مشروح برنامه 14 دی نود / گفت‌وگوی مفصل با کاپیتان استقلال

مشروح برنامه 14 دی نود / گفت‌وگوی مفصل با کاپیتان استقلال

68565
00:40
15 دی 1394
سایت رسمی برنامه نود - سیدمهدی رحمتی با حضور در استودیوی برنامه گپ مفصلی با فردوسی‌پور زد. برنامه نود سه هفته به تعطیلات میان فصل می‌رود.

وبسایت رسمی برنامه نود - برنامه نود این هفته با محوریت پوشش هفته هفدهم لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت 22:35 از شبکه سه آغاز شد.

عادل فردوسی پور اعلام کرد با تعطیلی یک ماهه لیگ برتر دو سه هفته در خدمت شما نخواهیم بود و استراحت می کنیم و از طریق شبکه و سایت برنامه اعلام می کنیم برنامه بعدی چه روزی خواهد بود.

در ابتدای برنامه سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین گل 4 ماه اخیر پخش شد.

تیم منتخب هفته شانزده لیگ برتر از سوی کارشناسان برنامه اعلام شد که محمدرضا اخباری با نمره 1.5 بهترین بازیکن هفته شد.

تیم منتخب هفته 17 هم اعلام شد که علی قربانی و جلال رافخایی با نمره 1.5 بهترین بازیکن هفته شدند.

خلاصه ای از آنچه در برنامه 14دی نود خواهید دید پخش شد.(ویدیو)

گزارشی آماری درباره عملکرد تیم ها در نیم فصل اول لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

ترین های هفته هفدهم لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

نود درجه و مرور طنز مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر بخش بعدی بود.(ویدیو)

گزارشی به مناسبت درگذشت محمدعلی اینانلو پیشکسوت عرصه رسانه های ورزشی و محیط زیست پخش شد.(ویدیو)

دربی تبریز بین تراکتورسازی و گسترش فولاد به عنوان اولین مسابقه هفته روی آنتن رفت.(ویدیو)

 دربی سپاهان و ذوب آهن مسابقه بعدی بود که از نود این هفته پخش شد.(ویدیو)

خلاصه و حواشی مسابقه پرسپولیس و استقلال خوزستان با شکست صدرنشین لیگ برتر بازی بعدی بود که در جدول پخش قرار گرفت.(ویدیو)

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با روزهای هفتم تا چهاردهم دی بخش بعدی نود این هفته بود. سالگرد دربی جنجالی 9 دی 79، تولد همایون بهزادی در 14 دی 1320، سالگرد بازی جنجالی پرسپولیس سپاهان و نابینا شدن سرباز احمدی، بازی جنجالی سپاهان و استقلال در اصفهان از جمله بخش های تقویم این هفته بود.(ویدیو)

اسماعیل صفیری به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شده وقرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته قبل به کمک او انجام شد.

داوری مسابقات پخش شده مورد بررسی قرار گرفت که صفیری درباره بازی تراکتور - گسترش فولاد گفت: تکل شدید سزار روی پای اکرامی خطای شدید بود و باید با کارت قرمز جریمه می شد که داور کارت زرد داد. سه دقیقه بعد سزار مجددا می توانست با دریافت کارت زرد دوم اخراج شود که باز هم نشد. سرنگونی محمد ابراهیمی در محوطه جریمه تراکتورسازی برخورد طبیعی فوتبال بود و مدافع تراکتورسازی خطایی نکرد.

کارشناس برنامه نود درباره مسابقه سپاهان و ذوب آهن گفت: سرنگونی محرم نویدکیا در آخرین نقطه خط دفاعی ذوب آهن چون فاصله 45 متری با دروازه داشت کارت زرد برای بازیکن خطاکار کافی بود و ممکن بود مدافع دیگر ذوب آهن به او برسد.
صفیری درباره بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان گفت: هل دادن مهدی طارمی روی خط محوطه جریمه پنالتی نبود و بازیکن پرسپولیس بیرون از محوطه جریمه بود و خطا بیرون اتفاق افتاد. بار دیگر هل دادن طارمی توسط کولیبالی در محوطه جریمه یک درگیری منصفانه است و خطای پنالتی نیست. قبول گل مهدی طارمی نشان از تجربه بالا و تمرکز آقای سخندان کمک داور بازی هست که ادامه بازی داد و آفساید نبود.(ویدیو)

مهدی رحمتی مهمان ویژه برنامه امشب نود به استودیو آمد و گفتگو با او آغاز شد.(ویدیو)

