فرمت جدید هستیم با استرس وارد زمین میشیم که همین تمرکز رو دور میکنه .دقیقا مثل لیگ خودمون که هرسال رقیبان میگن امسال دیگه ما قهرمانیم ولی تا چند اختلاف امتیاز میفته بین تیمها یا حتی در شرایط امتیاز مساوی بارها امتیاز ازدست دادن که نشان از استرس و عدم تمرکز هست پس به توهمات و اتهامات علیه پرسپولیس پایان بدید و ضعفهای خودتون رو بپوشونید..مگه امسال کم ستاره هایی استقلال و تراکتور و سپاهان خریده و داره؟ خب دیگه وقتی خودتون نتیجه نمیگیرید که نمیتونین بگید اونم مهندسی شده هست
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۸:۳۰
پاسخ
0
28
10-10-3
قربونت برم بالایی که همه چیو برامون مهندسی میکنی
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۵۳
پاسخ
23
276
کاشیما قهرمان
منظورت وزارت و جعل ه؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۱۴
42
0
رامین ۶*۴
باشگاه پرسپولیس نباید زیر بار تعطیلی لیگ بره.:: میخوان لیگ تعطیل بشه و قهرمانی و پوکر .پرسپولیس ازبین بره ،،،. لیگ اگر قرار باشه تعطیل شه باید نتایج رو در روی ۷ تیم بالای جدول که رو کاغذ شانس قهرمانی دارن رو لحاظ کنند تا قهرمان مشخص شه و ۶ تیم پایین جدول هم برا سقوط نتایج رو در رو شون محاسبه بشه
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸:۳۹
پاسخ
18
193
Ar
واقعا انگار واسه شما سلامتی بازیکن ها مهم نیس! متاسفم! اگر به قدرت تیمتون برای رسیدن به عنوان قهرمانی باور دارید، نباید نگران این موضوع باشید. پس معلومه خودتونم میدونید که این تیم قدرت و شایستگی لازم برای قهرمانی رو نداره، که با یه تعطیلی ممکنه از بین بره.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۲:۳۳
23
1
کتاب خوب...
امر دیگه ای نداری؟دوغی نوشابه ای.بوقی...این قوانیین من دراوردی از کجا میاد....
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱:۳۶
12
0
پارمیس
این قرمز منه دوسش دارم خیلیییی زیاد قهرمانی بهش میاد #پوکر_سوزش
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۲:۱۸
پاسخ
11
215
حجت پرسپولیسی
اگر علائم سردرد سرگیجه هذیان توهم و بی خوابی را دارید نگران نباشیداینها علامت کرونا نیست علامت پنج سال حسرت بالاتر بودن از پرسپولیسه...خطاب به مثلث
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵:۳۷
پاسخ
9
261