معینی: باشگاه استقلال در افتخاری و کادر فنی خلاصه شده است

معینی: باشگاه استقلال در افتخاری و کادر فنی خلاصه شده است

2006
13:22
16 مهر 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: مدتی است در باشگاه جلسات هیئت مدیره تشکیل نمی‌شود و همه چیز در مدیرعامل و کادر فنی خلاصه شده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: مدتی است در باشگاه جلسات هیئت مدیره تشکیل نمی‌شود و همه چیز در مدیرعامل و کادر فنی خلاصه شده است.

به گزارش وبسایت نود ، مسعود معینی ضمن بیان این مطلب درباره برتری یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در سومین دیدار مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در قاره آسیا اظهار داشت: نمایش هوشمندانه و متفکرانه‌ای را از سوی شاگردان کارلوس کی‌روش شاهد بودیم. مقابل ازبکستان نتوانستیم بازی کلاسیک و زیباپسند ارائه دهیم، اما تیم ملی با کی‌روش اهداف خاصی را دنبال می‌کرد که نتیجه داد.

خیلی‌ها نسبت به بازی برابر ازبکستان مأیوس بودند
وی افزود: در شرایطی قرار داریم که باید امتیازات را جمع کنیم. به اعتقاد من، بازی‌های زیبا باید برای جام جهانی بماند. کی‌روش در این دیدار برنامه درستی پیاده کرد. پیش از بازی، خیلی‌ها مأیوس بودند و عنوان می‌کردند که تیم ملی بازی سختی برابر ازبکستان خواهد داشت، اما کی‌روش نشان داد که چطور باید در زمین حریف بازی کرد.

جمله کی‌روش را فراموش نمی‌کنم
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال تصریح کرد: بازیکنان تیم ملی در فاز هجومی به‌خاطر وظایفی که کی‌روش به آنها محول کرده بود، کم‌فروغ بودند و برنامه‌ای برای حمله نداشتند. به‌عنوان مثال، مهدی طارمی در پرسپولیس در نوک حمله بازی کرده و گلزنی می‌کند، اما مقابل ازبکستان در میانه میدان بیشتر وظیفه کنترل خط میانی حریف را بر عهده داشت. این جمله کی‌روش هرگز از خاطرم نمی‌رود که گفته بود آرژانتین 90 دقیقه بازی ملایمی را انجام می‌دهد، ولی مانند مار زنگی هر لحظه ممکن است نیش خطرناکی بزند. در بازی با ازبکستان، چنین چیزی از سوی حریف مشهود بود و هر لحظه امکان داشت که به گل برسند، اما نمایش هوشمندانه ایران اجازه این کار را نداد.

نقش طارمی مشهود بود
«ازبکستان با توجه به توانایی‌های ما در فاز دفاعی، نتوانست کاری کند»، معینی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: ازبک‌ها در طول 90 دقیقه هیچ خطر جدی روی دروازه ما ایجاد نکردند و کاملاً هوشیارانه بازی کردیم. نقش طارمی تا زمان تعویضش مشهود بود که چطور در میانه میدان حریف را کنترل می‌کرد. شیوه استقرار بازیکنان هم در زمین از سوی کی‌روش با تفکر بود.

ازبکستان به تفکر کی‌روش باخت
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که برای تیم ملی اهمیت دارد، این است که بازیکنان در رختکن به وظایفی که به آنها محول می‌شود، آشنایی داشته و به نحو احسن انجام می‌دهند. تنها بازیکنی که مقابل ازبکستان نفوذ می‌کرد، مسعود شجاعی بود. این بازیکن در طول بازی نقش تأثیرگذاری نداشت، اما شانس حضور در حمله را پیدا می‌کرد. در مجموع اعتقاد دارم ازبکستان را با تفکر کی‌روش شکست دادیم.

