مصائب رئال مادرید در سن مامس جدید؛ باسک، مقصد پردردسر پایتخت نشینان

مصائب رئال مادرید در سن مامس جدید؛ باسک، مقصد پردردسر پایتخت نشینان

3924
11:17
23 شهریور 1397
بعد از وقفه بازی های ملی، رئال لالیگا را در خانه بیلبائو از سر می‌گیرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بعد از وقفه بازی های ملی، رئال لالیگا را در خانه بیلبائو از سر می‌گیرد. 

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، رئال مادرید یکی از دو تیم 9 امتیازی لالیگا تا پایان هفته سوم، شنبه و از ساعت 23:15 (به وقت تهران) در ورزشگاه سن مامس مهمان اتلتیک بیلبائو خواهد بود. شاگردان ادواردو بریتزو در بیلبائو فصل را خوب شروع کرده اند و با 4 امتیاز از دو بازی (بازی آن ها در مقابل رایو وایکانو به تعویق افتاد) موقتا در جایگاه ششم جدول قرار دارند. اما علاوه بر شرایط بیلبائو، مکان برگزاری این مسابقه دیگر نگرانی رئالی ها خواهد بود.

ورزشگاه سن مامس از قدیم یکی از ورزشگاه های ترسناک لالیگا برای رقبا بوده و رئال هم از این قاعده مستثنا نیست. بیلبائو از سال 2013 و با بهره برداری از "سن مامس جدید" صاحب ورزشگاهی مدرن شده و در همین استادیوم تازه تاسیس هم رقبا را غافلگیر می‌کند.

از زمان بهره برداری این ورزشگاه در سال 2013، رئال 5 بار در سن مامس به مصاف بیلبائو رفته و 2 برد، 2 تساوی و 1 شکست را ثبت کرده است. این آمار زمانی نزدیک تر خواهد شد که بدانیم هر دو برد رئال با کمترین اختلاف ممکن به دست آمده اند.

رئال اولین بار در فوریه 2014 به سن مامس جدید پا گذاشت؛ در بازی برگشت دو تیم در فصل 14-2013. رئال با گل خامس رودریگز از بیلبائو پیش افتاد اما به فاصله 9 دقیقه ایبای گومز بازی را به تساوی کشاند تا در دیداری که رئال به دنبال اخراج کریس رونالدو 10 نفره شده بود، 2 امتیاز حساس را در باسک جا بگذارذ.

در هفته بیست و ششم فصل 15-2014، رئال با تک گل آریتز آدوریز مغلوب شاگردان ارنستو والورده شد. این تنها برد بیلبائو در مقابل رئال در 5 سال گذشته بوده است. 

بازی رفت دو تیم در فصل 16-2015 در هفته ششم به میزبانی سن مامس برگزار شد و رئال به لطف دبل کریم بنزما در مقابل تک گل سابین مرینو، به اولین پیروزی خود در ورزشگاه جدید دست یافت. در فصل بعد هم دو تیم در هفته بیست و هشتم و در ماه مارچ به مصاف هم رفتند و رونالدو با دو پاس گلی که به بنزما و کاسمیرو داد، زمینه ساز برتری 2-1 رئال در این مسابقه شد. زننده گل بیلبائو هم کسی به جز آریتز آدوریز نبود.

آخرین بازی رئال و بیلبائو در سن مامس به دسامبر 2017 برمی‌گردد. تیم زیگاندا که شرایط چندان مساعدی در جدول نداشت، رئال را با تساوی بدون گل متوقف کرد. سرخیو راموس در دقیقه 86 با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

این دیدار همچنین مقابل ادواردو بریتزو با تیمی است که اصلا خاطرات خوبی از آن ندارد. تیم های بریتزو (سلتاویگو و سویا) در 6 بازی مقابل رئال 23 گل دریافت کرده اند. (از جمله شکست 7-1 سلتای بریتزو در سانتیاگو برنابئو) بریتزو که فصل قبل هدایت سویا را بر عهده داشت در بازی خارج از خانه در برنابئو به علت درمان بیماری سرطان خویش حضور نیافت و سویا تحت هدایت دستیار بریتزو، ارنستو مارکوچی با شکست 5-0 از برنابئو بدرقه شد.

اما حضور در سن مامس خاطرات خوبی را برای جولن لوپتگی تداعی می‌کند. در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل 14-2013، پورتوی تحت هدایت لوپتگی با اتلتیک بیلبائو هم گروه بود. بعد از برتری 2-1 در بازی رفت، پورتو در هفته چهارم به سن مامس آمد و با نمایشی برتر، بیلبائو را با دو گل شکست داد. از آن گروه پورتو با 14 امتیاز به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کرد و بیلبائو با 7 امتیاز، به عنوان تیم سوم راهی لیگ اروپا شد.

7712

نظرات کاربران