مغایرات و تشابهات در برنامه فصل آینده لیگ برتر انگلیس

مغایرات و تشابهات در برنامه فصل آینده لیگ برتر انگلیس

3809
02:05
24 خرداد 1398
منچسترسیتی در پایان فصل کار خیلی سختی ندارد، درست برعکس لیورپول.

به گزارش وبسایت نود، برنامه فصل 2019-2020 لیگ برتر انگلیس، روز پنج شنبه قرعه کشی شد و 20 تیم لیگ برتری رقبای خود را تا پایان فصل شناختند. در برنامه معین شده، منچسترسیتی برنامه خیلی خوبی در پایان فصل دارد، لیورپول کار سختی در بازی های پایان فصل پیش رو دارد. تاتنهام شروع سختی در لیگ خواهد داشت، منچستریونایتد نیز به همین شکل، با این تفاوت که پایان فصل خوبی دارد. چلسی و آرسنال نیز در دوران کریسمس، کار سختی پیش رو دارند.

البته تمام اینها، بر اساس پیش بینی های اولیه و تقسیم بندی انجام شده است. همانطور که در عکس زیر ملاحظه می کنید. تیم ها به سه دسته تقسیم شده اند و قضاوت در مورد برنامه تیم ها در طول فصل نیز، بر اساس همین تقسیم بندی صورت گرفته است. مربع های قرمز نشان دهنده رقابت با یکی از شش تیم برتر لیگ است (موسوم به Top6) مربعی های آبی نشانگر رقابت با یکی از شش تیم ضعیف و قعرجدولی لیگ است. مربع خاکستری نیز هشت تیم دیگر جدول را شامل می شود که تیم های متوسط و میان جدولی به حساب می آیند.

منچسترسیتی

فرم عالی سیتی در پایان فصل تعیین کننده قهرمانی این تیم در لیگ برتر بود. تیم پپ در فصل گذشته موفق شد در هر 14 بازی پایانی خود به برد برسد تا جام را بالای سر ببرد. فصل آینده نیز منچسترسیتی از نظر برنامه در پایان فصل شرایط خوبی دارد و می تواند از این مزیت بهره ببرد. آنها فصل را با بازی مقابل ساوتهمپتون، نیوکاسل، برایتون، بورنموث، واتفورد و نورویچ به پایان می رسانند.

البته کار سخت سیتی قبل از این شش مسابقه است. منچسترسیتی در طی یک بازه 36 روزه، 29 فوریه در خانه به مصاف آرسنال می رود، سپس هفتم مارچ در الدترافورد به مصاف یونایتد می رود، هفته بعد از آن دیدار با برنلی و سپس 21 مارچ، بازی حساس با چلسی در استمفوردبریج در راه هستند. در نهایت نیز 4 آپریل در خانه به مصاف لیورپولی می روند که احتمالاً این دیدار می تواند سرنوشت بالای جدول را مشخص کند.

لیورپول

کار سخت لیورپول از اکتبر شروع می شود. یاران کلوپ که در اکتبر بازی های لیگ قهرمانان و جام اتحادیه را پیش رو خواهند داشت، در لیگ برتر نیز به مصاف لسترسیتی، منچستریونایتد و تاتنهام می روند و سپس نهم نوامبر در خانه میزبان منچسترسیتی خواهند بود. در عین حال ماه می نیز ماهی کلیدی برای لیورپول خواهد بود. تیم کلوپ در این ماه باید به مصاف آرسنال، چلسی و نیوکاسل برود که بازی با آرسنال و نیوکاسل در خارج از خانه است و از این نظر لیورپول نسبت به منچسترسیتی کار دشوارتری در ماه پایانی فصل پیش رو دارد.

چلسی

چلسی در همان هفته نخست فصل، میهمان منچستریونایتد است تا یکی از بزرگترین بازی های فصل، روز یکشنبه در همان هفته نخست برگزار شود. این دیدار به نوعی تداعی کننده جدال دو تیم در نخستین بازی فصل 2004-2005 است که چلسی در آن دیدار در استمفوردبریج 1-0 پیروز شد. در هر صورت چلسی در نخستین بازی هفته کار سختی خواهد داشت، تیمی که احتمالاً در شروع لیگ برتر، مربی جدیدی را روی نیمکت خود خواهد دید.

احتمالاً زمستان، موعد سرنوشت ساز برای چلسی خواهد بود. آنها در دسامبر سه بازی سخت خارج از خانه دارند: اورتون هفت دسامبر، تاتنهام 21 دسامبر و سپس آرسنال 28 دسامبر. اوضاع در ادامه هم خیلی خوب پیش نخواهد رفت و چلسی در بازه بین 22 ژانویه تا 21 مارچ، به مصاف لسترسیتی، منچستریونایتد، تاتنهام، آرسنال، بورنموث، اورتون، استون ویلا و منچسترسیتی خواهد رفت.

