مصاحبه خواندنی توتی: هیچ حسرتی ندارم

مصاحبه خواندنی توتی: هیچ حسرتی ندارم

13956
19:20
17 مهر 1395
فرانچسکو توتی، اسطوره افسانه‌ای شهر رم، معتقد است در دوران حرفه‌ای خود، هیچ پشیمانی و حسرتی ندارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانچسکو توتی، اسطوره افسانه‌ای شهر رم، معتقد است در دوران حرفه‌ای خود، هیچ پشیمانی و حسرتی ندارد.

به گزارش وب‌سایت رسمی برنامه نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، در مصاحبه‌ای از این بازیکن اسطوره‌ای که از نشریه کوریره دلو اسپورت، در سایت فوتبال ایتالیا چاپ شده، گوشه‌هایی از صحبت‌های این بازیکن در 40 سالگی را می‌خوانیم.

رم برایم چه معنایی دارد؟ همه چیز، همه چیز! این شهر! نه صرفا به خاطر اینکه، من اهل رم هستم، رم از دید من، زیباترین شهر جهان است؛ دریا، کوه، بناهای قدیمی، خورشید زیبا و شور و شوق مردم شهر بی‌همتا است. رم برای من هم‌معنی فوتبال است، همیشه طرفدار باشگاه بودم و رنگ‌های لباس رم در خواب من و اتاق من در کودکی نقش بسته بود. این پیراهن برای 25 سال بر تن من بوده است، اولین و تنها پیراهن در عمرم؛ بازوبند کاپیتانی را نیز به بازویم بستم. چه چیز دیگری می‌توانستم بخواهم؟

در مورد اینکه گفته می‌شد توتی در سال 2003 در آستانه ترک رم بوده است:

فابیو کاپلو هم جهت با خانواده سنسی بود، دوران عجیبی برایم بود زیرا بعضی چیزها در مسیر عادی خود پیش نمی‌رفت. من خواسته‌های مشخصی داشتم که آن‌ها موافق با آن نبودند. رئال مادرید تلاش زیادی داشت و به هر قیمتی می‌خواستند مرا به خدمت گیرند، آن‌ها تنها باشگاهی بودند که می‌توانستم علیرغم ناراحتی قلبی، رم را به مقصد آنجا ترک کنم. به این موضوع به‌طورجدی فکر کردم و درنهایت، خانواده، دوستان و همسرم مرا متقاعد کردند و در اینجا ماندم. به نظرم این اتفاق مهمی برایم بود. آیا ممکن بود که می‌رفتم؟ در حال حاضر می‌توانم بگویم نه، ولی آن موقع، تقریبا، مصمم بودم زیرا قرار نبود رم را به مقصد یک تیم معمولی ترک کنم، بلکه مقصدم بهترین باشگاه دنیا بود.

توتی همچنین از بخشش مالی‌اش، وقتی‌که خانواده سنسی به مشکل برخورده بودند، صحبت کرده است.

 چیزی است که خیلی‌ها نمی‌دانند، می‌خواستم برای همه تلاش‌هایی که خانواده سنسی داشتند، به آن‌ها، ادای دین کنم. خیلی خوشحالم که این موضوع سروصدای زیادی در جراید نداشت و راجع به آن صحبت زیادی نشد زیرا به خاطر تیمم و رنگ‌هایی که همیشه دوست داشتم، این حرکت را انجام دادم؛ به خاطر خانواده سنسی که با من مثل پسرشان برخورد کردند. به نظر من وقتی بحث احترام به میان آید، همه‌چیز فرق می‌کند، آن‌ها همیشه به من احترام داشتند و من جواب آن محبت‌ها را با هرچه در توانم بود، دادم.

در مورد آینده

نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی قرار است رخ دهد، ولی می‌دانم که دوران حرفه‌ای جذاب دیگری را تجربه خواهم کرد. امیدوارم برای همیشه در رم بمانم، این خواسته قلبی من است و می‌خواهم به باشگاهی که بیشتر زندگی‌ام را در آن گذراندم کمک کنم. اگر چنین اتفاقی محقق شود، قطعا خوشحال خواهم بود.