*عادل فردوسی پور در ابتدا پرسید درباره مصدومیتت صحبت کن، به خاطر همین هم روی صندلی دورتر نشستیم تا راحت باشی.
مصدومیت من پارگی 9 سانتی متری از ناحیه عضله فوقانی چهار سر ران است. دکتر نوروزی بعد از دیدن عکس من گفت یک ماه تا یک ماه و نیم طول می کشد که خوب شود. فکر می کنم بازی سیاه جامگان اولین بازی بود که در 15 سال اخیر به دلیل مصدومیت از دست دادم.
*خودت بدت نمی آمد بازی کنی؟!
شرایط پایم خطرناک بود و دکتر نوروزی اجازه نداد ممکن بود سه چهار ماه مصدوم شوم.
*این فصل شرایط فوق العاده ای دارید و تیم خوبی جمع شده است.
اول سال که استقلال داشت با کادرفنی و دیدگاه جدید بسته می‌شد خیلی ها نظرشان درباره تیم ما این بود نهایتا بتواند  با نتایج پرنوسان سهمیه بگیرد. خدا را شکر کادرفنی با بازیکنان و جوانانی که جذب کردند و از قبل در تیم بودند تیمی همدل و همصدا را تشکیل دادند که کادرفنی و بازیکنان با هم هماهنگی دارند و همدل هستند و فکر می کنم همدلی باعث شده امسال خوب نتیجه بگیریم.
*بازیکنان ذخیره هم همین طور هستند و با تمام وجود به زمین می آیند مثل آرش برهانی.
حسن تیم ما همین است که بازینکان با سابقه آن از جمله آقای برهانی، طالب لو و حنیف عمران زاده وقتی بازی می کنند در زمین به تیم کمک می کنند و اگر بازی نکنند به جوانان روحیه و انگیزه می دهند و این طور کمک می کنند و به خاطر همین می گویم تیم همدل است.
*این که پرسپولیس و استقلال همزمان خوب هستند هم به جذابیت لیگ کمک کرده.
هر ساله هر موقع این دو تیم با هم در کورس صدر جدول بودند لیگ داغ تر و جذاب تر شده و سطح کیفی و فنی لیگ بالا رفته و باعث شده تماشاچیان جذب ورزشگاه شوند که آن هم بحث خودش را دارد.
*امسال یکی از بهترین و کم اشتباه ترین فصل هایت بوده و نوسانت کم بوده در حالی که در گذشته یکی دو مقطع کوتاه بد داشتی.
هر سال در دوران فوتبال من یک سری حواشی همراه من بوده اما امسال سعی کردم با کمک دوستان و اطرفیانم که به من کمک می کنند این حاشیه ها را کنار بگذارم و فقط تمرکزم روی بازی و تمرین کردنم باشد. من قبلا سال فوتبالی بهتر از این هم داشته ام، دروازه بان وظیفه اش گل نخوردن است، مخصوصا وقتی در تیم پرهواداری مثل استقلال بازی می کند. سعی کردیم تمرین کنیم و همراه بازیکنان دست به دست هم بدهیم تا هواداران تیم را خوشحال کنیم و ثمره اش این بوده که شما و اصحاب رسانه از کار ما رضایت دارید.
*چند بازی اوایل فصل و قبل از بازی پرسپولیس کمی نمراتت پایین تر بود نسبت به این اواخر.
اگر به ترکیب بازی سیاه جامگان نگاه کنید فقط آرش برهانی، سجاد شهباززاده ، کرار و امید ابراهیمی از سال قبل در زمین بودند و همه بازیکنان جدید در ترکیب قرار داشتند. ما به پروسه زمانی نیاز داشتیم تا بازیکنان با هم هماهنگ شوند و  خدا را شکر خیلی زود با تمرینات کادرفنی به هماهنگی رسیدیم و وضعیت پایدار رسیدیم.
*علاوه بر تمرینات تیمی خودت تمرین اختصاصی داری؟
100 درصد نمی شود گفت ندارم. من هر روز صبح با فرهاد چیذری که 13 سال است مربی اختصاصی من است از ساعت 8 تا 10 تمرین می کنم. بعدازظهر هم با آقای تراب پور تمرین می کنم. جا دارد اینجا از آقای بابازاده هم تشکر کنم.
*توپی که از عالیشاه در دربی گرفتی چه تمرینی باعث شد تا آخرین لحظه بایستی؟
تمرینات ما بستگی به شرایط بازی دارد. آقای تراب پور بسته به شرایط بازی تمرین را در می آورد. در این چند سال خیلی روی تمرینات با چشم بسته تمرکز می کنم و تمریناتی که با توپ تنیس انجام می دهم. چشمانم را می بندم و با صدای مربی بلافاصله چشمانم را باز می کنم و توپ را می بینم تا سرعت عملم بالا برود!