تاتنهام

بعد از صعود به فینال لیگ قهرمانان و بازی در روز اول ژوئن، تاتنهام نیز مثل لیورپول، تعطیلات تابستانی کمتری به نسبت سایر تیم ها خواهد داشت. و از شانس بد انها، تیم پوچتینو در شروع لیگ نیز کار سختی پیش رو دارد. هر چند برای تیمی با کیفیتی همچون اسپرز، بعید است این موضوع مشکلی را پیش آورد. در هر صورت آنها در هفته اول با استون ویلا دیدار می کنند که بعید است رقیب سرسختی برای اسپرز باشد، اما در سه هفته بعدی با منچسترسیتی، نیوکاسل و آرسنال دیدار می کنند تا ماه آگوست سختی را پیش رو داشته باشند. در ادامه فصل برنامه آنها تقریباً متوازن است.

آرسنال

امری همچون فصل قبل که در شروع حضورش در آرسنال با برنامه سختی مواجه شد و در دو هفته نخست به مصاف منچسترسیتی و چلسی رفت، در این فصل نیز از نظر برنامه ابتدایی فصل، خوش شانس نبوده است. آرسنال در ابتدای لیگ و در ماه آگوست به مصاف نیوکاسل، برنلی، تاتنهام و لیورپول می رود تا کار سختی در شروع مسابقات فصل آینده داشته باشد.

اما این تمام بدشانسی های آرسنال نیست. آنها در حد فاصل هفتم دسامبر تا اول ژانویه به ترتیب به مصاف وستهم، منچسترسیتی، اورتون، بورنموث، چلسی و منچستریونایتد می روند که برنامه مسلماً سختی برایشان خواهد بود. آنها در اواخر فصل و در حد فاصل 11 آپریل تا 2 می به مصاف وولوز، لیورپول، تاتنهام و لسترسیتی می روند.

منچستریونایتد

منچستریونایتد در هفته نخست کار سختی دارد و میزبان چلسی خواهد بود. نکته مهم بازی های منچستریونایتد تا نیم فصل، میزبانی از اکثر رقبای بزرگ است. البته آنها دسامبر میهمان منچسترسیتی خواهند بود. منچستریونایتد در ژانویه دو بازی سخت خارج از خانه مقابل آرسنال و لیورپول دارد. اما حد فاصل آپریل تا می که بازه ای سرنوشت ساز در لیگ به حساب می آید هفت مسابقه نه چندان سخت دارد که می تواند کمک حال شیاطین سرخ در تعیین رتبه در لیگ باشد.


گفتنی است که فصل آینده برای نخستین بار، لیگ برتر انگلیس شامل تعطیلات زمستانی خواهد بود. پنج مسابقه از لیگ برتر در هشتم فوریه برگزار می شود و پنج مسابقه از همان هفته، پانزدهم فوریه انجام می شود. مسابقات این دو هفته، همان بازی های هفته نخست لیگ برتر هستند که بالطبع میزبان و میهمان تغییر می کند.

لیورپول – نوریچ / وستهام – منچسترسیتی/ بورنموث – شفیلدیونایتد/ برنلی - ساوتهمپتون/ کریستال‌پالاس – اورتون/ لسترسیتی – ولورهمپتون/ واتفورد – برایتون /  تاتنهام – استون‌ویلا/ نیوکاسل – آرسنال/  منچستریونایتد – چلسی

فصل جدید 18 مرداد 1398 آغاز می شود و روز 28 اردیبهشت 1399 پایان می یابد. جام خیریه نیز 13 مرداد بین منچسترسیتی و لیورپول برگزار خواهد شد.

 

1878

نظرات کاربران
علی
کجاس اون دوستمون که میگفت سوپر جام انگلیس بین سیتی و واتفورد برگزار میشه؟!حالا اسمشو نمیارم ولی وقتی گوشی رو دست یه پسر بچه ۷_۸ ساله میدن خب همین میشه دیگه خخخ. انشاءالله این فصل قهرمان میشیم و این طلسم ۳۰ ساله لعنتی رو میشکونیم.Ynwa
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱:۴۶
پاسخ
2
6
لیورپولی آتشی دهه هفتادی
امیدوارم همه چی مثل پارسال شروع بشه. اگه پارسال تعطیلات نیم فصل بود صد درصد لیورپول قهرمان بود چون تو همون ژانویه ساقهای مهاجمان خسته بود و تیم کمی افت داشت و همونجا امتیاز از دس دادن
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴:۵۹
0
5
لیلا
حیف که یونایتد امسال هم شانس قهرمانی نداره. سیتی و لیورپول شانسهای اول هستن. فرگوسن باید 2013 پپ رو می آورد یونایتد
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴:۴۸
پاسخ
1
11
اریا
برنامه ریزیشون مث برنامه ریزی لیگ خودمون دقیق و حساب شده س
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴:۱۹
پاسخ
0
12
عشقممم نیمار
بقیه تیما ..خودشونو خسته نکنن چون لیورپول قهرمانه :-)
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۴:۴۹
پاسخ
11
7