مظفری: طبق آمار آقایان، داوران آلمانی ۴ برابر بیشتر از داوران ایرانی اشتباه می‌کنند!

مظفری: طبق آمار آقایان، داوران آلمانی ۴ برابر بیشتر از داوران ایرانی اشتباه می‌کنند!

2008
14:47
06 بهمن 1395
یک داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران گفت: طبق آماری که مسئولان دپارتمان داوری منتشر کرده‌اند، داوران ایرانی یک چهارم داوران آلمانی مرتکب اشتباه می‌شوند.

وبسایت رسمی برنامه نود - یک داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران گفت: طبق آماری که مسئولان دپارتمان داوری منتشر کرده‌اند، داوران ایرانی یک چهارم داوران آلمانی مرتکب اشتباه می‌شوند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، نوید مظفری در مورد آمار منتشر شده از سوی دپارتمان داوری فوتبال و اینکه گفته شده ما فقط در 10 مسابقه اشتباه تاثیرگذار داشته‌ایم گفت: ارایه این آمار خیلی خوب است و نشان می‌دهد که مسئولان داوری ما زحمت زیادی می‌کشند و این خیلی هم خوب است و دستشان درد نکند اما اینکه گفته شده در 10 بازی فقط اشتباه داوران در نتیجه تاثیرگذار بوده را قبول ندارم زیرا طبق آماری که براساس کارشناسی‌های انجام شده در برنامه‌های مختلف تلویزیونی از برنامه 90 گرفته تا شب‌های فوتبالی، در نیم فصل اول حدود یک  سوم مسابقات دچار اشتباه داوری بوده نه یک دهم رقابت‌ها و 10 مسابقه.

وی افزود: به طور مثال در بازی تراکتورسازی و پیکان به اعتقاد سیدرضا غیاثی کارشناس برنامه شب‌های فوتبال در شبکه ورزش و مسعود مرادی در برنامه 90 شبکه سه، داور یک پنالتی برای تراکتورسازی را نگرفته است اما مسئولان داوری این کارشناسی‌ها را قبول ندارند و آنالیز خودشان ملاک صحبت آنهاست در حالیکه با این شرایط اکثر اشتباه‌های داوران پوشش داده می‌شود.

این داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران با اشاره به اشتباه‌های تاثیرگذار داوران آلمانی در بوندس‌لیگا گفت: در نیم فصل اول بوندس‌لیگا مسئولان داوری کشور آلمان اعلام کرده‌اند که در 44 بازی داوران آنها اشتباه تاثیرگذار داشته‌اند که اگر از ویدئو چک استفاده می‌کردند 33 بازی بدون اشتباه داوری انجام می‌شد و اکنون در آلمان به دنبال استفاده از ویدئو چک در فوتبال هستند اما اکنون بحث من ویدئو چک نیست. من می‌گویم با این آماری که آقایان منتشر کرده‌اند داوران ایرانی یک چهارم داوران آلمانی مرتکب اشتباه تاثیرگذار می‌شوند و ما در امر داوری پیشرو هستیم. به نظر می‌رسد باید داوران اروپایی و مسئولان داوری در اروپا باید از داوری‌های ما الگو برداری کنند.

مظفری در مورد اینکه ما داورانی مثل فغانی داریم که فینال المپیک را سوت زده گفت: فغانی مربوط به دوران مدیریت این آقایان نیست در ضمن اگر این آقایان خوب کار کرده‌ باشند اکنون باید 10 علیرضا فغانی در داوری  داشته باشیم.

 

2051

نظرات کاربران
صائب
سلام الان که چی؟ تعریف کنیم. اشتباهات اونها روی روند بازی تاثیرمیذاره یا نه؟ فکر کنم قبلا بهتر داوری میشد هر سال بد تر از پارسال.
۰۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۱:۰۵
پاسخ
0
0
محسن
اون وقت هر داور آلمانی چندبازی را در طول سال سوت می زند؟ نسبت اشتباهات به تعداد مسابقات هر داور اونا مقایسه شده؟ نسبت تعداد اشتباه داور به مسابقه در سطح بوندس لیگا آلمان چنده و لیگ مثلا برتر ایران چنده؟
۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۳:۳۸
پاسخ
0
10