معرفی بهترین بازیکنان نیم فصل- 4/ علیپور؛ آقای گلی که جای خالی آقای گل را پر کرد

معرفی بهترین بازیکنان نیم فصل- 4/ علیپور؛ آقای گلی که جای خالی آقای گل را پر کرد

9569
00:19
27 آذر 1396
چهارمین بازیکن برتر نیم فصل نخست رقابت های فوتبال لیگ برتر ایران، آقای گل این رقابتهاست و کمتر کسی انتظار درخشش این بازیکن تا این اندازه را داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - چهارمین بازیکن برتر نیم فصل نخست رقابت های فوتبال لیگ برتر ایران، آقای گل این رقابتهاست و کمتر کسی انتظار درخشش این بازیکن تا این اندازه را داشت.

به گزارش وب سایت نود، در ادامه بررسی برترین بازیکنان نیم فصل لیگ برتر، در این گزارش به معرفی چهارمین بازیکن برتر می پردازیم؛ علی علیپور. مهاجم جوان پرسپولیس در بهترین شرایط ممکن به بهترین روزهای فوتبالی خود رسید و به این ترتیب توانست به خوبی جای خالی مهدی طارمی محروم را پر کند. پس از محرومیت طارمی همه تصور می کردند که گادوین منشا باید جای خالی او را پر کند و بار خط حمله سرخپوشان را به دوش بکشد اما در عمل چنین نشد و کسی که به خوبی توانست جای خالی مهاجم ملی پوش پرسپولیس را پر کند، کسی نبود جز علی علیپور. این مهاجم پیش از محرومیت مهدی طارمی، یعنی در 7 بازی ابتدایی فصل، تنها 2 بار موفق به گلزنی شده بود اما شروع محرومیت مهدی طارمی با آغاز درخشش علیپور همزمان شد و این مهاجم جوان به خوبی توانست به مهاجم اول سرخپوشان تبدیل شود و نگرانی های برانکو به خاطر محرومیت طارمی را به حداقل رساند.

علیپور در رقابت های فصل جاری در 14 بازی برای پرسپولیس به میدان رفت که 13 بار از ابتدا در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار داشت و تنها در دیدار برابر تراکتورسازی به علت محرومیت نتوانست به میدان برود. وی در این بازیها موفق شد 10 بار برای تیمش گلزنی کند که بدون شک مهم ترین گل او در دربی تهران از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. برانکو ایوانکوویچ تا کنون در 3 دربی به پیروزی رسیده که دو بازی را با گل 3 امتیازی علیپور به این مهم دست یافته است. علیپور در لیگ هفدهم یک پاس گل هم داد. همچنین، مهاجم پرسپولیس در این فصل یک کارت زرد و یک کارت قرمز هم از داور دریافت کرد. به طور میانگین، علیپور هر 105 دقیقه یک بار موفق به گلزنی برای پرسپولیس شده است. علیپور تنها یک بار از روی نقطه پنالتی اقدام به گلزنی کرد و 7 گل این بازیکن گل اول پرسپولیس در بازی بود.

 

علیپور در آغاز فصل شرایط کاملاً متفاوتی داشت؛ با بازگشت طارمی به پرسپولیس و جذب گادوین منشا، همه انتظار گلزنی از این دو مهاجم را داشتند و به نظر می رسید علیپور بیشتر از روی نیمکت بازیها را دنبال خواهد کرد. اما سرمربی کروات پرسپولیس از همان ابتدای فصل نشان داد که علیپور را به عنوان یک مهاجم نیمکت نشین صرف در تیمش نمی خواهد و بیش از این روی او حساب کرده است. حتی با اعلام محرومیت طارمی، همه نگاهها به طور ناخودآگاه به سمت منشا چرخید و چشم امید هوادران برای گلزنی به این مهاجم بود. اما علیپور به یک باره از نیمکت جدا شد و خود را بالاتر از همه نشان داد. در 8 بازی بعد از محرومیت طارمی، مهاجم جوان پرسپولیس موفق شد 8 بار گلزنی کند که کاملاً فراتر از حد انتظار بود.