*در برنامه نود با وجود اینکه یک سری می گفتند استقلالی ها کم شرکت می کنند بهترین بازیکن 2 ماه لیگ شدی. فکر می کنم با کارهایی که برای هادی نوروزی کردی پرسپولیسی های منصف هم به تو رای دادند.
یکی از بدترین خبرهایی که در تمام دوران ورزشی ام شنیدم فوت هادی بود. یک برهه با هادی در تیم ملی بودم و با هم دوست بودیم، او واقعا از لحاظ اخلاقی نمونه بود. هرکسی بعد از فوت هادی یک سری کار از دستش برمی آمد انجام داد تا یاد هادی باقی بماند و این هم از ذهن من برآمد و انجام دادم. مهم تر از همه این بود بعد از فوت هادی وفاقی که بین طرفداران پرسپولیس و  استقلال به وجود آمد. در دربی هم دیدید طرفداران تیم های خودشان را تشویق کردند و فحاشی نکردند و دقیقه 24 با همدیگر هادی را تشویق کردند. از طرفدارای عزیز پرسپولیس خیلی ممنونم بعد از این اتفاق در صفحه شخصی من خیلی هایشان کامنت های محبت آمیز می گذارن و به من لطف دارند اما من در زندگی ام هیچ وقت کاری برای ریاکاری انجام دادم و فقط از دلم بوده و این یادش تا آخر فصل با من خواهد بود.
*اتفاقات مثبت از آن به بعد برایت رخ داد و اوجش پنالتی های بازی با نفت بود.
در این فصل یکی از هدف گذاری های ما جام حذفی بود چرا که راحت ترین راه برای کسب سهمیه است و خدا را شکر با وجود اینکه به قرعه سختی خوردیم بازی ها را بردیم. بازی نفت هم یکی از بازی ها بود که لطف خدا شامل حالم بود و شرمنده هواداران نشدم. واقعا از آنها ممنونیم که می آیند و در سرما و گرما از ما حمایت می کنند. فکر می کنم اصلی ترین مشکل در استادیوم های ما کم بودن تماشاگر ها است. این مسئله چند تا دلیل دارد؛ یکی گران بودن بلیت و نمونه آن بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان که بازی که رایگان اعلام می شود و تماشاگران چه جوری به ورزشگاه می آیند.  هرکس بخواهد به آزادی بیاید باید هزینه مضاعفی برای رسیدن به ورزشگاه آزادی بدهد و اگر یک تغذیه ای هم بخواهند هزینه کنند حداقل 70 تا 80 هزار تومان هزینه آن می شود. اگر بلیت ها ارزان تر شود و امکانات رفاهی بهتر شود تماشاگران می آیند.

*اگر تیم ها خوب بازی کنند تماشاگران بیشتر نمی شود؟
امسال هم پرسپولیس و هم استقلال خوب بازی می کنند و خدا را شکر تیم ما خوب نتیجه گرفته و فقط پرسپولیس کمی در نتیجه گیری بدشانس بوده. بچه های تیم ما چون جوان هستند میخواهند هواداران را در ورزشگاه ببینند که آنها را حمایت می کنند و همین جا از هواداران میخواهم چه در استادیوم چه در صفحات مجازی از این بچه ها حمایت کنند.

*چرا صادقیان پنالتی چیپش را به گوشه زد؟ خیلی عجیب بود!
وقتی دید من وسط دروازه ایستادم به گوشه زد.
*کدام گل در نظرسنجی از همه بهتر بود؟
همه گل ها قشنگ بودند، خودم هم که هر سال پای ثابت گل های قشنگ هستم!
*اما گلی که خوردی تقصیر تو نبود، تقصیر چه کسی بود؟ فخرالدینی؟
نه تقصیر میلاد نبود تقصیر من بود. فکر نمی کردم آن جا توپ را لو بدهد و آقای خیری هم ضربه اش را خیلی خوب زد. همه گل ها خیلی زیبا و قشنگ بود و شرایطش خاص بود. گل شهباززاده و سروش رفیعی خیلی قشنگ بود و چون هردو در یک سبک بودن من جفتش را انتخاب می کنم. سجاد جزو مهاجمان خوب ایران است و هم قدرت پا به توپ هم حفظ توپ هم سرعت و هم ضربه به چارچوبش خوب است. یک مقطع افت داشت که خدا را شکر مشکلی داشت و حل شد. همه کسانی که این گل ها را زدند نابغه های فوتبال ما هستند و توانایی دارند در تیم ملی بازی کنند و به جز آقای خیری همه دوستان نزدیک من هستنن و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

