مصاحبه مفصل با لیونل مسی؛ از آینده‌اش در بارسلونا تا شام خوردن با رونالدو

مصاحبه مفصل با لیونل مسی؛ از آینده‌اش در بارسلونا تا شام خوردن با رونالدو

12439
16:58
21 شهریور 1398
فوق ستاره آرژانتینی در مورد آینده اش صحبت کرده است.

به گزارش وبسایت نود، لیونل مسی که به دلیل مصدومیت هنوز نتوانسته در این فصل به میدان برود در مصاحبه ای مفصل با نشریه اسپورت اسپانیا در مورد مسائل مختلفی مثل آینده اش، توپ طلا، رونالدو، وضعیت بارسلونا و خریدهای جدید این تیم صحبت کرده است.

مسی در مورد آینده اش گفته:«نمی توانم در مورد جزئیات قرارداد حرف بزنم اما می توانم بگویم که می خواهم بقیه دوران فوتبالم را در بارسا سپری کنم. بارها گفتم که اینجا خانه من است. البته می خواهم تنها تا زمانی که مفید هستم در بارسا باشم. ضمن اینکه دوست دارم در تیمی برنده حضور داشته باشم. پول و یا بندهای داخل قرارداد معنای خاصی برای من ندارند. مهمترین چیز این است که در تیمی باشم که بتواند جام ببرد. هدفم این است تا زمانی که بدنم اجازه بدهد در بارسا بمانم. دیگر مسائل مربوط به قراردادم را به پدرم واگذار کردم و او با باشگاه مذاکره می کند. من می خواهم جام ببرم و می خواهم این جام ها را با بارسا ببرم. قصد رفتن ندارم اما می خواهم به بردن ادامه دهم.»

مسی همچنین درباره اظهارات اخیر رونالدو مبنی بر اینکه دوست دارد با او شام بخورد گفت:«مشکلی با این حرف ندارم. بارها گفتم که مشکلی با رونالدو ندارم.ما با هم دوست نیستیم چون هیچ وقت با هم در یک رختکن نبودیم اما همیشه در حاشیه مراسم ها با هم حرف زدیم. نمی دانم با هم شام خواهیم خورد یا نه چون هر کدام زندگی و برنامه های خودمان را داریم اما مطمئنم دعوت او را قبول می کنم.»

مسی در مورد تمایل نیمار برای بازگشت به بارسا گفته:«از بازگشت نیمار استقبال می کردم. می توانم افرادی که با بازگشت او مخالف بودند را درک کنم. اما اگر از نظر ورزشی نگاه کنیم او یکی از بهترین بازیکنان دنیا است و می تواند به تیم کمک زیادی کند. از نیامدن او ناامید نشدم. ما بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داریم که می توانیم بدون نیمار نیز برای جام ها بجنگیم. حقیقتا نمی دانم که بارسلونا همه تلاشش را برای جذب او کرده باشد، اما می دانم که مذاکره با پاریسن ژرمن اصلا ساده نیست. در تابستان با نیمار در تماس بودم و او واقعا دلش می خواست بازگردد. بازگشت او می توانست کمک زیادی به بارسلونا در جنبه های مختلف کند. من اخبار را دنبال می کردم اما نمی دانم بین دو باشگاه چه حرف هایی زده شد. من و دیگر بازیکنان بارسا در مورد اینکه بازگشت نیمار می تواند اتفاق خوبی باشد با باشگاه صحبت کردیم اما اینکه از مدیران بخواهیم که حتما او را جذب کنند صحت ندارد. ما تنها نظر خودمان را گفتیم. در مورد گریزمن و دیگر بازیکنان هم نظر دادیم.»

مسی در مورد توپ طلا گفته:«کسی نمی داند چه بازیکنی مدعی اصلی تصاحب توپ طلا است. اخیرا بیشتر به نتایج تیم ها توجه می کنند و این چیز بدی نیست. هیچ وقت یک روند مشخص برای انتخاب برنده وجود نداشته است. هیچ وقت احساس نکردم که مدعی اصلی تصاحب این جایزه هستم. قبلا هم گفتم که جوایز فردی اولویت اصلی من نیستند.»