آیا سرمربی گری خواهید کرد؟

باید بگویم بله اما از سوی دیگر، حالا حتی به آن فکر هم نمی‌کنم زیرا شخصیت من به نحوی است که شاید برای کنترل یک گروه به مشکل بخورم. بااین‌حال، با دیدن اینکه خیلی از هم‌تیمی‌های قبلی‌ام پس از خداحافظی بلافاصله به سراغ مربیگری می‌روند، باعث می‌شود بیشتر به این موضوع فکر کنم. شاید بتوانم شخصیت خودم را در این زمینه تغییر دهم تا بتوانم با چنین مسائلی کنار بیایم.

گفتنی است پیش از این، توتی اعلام کرده بود در پایان فصل جاری از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

1405

نظرات کاربران
امید
توتی، الکس، نستا، کاناوارو...
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵:۲۳
پاسخ
0
21
علی
دیگه مثل این نسل نمیاد
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۳:۴۲
0
6
محمدجواد از الیگودرز
توفوق العاده ای توتی.یه اسطوره ی واقعی
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۲:۰۳
پاسخ
2
31
s s
تاثر گذارترین چهره تو ایتالیاس ... یعنی از رییس جمهورشونم بیشتر ... خیلی محبوبه
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۶:۵۰
پاسخ
1
55
وحید6426
سلطان توتی؛نه تکرار میشه و نه تکرای میلانی ام ولی مگه میشه عاشق توتی نبود؟
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۶:۳۹
پاسخ
2
59
منطق آبی 413
تورا همیشه دوست خواهم داشت ، با تمام کج خلقی هایت ، اخراح شدن هایت وحتی گل زدنت به ایران ! توتنها دلیل دنبال کردن سری آ برای خیلی ها هستی.... کفش طلا نه ! پایت را باید طلا گرفت کاپیتان دوست داشتنی .....
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۴:۴۸
پاسخ
2
64
بهروز real
توتی نماد رم نسلهای طلایی درحال تمام شدن هستن
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸:۱۸
پاسخ
3
112
علی
نسل های طلایی با توتی تمام میشن عزیز
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵:۱۲
0
5
چمپیون
توتى هيچ حسرتی ندارم، چاخان نگو مثل بعضیا، نمونه ی وطنی هم داریم که نه ساله در حسرت هستن اما انکار میکنن
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۳:۵۰
پاسخ
136
28
پیمان
داداش من خودم استقلالی ام ولی میشه حرفای الکی نزنی ؟؟ طرف قخرمان جهان شده با ایتالیا دیگه چه افتخاری بالاتر ازین تو دنیای فوتبال ؟؟
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۳:۳۲
0
68
مهران7
یه جوری میگید 10 دربی در حسرت بردیم انگار که شما برنده همش بودین. یادتون رفته ترکی به دادتون رسید که گل مساوی رو طدین.بازی قبلم که پنالتی مارو نگرفتن و یه بازیکنتون اخراجی بود. ولی خب شما نا امید نباشید خدا بزرگه.ایشالا شما هم یه روزی قهرمان میشید.
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۰:۲۱
31
28
بهروز real
اره همونایی که 10 داربی هست ارزوی برد دارن!!!!!!
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۲:۴۷
25
62
شادمهر
بعضیاهم درحسرت بردهمون بعضیا۶ساله میسوزن و میسازن ادمین جان بچاپ لطفا
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۴:۴۵
26
66
مهدی
تعصصصبببببببببببببببببب.چیزی که خیلی از فوتبالیستای ما ندارن
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۴:۲۲
پاسخ
3
132
Roma
فرانچسکو توتی یدونس ... بازیشو خیلی دوست دارم ... رم بدون توتی معنی نداره
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۴:۴۷
1
74
آرسنال
اسطوره اگه اشتباه نکنم یه کفش طلای اروپارو داره
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۸:۲۶
پاسخ
2
103
امید
توتی یه دونه بود و هرگز مثل توتی نخواهد آمد
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵:۵۵
1
27
اث میلان بازمیگردد
یکی از بارزترین خصوصیات و ویژگی های انسان های حرفه ای صادق بودنشونه. تو حرفای توتی دقت کنید کاملا مشخصه دروغ جایی تو صحبتاش نداره
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۸:۵۸
0
64
پیمان
اره اولین کفش طلای اروپا رو توتی گرفت
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۲:۲۷
1
65