*یک مقطع از فصل هم مریضی آقای پورحیدری فکر کنم تیم شما را متحد کرد.
در وهله اول خواهش می کنم بینندگان برای سلامتی همه مریضان و آقای پورحیدری دعا کنند و ایشان در صحت و سلامت کامل برگردند کنار ما. در مورد ایشان باید عرض کنم جزو بزرگان و اسطوره های باشگاه استقلال هستند، چه به لحاظ مقام هایی که آورده چه به لحاظ سالیانی که در تیم بازی کرده. میخواهم چیزی بگویم که کمتر شنیده اید. ایشان جزو اسطوره هایی بوده که هیچ وقت دنبال سهم خواهی و حق طلبی از تیم نبوده. جستجو کنید و ببینید ایشان چه زمانی که در استقلال بوده چه نبوده هیچ وقت مصاحبه ای علیه بازیکن یا مسئولی انجام داده؟ هیچ کس تا به حال به این خصوصیت ایشان توجه نکرده. او همیشه در این راستا حرکت کرده که استقلال موفق باشد. از ایشان خیلی تشکر می کنم چون قبل از بازی تراکتور خدمتشان رفتم و خیلی نگران بازی بود و می خواست با ما بیاید و من به جان علی پسرم قسم خوردم شما بمان و استراحت کن و من قسم می خورم برویم و ببریم و رفتیم بردیم و تقدیم ایشان کردیم و قبل از بازی همه بچه ها همدل شدند تا ایشان را خوشحال کنند.

*پارسال سقوطت با پیکان کمی عجیب بود و با اون همه بازیکن که داشتید 13 - 14 بازی آخر را نبردید. غیر از یکی دو بازی آخر که چند تا گل بد خوردی خودت فصل خوبی داشتی
تیم پیکان تازه بالا آمده بود بالا و به خاطر اینکه استقلال من را نخواست تصمیم گرفتم به خاطر شرایطی که فرزندانم داشتند در تهران بازی کنم و پیکان را انتخاب کردم به خاطر آرامشی که داشت. بازیکنان هر کدام از یک تیم آمده بودند و یک مقدار طول کشید تا هماهنگ شویم. ما 28 گل خوردیم که 4 تای آنها پنالتی بود. همه بازیکنان زحمت کشیدند که تیم سقوط نکند و فکر می کنم خواست خدا بود این اتفاق بیفتد و امسال جوانانی مثل صادق بارانی که داشتیم در حال درخشش در لیگ یک هستند و فکر می کنم می توانند صعود کنند.

*صادق بارانی همان بازیکنی است که می گفتند با او خیلی صمیمی هستی و پسرت هست؟!
هم او و هم بازیکنان دیگر مثل سیاوش یزدانی که مطمئنم یکی از بهترین مدافعان ایران می شود. . او هم بازیکن جوانی بود که سنش از من کمتر بود و هوای او را داشتم. خدا را شاکر این جوانان امسال دارند خوب بازی میکنند و صدر جدول هستند. شرایط جور نشد در لیگ بمانیم و دعا می کنم تیم به حقش برسد و به لیگ برتر صعود کند.

*اخیرا در پنالتی ها پشت میکنی به بازیکن حریف و روی اعصابش می روی، برای تمرکز این کار را می کنی؟
به خدا نه بحث تمرکز نیست. این عادت جدید من نیست همیشه این کار را انجام می دادم و با خدای خودم راز و نیاز میکنم. شما نگاه کنید بازیکنان نفت بعضی هایشان اصلا من را نگاه نمی کردند. آنها هم می توانند به من پشت کنند ولی من نگاهشان می کردم چون جوان و خوشگل بودند!

*برسیم به تیم ملی. از بهمن 91 تا امروز سه سال خیلی سخت به تو گذشته و تماشا کردن تیم ملی از تلویزیون در جام جهانی و جام ملت های آسیا برایت قطعا سخت بوده.
من در آن برهه زمانی یک تصمیم مقطعی گرفتم. خیلی از کسانی که در جامعه ما بودند بدون اینکه دلایل من را بشنوند من را قضاوت کردند و من هم هیچ وقت در موردش صحبت نکردم و سکوت کردم. یکی از مسائل را خودتان با گوش خودتان شنیدید و من هیچ موقع آن را بازگو نکردم. امسال هم که لیگ را شروع کردم تصمیم گرفتم در مورد این مساله صحبت نکنم و به خودم قول دادم فقط به جلو بروم و در حال حاضر موفقیت و سربلندی و خوشحالی هواداران استقلال برای من از هرچیزی مهم تر است و امیدوارم سر قولم بمانم.

