مصائب داشتن دو تیم در یک چهارم نهایی؛ منچستریونایتد مجبور به تغییر برنامه می‌شود؟

مصائب داشتن دو تیم در یک چهارم نهایی؛ منچستریونایتد مجبور به تغییر برنامه می‌شود؟

10616
17:05
23 اسفند 1397
قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا ممکن است یونایتد را مجبور به تغییر برنامه هایش کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از دیلی میل، سیتی و یونایتد دو نماینده شهر منچستر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هستند و قرعه کشی روز جمعه تکلیف آن ها را در این مرحله در کنار لیورپول، تاتنهام، بارسلونا، آژاکس، یوونتوس و پورتو مشخص خواهد کرد.

یک احتمال، رودررو شدن دو تیم و رقم خوردن دربی منچستر در این مرحله از رقابت هاست و احتمال دارد با توجه به حضور 4 تیم انگلیسی، هر کدام از این دو تیم با نمایندگان دیگر انگلستان یعنی تاتنهام و لیورپول نیز مواجه شوند. 

با این حال، یوفا تایید کرده در صورتی که قرعه کشی موجب آن شد که دو تیم در یک شب یا شب های متوالی میزبان مسابقات خود باشند( در دور رفت یا برگشت)، قرعه یکی از تیم ها جا به جا شده و یک تیم میزبان و تیم دیگر مهمان باشد. دلیل این اتفاق، اعلام عدم آمادگی پلیس و نیروهای امنیتی شهر منچستر برای میزبانی از دو مسابقه بزرگ در یک شب یا دو شب متوالی عنوان شده است. 

اما تیمی که مجبور به تغییر برنامه خواهد بود، منچستریونایتد است، چرا که بنابه قوانین رقابت های لیگ قهرمانان رتبه این تیم نسبت به منچسترسیتی پایین تر است. (سیتی به عنوان قهرمان انگلیس در مسابقات حضور دارد و یونایتد نماینده دوم جزیره محسوب می‌شود)

در بیانیه یوفا در این زمینه می‌خوانیم: بنابه تصمیمی که سران محلی اتخاذ کرده اند، منچستریونایتد و منچسترسیتی نمی‌توانند همزمان در یک شب یا دو شب متوالی میزبان رقبای خود باشند. اگر قرعه کشی به شکلی پیش رفت که یونایتد و سیتی در یک دور (رفت یا برگشت) میزبان شدند، تیمی که فصل قبل را در رده پایین تری به پایان رسانده با تغییر در برنامه مواجه خواهد شد. (بنابه قوانین کمیته مسابقات باشگاهی یوفا)

برنامه مسابقات (از جمله برنامه تغییر یافته منچستریونایتد) بعد از قرعه کشی روز 15 مارچ به اطلاع تمام طرفین درگیر در ماجرا خواهد رسید. همچنین با توجه به آن که در این قرعه کشی تکلیف ادامه مسیر تا فینال نیز تعیین خواهد شد، در صورت باقی ماندن دو تیم در مسابقات و صعود هر دو به نیمه نهایی، برنامه جدید بلافاصله بعد از آخرین شب از مرحله یک چهارم نهایی به طرفین درگیر ابلاغ خواهد شد.

7712

نظرات کاربران
AMIR
من ک موندم اینا برای همچین اتفاقی چطوری از قبل قانون داشتن واقعا تحت تاثیر و تامل بر انگیزه
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳:۳۸
پاسخ
0
71
Wien
این نکته،کلیدی ترین نکته در فرق بین فوتبال و برنامه ریزی آنها با فوتبال ماست،"آینده نگری و قدرت برنامه ریزی و تصمیم درست گرفتن"حالا اینکار آنها را با تصمیمات خلق الساعه فوتبال ما مقایسه کنید،تصمیماتی که مدیران ما شب میخوابند و صبح یک تصمیم میگیرند یا حتی تصمیماتی که مثلا کارشناسی شده،مثل انتقال بازیکن خارجی به لیگمان،که بازیکنهایی مثل زلاتان و ژاوی نمیتونند به لیگ ما وارد بشن و خود آقایون تازه فهمیدن چه قانون مسخره ای وضع کردن و قرار شده تصحیحش کنند، فرق ما با آنها اینستکه،آنها اگر کسی را مسئولیت میدهند،آن شخص براساس شایسته سالاری و کاردانی اش انتخاب شده ولی ما در ایران مسئولیت و مدیریت را به افراد دوست و فامیل و آشناهایمان ، بر اساس رابطه میدهیم.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۶:۰۹
0
15
من
الزاما چیز بدی نیست
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶:۲۱
پاسخ
1
31
هموطن
خدایا این همه دقت در قوانین و برنامه ریزی رو چه جوری به اینا یاد دادی؟تورو خدا به فتاحی و تاج هم همونجوری یاد بده!
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱:۰۱
پاسخ
1
73
ربیع
فقط یه سوال دارم!! این قوانین یوفا رو مقایسه کنید با قوانین AFC ؟!؟!؟!؟ آدم خنده ش میگیره از AFC کلا تعطیلن ،،اصلا انگار از زمان عقبن ،،یکی نیست بهشون بگه استادان چیکار دارید میکنید ،،براحتی داور عوض کردن ،،براحتی تیمی رو بخار لابی و مسائل سیاسی از حق میزبانی محروم کردن،،تقویم مسابقات که... ولش کنیم بذار تا آخر بخندیم به ای اف سی
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵:۱۳
پاسخ
0
61
سجاد
حالا کافی بود پلیس ایران چنین تصمیمی بگیره در سایت های ایرانی غوغا میشد!!
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲:۳۱
پاسخ
11
38
بارساپولیس
من که نفهمیدم چیشد، کسی فهمید توضیح بده
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵:۲۲
پاسخ
24
11
NimamiN
چکیده اش این است که : بخاطر ایمنی و جلوگیری از ناهنجاری تماشاگرنماها در یک روز یا دو روز پشت همدیگر نباید یک شهر میزبان بازی ها باشد ... شهر منچستر انگلستان بخاطر راهیابی دو باشگاه منچستر سیتی و منچستر یونایتد به جام قهرمانان اروپا نمی تواند در یک روز تا دو روز همزمان میزبان باشند و باید یکی میهمان و دیگری میزبان هر باشگاهی باشند ... بخاطر امتیاز کمتر منچستر یونایتد با منچستر سیتی باید منچستر یونایتد بازی هایش را با منچستر سیتی هماهنگ نماید و اگر نیاز باشد برنامه بازی های منچستر یونایتد جابجا می گردد ... گرفتی چی شد ؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳:۲۶
1
13