مقایسه تعطیلات لیگ ایران با لیگ‌های معتبر؛ یک هفته و 23 روز بیشتر!

مقایسه تعطیلات لیگ ایران با لیگ‌های معتبر؛ یک هفته و 23 روز بیشتر!

3306
12:53
22 مرداد 1398
تعطیلات بین دو فصل لیگ برتر ایران حدودا یک هفته بیشتر از لیگ‌های معتبر فوتبال دنیا بوده است. البته به جز لوشامپیونه که 23 روز تعطیلی کمتری نسبت به ایران داشت.

به گزارش وبسایت نود، بالاخره زمان شروع فصل جدید مشخص شد و باشگاه‌های لیگ برتر از بلاتکلیفی در آمدند. باشگاه‌هایی که نزدیک به صد روز بین دو فصل مسابقه نداشتند و کم کم صدای اعتراض‌شان بلند شده بود. حالا مشخص شده که لیگ برتر از 31 شهریور استارت می‌خورد و برخی‌تیم‌ها در روز پایانی ماه مرداد و برخی هم در اولین روز شهریور بازی خواهند کرد. از آن‌جایی که 26 اردیبهشت، روز پایانی فصل قبل بود؛ برخی تیم‌ها 98 روز و برخی هم 99 روز بین دو فصل تعطیل بودند. تعطیلات طولانی مدتی که به بازسازی ورزشگاه‌ها ربط داده شد. اما در لیگ‌های معتبر دنیا، بین دو فصل چقدر تعطیلی وجود داشت؟

در 4 لیگ از پنج لیگ معتبر فوتبال دنیا، تعطیلات بین دو فصل نزدیک به همین عدد لیگ ایران بوده است. لیگ انگلیس 22 اردیبهشت تمام شد و 18 مردادماه فصل جدید را آغاز کردند؛ یعنی 89 روز تعطیلی. ایتالیایی‌ها از پنجم خرداد تا سوم شهریور به تعطیلات رفتند و زمان بین دو فصل بوندسلیگا هم یک روز کمتر از سری A بود. لالیگا هم نسبت به بوندسلیگا یک روز تعطیلی کمتری داشت. البته سوت آغاز لوشامپیونه زودتر از سایر لیگ‌ها به صدا درآمد و فقط 76 روز لیگ فرانسه تعطیل بود. عددهایی که نشان می‌دهد لیگ ایران خیلی هم دیر شروع نمی‌شود.

14001

نظرات کاربران
yaser
چه قدر هوچی گرن این طرفدارای استقلال واقعا ،.. یه نظر همتون برید کامت های خودتون زیر خبر گفته های زرینچه را ببینید .... همتون معترف هستید اونجا که از پرسپولیس عقب تر هستید و ناهماهنگ تر و با پست های خالی زیاد ... اما اینجا میاید میگید لیگ به خاطر پرسپولیس عقب افتاده ..
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱:۱۹
پاسخ
7
12
پرسپولیس ایرانیم حالاحالا قهرمانیم
نگران نباشین کم کم داره خریدای سوگلی فدراسیون تموم میشه.واقعا نوبرشو اوردن
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۵۲
پاسخ
13
16
عشقممم نیمار
وقتی تیم سوگولی وسط باشه ..وضع همینه :-P
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷:۲۱
پاسخ
33
10
....
تا وقتی فتاحی هست نگرانی نیست!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷:۳۳
پاسخ
4
27
ارتش سرخ آسیا
یه فرق بین لیگ ما با اونها هست. لیگ ما تعطیلی زیاد داره..واسه تیم ملی بازیها رو تعطیل میکنیم..ولی لیگهای اونا منظم برگزار میشه..تاخیری هم دربرگزاری بازیها ندارن.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸:۴۳
پاسخ
5
47
Mohsen
بخاطر سوگولی وزارت که لیگ تعطیل شد امیدوارم مطابق لیگ های جهان پیش بریم و یک ماه یک ماه تعطیل نکنن انگلیس با این حجم بازی به مشکلی نمیخوره ولی ما با 30 بازی لیگ و نهایت پنج بازی حذفی سروپا مشکلیم
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷:۴۵
14
14
ایران اورمیه
اینا بکنار اونا تو این مدت تعطیلی حداقال ده تا بازی از تیمشون تو جام و دوستانه های مختلف دیدن و تیما نهایتا چنتا تغیر داشتن الان تو لیگ ما تیم داریم کلا عوض شده و تو این سه ماه هوادارها بازی از تیمشون ندیدن :(((((((
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵:۱۰
پاسخ
0
34
عشقممم آگوئرو
اخه لیگ ما یک لیگ خاص هست و اینقدر فشار رو تیم ها بوده و بازیکنا خیلی خستن !!!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳:۱۸
پاسخ
3
31