باشگاه استقلال به موضوع هتک حرمت به قبر مظلومی ورود کند
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در ادامه گفت‌وگوی خود با تسنیم درباره هتک حرمت به قبور مرحوم غلامحسین مظلومی و بیوک جدیکار گفت: واقعاً تأسف خوردم که چه اتفاقاتی می‌افتد. برخی‌ها علاقه بی‌موردی به امیر قلعه‌نویی، فرهاد مجیدی، مرحوم ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی و ... دارند. آقایان! مرحوم مظلومی برای این فوتبال زحمت کشیده است. چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟ وقتی ظالمی از دنیا می‌رود، همه با احترام او را دفن می‌کنند، مظلومی که این همه زحمت کشیده و با هم آسیا را فتح کردیم، چرا باید با این برخورد مواجه شود؟ به نظرم باشگاه استقلال باید به این مسئله ورود کند. رضا افتخاری باید به‌عنوان مدیرعامل باشگاه بیانیه داده و هیئت مدیره نیز پشت این اتفاق باشد. فرقی هم نمی‌کند این اتفاق برای پرسپولیسی افتاده باشد یا استقلالی باید این موضوع پیگیری شود. آدم‌های بزرگی در قطعه نام‌آوران آرمیده‌اند. این قطعه برای مردم خاطره‌انگیز است و نباید به خاطره‌سازان مردم بی‌احترامی شود.

باشگاه در افتخاری و کادر فنی خلاصه شده است
معینی با اشاره به وضعیت باشگاه استقلال عنوان کرد: شرایط تیم بد نیست، اما در باشگاه خیلی سکوت حاکم است و از جلسات خبری نیست. مشکلات زیادی در آکادمی داریم و حدود دو هفته پیش جلسات متعددی با مربیان، مسئول آکادمی و ... برگزار کردم. گزارش جامعی تهیه کرده‌ام که قرار بود در جلسه هیئت مدیره مطرح شود، اما جلسه‌ای برگزار نشده است. در این گزارش مواردی آزاردهنده بیان شده بود، اما باشگاه تنها در مدیرعامل و کادر فنی خلاصه شده است. این مسائل در باشگاه نگران‌کننده است و برخی از تصمیم‌گیری‌ها بدون مصوبه هیئت مدیره عملی می‌شود. واقعاً نمی‌دانم نقش هیئت مدیره در استقلال چیست. افتخاری باید به این مسئله ورود کند تا انسجام همیشگی در هیئت مدیره وجود داشته باشد.

افتخاری با هیئت مدیره هماهنگ نیست
وی در مورد اختلاف افتخاری با شهاب جهانیان، رئیس هیئت مدیره باشگاه خاطرنشان کرد: افتخاری به هیچ وجه با هیئت مدیره هماهنگ نیست و مدتی است جلساتی را برگزار نکرده‌ایم. هر فردی در هیئت مدیره وظایف خودش را دارد. جهانیان رئیس هیئت مدیره و مشاور وزیر ورزش است و او باید تقاضای جلسه بدهد، نه افتخاری. اختلافات باید برطرف شود و هر فردی چه مدیرعامل و هیئت مدیره به وظایف‌شان آشنا باشند.

کار منصوریان درست نبود
عضو هیئت مدیره استقلال در پایان در خصوص پیشنهادی که علیرضا منصوریان مدعی شده که از انگلیس به دست او رسیده است و اظهاراتی که افتخاری علیه سرمربی آبی‌ها مطرح کرده است، به تسنیم گفت: هیچ مربی در دنیا پیدا نمی‌کنید که قرارداد سه ساله داشته باشد (هر سال آن طبق مصوبه هیئت مدیره تمدید خواهد شد) و بخواهد این شایعات را راه بیاندازد. از منصوریان تعجب کردم که این خبر را پخش کرد. کار او را نپسندیدم. طرح این موضوع حاشیه‌سازی است و روی تیم اثر می‌گذارد. منصوریان باشعور و عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به این شایعات دامن بزند. آرزو داریم مربیان ایرانی در لیگ‌های انگلیس مربیگری کنند، اما این کار درست نبود. نمی‌دانم انگیزه منصوریان از این جریان چه چیزی بود و خودش باید توضیح بدهد.

 

2020

نظرات کاربران
mohsen
آبروریزیییییییییییییییییییییییییی
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۶:۵۹
پاسخ
2
10