مسی در مورد خریدهای جدید بارسلونا گفته:«نمی دانم نسبت به فصل پیش بهتر شدیم یا نه. درست است که بازیکنان مهمی خریدیم و حالا گزینه های بیشتری داریم. حقیقت این است که هنوز زمان زیادی را در کنار گریزمن سپری نکردم. در این مدت مصدوم بودم و به تنهایی تمرین کردم.»

ستاره بارسا در مورد شایعات برکناری والورده گفته:«زمانی که تیم به اهدافش نرسد از اینجور اخبار منتشر می شوند. سال قبل هم چنین حرف هایی زده شد. همانطور که قبلا گفتم ما بازیکنان مقصر اصلی بودیم. کادر فنی مسئول نمایش تیم نبود. ما با اختلاف در صدر لالیگا بودیم و به فینال کوپا رسیده بودیم. تقصیر بازیکنان بیشتر از دیگران بود.»

مسی همچنین در مورد اخباری که مبنی بر دخالت او در برنامه های نقل و انتقالات تیم منتشر می شوند گفته:«به اینجور حرف ها عادت کردم. در آرژانتین هم چنین حرف هایی زده می شود. می گویند که من و پدرم ترکیب تیم را انتخاب می کنیم. به این حرف ها توجهی نمی کنم. من هم مثل دیگر بازیکنان بارسا هستم. تنها می خواهم به جام بردن با این تیم ادامه دهم. می خواهم باز با بارسا قهرمان اروپا شوم.»

مسی در مورد خبر درگذشت دختر لوئیز انریکه به دلیل بیماری سرطان گفته:«واقعا اتفاق وحشتناکی است. از بیماری او باخبر بودیم اما هیچ کس انتظار چنین خبری را نداشت. هیچکس نمی خواهد به امکان فوت یک بچه فکر کند اما متاسفانه این اتفاق در همه جای دنیا رخ می دهد. من با دختر انریکه آشنایی داشتم. او مدتی با فرزندان من  به مدرسه می رفت. واقعا صحبت در این مورد سخت است. من خودم فرزند دارم و فکر کردن به این موضوع واقعا سخت است. نمی توانم چیز بیشتری بگویم چون نمی دانم خودم در این شرایط چه واکنشی نشان می دادم.»

مسی در مورد نارضایتی بازیکنان بارسلونا از رفتار عثمان دمبله گفته:«دمبله استعداد خاصی است و می تواند به همه چیز برسد. او هنوز خیلی جوان است و این فصل برایش بسیار مهم است. او باید این فصل قدم رو به جلویی بردارد. او باید تغییراتی در سبک زندگی اش بدهد تا بتواند به هدفش که موفقیت در بارسا است دست یابد. امیدوارم مثل پارسال بدشانس نباشد و دیگر مصدوم نشود. فصل پیش به او نیاز داشتیم اما دائما مصدوم می شد.»

مسی در مورد عملکرد ضعیف اکثر بازیکنانی که به بارسا در سال های اخیر آمدند گفته:«این نشان می دهد که بازی کردن در این تیم سخت است. آمدن به بارسا و بازی کردن در نیوکمپ آسان نیست. زمانی که بازیکنی اعتماد بنفس بالایی داشته باشد و به خودش اعتماد کند می تواند اینجا موفق شود. همه افراد نمی توانند خودشان را به حضور در باشگاه بزرگی چون بارسا تطبیق دهند.»

مسی در مورد نتایج بارسا در این فصل گفته:«نگران نیستم. شروع عجیبی بوده چون مصدومان زیادی داشتیم. در مقابل بیلبائو خوب بودیم و شایسته شکست نبودیم. در مقابل بتیس درخشان بودیم اما در خانه اوساسونا امتیاز دادیم. نگران نیستم اما می دانیم که نباید اینگونه امتیاز از دست دهیم. فکر می کنم روند تیم پس از بازی های ملی بهتر شود. این فصل هم هدفمان بردن همه جام ها است. مشخص است که دوست دارم قهرمان اروپا شویم. بارسا باید فاتح لیگ قهرمانان شود اما درست نیست که در ابتدای فصل بین لالیگا و لیگ قهرمانان یکی را انتخاب کنیم. هر دو جام را می خواهم.»