*پس از آن که آن برخورد احساس را کردی و آن مصاحبه تند را انجام دادی و به جام جهانی و جام ملت ها نرفتی مدتی مصاحبه نکردی و هیچ پاسخی ندادی. اگر باز هم برگردیم حرکت 1 بهمن را تکرار می کنی؟
گذشته ها گذشته و اجازه بدهید در موردش بحث نکنیم اصلا دوست ندارم به عقب برگردم و ذهن مردم و طرفداران استقلال به این سمت برود که من به این مساله فکر می کنم.
*این امیدواری وجود دارد که اگر اختلاف نظر ها برطرف شود برگردی؟
آدم به امید زنده است ولی از آینده هیچ اطلاعی نداریم. ببینیم خدا چه می خواهد.

*این طور به نظر می رسد کی روش با کنار گذاشتن تو گربه را دم حجله کشته و رفتاری را تکرار کرده که با بازیکنان بزرگی چون کانتونا و دیوید ژینولا شده و نظم تیمی را حفظ کرده و تیم به موفقیت رسیده.
من اصلا به این مسائل فکر نمی کنم و اگر واقعا چنین ذهنیتی دارد برایش آرزوی موفقیت می کنم.

*نظرت درباره نظرسنجی بهترین های پس از انقلاب چیست. شبی که نام خودت در نظرسنجی بود کنار کشیدی و گفتی به آقای حجازی رای می دهی.
برای من خیلی افتخار بزرگی است که اسمم درکنار بزرگان و اسطوره های فوتبالمان مثل آقای حجازی ، عابدزاده و ابراهیم میرزاپور قرار بگیرد. آن شب هم قبل از اینکه نتیجه نظرسنجی  مشخص بشه با تمام به احترام آقای عابدزاده گفتم رای من آقای حجازی هست. این مسابقه که شما گذاشتید شاید در برنامه شما این نفرات مشخص شوند و شاید یک برنامه دیگر یک مسابقه بگذارد و نفرات دیگری انتخاب شوند. شاید سه سال دیگر نظرسنجی تکرار شود و نفرات دیگر انتخاب شوند. به نظر من این نظرنسجی بیشتر جنبه فان دارد. در سال های گذشته دیدید چقدر نظرسنجی بین پله و مارادونا گذاشتنذ و هنوز کسی نمی داند کدام بهتر هستند، یا نظرسنجی های بین مسی و رونالدو. من از طرفداران فهیم و دوست داشتی تیم می خواهم به این نظرسجی نگاه فان داشته باشند و این موضع گیری هایی که شده و از اتفاق هایی که افتاده بگذرند.
*به نظرم بد نیست به رای مردم هم احترام گذاشته شود.
جا داره اینجا بگویم امشب به دو دلیل خدمت شما رسیدم. یک اینکه لطف کردید دعوت کردید و تشکر می کنم به خاطر وقتی که به من دادید. در وهله دوم حامل پیامی هستم. طرفداران استقلال یک مقدار گله مند هستند از این برنامه. من و شما نمی توانیم منکر شویم نیمی از طرفداران فوتبال استقلالی هستند و با توجه به اینکه یکی از پرمخاطب ترین و تاثیرگذارترین برنامه های ورزشی در فوتبال کشور هستید نمی توانید روی این مساله چشم ببندید و دلیلش را نمی دونم و می توانید نظرسنجی بگذارید. از ظهر که اعلام شد خدمت شما می رسم در صفحه شخصی من کامنت های زیادی آمد که به برنامه نیایم. همین جا خدمت طرفداران عزیز عرض می کنم سعی کنیم همیشه نیمه خالی لیوان را نبینیم. برنامه نود و شخص عادل فردوسی پور خدمت های زیادی به فوتبال ما کرده و خیلی جاها بوده جلوی خیلی از اتفاقات گرفته شده به وسیله این برنامه تا فوتبال ما از مسیر درستش خارج نشود و به مسیر انحراف نرسد.

