معامله دو سر برد نیمکت استقلال؛ شفای شفر

معامله دو سر برد نیمکت استقلال؛ شفای شفر

26125
09:53
11 خرداد 1397
شفر در این فصل در 34 بازی در جام های مختلف روی نیمکت استقلال نشست و در این 34 بازی 21 برد، 10 مساوی و 3 باخت بدست آورد

وبسایت رسمی برنامه نود - همکاری استقلال و شفر در فصلی که گذشت را می‌توان یک معامله دو سر برد دانست. هم برای تیمی که نتایج خوبی گرفت و هم برای مربی‌ای که بهترین کارنامه مربی‌گری‌اش را ثبت کرد. 

به گزارش وب‌سایت نود، شفر در این مدت بارها از عملکرد خوبش در استقلال و این که توانسته این تیم را از سقوط نجات دهد صحبت کرده اما به بخشی دیگر از همکاری‌اش با آبی‌های پایتخت اشاره نکرده است. از تیمی خوب با پنانسیل بالا که شفر را هم از سقوط نجات داد و او را از یک مربی تمام‌شده به یک مربی موفق و احیاکننده تبدیل کرد. یعنی همکاری شفر با استقلال یک برد دو جانبه بوده است برای تیمی که از بحران فاصله گرفت و برای مربی‌ای که به روزهای شیرین افتخار بازگشت. عملکرد شفر در استقلال نه تنها باعث احیای او شده که نگاهی به کارنامه این مربی نشان می‌دهد که کارنامه او در استقلال تا این جای کار بهترین آمار مربی‌گری‌اش بوده است.

شفر در این فصل 34 بازی در جام های مختلف روی نیمکت استقلال نشست و در این 34 بازی 21 برد، 10 مساوی و 3 باخت بدست آورد و 73 امتیاز کسب کرد. تیمش 59 گل زد و 19 گل دریافت کرد. او در استقلال موفق شد در هر بازی میانگین امتیاز 2.15 امتیاز از هر بازی را ثبت کند. این در حالی است که او در تیم‌های قبلی به میانگین 2 امتیاز از هر بازی هم نرسیده بود و بهترین عملکردش را در تیم برلین با 1.63 امتیاز از هر بازی ثبت کرده بود.

سرمربی آلمانی علاوه بر بیشترین میانگین امتیاز بیشترین درصد برد را هم با استقلال بدست آورده است. حدود 62درصد برد در بازی‌ها آماری است که شفر پیش از این به آن نزدیک هم نشده است. درصد برد او در تیم‌های سابقش اعداد زیر بوده است:

اعدادی که نشان می‌دهد شفر نه تنها در استقلال احیا شده است بلکه در این تیم توانسته بهترین روزهای مربی‌گری‌اش را بگذراند و کارنامه موفقی را ثبت کند. البته نتیجه‌گیری بهتر و دقیق‌تر را زمانی می‌توان انجام داد که دوران مربی‌گری شفر در استقلال به پایان برسد و نتایج او را در مدت زمان حضورش در استقلال با حضورش در تیم‌های دیگر مقایسه کرد. 

 