علیپور به واسطه بازی های بسیار خوبی که انجام داد، 3 بار به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد و 4 بار هم در تیم منتخب هفته قرار گرفت. بر اساس نمرات گروه آنالیز سایت و برنامه نود، علیپور در نیم فصل اول به طور میانگین 2/65 امتیاز کسب کرد تا در رده چهارم برترین بازیکنان قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

2081

نظرات کاربران
عمر خریبین
به نظر من علیپور خیلی بازیکنه با کیفیت و تکنیکی نیست...بیشتر یه جرقه هست تا بگیم یه مهاجم خلاق...کیروش هم که دعوتش نمیکنه چون میدونه ظرفیت بالایی نداره...اما در حد لیگ بازیکن خوبیه..
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱:۰۲
پاسخ
40
3
فرهاد محتشم
پس آقای گل شیشتقلال کو ؟ کجاست ؟ اوخ ببخشید حواسم نبود سال ۷۹ عنایتی بوده خخخخ ادمین بچاپ
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸:۴۴
پاسخ
3
28
سامان نراقی
البته از توفیق اجباری نصیب شده به خاطر محرومیت طارمی که بگذریم این فلسفه و مدل کاری برانکو است که تلاش میکنه بهتر و بهتر باشه، هر فصل از فصل قبل بهتر باشه و رکورد های تازه به جا بگذاره .برانکو بر اساس همین فلسفه با از دست دادن بازیکنان خوب، بازیکنان بهتری به جای آنها میسازه، واقعا پرسپولیس و طرفدارانش باید به این مربی ببالند و افتخار کنند، ارزش نتایج و کار این پرسپولیس حتی از پرسپولیس زمان آلن راجرز هم بهتره چرا که زمان راجرز دانش مربیگری و سیستمهای دفاعی و حمله ای و تمرین شناخته شده نبود و مربیان داخلی از علم روز فوتبال بی اطلاع بودند و راجرز از مهد فوتبال آمده بود اما در زمان حاضر اختلاف مربیان داخلی و خارجی از نظر علم فوتبال چندان زیاد نیست و موفقیت در این دوران سخت تر است. امیدوارم که موفقیت تیم پرسپولیس مستدام باشد
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۴:۲۸
پاسخ
4
133
میثم
دلیل موفقیت علیپور اینه که نقشی رو طارمی زمان حضورش داشت رو داره انجام میده یعنی مهاجمی که نقشش فقط گلزنی هست. در زمانی که طارمی حضور داشت علیپور بیشتر به عنوان یه مهاجم کارگر یا مهاجمی که مدافعا رو بخودش مشغول و خسته میکرد بازی میکرد اما این نقش رو دقیق منشا داره انجام میده و علیپور ازادانه میتونه گل بزنه چون جنگ های جلوی زمین رو منشا انجام میده یعنی نقشی که علیپور زمان حضور طارمی انجامش میداد.
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۹:۴۰
پاسخ
10
131
فرهاد آ اس رم
کاملا صحیح گفتید اگر قبلاً دقت کرده بودید تقریبا برای تمام دویل های هوایی علیپور درگیر میشد و البته خیلی هم موفق بود با توجه به فیزیکش خیلی خوب سر اول رومیزد ولی الان این وظیفه رو منشا داره و درگیری ها رو انجام میده ضمنا باید این نکته رو هم اضافه کنیم که دقت علیپور تو شوت ها خیلی بیشتره طارمی بیشتر شوت هاش مستقیم بود میزد تو گلر یا بیرون میزد اما دقت علیپور تو این قسمت بیشتره اما روی ضربات سرش باید کار کنه خوب میپره و خوب سر میزنم اما دقتش کمه یه کمی روی سرعتش کار کنه خیلی کامل میشه.
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰:۴۲
3
28
میلاد
ماشالله علیپور با این سن و سال کم ایشالا تو اروپا ببینیمت...
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۱:۱۳
پاسخ
2
188
قرمزته
کجاش کمه ؟ سنش موقعی کم بود که از مدرسه فرار کردو به استقلال گل زد الان ماشالله واسه خودش مردی شده خخخ
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲:۵۶
5
48