*بگویم چرا گله مند هستند؟ فکر می کنم یک سری مصاحبه هایی که دوستان قبلی که در استقلال بودند خیلی تاثیرگذار بوده. تماشاگران به مربی شان و به کسانی که در تیمشان هستند توجه می کنند، هرچند صحبت ها وحی منزل نیست ولی نقش داشته. یا مثلا محمد نوازی می گوید استقلالی ها کمپین درست کرده اند در برنامه رای ندهند در حالی که اگر از خودش بپرسی بین خودت و مهدوی کیا به کدام رای می دهی به مهدوی کیا رای می دهد. اگر شما آنالیزهای برنامه که انجام شده و بحث های فنی که شده را منصفانه نگاه کنید واقعا هیچ فرقی ندارد و قسم جلاله می خورم استقلال و پرسپولیس و سایر تیم ها هیچ فرقی ندارند و آن چیزی که حق است همیشه عنوان شده. آیتم های مختلفی که همیشه پخش شده بیانگر این ادعا است و هواداران عزیز استقلال مطمئن باشند هیچ فرقی نمی کند و زمان خیلی چیز ها را ثابت می کند.
من خودم چند بازی را دیدم در حق پرسپولیس و استقلال به لحاظ داوری خیلی ضرر دیدند. طرفداران استقلال فکر می کنند شما اشتباهات برای پرسپولیس را بیشتر بولد می کنید. من  نظرم دقیقا مخالف این است چون خودم شا را می شناسم و می دانم زمانی که پشت این میز می نشینید چنین دیدگاهی ندارید و سعی می کنید همه تیم ها را به یک چشم می بینید.
*صحبتی باقی مانده؟
امیدوارم بتوانیم با درایت کادر فنی و همت بچه ها به جلو برویم. جا دارد اینجا از بچه ها تشکر کنم با سختی های زیادی که داشتند و اوایل فصل پولی نگرفتند تیم رو به موفقیت حرکت می کنم و از مسئولان تیم می خواهم بیشتر تیم را حمایت کنند.
*در مورد گلرهای جوانی که الان در ایران هستند صحبت می کند؟
همه شان خوب هستند و همه بهتر از من هستند!
*خب دوست نداری بیشتر از این صحبت کنی، خیلی از مردم هم روی سایت سوال کردند و 4-5 هزار سوال فرستادند که بیشتر آنها درباره تیم ملی و کارلوس کی روش است که دوست نداشتی صحبت کنی.
چند وقت است در فوتبال ایران حرف ها خیلی زود عوض می شود. صحبت هایی که با "میگن"، "دست های پشت پرده" "آقایان" و... انجام می شود و فوتبال ما بیشتر انرژی اش صرف پاسخگویی به این حرف ها می شود که ساخته ذهن آدمای ترسو است که خودشان را پشت این مسائل مخفی کرده اند. من سعی کردم به این مسائل پاسخ ندهم، اگر یک حرف واحد باشد من پاسخگو هستم ، اگر یک فرد باشد من پاسخگو هستم ولی وقتی چند تا گزینه و چند حرف مختلف جلوی شما هست نمیتوانی پاسخگو باشی. اگر به یکی جواب بدهی دیگری کنارش درمی آید. وقتی یک نفر با چند نوع ادبیات و چند مدل حرف صحبت می کند ترجیح می دهم سکوت کنم و حرفی نزنم و  همه چیز را به مردم واگذار کنم که خودشان ببینند و بشنوند و قضاوت کنند.

*سوالات زیادی مجهول باقی موند.
مجهول باشد بهتر است. چون هیچ موقع با کسی روبرو نشدم که با من صادق باشد. خود شما یک نمونه آن را شنیدید، واقعا همان چیزی بود که در رسانه ها شنیده بودید؟ ترجیح می دهم زمانی صحبت کنم که آدم ها صادق باشند.

خلاصه و حواشی بازی ملوان و استقلال با تساوی دو تیم در انزلی پخش شد.(ویدیو)

 یک ساعت و 31 دقیقه پس از آغاز برنامه پس از شرکت یک میلیون و 286 هزار نفر برای اولین بار نتایج نظرسنجی اعلام شد که گل رامین رضاییان با 49.5 درصد اول بود و گل سجاد شهباززاده با 23 درصد دوم و گل خیری با 11 درصد سوم بود.

 

آنالیزی درباره عملکرد کمال کامیابی نیا و امید ابراهیمی در پست هافبک دفاعی پس از خداحافظی جواد نکونام از تیم ملی پخش شد.