30388

نظرات کاربران
Alireza33
افتخارات شفر از کیروشم بیشتره
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۱۷
پاسخ
0
12
وحید ۴×۶
این نجات از سقوط رو خوب اومدی شوفر جان
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۴۵
پاسخ
12
0
بابک قرمز
بارها گفتم و بازم میگم این مربی نسخه آپدیت شده ی منصوریان هست و این رو در لیگ امسال خواهید دید. امسال مثل نیم فصل گذشته نیست که شما دغدغه باخت و برد نداشته باشی و بدون استرس بازی کنی...یا اینکه ببازی بگی تیم بدنسازی نداشته و من بازیکن هارو انتخاب نکردم. این فصل از فصل پیش بیشتر فشار روی مربی و بازیکن هاست و فقط یه باخت کافیه تا ... . امیدوارم کار شفر به نیم فصل ختم نشه توی تیمتون اما متاسفانه همین طور خواهد شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۴۰
پاسخ
27
3
خطاب به بالایی
من هم بارها گفتم : دوغتو بنوش
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸:۳۵
1
10
A
حیفه این آنالیز حرفه ای رو تو کامنتا خرج میکنی.
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵:۰۴
1
11
تماشاگر
امسال بنظر میرسه سال سپاهانه داره میلیاردی خرج میکنه تا برگرده به جایگاه گذشته .استقلال و پرسپولیس فکر رده دوم باشند
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۱۹
پاسخ
27
0
دبل۶.......۶+۶
یعنی یک سومی ویک ق جام حذفی که با کمک........بدست امد شد بهترین کارنامه.......پس شیشتقلالی ها قانع شدن ..... ادمین عدالت
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱:۴۵
پاسخ
39
5
مجید
بهترین کارنامه‌ششفر تو ششتقلهاست
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰:۳۲
پاسخ
37
4
کینگ شفر
باید دید کجاها مربی بوده و با چه تیمهایی رقابت کرده هفته هشتم قرمزیها هشتبلکو میشن
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳:۰۴
پاسخ
5
32
استقلالی ام با افتخار .
نویسنده عزیز دستت طلا !!!....خدا وکیلی حرف دلم رو زدی .
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱:۳۶
پاسخ
7
29
✔✰✰سجاد✰✰✔
إنشاءالله بهتر و بهتر و بهتر هم میشه به لطف ایزد منان... مرسی رئیس. من فکر میکنم حمایت های هواداران باعث شده که امثال شفر و تیام و... احیا بشن... ما تو لیگمون هیچ هوادارانی نداریم که تا این حد به بهزیکن و مربی بها بدن. یادتون منصوریان رو چه جور حمایت کردیم. و باعث شد نیم فصل دوم اون سال بهترین نتیجه نیم فصل دوم تاریخ استقلال رقم بخوره... همچین حمایت بی نظیری که هواداران استقلال از بازیکنا و مربی هاسون میکنن. احیای اونا کمترین اتفاقه. مرسی هواداران استقلال. من که از تون تشکر میکنم. شما فوق العاده و بی نظیرید. و تو آسیا هم با دو برابر بیشتر اومدنتون از پرسپولیسی ها ثابت کردید الکی به صما لقب بهترین هواداران ایران رو ندادن... هر کی موافقه بزنه لایکو.. ادمین لطفا بچاپ...
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹:۰۲
پاسخ
8
42
....
علاوه بر تجربه در کشورهای مختلف،کادر خوب،خود تیم هم پتانسیل این رو داشت.اما چیزی که مهم هست و اکثر مربی های ایرانی فاقد آن هستند روانشناسی مربی های خارجی ست که در شرایط بحرانی بازیکن رو از اون بحران خارج میکنند و علت دیگه اعتماد بازیکن ها به مربی خارجی که خود پسوند خارجی وزنه سنگینی هست برای بازیکن های ایرانی و علت دیگرش صداقت مربی های خارجی ست که در دنیای حرفه ای رشد کرده اند
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶:۵۶
پاسخ
1
67
امیرحسین
کاری به فصل قبل ندارم، این فصل رو باید ببینیم استقلال چه میکنه.
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸:۰۹
پاسخ
3
79
Nima
مربی کار بلد در کنار بازیکن های خوب =موفقیت
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵:۰۶
پاسخ
8
87
هاکان
امسال هر بازیکنی بیاد استقلال طعم قهرمانی با استقلال رو مچشه، به امید موفقیت تاج
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳:۰۰
پاسخ
14
89
خالیفسور برانکو
این آمار میتونه از یه طرف ترسناک هم باشه و اون ادامه نداشتن روند شفر تو استقلال
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰:۴۸
پاسخ
21
63
ارتش سرخ
برای خودش چه بردی داره؟تو رئال داره نتیجه میگیره که تو تاریخ موندگار باشه؟یا اینکه سنی براش باقی مونده که بگیم براش پرونده خیلی خوبی میشه برای سال های بعدش و پیشرفتش؟مربی با این سن و سال فقط دنبال پوله پول اگر نتیجه هم نمی گرفت بعید میدونم یک سر سوزن ناراحت میشد چون دیگه غیر استقلال پیشنهادی نخواهد داشت به هرحال سنش زیاده دیگه فوق فوقش بتونه مربی گری کنه 1 الی نهایتش 2 سال این مورد رو آقای روشن اشاره کرد بهش ولی کسی توجهی نکرد شاید استقلال نتیجه می گیره ولی این نتیجه گیری کوتاه مدت خواهد بود
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸:۱۷
پاسخ
126
22