معضل پنالتی‌های پرسپولیس؛ 9 راه شکست خورده

معضل پنالتی‌های پرسپولیس؛ 9 راه شکست خورده

25243
18:14
06 دی 1396
یک مشکل تکراری در تیم پرسپولیس باعث شده که رویای دوگانه برانکو به باد برود.

وبسایت رسمی برنامه نود - یک مشکل تکراری در تیم پرسپولیس باعث شده که رویای دوگانه برانکو به باد برود.

به گزارش وبسایت نود، معضل پنالتی‌های پرسپولیس با آمدن برانکو هم حل نشده است. برانکو ایوانکوویچ از زمانی که به پرسپولیس آمده، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد که لااقل در رفع مشکلات فنی تیم موفق بود. دیگر لازم به یادآوری نیست که برانکو چه تغییراتی در پرسپولیس به وجود آورده و اقتدار را به این تیم برگردانده است. ولی پروفسور پرسپولیس هنوز راه حلی برای پنالتی‌زدن بازیکنان به دست نیاورده است. پرسپولیس در اولین فصل حضور برانکو، فقط دو تا از 6 پنالتی‌اش را گل کرده بود. آماری افتضاح که نگرانی برانکو را هم به همراه داشت. در حالی در لیگ پانزدهم فقط 33درصد پنالتی‌های پرسپولیس گل شد که پنج فصل قبل از آن به ترتیب 71، 75، 40، 58، 50درصد در گل کردن پنالتی‌ها موفق بودند. این نگرانی در فصل‌های بعد هم یقه برانکو را رها نکرد. فصل بعد از آن، پرسپولیس در ضربات پنالتی حتی از پس قشقایی هم برنیامد و منجر به حذف از جام حذفی شد. پرسپولیس امسال هم در ضربات پنالتی مغلوب نفت آبادان شد تا رویای دوگانه به باد برود.

در این چند فصلی که برانکو به پرسپولیس آمده، 9 بازیکن مختلف در تیم او پنالتی از دست دادند. از امید عالیشاه به‌عنوان پنالتی‌زن نخست او تا مهدی طارمی آقای گل و حتی نفراتی مانند شهاب زاهدی که بازی کردن‌شان در لباس این تیم در حافظه‌ها نمانده ولی پنالتی‌های ماندگار و سرنوشت‌سازی را از دست داده‌اند. به همین بهانه، اولین پنالتی بازیکنانی که در پرسپولیسِ برانکو گل نشد را مرور می‌کنیم.

بازیکنانی که در پرسپولیسِ برانکو پنالتی خراب کردند

در این جدول فقط اولین پنالتی که هر بازیکن در پرسپولیسِ برانکو از دست داده ذکر شد.

چهره به چهره با پنالتی‌زن‌های ناکام برانکو

امید عالیشاه: پنالتی‌زن اول برانکو در پرسپولیس، خیلی زود سرمربی کروات را ناامید کرد. امید در بازی هفته چهارم مقابل ذوب‌آهن پنالتی خراب کرد و پرسپولیس با اختلاف یک گل، مسابقه را باخت.

رامین رضاییان: یک هفته بعد، نوبت رامین رسید که پنالتی پرسپولیس را مقابل فولاد از دست بدهد.

مهدی طارمی: هت‌تریک پرسپولیس کامل شد و طارمی در بازی هفته ششم مقابل سایپا، سومین بازیکنی بود که در سومین هفته پیاپی ضربه پنالتی پرسپولیس را گل نمی‌کرد. با گل نشدن این پنالتی هم پرسپولیس بازی را باخت.

کمال کامیابی‌نیا: کمال هم مانند عالیشاه موفق نشد پنالتی‌اش مقابل ذوب‌آهن را گل کند. در برگشت همان پنالتی، کامیابی‌نیا یک پنالتی تقدیم ذوبی‌ها کرد تا پرسپولیس به‌جای بیشتر کردن اختلاف، بازی را با تساوی به پایان برساند.

حسین ماهینی: هفته نهم لیگ شانزدهم، استقلال خوزستان خوش شانس بود که پنالتی ماهینی گل نشد.

