معینی: کادرفنی باید پاسخگو باشد نه هیات مدیره

معینی: کادرفنی باید پاسخگو باشد نه هیات مدیره

6591
10:29
20 اردیبهشت 1395
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: استقلال فرصت مناسبی را از دست داد اما این کادرفنی است که باید پاسخگو باشد.

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: استقلال فرصت مناسبی را از دست داد اما این کادرفنی است که باید پاسخگو باشد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، مسعود معینی،‌درباره باخت روز گذشته استقلال مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: من فقط تأسف می‌خورم که چرا باید لیگ را اینطور به پایان ببریم و نتوانستیم فصل را به درستی و با یک بازی منطقی به پایان ببریم. روز گذشته ضعیف‌ترین بازی استقلال به نمایش درآمد و این بزرگترین ضعف تیم ما بود. استقلال مقابل 80 هزار تماشاگر خود که بی‌صبرانه منتظر یک بازی خوب و با نتیجه بودند نشان داد که شخصیت قهرمانی ندارد.

وی افزود: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید عاقلانه بازی کند. واقعا هوادار دیگر باید چه می‌کرد؟ آنها یک استقبال باشکوه به عمل آوردند. اگر هم قرار به دادن پاسخ باشد این کادر فنی است که باید پاسخگو باشد نه هیأت مدیره. روز گذشته استقلال نه گلر، نه دفاع، نه خط میانی و نه مهاجم داشت.

عضو هیأت مدیره استقلال در مورد رفتار ناپسند مهدی رحمتی در حین مسابقه در همان ابتدای بازی نسبت به امیر قلعه‌نویی و تأثیری که این رفتار بر روند بازی گذاشت، گفت: تأسف می‌خورم که مهدی رحمتی 28 بازی را با قدرت و صلابت درون دروازه قرار گرفت اما مقابل تراکتورسازی از همان دقایق اول عصبی شد. البته من این را بگویم من در هیچ یک از خطوط استقلال حرکت هماهنگی ندیدم و همین عدم هماهنگی و نقاط ضعفی که داشتیم منجر شد تا گل اول را بخوریم. البته این شرایط برای خیلی از تیم‌ها پیش می‌آید. ما بعد از دربی دو بازی خوب و پرتحرک مقابل فولاد و سایپا انجام دادیم اما روز گذشته شاهد یک بازی بی‌برنامه و ضعیف بودیم. تمام گل‌های استقلال روی اشتباهات فردی خورده شد.

معینی ادامه داد: ما در تبریز دو بار تراکتورسازی را برده بودیم هم در جام حذفی و هم در دور رفت لیگ. اگر قرار بود در تهران ببازیم چرا باید از همان دقایق اول بازنده باشیم؟ شرایط روانی تیم کاملا به هم ریخته بود. متأسفانه در حالیکه رحمتی تمرکز خود را از دست داده بود از سمت نیمکت و کادر فنی ما هیچ دستور و توصیه‌ای برای کنترل این شرایط صادر نشد و این بزرگترین اشتباه کادر فنی بود که نتوانست اقدامی برای آرام کردن تیم کند.

عضو هیأت مدیره استقلال با اشاره به عملکرد ضعیف پروپیچ در این تیم،‌گفت: روزی که فیلم بازی پروپیچ را به من دادند به مظلومی گفتم او 10 روز در تمرینات باشد و اگر در این 10 روز همانند عملکردش در فیلم بود با او قرارداد امضا کند. متأسفانه بازی‌هایی که این بازیکن برای استقلال انجام داده نشان می‌دهد که فیلم بازی‌های او برای 20 سال پیش بوده است. ما واقعا از سمت بازیکنان خارجی خود لطمه زیادی خوردیم.

بازیکن سال‌های دور استقلال با اشاره به اینکه امیر قلعه‌نویی نقاط ضعف استقلال را به خوبی شناخته بود، تصریح کرد: بازی کاملا در کنترل تراکتورسازی بود. حتی سجاد شهباززاده روز گذشته بسیار ضعیف ظاهر شد و هیچ نقشی در حملات تیم نداشت. تنها بازیکن پرتلاش ما امید ابراهیمی بود که او هم به دلیل شیوه بازی نتوانست کاری انجام دهد. سیستم 4-1-4-1 استقلال این فرصت را به تراکتور داد تا از جناحین حمله کنند. نبود مگویان کاملا در تیم احساس شد و نشان داد که این بازیکن چه نعمتی بوده است. اگر ما روز گذشته جای امین حاج‌محمدی یک بازیکن باتجربه دیگر داشته باشیم گل سوم را آنطور نمی‌خوردیم. فقط یک بازیکن بی‌تجربه در محوطه جریمه خودی دست به دریبل می زند و دریبل در آن منطقه یعنی بازی کردن برای حریف. ما حداقل می‌توانستیم بازی را مساوی کنیم. استقلال ضعیف و فرسوده و خسته بازی کرد. درحالیکه 8 روز فرصت برای ریکاوری داشت و این مسابقه فرصت خوبی برای قهرمانی بود که از دست رفت.

معینی ادامه داد: اصلا در حد و اندازه یک تیم قهرمان بازی نکردیم. به قول امیر قلعه‌نویی تراکتور دو بار در تبریز باخت ولی این همه اتفاق در ورزشگاه نیفتاد و حالا یک بار هم استقلال باخته است. من از جریانات سکوها خبر ندارم و بیشتر تمرکزم روی تیم است و معتقدم اتفاقات داخل زمین بیرون زمین را تحت تأثیر قرار می‌دهد. کادر فنی نتوانست حواشی بازی را کنترل کند در حالیکه باید از همان دقیقه 5 و 6 که مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان و گلر تیم عصبی شده بود شرایط را کنترل می‌کردند.

وی درباره اینکه مقداد نجف‌نژاد در اظهارنظری اعلام کرده که باشگاه تصمیم دارد در دو بازی باقیمانده استقلال کادر فنی را تغییر دهد، گفت: حتما آقای نجف‌نژاد نظر خودش را گفته است چرا که ما دو هفته است که جلسه نداشته‌ایم و نمی‌دانم این صحبت از کجا درآمده است. اصلا این صحبت در این شرایط درست نیست. اگر آقای نجف‌نژاد چنین تصمیمی داشته چرا دو هفته قبل که جلسه داشتیم و خودش پیشنهاد داد که در بازی‌های باقیمانده لیگ برای هر مسابقه 100 میلیون تومان پاداش برای تیم در نظر گرفته شود نگفت که باید تغییر در کادر فنی داشته باشیم؟ استقلال هنوز یک فینال در جام حذفی دارد و ما باید به فکر جمع کردن تیم باشیم. هفته گذشته همه چیز به نفع استقلال تمام شد و پرسپولیس بود که قهرمانی را دورتر از خود می‌دید. این چیزها در فوتبال اتفاق می‌افتد و ما باید به فکر بازی باشیم که می‌تواند برای ما قهرمانی داشته باشد.

 

2051

نظرات کاربران
محسن
اصلا مصیبت اعظم تیم و این فوتبال امثال شما با دانش صفر و عهد دقیانوس است که همه جا هم اظهار فضل می کنین.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۶:۲۸
پاسخ
1
0