عادل فردوسی پور اعلام کرد بازیکن جوان ذوب آهن که هفته گذشته نشان دادیم در بازی کلیه اش از جا درآمد و مصدوم شد کلیه اش را جراحی کرده و حالش خوب است و اعلام شده مشکلی نداشته و می تواند به بازی ها برگردد.

گزارشی درباره داستان دنباله دار خداحافظی مهدی رحمتی از تیم ملی و اختلافات او با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پخش شد.

گفتگویی با ستاره های ارامنه فوتبال ایران به مناسبت عید سال نوی میلادی پخش شد.(ویدیو)

از 90 تا 90 شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور بخش بعدی بود که پخش شد.(ویدیو)

 خلاصه مسابقه صبای قم و نفت تهران با شکست سنگین شاگردان علی دایی پخش شد.(ویدیو)

بازی سیاه جامگان در برابر استقلال اهواز مسابقه بعدی بود که روی آنتن رفت.(ویدیو)

بازی فولاد خوزستان و پدیده به عنوان مسابقه بعدی هفته 17 به پخش رسید.(ویدیو)

 عادل فردوسی پور به رامین رضاییان و جلال حسینی درگذشت عزیزانشان را تسلیت گفت.

داوری مسابقه ملوان و استقلال بررسی شد که صفیری درباره آن گفت: امین حاج محمدی در محوطه جریمه بی احتیاطی کرد و با دست نزهتی را هل  داد و جریمه اش یک ضربه پنالتی است که گرفته نشد. پنالتی ملوان درست بود، تماسی بین نوری و طالب لو دیده نمی شود ولی وقتی طوری در مسیر حرکت حریف قرار بگیری که سرنگون شود خطاست و پنالتی بود.

 وی درباره مسابقه صبا و نفت تهران گفت: سرنگونی مهاجم صبا در دقیقه سوم پشت محوطه جریمه خطا نبود و دو بازیکن با هم حرکت می کنند و بازیکن صبا وقتی می بیند به توپ نمی رسد خودش را زمین می اندازد. مدافع نفت در محوطه جریمه بی احتیاطی می کند و با تنه زدن بازیکن حریف را زمین می زند که خطاست و باید برای صبا پنالتی اعلام می شد که نشد.
صفیری درباره بازی سیاه جامگان و استقلال اهواز افزود: توپ در محوطه به دست بازیکن سیاه جامگان خورد اما چون غیرمنتظره بود خطای هند نبود. کارت زرد دوم به نظری بازیکن استقلال اهواز درست بود و به خاطر لگد بی پروایی که زد مستحق دریافت اخطار دوم و اخراج بود.

کارشناس برنامه نود درخصوص بازی فولاد و پدیده اظهار داشت: پنالتی فولاد بر روی فشنگچی کاملا درست بود و کارت زرد برای مدافع کافی بود چون مسیر بازی به سمت دروازه نیست و کنترل توپ به طور کامل در اختیار مهاجم نیست.(ویدیو)

خلاصه مسابقه سایپا در برابر راه آهن به عنوان آخرین مسابقه هفته روی آنتن رفت.(ویدیو)

گزارشی از دیدار با کودکان کار و علاقه مند به فوتبال و تورنومنت فوتسالی برگزار شده بین آنان پخش شد.(ویدیو)

مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال و از دست رفتن صدرنشینی تاسیسات دریایی تیم وحید شمسایی پس از چندین هفته پخش شد.(ویدیو)

بازی های باقی مانده از هفته گذشته، هفته بیستم لیگ دسته اول باشگاه های کشور پخش شد.

اسلایدهایی درباره سوسه بازیکن جدید تیم فوتبال سیاه جامگان پخش شد که این فصل برای سه باشگاه در ماه های هشتم، یازدهم و دوازدهم سال 2015 به میدان رفته که خلاف قوانین است.

برنامه این هفته نود با پخش آخرین آمار نظرسنجی ساعت 1:40 بامداد به پایان رسید. در پایان این برنامه با شرکت یک میلیون و 672 هزار نفر گل رامین رضاییان با 49.2 درصد آرا به عنوان بهترین گل 4 ماه اخیر انتخاب شد. پس از آن گل سجاد شهباززاده با 23.7 درصد دوم و گل مهدی خیری با 10.8 درصد سوم شد.