مسی در مورد عملکرد دو تیم شهر مادرید گفته:«احساس می کنم همه تیم ها قوی تر شدند. اتلتیکو تیم خوبی دارد و خریدهای خوبی هم کرد. آن ها واقعا تیم خوبی دارند. رئال هم بازیکنان مهمی چون هازارد را خرید. یوونتوس و منچسترسیتی هم خودشان را تقویت کردند.»

مسی در مورد شکست در آنفیلد گفته:«مهمترین درسی که از این بازی گرفتیم این بود که برای بردن لیگ قهرمانان باید در خارج از خانه گل بزنید. در غیر این صورت کارتان خیلی سخت می شود. ضمن اینکه این بازی نشان داد یک ۹۰ دقیقه بد باعث حذف شما می شود. حذف از لیگ قهرمانان باعث شد که تمام فصل ما بد بنظر برسد در حالی که تا قبل آن بازی در مسیر کسب سه گانه بودیم.»

۲۰۳۱

نظرات کاربران
محمد
در حد رونالدو نیستی
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۱:۵۶
پاسخ
40
9
ایمان۰۴
کاش یه روزی ممکن میشد رونالدو و مسی تو یک رختکن باشن...
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۷:۲۶
پاسخ
9
26
ستارگان سرخ ایران
درود بر لیونل مسی کبیر ان شا الله فتحucl فقط به دست خودت محقق می شه ما به این والورده خان هیچ اعتقادی نداریم ان شا الله ششمین توپ طلا سال دیگه مال تو خواهد بود کینگ بزرگ کینگ مسی
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵:۴۶
پاسخ
14
46
کوهمره.جروق
افراد مافیا هم سر سفره شامتون دعوت کنید حرف های زیادی برای گفتن دارید
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱:۱۱
پاسخ
55
4
بارسلونا❤
اینجوری که مسی گفت یعنی والورده موندگاره
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۳:۱۵
پاسخ
7
45
Cr7-18
بایدم با کله دعوت بهترین بازیکن تاریخ رو قبول کنی البته اگه دعوتی درکارباشه !Hala siiiiiiuuuuu r7 !Hala madrid!
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰:۱۱
پاسخ
100
28
زانیار
شاید اصرار پسر رونالدو بوده که باباش با بازیکن مورد علاقش شام بخوره :)
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۴۷
پاسخ
54
81
امین
با خیانت کارا شام نخور
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴:۲۷
پاسخ
76
47
فقط یوونتوس
مسی ترسو از وقتی cr7 افسانه ای دعوت ب شامش کرده هروز تو رویای این شامه حتی فوتبالم یادش رفته --باور کنین مسی اگ از بارسلون بره من ازش بهتر بازی میکنم
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۲۳
پاسخ
146
39
Wien
فقط هر چی زودتر مصدومیتت را تمام کن و نشون بده کت تن چه کسی است،تو این مدتی که مصدوم بودی،بقیه از غیبتت سواستفاده کردن و گرد و خاک براه انداختن،لازمه که با قدرت برگردی و ثابت کنی،سلطان واقعی فوتبال فقط خودت هستی.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷:۳۶
پاسخ
28
75
نه به مافیای آبی
مشکل بارسا شخص مدیرعامل و سرمربی تیم است که بارسا را از مکتب پپ دور کردند
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳:۲۶
پاسخ
11
52
کُرد وطن
بهترین بازیکن تاریخ بدون کوچک ترین شکی.راستی مسی جان دعوت پنالدو رو قبول کن به هرحال نباید دل هوادارت رو بشکنی :)) ادمین بچاپ
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴:۵۲
پاسخ
41
85
عشقممم نیمار
چقد بیکاره این مسی :-P مصدومیتش طولانیه ولی رسانه ایش نمیکنن ک روحیه هوادارای بارسا و‌بازیکناش پایین نیان :-P این شام مسی رونالدو‌هم مارو‌کشتن ..:-P
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۵۳
پاسخ
77
19
مهدی بارسلون
راستی از نیمار دیگه حرف نمیزنی نیمار به کجا رسید
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۱۶
8
70
آبی ترین پسر آذربایجان
شام خوردن با کینگ مسی بزرگترین افتخار رونالدو سلطانِ خط دروازه خواهد بود (اینکه رونالدو داره تخت گاز میره رکورد شهریارو بزنه به خاطر دیدار با مسی و بحث شام مشترک بود که شارژش کرده:)) ) ادمین مخلصم
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳:۵۰
پاسخ
45
66