شهاب زاهدی: پنالتی‌کشی بازی جام حذفی مقابل قشقایی، کار را به جایی رساند که برانکو مجبور شد یکی از پنالتی‌ها را به بازیکن جوان‌ تیم‌اش بدهد. ولی زاهدی پنالتی را خراب کرد.

گادوین منشا: باز هم هفته نهم و باز هم استقلال خوزستان و باز هم خراب شدن پنالتی. این بار گادوین منشا بود که پنالتی را خراب می‌کرد.

علی علیپور: ضربه‌ای که می‌توانست حکم به صعود پرسپولیس دهد، به تیر دروازه برخورد کرد تا در ادامه نفت آبادان موفق شود پرسپولیس را از جام حذفی کنار بزند.

سیامک نعمتی: پنالتی بازی با نفت آبادان در جام حذفی این فصل را از دست داد.

 

14001

نظرات کاربران
هوش یار
برانکو همه چیزش خوبه ولی نمیدونم چرا موقعی که شرایط خاص و نامتعارف پیش میاد کم میاره برعکس کی روش که با هوچی گری هم که شده نتیجه دلخواهشو میگیره
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴:۱۳
پاسخ
10
18
عباس سپاهانی
هههههه.... کل مسئولین هنوز ناراحتن.... میخوایید صنعت حذف کنید نه پولیس بره مرحله بعد؟؟؟؟
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۵:۲۳
پاسخ
80
40
حسین ص بهشهر
اینجا کل کل قرمز و ابیه شمارو چکار به اینجا ،چرا تیمهای اصفهانی دیگه نمیتونن حتی سهمیه بگیرن و باید برن حق تیم نفت رو بخورن چون دیگه از بودجه های میلیاردی وزیرمیزی ها خبری نیست
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۰:۵۵
6
44
ایمان۰۴
با این بازیها و تاکتیک بکش زیرش و اوت دستی یک گانه هم میپره مگه این که وزرات و ریس جمهوری وارد عمل بشن
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۲:۵۹
پاسخ
99
49
Amirho3ein
125
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸:۳۲
9
20
محمد
داداچ داری اشتباه میزنی یکم فوتبال نگآه کن مخصوصا بازی های سرورتو
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۳:۵۷
18
43
عاشق پرسپوليس بزرگ
خخخخخ عجبببب!!!مطمعني اين تاكتيك پرسپوليسه؟؟؟؟؟
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۳:۵۹
21
56
6در4تقلال
بسوززززززسوزشت قشنگه ومایه خرسندی ماست
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۵:۵۴
24
65
محمد
قربون تیم شما که مثل بارسای زمان گواردیولا بازی میکنه.
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۳:۰۳
26
67
خداروشکر پرسپولیسیم
فدای سر همشون همتون عالی هستین ایشاا... این ضعف هم برطرف میشه شما پنالتی های خاطره انگیزی رو برامون گل کردین :)
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴:۴۱
پاسخ
36
100
پشتک وند
فقط این تیکش "حتی از پس قشقایی هم برنیامد و منجر به حذف مفتحضانه‌ از جام حذفی شد"خخخخخ
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹:۰۸
پاسخ
117
65
ج بالایی
گل ابریشم
۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۷:۱۳
27
79
مستاجر خدا
راستی کسایی که ورود دروازبان خارجی رو مدتی ممنوع کردن و الکی قیمت ها رو 10 برابر کردن کجا هستن؟؟ بیان و بازده ی طرحشون رو بگن چند تا دروازبان تحویل دادن؟ فقط رقابت واسه بهتر شدن رو کشتن و این هم ثمرش 4 تا دروازبان متوسط نداره ایران
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸:۲۷
پاسخ
25
88
ميلاد
پنالتي دربي ٨٢ طارمي تيرك اومانيا جلو ذوب آهن از اين پنالتي خراب كردنا زياد داشته پرسپوليس بازي با الاهلي خيلي شانس اورديم منشا گل كرد پنالتيشو به نظرم پنالتي زن اول بشار باشه
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸:۴۹
پاسخ
7
114