تصاویر پشت صحنه برنامه را در ادامه مرور می کنید:

نظرات کاربران
مهدی
قرمزها عادت کردن برنامه نود برا خودشون باشه حالا یک شب یک استقلالی اومد چرا اینطوری نظر میدین
۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷:۵۴
پاسخ
2
0
سید حافظ
با سلام،به نظرم استقلالی ها با جنبه باشن و بپذیرن که طرفدارای تیم پرسپولیس بیشترن و این روزها بهترین بازیهارو انجام میده،دلیل موفقیتهای پیامکیش هم همین طرفداراش هستند،اصلا شاید اونا قهرمان هر دو جام شدند ولی این مطلب رو بپذیرن خیلی از مشکلات حل میشه.شک نکنید اگه شهباززاده تو تیم پرسپولیس بود الان گل او بهترین گل 4ماه اخیر بود.
۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۹:۱۵
پاسخ
2
0
parviz
میشه راهنمایی کنید کجا بتید اسامی برندگان قرعه کشی دیشبو لبینیم
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۳:۱۸
پاسخ
1
1
Ali
دوست عزیز چرا همه نظرات رو نمیزارید؟؟؟؟؟؟؟
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۳:۰۴
پاسخ
1
1
mehdidaar
مهم اینه الان صدر جدولیم که شما تو حسرتشین...هه
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۷:۵۴
پاسخ
2
0
پسر تونی
زنده باد سید مهدی !!! با وجود اینکه استقلالی نیستم ولی امیدوارم به زودی به تیم ملی برگرده !!!!
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹:۵۵
پاسخ
2
0
محمد
درود برمهدی رحمتی
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸:۳۱
پاسخ
2
0
6 افسانه 4 مقدس
الان کل ایران حتی پرسپولیسیها قبول دارند که رحمتی بهترین گلر ایران و جز سه گلر برتر اسیاست اما این تعصب بیجا اجازه نمیده تا اورا ببیند. کاش اون زمانی که ما بهترین مهاجمان را داشتیم ولی بخاطر بعضی چیزا فقط یکی دونفر مهاجم ثابت تیم ملی بودند این حرفها را میزدند.مهاجمانی که خیلی خوب بودند.اما زمانی که فوتبالشون تموم شد حاضر به خداحافظی نبودند تا جای جوانها باز بشه. این مهدی اینقدر عالیه که هیچ حرفی نداره و ساکته. کاش تعصب را کنار میگذاشتیم و به تیم ملی فکر میکردیم. درست مثل زمانی که هرچند اشتباه بود اما بخاطر نوع مدیریت اون زمان کل تیم ملی از یک باشگاه بود و بقیه دیده نمیشدند یا نمی گذاشتند دیده بشن. خواهشا چاپ شود
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰:۲۰
پاسخ
2
0
مجید رجبی
دیدگاه شماعادل جان لطفا یه برنامه تحلیلی هم از روند لیگ قبل انقلاب تولید کنید. با سپاس. ...
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۱:۳۶
پاسخ
0
1
مهدی مرادیان سرخی عاشق عادل فردوسی پور
مرسی به برو بچه های نود خصوصا عادل فردوسی پور عزیز عالی بود برنامه دیشب خسته نباشید
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴:۰۱
پاسخ
0
1
Karim
آقای رحمتی تا نیم فصل بدون شک بهترین دروازه بان لیگ امسال هستن.اما متاسفانه از نظر شخصیتی ایشون خیلی کم تر از توقع نشون میدن. تفکرات بچگانه و مغرضانه نسبت به برنامه و طفره رفتن از پاسخ به سوالات بینندگان از اهم این به نوعی ضعف شخصیتی ایشون هست.من امروز به حرف آقای کیروش رسیدم.
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۳:۱۶
پاسخ
0
2
م.حسین
سلام خسته نباشید متاسفانه کارشناس داوری شما اقای صفیری خیلی ضعیف بود وقتی کارشناس داوری حتی از روی صحنه اهسته خطا رو تشخیص نمیده داور وسط زمین دیگه میخواد چی ببینه
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱:۰۹
پاسخ
0
1
وحيد فارسيجاني و جواد رنجبر دست اندر كاران فروشگاه آلتين
من عاشق رحمتي هستم اميدوارم هميشه سر بلند باشه
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۲:۱۳
پاسخ
2
0
بینام
هرچی طرفدار و اسطوره و افتخار ملی با n تا بازی ملیه استقلالین . پرسپولیسیها اصلا کوشن? نمیبینیمشون خخخخخخ هههههههههه با خودتون حرف نزنید بای
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶:۳۳
پاسخ
2
0
محمدامین آرمند
تیم ملی بدون رحمتی معنایی نداره.آخه به حقیقی و سوشا میگن دروازه بان با این واکنش های افتضاعشون؟
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲:۱۵
پاسخ
2
0